Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

LED-i toitmine 230V võrgust

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: LED-i toitmine 230V võrgust



    Hetkel sai proovida ainult ca 16.5W võimsusega ühte plaati, kuna paremat toidet pole. Selle võimsuse juures tundub, et 100W hõõgpirnist parem või sellega võrdne.

    Comment


      #32
      Vs: LED-i toitmine 230V võrgust

      Esmalt postitatud etsv56 poolt Vaata postitust
      Ära mine veel kuskile ära! Argumenteeri oma seisukohti, ootaks heameelega põhjendusi.
      Suutsin unustada, et kondensaatoril kui reaktiivelemendil ei tekki energiakadu. Seega, teoreetiliselt võiks kuitahes suure mahtuvusega kondensaatori ühendada otse vahelduvvoolu võrku, ilma et tekkiks energiakadu. Mingi sisemine enesealalhoiuinstinkt keelab mul seda siiski teha. Olgu selle põhjenduseks kasvõi see, et iga kondensaator omab siiski ka mingit marginaalset takistust ja induktiivsust.

      Nüüd eelpool olnud skeemist. Ma ei kasutaks lahendust, kus väljalülitatud olekus jääb mingi osa skeemist endiselt pinge alla. Jah, ideaaljuhul energiakadu ei ole, kuid reaalses elus on see siiski suurem kui "0". Teiseks, peaks see kondensaator olema ikkagi takistiga sillatud, et ohtlik jääkpinge sinna liiga kauaks püsima ei jääks.

      Kunagi eksperimendi käigus kokku laotud "käkk": http://www.hot.ee/a/a1/led/2.jpg
      Elupäevi tal kahjuks pikalt ei olnud. Olgu siis põhjuseks kahtlase kvaliteediga led´id või mingi muu hoomamatu asjaolu. Algul kaotasid üksikud heleduse, kuniks tekkis katkestus ja silukonde võttis vööümbermõõdus juurde.

      Siia lõppu, milline on lambi sisu: http://mb2.live.hot.ee/rps/D/2452775.jpg

      Comment


        #33
        Vs: LED-i toitmine 230V võrgust

        See viimane pilt, mis seal plaadil täpsemalt leidub, mingi mikroskeem ka seal elutseb, millelt midagi välja saab lugeda?
        otsija

        Comment


          #34
          Vs: LED-i toitmine 230V võrgust

          Silukondeka all on kaheksajalg BP3102
          www.bpsemi.com/pdf/BP3102/BP3102_DS_Rev%201.0%20EN.pdf

          Comment


            #35
            Vs: LED-i toitmine 230V võrgust

            Esmalt postitatud a1 poolt Vaata postitust
            Suutsin unustada, et kondensaatoril kui reaktiivelemendil ei tekki energiakadu. Seega, teoreetiliselt võiks kuitahes suure mahtuvusega kondensaatori ühendada otse vahelduvvoolu võrku, ilma et tekkiks energiakadu. Mingi sisemine enesealalhoiuinstinkt keelab mul seda siiski teha. Olgu selle põhjenduseks kasvõi see, et iga kondensaator omab siiski ka mingit marginaalset takistust ja induktiivsust...

            Kommenteeriks seda osa. Algus on ilus, ainult mööndusega, et ei teki just aktiivenergia kadu st. kondel ei eraldu soojust, ( lisan kohe juurde, et kvaliteetsete kondede puhul, kui olla päris täpne ). Võrku ühendatud konde genereerib aga võrku reaktiivenergiat ja just mahtuvuslikku reaktiivenergiat, mida saab mõõta (ja ka välja arvutada võimsuse kaudu ). Mõõtühik var. Näitaks võrkudes kasutatakse kondesid induktiivsusliku reaktiivenergia kompenseerimiseks, et tõsta cos fi - d, et asjatult ei koormaks elektriliine. Edasi...konded võivad sisaldada aktiivkomponenti, mille tõttu nad võivad soojeneda, aga induktiivsusega pole siin küll midagi tegemist. Kvaliteetsed konded ei soojene.
            Ehk aitab paremini mõista tiidu93 pakutud skeemilahendust.
            viimati muutis kasutaja etsv56; 12 m 2012, 08:17. Põhjus: täiendus

            Comment


              #36
              Vs: LED-i toitmine 230V võrgust

              Kunagi siin mingis teises LEDi teemas käis läbi: http://www.led1.de/shop/files/Samsun...D603S0R0MZ.pdf
              oleks nüüd hinnad kah normaalsed siis jääks igasugune aretamine ära paar takki ja asi korras.

              Comment


                #37
                Vs: LED-i toitmine 230V võrgust

                Ütleks väga hea teemapüstitus ja igaüks ( kes teab ) lisab juurde midagi uut ja kasulikku. Mulle meeldib...

                Comment


                  #38
                  Vs: LED-i toitmine 230V võrgust

                  Üks vanem asjakohane teema:
                  Elektroonika töötab suitsu baasil.
                  Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                  Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                  Comment


                    #39
                    Vs: LED-i toitmine 230V võrgust

                    Rääkides L. Abo raamatu valemitest, siis midagi on mäda.
                    Seal näitena toodud 25W, 36V hõõglambi jaoks kondensaatori arvutusvalem.
                    Ahela vool jämedalt öeldes 0.7A ja tulemuseks on 1uF. Reaalsuses annab 1uF= 68mA voolu. Ehk keegi oskab ära põhjendada, mis selle raamatu valemiga on?

                    See selleks, aga ikkagi minu eeltoodud skeemijuurde tagasi tulles. See ju täiesti töötav variant, mina igatahes panen selle skeemi ennast teenima.
                    Vend eile isegi rääkis, et tal üks LED-pirn andis otsad, suht uus pidi olema. Nii et tööstuslikult see skeemilahendus ikka ei lähe.

                    2W LED-i toitmiseks läheb vaja umbes 8uF kondet Siis peaks vool kuskil 550mA kanti jääma. Praegult suurt kondet pole kahjuks, peab vist ebayst paar tükki tellima. Ennest proovisin 4uF-iga (kombineeritud "pakk"), siis töötas ilusti, aga nõrgalt (vool ca 280mA).

                    Comment


                      #40
                      Vs: LED-i toitmine 230V võrgust

                      Esmalt postitatud tiidu93 poolt Vaata postitust
                      Rääkides L. Abo raamatu valemitest, siis midagi on mäda.
                      Seal näitena toodud 25W, 36V hõõglambi jaoks kondensaatori arvutusvalem.
                      Ahela vool jämedalt öeldes 0.7A ja tulemuseks on 1uF. Reaalsuses annab 1uF= 68mA voolu. Ehk keegi oskab ära põhjendada, mis selle raamatu valemiga on?
                      See ei ole vist Abo Raadiolülitused 1990.
                      Aga kui kasutada tavavalemeid ja excelit saame
                      Kood:
                      P; U; I;          U220;Z;     C;          C uF
                      25;36;0,694444444;220; 264,96;1,25805E-05;12,5805153
                      Valemid:
                      I=P/U
                      Z=(U220-U)/I
                      Kuna Zc=1/(2*Pi*50*C) siis
                      C=1/(Zc*2*50*Pi)
                      viimati muutis kasutaja A.R.; 12 m 2012, 20:30.

                      Comment


                        #41
                        Vs: LED-i toitmine 230V võrgust

                        Esmalt postitatud tiidu93 poolt Vaata postitust
                        Ehk keegi oskab ära põhjendada, mis selle raamatu valemiga on?
                        Selle raamatu arvutusvalemis on täiesti tavaline viga, nagu neid ikka vahel ette tuleb. Kui inimene arvutuste/valemite põhimõttest aru saab, kaob vajadus konkreetses vigases valemis näpuga järge ajada ja kondensaatori tegelik mahtuvus on lihtsalt arvutatav.

                        Comment


                          #42
                          Vs: LED-i toitmine 230V võrgust

                          Esmalt postitatud tiidu93 poolt Vaata postitust
                          Rääkides L. Abo raamatu valemitest, siis midagi on mäda.
                          Seal näitena toodud 25W, 36V hõõglambi jaoks kondensaatori arvutusvalem.
                          Ahela vool jämedalt öeldes 0.7A ja tulemuseks on 1uF. Reaalsuses annab 1uF= 68mA voolu. Ehk keegi oskab ära põhjendada, mis selle raamatu valemiga on?...

                          See on L. Abo Raadiolülitused 1990 lk525
                          Uurisin minagi huvi pärast, algvalemid on õiged, kuid konde mahtuvuse tuletuskäik vale.
                          viimati muutis kasutaja etsv56; 13 m 2012, 08:25.

                          Comment


                            #43
                            Vs: LED-i toitmine 230V võrgust

                            Njah, panen kõrvataha.

                            Tundub, et LED-ide jahutamisega tuleb kõige suurem probleem . Täna lasin Vega 10Y-120C radikad ühelt poolt siledaks ning 28LED plaadi sinna kinni. 5-10 mintsaga ning ainult võimsusel 16.5W lähevad päris soojaks, kui mitte just öelda kuumaks. 50W juures pole vist lootustki nende radikatega jahutada, kui siis ventikas puhkuma. Õues veel kõlbaks, külm õhk jahutaks. Toas aga kehva, eriti veel kui lae alla panna.

                            Comment


                              #44
                              Vs: LED-i toitmine 230V võrgust

                              Küsiks targemate käest, et mis jubinaga tegemist on? Nimelt mul kodus LED lamp läks läbi ja skeemi uurides saab olla läbi antud jupp. http://www.ebay.com/itm/5pcs-Metalli...item5ae119ceb2 . Oomipoe ja tevalo lehelt küll midagi sellist ei leia? Tähis on jubinal peal 824K 250v ja on samasugune nagu pildil.
                              msn: pois11@hotmail.com

                              Comment


                                #45
                                Vs: LED-i toitmine 230V võrgust

                                Esmalt postitatud pois11 poolt Vaata postitust
                                Küsiks targemate käest, et mis jubinaga tegemist on? Nimelt mul kodus LED lamp läks läbi ja skeemi uurides saab olla läbi antud jupp. http://www.ebay.com/itm/5pcs-Metalli...item5ae119ceb2 . Oomipoe ja tevalo lehelt küll midagi sellist ei leia? Tähis on jubinal peal 824K 250v ja on samasugune nagu pildil.
                                ;
                                Mittepolaarne kondensaator, mahtuvus 820 000 pF x 400V. Kuna seal pole märgitud, et ~400V, siis eeldan kondekat olevat =400V, mis minu arvates jääb lülitamiseks ~230V (praegune standard) väheseks. Ise paneks kondeka =630V vähemalt.
                                viimati muutis kasutaja rainadov; 07 m 2013, 20:51. Põhjus: täht

                                Comment

                                Working...
                                X