Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Esmalt postitatud urmas78 poolt Vaata postitust
    Puudub see mis läheb rikkevoolu väliselt korpusesse, mille abil saab tuvastada lekke
    Rikkevoolukaitse tuvastab lekke selle järgi, et osa voolu on "puudu", mitte ei mõõdeta lekkinud osa.

    Comment


      Kui midagi on puudu siis see ongi ju leke. Kui poes tehakse inventuuri ja leitakse et midagi on puudu siis see puuduv osa on lekkinud ilma kassa juures käimata poest välja.
      Kui keris lekib korpusesse siis rikkevoolu toimimiseks on vajalik et see korpus on maandatud, viienda juhtme kaudu. Kui ei ole siis on tegemist ohtliku olukorraga sest kerise korpus on pinge all ja võib tappa. Kui loodad et inimene võtab kerise korpusest kinni ja saadud elektrilöögis on vähemalt 30mA ning see lööb rikkevoolu välja siis see ei ole ohutu lahendus, inimest ei tohi läbida 30mA.

      Võimalus on ka kerise korpus ühendada 0 juhtmega kokku, siis rikkevool ei reageeri.

      Comment


        Minu nõudeid rikkuv mõte oli keris panna eraldi juhtmega järgi maandus ja ühendada see kilbis maanduse külge.
        Maandus, millega on siis ka null/neutraal kilbis ühendatud, ei mäleta enam nimetusi.

        Comment


          Esmalt postitatud urmas78 poolt Vaata postitust
          rikkevoolu toimimiseks on vajalik et see korpus on maandatud, viienda juhtme kaudu
          Tegelikult ei ole RVK toimimiseks viiendat (või kolmandat) juhet otseselt vaja, sest lekkevool leiab mingi tee maasse ikka. Ja kui ei leia, siis järelikult on see paik nii hästi isoleeritud, et ka seal kerise kõrval seisev inimene, puutudes pinge all olevat korpust ei tunne midagi. See on sarnane olukord linnukesele õhuliini paljasjuhtme peal istumas.

          Comment


            Inimene ei ole linnuke, kelle surmasid ei loeta. Inimese surma korral tuleb uurimine. Ja see 30mA võib nõrgema vabalt tappa enne kui rikkevool välja lülitub.
            Rikkevool ei ole mõeldud inimest läbiva voolu korral väljalülitumiseks vaid viienda maandusjuhtme kaudu lekkiva voolu tuvastamiseks enne kui see võib jõuda inimeseni.
            Seega viies maandusjuhe on täitsa ok, jah see ei tohiks olla eraldi veetud aga vähemalt kui see on olemas siis ta kaitseb.

            Comment


              HV-s oli arutelu rikkevoolu mõjudest ja läbi käis selline pilt::



              Kust võib lugeda et 30mA rvk rakendusala (kollane) katab enamuses ära AC-3 ehk tugevad mittesurmavad mõjud, (ilmselt enam-vähem tervele inimesele) ja läbi laseb vastava tõenäosusega surmava piigi kui palju keha takistus suudab tekitada üle poole ampri voolu.

              https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewt...99540#11399540
              Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

              Comment


                Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
                .. Kust võib lugeda et 30mA rvk rakendusala (kollane) katab enamuses ära AC-3 ehk tugevad mittesurmavad mõjud,..
                Kunagi olen lugenud inglismanni doktoritööd, kus täpselt kirjas, kus see 30mA maailma tuli, miks see nii suur number valiti jne, oli üsna põhjalik teine.
                See tabel on väga must huumor, peaks ää mainima.
                See "südameringile" kuidagi ei klapi.

                viimati muutis kasutaja erku; 27 03 2024, 09:02.
                Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                Comment

                Working...
                X