Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

PMR 446 raadiojaamad

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: PMR 446 raadiojaamad

    Seda tuleb tõesti tõdeda, et nende Motorolade levi pole nii hea, kui ootasin.
    Seda ma teadsin kohe, et 10km muidugi ei saa, aga lootsin, et äkki 2km ikka saan, kahjuks mitte, vaevu km, kui sedagi.
    Kindlasti paremates oludes saab rohkem, mul kindlasti ei olnud parimad olud.
    Oleks seda ette teadnud, oleksin ostnud odavad Motorolad.

    Kuid ikkagi, mida keegi pakuks, kui sinna paigaldada pikem antenn, nagu aru saan mingi 17cm ?
    Kas on oluline, et see antenn oleks mingi 50 oomi juhtmejupp või milline ?
    Kui palju võiks reaalselt levi paraneda, palju puusalt pakuksite? Võtame aluseks, et praegu oli levi nii km võibolla.

    Nagu aru saan 446 mhz ei ole ka maismaal levimiseks parim?
    Need vanad Kaktus-M jaamad, 33-45mhz või midagi taolist ja pika üle meetrise antenniga võtsid muretult mitu km, kui need omal ajal korras olid.
    Kuigi neil ka vist võimsus 0,5W ? Mis nende puhul levi nii heaks tegi? Madalam sagedus, pikem antenn?

    Comment


      #47
      Vs: PMR 446 raadiojaamad

      Enne küsiks, kas su Motorolal on vahetatav antenn?
      446MHz pole halvim ega parim, aga käsijaamale igati sobilik.

      ________

      Eelnevat ei pea täielikult uuesti tsiteerima!
      viimati muutis kasutaja Scott; 20 m 2020, 21:45.

      Comment


        #48
        Vs: PMR 446 raadiojaamad

        Seda ma ei tea, kas on vahetatav antenn.
        Seda antenni vahetuse võimalust, peab sellisel juhul uurima, on ka idee osta veel ühed odavad jaamad, mida pole kahju lõhkuda, neile pikem antenn külge jootes vajadusel ja testides, palju muutub.
        Ka juhtmega auto katusele pandav antenn, kõlab põnevalt.
        See raadioside on igatahes väga põnev

        Kuid kas oskad mu Kaktus-M jaamade võrdlust kommenteerida?

        Muideks võtsin oma raadiojaama ühe eile tööle kaasa ka, kui ringi sõitsin.
        Ainult ühest kohast leidsin sidet, ilmselt kuulsin teetööliste sidet.


        Vaadake, mida ma põnevat leidsin, pmr 446 autoraadiojaam.
        0,5W vist standard ja mingi eksportversioon võimaldab 5W,
        ESIMENE AUTO PMR446 MAAILMAS! Midland tutvustab maailma esimest auto PMR446 mis kunagi on reaalsuseks saanud. GB1, väike ja kompaktne, tal on metall korpus, mis tagab töökindluse ja vastupidavuse. Isegi kui ta meenutab sulle CB jaama of a CB, töötab ta st
        viimati muutis kasutaja klemmikas; 20 m 2020, 19:39.

        Comment


          #49
          Vs: PMR 446 raadiojaamad

          No aga meil on selles diapasoonis saatjate maksimaalne lubatud kiirgusvõimus 500mW. Olgu siis sellel eksportversioonil vatt või 5, sellist meil kasutada ei tohi.
          Ja paar postitust eespool küsitud võrdlus 30-40MHz ja 446MHz - pole midagi võrrelda. Nende levi toimub erinevalt. Jah, tegu on elektromagnetvõnkumistega aga seda on ka näiteks nähtav valgus. Hoopis teine kategooria.
          Ja raadiolainete levi ei ole staatiline nähtus. Oi kui paljudest asjadest on see sõltuv eri lainepikkustel. Aga internetis materjalipuudust pole kui tahad lähemalt uurida. Jah, eestikeelset staffi on vähe...

          Comment


            #50
            Vs: PMR 446 raadiojaamad

            seda võimsuse piirangut keegi ei järgi. üks suvi püüdsin PMR13 kanalilt naisaare juurest midagit MAYDAY sarnast. see ei oleks tohtind kuidagi kosta.

            Hättasattunu juurde sai saadetud läheduses olnud lootsikaater. VTS ja loots ei teadnud hädakutsest midagi. Purjekakapten lootis sõprade abile, ega julgend teisi, ametlike hädakutsungi kanaleid pruukida.

            Comment


              #51
              Vs: PMR 446 raadiojaamad

              nii, aga sellel 30-40mhz sagedusel on siis mingid eelised, miks ta paremini levib maismaal ?

              Comment


                #52
                Vs: PMR 446 raadiojaamad

                Aga loomulikult on enamus asju "at your own risk". Ega's meist pole keelajat ega käskijat, igaüks ise teab mida teeb. Targalt tehes on riskid loomulikult väiksemad. Ma lihtsalt igaks juhuks mainisin et see 5W esmane vau-efekt natukene alaneks …

                Klemmikas, alusta kasvõi siit lugemisega: http://www.ambur.ee/lained.html

                Comment


                  #53
                  Vs: PMR 446 raadiojaamad

                  Arvi poolt jagatud link on väga hea algus, pealegi veel eesti keeles. See oleks kohustuslik läbi lugeda ja kui midagi segaseks jääb, siis küsida.
                  Kui jutt käib sellest jaamast, siis ei paista küll kuskilt otsast, et antenn vahetatav oleks ja ise seal midagi surkida ka ei tasu.
                  The Motorola Solutions T82 Extreme radio with LED Torch, is the rugged, waterproof travel companion you need on your wildest adventures. Learn more.

                  Antenn vajab ka vastukaalu, millepärast korralikumad käsijaamad on vähemalt osaliselt metallist korpusega.

                  Kui tahad pikemat antenni, tuleb osta selline jaam, mis seda võimaldab ja neid liigub ka odavamalt kui sinu poolt soetatud Motorolad.

                  Comment


                    #54
                    Vs: PMR 446 raadiojaamad

                    baofengil on ka 40mm*80mm*3mm alumiinium plaat sees.. nagu jahutusradikas.

                    Comment


                      #55
                      Vs: PMR 446 raadiojaamad

                      Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                      baofengil on ka 40mm*80mm*3mm alumiinium plaat sees.. nagu jahutusradikas.
                      Baofengid on täitsa head asjad oma raha eest.

                      Comment


                        #56
                        Vs: PMR 446 raadiojaamad

                        Otsingusse pmr antenna homemade ja võiks ka mõne mõtte saada. On keritud ka mõned keerud traati ümber antenni ja jäetud pikem jupp püsti, pidavat ka aitama(katsetamise värk). Kohati võib abi olla isegi sellest kui astud 10 sammu kõrvale.

                        Comment


                          #57
                          Vs: PMR 446 raadiojaamad

                          Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                          Ka juhtmega auto katusele pandav antenn, kõlab põnevalt.
                          See raadioside on igatahes väga põnev
                          Sinust võib veel asja saada kui külm ära ei võta, vist ei jää ainult kõlarimeheks.

                          Comment


                            #58
                            Vs: PMR 446 raadiojaamad

                            autosse passiks hoopis see: https://tehnoturg.ee/raadiosaatjad/a...f-uhf-25w.html

                            see on ka huvitav leht: http://www.kg4jjh.com/pdf/2-Meter%20...le%20Array.pdf
                            viimati muutis kasutaja olavsu1; 20 m 2020, 22:08.

                            Comment


                              #59
                              Vs: PMR 446 raadiojaamad

                              Ma ütlen ausalt, kuna see raadioside teema on väga lai ja mahukas, siis ma ei viitsi ennast sellega täielikult kurssi viia ja küsin pigem konkreetseid küsimus teemadel, mida mul vaja on ja mis mind huvitavad.
                              Paljudest neist materjalidest ei saa ma nagunii hästi aru.

                              Üks huvitav küsimus tekkis veel, ilmselt on see küll illegaalne, aga kui selle PMR 446 raadiojaama antenni vahele panna teleka antenni võimendi, mille sisse mahub ka 446mhz võimendus ja samas on ta muidugi 75 oomi, nagu aru saan, raadiojaamale on oluline 50 oomi?
                              Kuid, kuidas raadiojaam reageeriks, kui sinna teleka võimendi vahele panna?
                              Samuti pole veel keegi pakkunud, palju võiks teoreetiliselt levi paraneda, neil raadiojaamadel parema antenniga?

                              Ilmselt ma neid kalleid jaamu jah torkima ei hakkaks, aga saaksin osta odavad ja neile uue antenni külge joota.

                              Ma seda CB raadiojaama vist ikka ostma ei hakka, kuigi olen ka sellele mõelnud.
                              Mõtlesin, kas on olemas ka ka käsi CB jaam ja ongi.
                              https://tehnoturg.ee/raadiosaatjad/lallarid/midland-alan-42ds-kasiraadiosaatja-cb-27mhz.html


                              viimati muutis kasutaja klemmikas; 20 m 2020, 22:18.

                              Comment


                                #60
                                Vs: PMR 446 raadiojaamad

                                kõige pikem levi on olnud vuhvel nagoya antenniga rootsi välja. jaam on max 5W

                                Comment

                                Working...
                                X