Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

LED-i toitmine 230V võrgust

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: LED-i toitmine 230V võrgust

    Esmalt postitatud pois11 poolt Vaata postitust
    skeemi uurides saab olla läbi antud jupp.
    Millest oletad, et see läbi? Kas väliselt tundub lõhki vms? Või lamp lihtsalt ei põle? Mis lambiga tegemist?
    Kui väliselt konde OK, siis pigem üks LED-idest surnud ja vooluring katkenud.

    Comment


      #47
      Vs: LED-i toitmine 230V võrgust

      Esmalt postitatud tiidu93 poolt Vaata postitust
      Millest oletad, et see läbi? Kas väliselt tundub lõhki vms? Või lamp lihtsalt ei põle? Mis lambiga tegemist?
      Kui väliselt konde OK, siis pigem üks LED-idest surnud ja vooluring katkenud.
      LED-le lasin toiteplokist 30V peale ja läksid põlema. Diood alaldi mõõtsin üle, oli korras. Silukonde lühises ei olnud. No ja jääbki ainult üks jupp järgi mida ma mõõta ei osanud. Tester vähemalt ei näidanud midagi. Oomipoest sai siis 820pF 250V tellitud, kuna mul elamises on neid pirne hulgi siis võtsin 5tk.
      msn: pois11@hotmail.com

      Comment


        #48
        Vs: LED-i toitmine 230V võrgust

        Esmalt postitatud pois11 poolt Vaata postitust
        LED-le lasin toiteplokist 30V peale ja läksid põlema. Diood alaldi mõõtsin üle, oli korras. Silukonde lühises ei olnud. No ja jääbki ainult üks jupp järgi mida ma mõõta ei osanud. Tester vähemalt ei näidanud midagi. Oomipoest sai siis 820pF 250V tellitud, kuna mul elamises on neid pirne hulgi siis võtsin 5tk.
        ;
        Oot-oot! Eelnevalt oli ju juttu hoopis kondekatest 0,82 mkFx400V,. Nende pinge on väikesevõitu isegi oma 400voldiga! Nüüd juba ainult 820pF x250V = ????? Ei saa aru?

        Comment


          #49
          Vs: LED-i toitmine 230V võrgust

          Esmalt postitatud rainadov poolt Vaata postitust
          ;
          Oot-oot! Eelnevalt oli ju juttu hoopis kondekatest 0,82 mkFx400V,. Nende pinge on väikesevõitu isegi oma 400voldiga! Nüüd juba ainult 820pF x250V = ????? Ei saa aru?
          No mina ka ei jaga neid kondekate parameetreid aga tellisin täpselt sama konde mis ennem pirni sees oli. Ehk siis 820pF 250V. Sirka 2a. on pirn vastu pidanud. Eks vaatab, kui käib pauk siis tellin hiinast uue led lambi.
          msn: pois11@hotmail.com

          Comment


            #50
            Vs: LED-i toitmine 230V võrgust

            Esmalt postitatud pois11 poolt Vaata postitust
            Ehk siis 820pF 250V.
            Mitte ei saanud nüüd aru, oli siis 820pF või 824K (=820000pF)?

            Comment


              #51
              Vs: LED-i toitmine 230V võrgust

              Vana teema vaja ellu ärgatada
              Seoses kondeka pingetaluvusega, kas kõigil nendel "pruunidel kondedel" on DC pingetaluvus peale märgitud?
              Uurisin vene kondede tähistusi, seal olev nimipinge on jah DC pingele mõeldud. Igatahes oma aretusele sai 1uF 250V konde pandud. Oli ka pea poole väiksemaid 1uF 250V kondesi, aga need tundusid kahtlased. Ise-enesest LED-idele ja takistitele läheb oma 150V, konde peale ülejäänud. siis polegi nii hull või mis?

              Mis ma oskan kosta, see läheb ka kaunis soojaks. Kokku siis 45 + 45 dioodi rööbiti. Kusjuures 1uF kondega sai täitsa sobiva voolu kohe kätte. Üks diood saab kuskil 18.5mA kandis. Korpuse tuleb ümber mõelda või siis laualambile sisse. Valgustugevuselt umbes 40W kandis. Võimsus 5-6W kokku koos toitelahendusega.

              Comment


                #52
                Vs: LED-i toitmine 230V võrgust

                Sellise arvu LED-ide puhul ma küll mingit kondekaga jamamist ei kasutanud. Vist sai 93 valget LED-i jadamisi, ees dioodisild ning mingi väärtusega takk sai ka pistetud, keskeltläbi voolutugevus 16-17 mA. Takk siis enne dioodisilda ja peale silda sai ka lüüt, seega teravad piigid ei tohiks LED-e maha tappa. Linnas võrgupinge stabiilne, seega vilkumist ja värelust esineb vähe ning poole aasta jooksul pole maha ka põlenud.
                otsija

                Comment


                  #53
                  Vs: LED-i toitmine 230V võrgust

                  Ma proovin järgmise 90LED plaadiga järgi.
                  Muidu ma ei näe probleemi selle 1uF kondekaga voolu piiramises. 1uF pole nii karm kui 8uF , eriti kui palju dioode jadas ja pinge kõrge.

                  Comment


                    #54
                    Vs: LED-i toitmine 230V võrgust

                    Sooviks nüüd pisikest seletust järgnevale:
                    90 x 5mm LED-i jadas, dioodsild vahepeal ja otse seinavõrku. Kuidas on võimalik, et vool on ahelas ca 20mA? Pinge seinas ca 236V AC, peale dioodsilda 214V DC.

                    Comment


                      #55
                      Vs: LED-i toitmine 230V võrgust

                      Lüüt pane ka peale silda, muidu tester ei mõõda sul pinge tippväärtust ja LED-ide toitmine pulseeriva alalisega ei ole hea(kasutegur väiksem), parim pidavat stabiliseeritud alalisvool olema. Pealekauba sedasi ilma lüüdita võib mõni kõrgema pingega piik sul maha põletada ahela.
                      otsija

                      Comment


                        #56
                        Vs: LED-i toitmine 230V võrgust

                        Jah, see on loogiline vastus. Muidu 2x 90LED plaati juba WC-s paar nädalat ilusti oma tööd teinud. Seal siis ilusti dioodsild, lüüt ja takistid olemas.
                        Lihtsalt veidi pani kukalt kratsima, kui 90 LED-i jadas (90x 3.2V = 288V ) ning 214V-ga töötab .

                        Comment


                          #57
                          Vs: LED-i toitmine 230V võrgust

                          Soovitage termoliimi, mis ikka korralikult kinni võtab.. Serigost sai tellitud üht termoliimi, aga see ei võta nii kõvasti kinni kui oleks vaja.
                          Olen testinud ka tavalise superliimiga, võtabn ilusti kinni ja soojuse ülekandumine OK, kuid soojusele ei pea vastu- liim hakakb lõpuks mõrenema jne,.

                          Comment


                            #58
                            Vs: LED-i toitmine 230V võrgust

                            Lööks ka kampa ja juba mitu aastat mõlgub mõttes üks mõtte. Tahaks kuidagi põranda lambi 300W pirni LEDi vastu vahetada.
                            Kas võimsa LED (näiteks 50W või 100W) Saab ka lahendada 230v`ga lihtsalt? Et pannes kondekas ette, alaldi järgi?

                            Teine võimalus, et telliks http://www.ebay.com/itm/50-Pcs-1W-Wa...item1e76aacf73 ja laoks 70 tk jadamisi ritta. Loomulikult ennem dioodsild ja silukonde ka. Ei peagi täis võimsus kätte saama pigem mingi 70% täis võimsusest. Ehk panna jadamisi sirka 10 Ledi juurde. Muidugi ei tea kas jahutus on piisavalt tagatud aga katsetada võiks.

                            Kahtlaseks teeb asja juures see, et kui sellest 70 dioodist üks läbi läheb siis on terve rida kustus. Huvipärast küsin, et kui panna peale alaldit näiteks 4 Ledi ritta ja siis mingi võimsam takisti. Mis selle takisti väärtus ja võimsus olla võiks?
                            viimati muutis kasutaja pois11; 06 m 2013, 13:50.
                            msn: pois11@hotmail.com

                            Comment


                              #59
                              Vs: LED-i toitmine 230V võrgust

                              Esmalt postitatud pois11 poolt Vaata postitust
                              Lööks ka kampa ja juba mitu aastat mõlgub mõttes üks mõtte. Tahaks kuidagi põranda lambi 300W pirni LEDi vastu vahetada.
                              Kas võimsa LED (näiteks 50W või 100W) Saab ka lahendada 230v`ga lihtsalt? Et pannes kondekas ette, alaldi järgi?

                              Teine võimalus, et telliks http://www.ebay.com/itm/50-Pcs-1W-Wa...item1e76aacf73 ja laoks 70 tk jadamisi ritta. Loomulikult ennem dioodsild ja silukonde ka. Ei peagi täis võimsus kätte saama pigem mingi 70% täis võimsusest. Ehk panna jadamisi sirka 10 Ledi juurde. Muidugi ei tea kas jahutus on piisavalt tagatud aga katsetada võiks.

                              Kahtlaseks teeb asja juures see, et kui sellest 70 dioodist üks läbi läheb siis on terve rida kustus. Huvipärast küsin, et kui panna peale alaldit näiteks 4 Ledi ritta ja siis mingi võimsam takisti. Mis selle takisti väärtus ja võimsus olla võiks?
                              ;
                              Selle takistil eralduks piisav soojus, et ülejäänu lihtsalt süüdata. Umbes 4x2,5=10 V läheb valgusdioodidele, aga järelejäänu tuleb ju ka kuhugi panna. Seda on aga MEELDIVALT palju, ligi 314[V] arvestsades meie 230[V] võrgupinget! Tipu- ja efektiivpinge, "sin" pinge korral. Võimsuse rehkendamine, mis takistil eraldub on juba aritmeetika. Pane hoopis neoonlamp ja takisti, indikaatoriks.
                              viimati muutis kasutaja rainadov; 06 m 2013, 14:38. Põhjus: täht

                              Comment


                                #60
                                Vs: LED-i toitmine 230V võrgust

                                Pole küll hetke teema aga kui sisselülitamisimpulss on probleemiks, siis sobivad sellised odavad junnid (mitte küll antud toode), nimi ütleb ise ära mis asi on. Kindlasti on sobivaid ka elfa kataloogis. Kindlasti ei tasu jännata mingite extra lülititega, mille lahendus selline poolkõva.http://eu.mouser.com/ProductDetail/G...g44mfeB5jiKPE=
                                Kaemi perrä!

                                Comment

                                Working...
                                X