Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

    Esmalt postitatud Scott poolt
    Sai täna veidi enne poolt ühte öösel metsatuka ääres fotokaameraga kolme kakku (kõrvukrätsu pojad) luuratud. Taevas veel ahetas ning üks kakuke istus kuivanud puul taeva taustal. Sättisin kaamera vastu teist puud, et pikema säriga pilti kätevärin ei rikuks. Olin just päästikule vajutamas, kui kõrva ääres midagi põrisevalt sahises, seejärel maandus pruunikasmust kogu, tiivad laiali, kaamerale. Eksitust märgates lendas ta kiirelt minema.

    Nahkhiir oli. Kaameras midagi piniseb sellel sagedusel, millega nahkhiired saagi asukohta kindlaks teevad. See polnud esimene kord nahkhiirt sedaviisi eksitada, varemgi on nad kaamera kohal tiire teinud ja isegi pähe maandunud. Esimestel kordadel sai end päris õõnsaks ehmatatud, nüüd teab juba vaadata, kas mõni läheduses toidujahil on.
    Ega ei juhtu kaameral olema sensoripuhastusvidinat sees? Need töötavad ultraheli peal ja meelitavad igasugu elukaid ligi.

    Comment


      Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

      Pole küll naljakas õnnetus ega äpardus, aga ei saanud postiamata jätta:
      http://www.instructables.com/files/d...UXJ.MEDIUM.gif

      Või oleks pidanud uute projektide teemasse panema

      Comment


        Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

        Esmalt postitatud zed poolt
        Ega ei juhtu kaameral olema sensoripuhastusvidinat sees? Need töötavad ultraheli peal ja meelitavad igasugu elukaid ligi.
        Minuteada vist ei ole . Aga mõte liikus pingemuundi peale - ei tea, kas neid kaamerates kasutatakse? Olympuse toode.
        73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
        ATiP1pN4XeM

        Comment


          Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

          Pooltel olympuse isenditel peaks selline vigur täitsa olemas olema. Kasutab ultraheli ja puha. Mingi pingemuundi võib näiteks välguga seotud olla, lisaks impulsstrafod ja muud pudinad mis pinisevad. Kuigi sensoripuhastus oleks siiski tõenäolisem.

          Comment


            Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

            sensoripuhastus toimub ju kaamera käivitumisel ja kinni panemisel. või peale igat pilti ka ?

            Comment


              Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

              Võimalik et peale igat teatud arvu pilte ka kui kaamera on pikemalt sees olnud- peegel ja katik kipuvad jubedasti tuulutama ja tolmu sensorile loopima. Plus nahkhiirel kulus kindlasti ka natuke aega kohale lendamiseks.

              Comment


                Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                Ei oska seda mujale toppida, võimendi sisendpesade vahetamisel sai nalja, liiduaegse "lasteluku" üle:

                Pluss ja miinus paigas on,
                on varjestat' kõik kaablid
                Kõik lüüdid vahetatud on,
                sai pandud kvaliteedid

                Aparaat kuid rahul pole,
                omasoodu krõpsub ta
                Heli vahest päris kole,
                ei saand enam magada

                Kangutasin lahti kaane,
                kuurist leitud heebliga
                Õlitasin ära saaled,
                risso toiduõliga

                Abi kuid ei olnud miskit,
                paistis mulle kindel fakt
                Süüdi krõpsumises siiski,
                peaaegu kindlalt sisendtrakt

                Mööda sageduse juhtmeid,
                vedasin ma näpuga
                Kuni juhtusin ma kokku,
                moodsa lastelukuga

                Neljapiigilisest kahvlist,
                ta oli kokku ehitatud
                Musta värvi plastmassvahvlist,
                tal korpus ümber valatud

                Logises ta oma pesas,
                signaali kulgu takistas
                THD ta prossa lisas,
                helilaineid ahistas

                See julla oli ühendatud eelvõimu ja lõppvõimu signaalikaabli vahele. Parema koha peale ei oskaks tullagi, eelvõimendi on stabiliseeritud toitega, kõik ilusti varjestatud, võimendis liiduaegsed parimad kondekad K73 ja siis
                trallalaa teenisid insenerid ühe rubla, kuna esitlesid lastelukku (tm) mis põhines logiseval lülitil nõrga signaali ahelas.

                Palju õnne.

                Comment


                  Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                  Omad vitsad peksid jälle.
                  Tegin ühe seadme plaadi, kus muuhulgas ka ltc2433 ad muunduri kivi peal. Kuna tegemist oli edasiarendusega ja eelmine prototüüp käis ok , siis Eagles plaat valmis, Kamitrasse ja jupid peale. Ja oh seda häda. Nagu AD muundamine toimiks, aga kord sekundi -kahe jooksul on sees ülikõvad impulsshäired. Oss peale - toide puhas, sisend ka puhas. Sai vahetatud kivi - veel hullemad häired.
                  Käisin siis juhuslikult pingeid mõõtes ka kivi digimaa otsa läbi - pinge peal.
                  Ja mis selgus- maad nagu ei olegi ! on vaid maaotsast lüüt ja keraamiline konde toitesse.
                  Ehk siis Eagle järjekordne vingerpuss ja minu laiskus kontrollimisel. Nimelt lasin ma maaühendused kõige lõpus teha ja kiviümbruses digimaaplatsi ei tahtnud/suutnnud Eagle kuskile ühendada.
                  Niiet - usalda aga kontrolli.
                  Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                  Comment


                    Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                    Ei tea kas just naljakas aga siiski.
                    Testisin 3F synkroonmootori driverit.
                    Käis väikse vooluga. No mõtlesin et ramp up siis. 22V 3,3A läks mootorisse.
                    Järsku hakkas pinge kukkuma, suht aeglaselt. Nagu koormus suureneks.
                    Katsusin transe, külmad kui konnad. Mõtlesin et ehk hakkavad mootori laagrid selliste pöörete juures otsi andma. No hakkasin väiksemaks keerama kummardusin plaadi kohale et toiteka nuppuni ulatuda ja siis käis pauk ja pahvakas suitsu vasta vahtimist, olin skeemi jootnud 16V 330uF konde(reaalselt skeem pidi töötama kuni 13V(3LiPo)), muidugi selle aja peale olin unustanud et see seal on 16V. Isenesest polnud see konde nii vajalik ka sest seal oli veel hunnik keraamilisi.
                    Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                    1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                    2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                    Comment


                      Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                      ohmigod..:P

                      Comment


                        Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                        Esmalt postitatud juxx poolt
                        Tundub nagu miskine ttü õppematerjal olevat
                        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                        Comment


                          Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                          HOIATUS: Sagedusmuunduri käivitamiseks tuleb seade eelnevalt pingestada.
                          Kas TTÜ-s on miski õpperaskustega osakond ? 4 aastane teab ka et juhe tuleb seina pista et asi töötaks.
                          Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                          1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                          2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                          Comment


                            Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                            Ma mõtlesin, et see on mõne tudengi poolt tehtud "spikker".
                            Nähtud sellised hulgi ja vigadest kubisevad.
                            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                            Comment


                              Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                              eriti kõva lause on suht alguses: eraldustrafo e. sagedusmuundur. muidugi on seal veel hulganisti muid "pirne". ma väga ei imestaks, kui selline asi on tulnud mingist väidetavalt tehnilist keelt tõlkivast kohast. mul oli tööl üks generaatori manual samasugune või veel hullem.
                              Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                              Comment


                                Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                                mina on valmistud esd toodetud lukuga. tarijad ka.
                                http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-b...4_2009esd.html

                                kuul pähe tekst!

                                babelfish tõlge ? mis see veel olla saab ?

                                Comment

                                Working...
                                X