HEI!Kas ok keegi kes soovitaks asjalikku piksekaitset?Mul on juba kaks korda õhtule läinud ruuterid.Ta peaks reageerima min.50V ülepinge puhul ja süsteemid välja lülitama mõne mkSek vältel.Olex väga tänulik.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
Piksekaitse
Collapse
X
-
Vs: piksekaitse
Ütlen ausalt- selliseid asju pole olemas.
Kusjuures tähele olen pannud seda, et välgutabamusel elektrivõrku jäävad "tervemaks" eelkõige impulsstoitega seadmed. Ehk lühiajaline pingetõus ei jõua primaartoitelüüti nii kiiresti laadida.
Ja kui täistabamus on, ei aita mittemiski.Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...
-
Vs: piksekaitse
Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitustJa kui täistabamus on, ei aita mittemiski.
Comment
-
Vs: piksekaitse
Ei toimi see välja kakkumine midagi. Proovitud. Pauk käis surid nii seinast väljas olnud asjad ja ka seinas olnud asjad. Tabamus oli lähedale puusse. Äike tekitab indutseeritud pinge seega kui asja just fooljumisse ei mässi korralikult siis ei aita ka see seinast välja kakkumine. Parim lahendus on kivimaja(soovitavalt palju raudsõrestikku, maalune kaabel ja kõikjale maandus.RVK katiseb äikse paugu tagajärgede eest sest lendab välja ja kui alajaamas miskit võsa siis ylepinge ei jõua sinuni. Otsetabamus elektriliini ei aita peale pika maakaabli vist eriti midagi.Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.
Comment
-
Vs: piksekaitse
Jäänud nagu kuskilt kirjandusest meelde, et kui kilomeetri kaugusel kuhugi sisse lööb, võib 1m juhtmesse kuni 200V indutseerida. Eelmisel aastal ühel tuttaval lõi töökoja kõrvale puusse, traatkeevitus oli küll võrgust lahti ühendatud ja juhe põrandal maas, aga juhtploki mikroskeem andis otsad. Ei tea, kas see maakaabelgi midagi kaitseb. Olevat kunagi juhus olnud, kus ühe kõrgema kohapeal Tartu maantee ääres löönud maasse ja kõrvetanud maa sees pika jupi Moskva kaablit ära.
Comment
-
Vs: piksekaitse
Jutt käib piksest ja kaitsmisest. Vabandust, et oma jutuga teemasse vahele tulen.
Kui ehitada väga hea maandus puurkaevu 12 m sügavusele ulatuva terasest manteltoru külge, kas äikese tabamuse korral ongi see nii väga hea maandus heaks lahenduseks, sest sama puurkaevu augu suudmes on vee pumpautomaat? Otsest kokkupuudet manteltoru ja pumba metallkonstruktsioonide vahel ei ole, neid ühendab 7m veesambaga plastiktoru. Pump on 1.8m sügavuse betoneeritud augu põhjas.
Jaotuskilbis peab neutraal ja maandus olema kokku ühendatud ja kui nüüd äike tabab liini neutraali, siis pumpautomaat on väga hea maanduse tõttu ohus. Tekib ju paralleelharu pumba kaudu maha, mis on küll tunduvalt suurema takistusega, aga siiski. Siin ei aita tõesti ka pistik seinast välja.
Comment
-
Vs: piksekaitse
Mis sel äikesel sel aastal viga on, et niimoodi müristab, välgutab ja pikseid loobib?
Jube lihtsalt, pole varem nii karmi äikest veel näinud, nagu see aasta.
Pärnust siis jutt. Kuidas mujal ei tea, aga siin jube.
Kas tõesti lõpp läheneb?
Mul lõi maja ette (10m kõige rohkem ehk) lihtsalt niisama, selline raksatus käis, et tunne oli nagu lõi sisse kuskile.
Kas autosse või puusse, aga ei midagi, autod seisavad, puud on püsti.
Hirmu ajab nahka küll, kui niimoodi lööb koguaeg.
Tõmbasin kõikvõimalikud pistikud lahti, modemi ka. Ei julgenud seda kasutada lihtsalt.
Comment
-
Vs: piksekaitse
Absoluutselt etteaimamatu ja prognoosimatu maailm on see välkude maailm.
Selline kogemus eelmisest suvest. Istun arvuti taga, ühes nurgas on koos kõik see arvutav ja heli tekitav kraam nagu kodus ikka. Tuleb äike, tühja kah, mõtlen. Siis käib väljas korralik pauk ja samal hetkel minu käe ja arvuti kasti vahel selline cm-ne säde. Ekraan pime ja ise oleks nagu haamriga saanud seespidiselt. Jõuan vaevalt ohhoo mõelda, kui käib järgmine pauk ja minu silme all hüppab säde arvutikasti ja võimendi vahel, pärast mõõtsin, 12 cm. Arvuti vaikis üleni ja peale ohoh mõtlemist peapistik seinast välja ja ise nurgast punuma. Mõtlen et nüüd olen siis kogu kraamist korraga lahti, ruuter kaasaarvatud, mis üsna seal sädeme kõrval asus. Poole tunni pärast äike üle, tulen lülitan kõik sisse ja selgub et kogu tehnika töötab nagu enne, ei mingeid tagajärgi ega kaotusi.
Comment
-
Vs: piksekaitse
Maakaabel on väga suure RF kaduga coax. Kõik järsud frondid filtreeritakse välja. Viimased ongi põhi killerid. Aga see aitab ainult siis kui kaugemal elektriliinis indutseeritakse puls ja see rändab liini lõpupoole kus tehnika.Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.
Comment
-
Vs: piksekaitse
Arvutikastidel jms impulss seadetel on ju sees toitefiltrid, koos pulsi-lõikurite varistoride ja muu moodsaga; reeglina.
Sidevärk on juba üle 70a vana ja piisavalt vana et kõik lahendid, moodused ja muu võimalik on kümnete aastatega ära katsetatud.
Kui induktsiooni laksust kusagil ei tea kus lööb tehnikat kodus läbi, siis tasub küll mõelda kelle süü see on. "Puutelaksuga" on muidugi teine teema, kuigi ka siis oleneb. On küllalt kus maapiirkondades peksab seda liinidesse ja liinide lähedale nii et nii "jaamas" kui postidel kui kodudes on kaitsmed mustad (nagu söed), või kaitsekastid "veitsa" tahmased (tabletid jms); aga et selle pärast kohe kogu tehnika läbi saab, seda küll pole. Kui selliselt oleks, siis tuleks iga suvekuu mitu külatäit telefone jms osta.*
E:
On telekommunikatsiooni kaitsmed standartsed ja lisakaitsmed mis mõeldud/müügis täiendavalt eratarbijale.
Sellise eratarbija asja saab ka ise koostada, kui on tahtmist ja mõtlemisoskust; valikuid on palju..
Vajalikke detaile saab ka Elfast, https://www.elfa.se/elfa3~ee_et/elfa/init.do?toc=19445 https://www.elfa.se/elfa3~ee_et/elfa/init.do?toc=19488 jne.
viimati muutis kasutaja erku; 31 m 2011, 01:08.Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa
Comment
-
Vs: piksekaitse
kaevaks vana teema üles ja küsiks kogemusi?
Kas on mõtet kasutada mingeid piksekaitsmeid, palju neist praktikas kasu või kahju võiks olla ?
Mõistan, et 100% ei kaitse ükski, kuid kas oleks mõtet mõnda paigaldada?
Asja mõte see, et alati ei ole võimalust välja tõmmata.
Ühe variandina jäi silma näiteks selline.
Mõtlesin, et paneks ruuterile ette.
Kas võiks olla mingit kasu, kui panna selliseid mitu tükki järjest?
Siis jäi veel selline ette.
Comment
Comment