Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

    Ka siinsed spetsialistid antud valdkonnas on kõrgharitud.

    Muide, kui veidi tõsisemas võtmes võtta, siis meil õpivad magistriõppes sellised, kes pool bakatööd on Koraani ümber kirjutanud. Ja tema Jumalale ei meeldivat, kuidas meil asi käib.

    Aga välja tuli see sedasi, et vaja magistritööd kirjutama hakata. Noh, kust alustad - sissejuhatusest. Andmeetöötluse ja edastus viimastel aastatel. Ta tänas allahi, kirjutas maailma loomisest ja seda, et inf oli tähtis juba Muhamedi ajal. Üritasime korrektsed olla ja ....noh, otsigu välja viimaste aastate saavutusi... Hakkasime siis uurima, mida ta üldse oskab peale üksikute ingliskeelsete väljendite.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      Vs: Re: Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

      Esmalt postitatud olevtoom poolt Vaata postitust
      ...võltsitud kosmoselennud...
      Ei leidnud esimese hooga, aga oli alles vähem kui nädala sees uudis kus kosmonaudil olid need tööriistad mis pidid jääma Kuule (oligi nii ette nähtud), kotiga kodus palju aastaid, ilma et keegi oleks neid puutunud. Kas oli Buzz Aldrin või kes, aga mul kohe mõte sähvatas et tuleks teha analüüs kas need riistad on üldse kosmoses viibinud .
      viimati muutis kasutaja OSX; 25 m 2017, 17:01. Põhjus: typo
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        Vs: Re: Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

        Peaks saama ju suht odavate riistadega vaadata, kas see lipp jms saast, mis Kuu peale veeti, on seal ikka alles. Isegi minu Poweshot SX60ga saab maksimum suumiga Kuu kraatritest üsna detailseid pilte (eeldusel, et Kuu kaadrist jalga ei lase).
        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

        Comment


          Vs: Re: Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

          Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
          Peaks saama ju suht odavate riistadega vaadata, kas see lipp jms saast, mis Kuu peale veeti, on seal ikka alles. Isegi minu Poweshot SX60ga saab maksimum suumiga Kuu kraatritest üsna detailseid pilte (eeldusel, et Kuu kaadrist jalga ei lase).

          Kui oled selle lipu lähedal siis ikka näeb.
          Maalt, et seda näha reaalselt nagu lipp ikka, oleks tarvis optilist teleskoopi mille läätse/peegli läbimõõt umbes 200 meetrit
          Suurim mis meil on, Kech vist veel on suurim - umbes 10m?


          Muidugi läks mõte liikuma, et huvitav kui ikka mingi vend kusagil võsas ajaks säänse teleskoobi püsti ja lippu...netu
          Siis NASA ilmselt arvaks küll, et viidi minema nagu Tootsi kapsaraud
          viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 25 m 2017, 18:43.
          -superradical-

          Comment


            Vs: Re: Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

            Minumeelest jäeti sinna peegeldikomplekt, mis peegeldas Maale tagasi laserkiirt. Vist Maa-Kuu kauguse jälgimiseks. See nagu töötas. Ehk keegi ikka käis seal.

            Comment


              Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

              Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
              pool bakatööd on Koraani ümber kirjutanud.
              Ja tema Jumalale ei meeldivat, kuidas meil asi käib.
              Jumal käitub täpselt nii nagu üks korralik eksperimentaator.
              Jumal ütles: "Saagu valgus." Ja valgus sai ning Jumal nägi et see hea oli.
              ***
              Teed katse ja näed, kas on kõik hästi.
              Kui pole hästi, siis küsid foorumist inglitelt abi.

              Kuidas see on koraanis lahendatud?

              Comment


                Vs: Re: Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                Noh, peegeldi jätmine õnnestub ka bensust tühjaks saanud sapakaga , nii et miski kulgur oleks saanud ka selle sobivalt paika jätta. Ma oleks seda lausa ette näinud - selleks et oleks mingi base mille abil saaks peegeldit justeerida.
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                  Vastuseks hr. martinj, mõtteavaldusele!
                  Aeg ei muuda sisu! Selle jutu peale tuleb meelde, kui sai tehtud raadiosaatjate laboritöö. Kõik 5 kW lühilaine saatja tähtsamad parameetrid tuli reaalselt mõõta ja põhjendada, kas nad sobivad, et tunnistada saatja tehniliselt korras olevaks. Kahekesi vene poisiga seda tegime, tema luges ette, mida mõõta, mina ühendasin juhtmeid ja sättisin-ühendasin mõõteriistu. Vene poiss kirjutas tulemusi vihikusse! Jah, aega oli vähem kui vähe, et need ~30 või rohkem, mõõtetulemust ka reaalselt kirja saada. Sokutati meile veel juurde 2 popuassi (õppijat kusagilt araabiamaalt). No kurat oli nüüd seda paska ja õnnetust veel vaja? Niigi ju kiire! Nii saigi üleküpsetatule kohe öeldud, et istute rahulikult, ei sega ja me teeme selle mahuka laboritöö ära. Vaadata võite, segada ei tohi ja lolle küsimusi ei esita! Hiljem kirjutate tulemused meilt maha. Töö kaitsmine on teie endi asi, sest õppimisega peate siiski ise hakkama saama! Õppejõud läks just mööda see moment, ... ja ainult naeris. Kõik ju teadsid, et seda tuhajuhanite paska hoiti pilpa peal, sest instituudil oli valuutat vaja, mida nende rikas suguvõsa või riik maksis laiskade tuhajuhanite õpingute eest! Töö kaitsmine, kus igaüks pidid mõõtetulemusi teooriaga põhjendama, oli popuasse kuulates töö kaitsmise juures, ... pehmelt öeldes naerukoht. Kui ikka inimene õppinud polnud, siis ... naerda polnud ka nagu ilus! Meid see ei huvitanud! Meil oli laboritöö vaja ära teha, sest ilma selleta ei saanud semestri eksamitelegi ja siis oleks oodanud eksmat! Kuidas popuasse eksamile veeti, ei tea, aga sinna nad ikkagi jõudsid! See oli ka üks elu pisike tegelikult nähtud külg idamaa "tarkadest"!
                  viimati muutis kasutaja rainadov; 25 m 2017, 20:31. Põhjus: täht

                  Comment


                    Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                    Meil ühes praksis mingi indiast pärit, kes doktorikraadi omandab. Ei suuda etteantud pythoni ja C koodi paar rida lisada. Selle asemel vaatab youtubest, kuidas visuaalprogemise abil ülesannet oleks võimalik lahendada.

                    Comment


                      Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
                      Jumal käitub täpselt nii nagu üks korralik eksperimentaator.
                      Jumal ütles: "Saagu valgus." Ja valgus sai ning Jumal nägi et see hea oli.
                      ***
                      Teed katse ja näed, kas on kõik hästi.
                      Kui pole hästi, siis küsid foorumist inglitelt abi.

                      Kuidas see on koraanis lahendatud?
                      Enne Muhameedi/Allahi/Jehoovat/Jeesust pidi olema kes........
                      õige- elektrik Sest kogu jutu alguses on lause "saagu valgus". Ja elektrik ühendas LED valgusribad toitemooduli külge

                      Esmalt postitatud rainadov poolt Vaata postitust
                      Vastuseks hr. martinj, mõtteavaldusele! ......... Kuidas popuasse eksamile veeti, ei tea, aga sinna nad ikkagi jõudsid! See oli ka üks elu pisike tegelikult nähtud külg idamaa "tarkadest"!
                      Vanad automaatikud ütlevad : "mida mõõdame, seda saame!"
                      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                      Comment


                        Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                        Lisaks raadiojaamade remondile ja programmeerimisele tuli firmas tegeleda sideprojektidega, müügitööga ja käia ka kohapeal. Tuli paigaldada näiteks autodele ja hoonetele antenne ja hoonetesse sidevahendeid.
                        Turvavarustust katustel turnimiseks muidugi polnud. Ostsin poest terastrossi, kinnitused ja jootsin lisaks ühenduskohad kokku. Ümber keha kavatsesin kasutada auto lamedat puksiirlinti. Firmajuhi naine küsis seepeale, et kas ma kavatsen ennast trossiga üles puua?

                        Ükskord saadeti mind Otepääle haiglale uut süsteemi paigaldama ja vana maha võtma. Haiglasse jõudes kohtusin kõigepealt peaarstiga. Peaarst kutsus kõik kiirabi piigad minuga tutvuma – tulge vaadake kui ilus pikk poiss teile tuli. Ma kurtsin neile oma rasket saatust, et see katuseleronimine on vist mu elu viimane kord. Piigad lohutasid, et nad teevad mulle pärast allakukkumist kordamööda suult suule kunstlikku hingamist ja ärkan seepeale kindlasti üles. Ma ütlesin jälle, et ma tahaks seda teha parem enne allakukkumist jne.

                        Alustuseks tuli vana hoone katuselt antenn maha võtta. Oli talv, ilmateate järgi oli külma -10°C ja tuult 12m/sec. Vana hoone oli 3 korruselina ja pööninguga. Pööning oli linnusõnnikut ja tuvilaipu täis. Kinnitasin trossi ühe posti külge ja läksin luugi kaudu katusele. Hoone oli eterniitkatusega, ca 45° kaldega ja 20cm lumekihiga. Naelad olid läbi roostetanud ja sõitsin ühe plaadiga nagu kelguga katuseservani. Jalad oli üle ääre ja oli hea, et midagi püksi ei tulnud. Üks kiirabi autojuht nägi seda pealt ja aitas mu pööningule tagasi. Ise poleks pärast seda allalibisemist tagasi jõudnud, tross oli ka liiga peenike.

                        Sidevahendid sai paigaldatud ka taksodele, turvafirmade , päästeameti autodele ja veduritele. Vanadel vene veduritel oli kohutavalt paksust terasest katus - oli vist oma 2 cm paksune. Selle töö jaoks kõlbasid ainult korralikud töövahendid. Šeff oli mu terasepuurid rikkunud koduses seinapuurimises. Ostsin siis Würthist korralikumad vahendid ja peitsin tema eest ära. Astmeline koonuspuur lõikas paksemat terast nagu juustu. Tavaliselt tegid vedurijuhid ise katusesse ava antenni kinnituseks. Nad olid väga abivalmid ja sõbralikud. Ükskord juhtusin ebameeldiva vedurijuhi otsa. Mees oli päris vindine ja hakkas koos sõbraga mind rahvuslikul tasemel mõnitama. Ta ei olnud ise nõus auku tegema. Ma küsisin, et kuhu ta soovib raadiojaama ja antenni paigaldada. 32 mm antenniauk jäi talle otse vedurijuhi istme kohale. Pärast hakkas mees virisema, et mis siis saab, kui tihend hakkab läbi laskma - siis voolab talle ju vesi otse pähe.
                        No see oli tema valik ja käskisin tal ülemuselt selleks tarbeks suurema ämbri küsida

                        Comment


                          Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                          Meil nii ongi: https://www.youtube.com/watch?v=VqhZneuyNzA

                          Comment


                            Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                            90ndate alguses oli Jõhvis Staliniaegses majas asi lahendatud sedasi.
                            Pildistasin kas mina või vanaisa. Selle pildiga käis ta ennetavalt tuletõrjes õiendamas. Aga näe, midagi ei põlenud ning kõik toimis.
                            Maja kaks korterit olid ühe faasi peal, ülejäänud 10 teise
                            Click image for larger version

Name:	elektrikilp.jpg
Views:	1
Size:	92,0 KB
ID:	869995
                            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                            Comment


                              Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                              Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
                              90ndate alguses oli Jõhvis Staliniaegses majas asi lahendatud sedasi.
                              Pildistasin kas mina või vanaisa. Selle pildiga käis ta ennetavalt tuletõrjes õiendamas. Aga näe, midagi ei põlenud ning kõik toimis.
                              Maja kaks korterit olid ühe faasi peal, ülejäänud 10 teise
                              [ATTACH=CONFIG]14548[/ATTACH]
                              ; Tarbimistase oli ka teine! Korteri peale tarbimist 5-6A Majapidamises puuküttel pliit või petroolil töötav priimus, puuküttel ahi, mida tihti köeti ka põlevkiviga sealkandis! Ka gaas tuli hiljem ja aeti teist põlevkivistt niipalju, et jätkus ka Leningradi elanikele. Aga meie elu läheb jällegi praegu rohelisemaks. Roheliste kurvastuseks ka soojemaks! Tuleb sooja ärahoidmisemaksu tõsta! See seiskab soojenemise! Puud saavad rohelise rüü nädala lõpuks. Rohi maapinnal juba täna-homme! Kevad! Elame veel!

                              Comment


                                Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                                Näoraamatust pihta pandud.
                                Piia Aasmäe Oli kord postkontoris selline kogemus. Pakk oli tulnud asutusele. Direktor läks pakki välja võtma. Nõuti volitust, sest pakk oli ju asutusele mitte direktorile. Direktor küsis, et kes selle volituse peaks kirjutama? Vastati, et asutuse direktor. "See ma ju olengi, kas ma pean endale volituse kirjutama?" oli pr direktor nõutu. "Nii jah", vastas postitöötaja. "Palun siis paberit, kirjutan siin samas" oli direktor nõus. "Siin ei sobi, pitsat peab olema all." Nii nad seal jaurasid kuni direktorile meenus, et asutuse kodulehel on tema nimi, pilt ja ametikoht avalikult kirjas. Postitöötaja andis paki ja manitses: "Et see Teil viimane kord oleks!" Pr direktor laseb nüüdsest kõik pakid oma nimele saata, siis saab lihtsalt ID kaardiga paki kätte. Muidugi võib keegi hakata huvi tundma, et miks asutuse eelarvest ostetud asjad pr direktori nimele tulevad, aga see on juba järgmine lugu
                                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                                Comment

                                Working...
                                X