Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    See on tugevalt üle 20 aasta vana masin ja elektroonikat seal praktiliselt ei ole.
    Ei tea küll ühtegi muud võimalust küttekeha järelt ära lülitamiseks, kui kui masin kummuli keerata ja lahti ühendada küttekeha. Siita ilmselt küll ei pese enam, kuna temperatuuri ei saa üles.
    Ma ilmselt ostan uue masina, sest see on vana ja kulunud, algul lihtsalt mõtlesin, mis juhtus, kui maja pimedaks lõi.
    Lõpuks sai asi selgeks, kui oli juba maja pimedaks löönud 3 korda, minu arust oli isegi masina seest veidi mingit haisu tunda.

    Comment


      Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
      Ei tea küll ühtegi muud võimalust küttekeha järelt ära lülitamiseks,
      kui masin kummuli keerata ja lahti ühendada küttekeha.
      Kuidas see küttekeha välja näeb? Kas seal midagi kahtlast ei paista.
      Teine võimalus on juhtmed.
      Sissemineku kohta on 20 aastat loksutatud ja venitatud, kummikate on rebenenud. Natuke.

      Comment


        Muus osas masin töötab, probleem tekib teatud hetkel, mil ma arvan, et läheb küttekeha järgi.
        Plaanin muidugi uue nõudepesumasina ostu.

        Fagor LVE-25 on masina mark ja mudel.
        Küttekeha kohta panin pildid, kellel huvi vaadata.

        https://webzone.ee/al102/
        viimati muutis kasutaja klemmikas; 23 03 2023, 17:03.

        Comment


          Ei näe just ülearu usaldusväärne välja. Ilma rikkevoolukaitsmeta sinna voolu sisse ei laseks.
          Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

          Comment


            Ega ma rohkem ei kavatsegi lasta, kui 3 korda on maja pimedaks löönud. Üsna selge, et on vaja uut nõudepesumasinat.
            Loputus toimib kenasti, kus ta küttekeha ei kasuta.

            Teoreetiliselt saaks vist vana masinat edasi kasutada, kui küttekeha järelt ära ühendaksin, laseksin sinna boilerist kuuma vett sisse ja temperatuuri anduri ära lühistaksin või takisti paneksin, oleneb kumba ta tahab.
            Aga ilmselt ei hakka sedasi jamama sellega.

            Comment


              Kiire küsimus vahelduseks, selle programmkella kasutusjuhendis kirjas, et lülitusvõimsus 16(4) A 250V. See 4A sulgudes tähendab seal täpsemalt mida? Võin 13A 230VAC koormuse julgelt otse selle kellaga lülitada ja probleeme ei teki?

              E: Leidsin ise vist mingi vastuse sellele, see sulgudes induktiivkoormuse lülitamine ilmselt? Et elektriauto reisilaadija, mis tarbib 13A max, see ei kuulu vast selle sulgudesse kuuluva lülituse alla?
              viimati muutis kasutaja otsija; 01 04 2023, 11:19.
              otsija

              Comment


                Üldiselt ei soovitaks suuremaid koormusi otse programmkella kontaktidele ühendada.
                Sõltumata sellest, kui suuri numbreid tootja sinna peale kirjutab.
                Ikka kellaga tüürid releed või kontaktori ja too siis omakorda koormust.

                Comment


                  Panin juba otse kella alt kogu kompoti kokku ära, eks paista kas jäävad kontaktid kinni ja katsun ehk mingi hetk siis kontaktori vahele pista omakorda. Kuigi jama küll, kui kella peal olevaid lubatud numbreid tõepähe võtta ei kannata.
                  otsija

                  Comment


                    Esmalt postitatud otsija poolt Vaata postitust
                    ..Kuigi jama küll, kui kella peal olevaid lubatud numbreid tõepähe võtta ei kannata.
                    Manual on: Link
                    Kas tekitab mingi emotsiooni, kui lugeda mõttega mis seal on kirjas?

                    Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                    Comment


                      Mul on vaja vedada mingi 15m kaabel 6kW kerisele 3 faasiline.
                      Kas ma tohin seda kahest kohast jätkata ja kuidas seda jätkamist korralikult teostada?
                      Kasutan ilmselt 2,5mm2 kaablit.

                      Comment


                        Wago, jätka või seitse korda.
                        Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                        Comment


                          Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                          Mul on vaja vedada mingi 15m kaabel 6kW kerisele 3 faasiline.
                          Kas ma tohin seda kahest kohast jätkata ja kuidas seda jätkamist korralikult teostada?
                          Kasutan ilmselt 2,5mm2 kaablit.
                          Ca 40€ on see kaabel.
                          Kui just küsimus pole sellel teekonnal uue kaabli paigaldamise võimatuses.


                          Comment


                            Küsimus on selles, et ma tahan olemasolevaid juppe ära kasutada, mitte uut osta.
                            Teine küsimus on see, kas 10A automaadid on ok sinna ette panna? 2kW faasi kohta peaks justkui sobima 10A?
                            viimati muutis kasutaja klemmikas; 21 03 2024, 21:12.

                            Comment


                              B10 sobib hästi.

                              Kui suvalisi juppe kasutad siis ühenduskoht peaks ikka kindlalt seinas kinni olema, Olgu kruvi või vedruühendus, juhtme liikumine on vastunäidustatud. Ja harukarp ka ühendusele ümber.
                              Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                              Comment


                                Kruviühendus võiks vist vedrust parem olla ?
                                Kas saunakerisel peaks kasutama mingisugust suurema kuumataluvusega isolatsiooniga kaablit?
                                Väike jupp, mis kerise alla jääb saunas.
                                viimati muutis kasutaja klemmikas; 21 03 2024, 22:43.

                                Comment

                                Working...
                                X