Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

    Kiirlaadimiseks võiks nimetada seda osa kus voolu piirama ei pea ja laadija uhab täisvõimsusel. 90% ja edasi läheb niiehknaa aeglaseks.

    Shveitsi sõltumatud uurimisinstituudid võivad muidugi mida iganes teaduslikult tõestada. Kuniks on tavalaadimine siis "kiir" on sellest kiirem ja kogu loogika.

    See teine osapool võiks siia ka märgi maha jätta, esimese posti järgi teab ta sust ikka palju rohkem.
    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

    Comment


      #47
      Vs: Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

      Selline mulje on siit-sealt läbi aegade jäänud küll jah, et tavaline (mitte kiire) laadimine ikka sinna 10-14 tunni kanti või vähemalt mingi 6+ või nii.
      Ainult mõne tunniga või kiiremini ikka jah selgelt kiirlaadimine.
      Eks tänapäeval muidugi võibolla sõnastatakse need asjad ringi, kui juba veerand tunniga akusid nullist täis laetakse...

      Iseasi, kui hea see kõik akude elueale ja ka ohutusele on aga need asjad ei huvita vist küll eriti kedagi tänapäeval.
      Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
      Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !

      Comment


        #48
        Vs: Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

        Akutööriistadel on 20min laadimine normiks saanud, tunnine "tavalaadija" käib juba aeglase alla. Akud kestavad aastaid, õhku ei lenda, igapäevakasutuses ära ei sure, pigem seismisega.
        Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

        Comment


          #49
          Vs: Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

          Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
          Akutööriistadel on 20min laadimine normiks saanud, tunnine "tavalaadija" käib juba aeglase alla. Akud kestavad aastaid, õhku ei lenda, igapäevakasutuses ära ei sure, pigem seismisega.
          Ärme unusta tõsiasja, et uued akutööriistad kasutavad liitiumakut, mis võimaldabki kiiremat laadimist.

          Õhku ei tohigi need akud lennata, siis ei tehtaks sellist laadimist.
          Ilmselgelt 20 minutit on ülikiire laadimine ja lühendab aku eluiga, kuid pidevaid kasutajaid see ei huvita, nad tahavad kiiret laadimist ja kasutamist ning ostavad lihtsalt uue aku.
          Pidevate kasutajate käes akutrelli akud küll aastaid ei kesta, isegi mitte uued, pigem ostavad pidevalt uusi, kuna tehakse ka karmilt tööd ja pidevalt saavad ülikiiret laadimist ja karmi tühjendamist, ehk siis karme tsükleid.

          Tunnine laadimine kohe kindlasti aeglane laadimine pole.
          Ma ütleks ka, et aeglane laadimine algab 6+ tunnist ja 6 või alla selle on kiirlaadimine.
          Nagu näha, siis ega kuskil ju seda riiklikult nagunii paika pandud pole
          Reaalsuses ei tahagi inimesed aeglast laadimist, neid ei huvita aku eluiga eriti ja nad ei mõtle sellele, kuigi osa mõtleb, aga mitte tavaliselt.
          Samas minusugune akuhuviline mõtleb küll ja tahangi aeglast laadimist aeg-ajalt teha ja tihedalt tahan teha, mitte liiga kiiret laadimist.
          Sellepärast ostan kõik laadijad võimalikult lahjad, nagu kannatab.
          Pikeneb nii aku eluiga, kui ka kasutamise vastupidavus, enne kui uuesti laadima peab.
          viimati muutis kasutaja klemmikas; 06 m 2020, 19:07.

          Comment


            #50
            Vs: Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

            Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
            Ilmselgelt 20 minutit on ülikiire laadimine ja lühendab aku eluiga, kuid pidevaid kasutajaid see ei huvita, nad tahavad kiiret laadimist ja kasutamist ning ostavad lihtsalt uue aku.
            Pidevate kasutajate käes akutrelli akud küll aastaid ei kesta, isegi mitte uued, pigem ostavad pidevalt uusi, kuna tehakse ka karmilt tööd ja pidevalt saavad ülikiiret laadimist ja karmi tühjendamist, ehk siis karme tsükleid.

            Tunnine laadimine kohe kindlasti aeglane laadimine pole.
            Ma olen aastaid pidev kasutaja ja kümmekond akut on käigus, mõned olnud uued, mõned pruugitud, ükski pole ära surnud, väsimust pole ka täheldanud. Üks üritas peale aastast seismist, aga see ärkas ka mõningase aitamise peale ellu. 95% käib kiirlaadijaga millel isegi ventava on kinni teibitud et tolmu sisse ei puhuks.

            Ja ärme pane ühte patta liitiumi vanakooli akudega. See mis pliiakule on kiire on liitiumile aeglane.
            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

            Comment


              #51
              Vs: Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

              Ma ei tea ühtegi akutrelli, mis oleks töötanud pliiakuga.

              See on suhteliselt jabur väide, et liitiumile on 20 minutit aeglane või muu säärane.
              Aga sel teema rohkem vaielda ei viitsi, olen selles osas juba kõik öelnud.

              Comment


                #52
                Vs: Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

                Sama jabur on lihtsalt oletada et akud muudkui surevad ja muudkui ostetakse uusi.

                Kui see teema on ammendatud võtame järgmise?lühikese ajaga juba kaks probleemi lahendatud
                Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                Comment


                  #53
                  Vs: Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

                  Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
                  Sama jabur on lihtsalt oletada et akud muudkui surevad ja muudkui ostetakse uusi.

                  Kui see teema on ammendatud võtame järgmise?lühikese ajaga juba kaks probleemi lahendatud
                  Ei oleta ma siin midagi, ikka tean ka midagi, akude kestvusest ja nende kohtlemise tagajärgedest.
                  Kuid nagu ütlesin, ei viitsi sel teemal rohkem vaielda.

                  Comment


                    #54
                    Vs: Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

                    Ma esindan vist statistilist anomaaliat sest taolise kohtlemisega peaks ma juba olema mitu ringi uusi akusid ostnud. Päris palju sellega kokku hoidnud siis, 70-80euri tükist, pole paha...
                    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                    Comment


                      #55
                      Vs: Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

                      Klemm on siin kõigeteadja ja kõigist targem ja suuremate kogemustega nagunii, niiet kui to nii ütleb, et aastaid ei saa kesta kiirlaadijates siis nii on. Kusjuures ma olen ka siis haruldase statistika esindaja, kuna mul töö juures ka igapäevaselt käigus olevatel milwaukee akudel mingi vanematel versioonidel neljas aasta vist jookseb ja uuemad 2 aastat umbes. Nelja aastased vastupidavuselt ja sisetakistuselt veidi on rohkem väsinud, koormuse all tunnetab ära, et pöörded kukuvad ehk nõks rohkem ja kestvus uuematest tunnetuslikult ca 10% lahjemad.Pigem on jama selles, et trellid jms ise väsivad ära. Akude kinnituskõrvad ja trellide korpused nii palju kulunud ,et akud enam normaalselt kinni ei põsi seadmetes ja logisevad ning vahest ei anna normaalselt ühendust. Selle ravimiseks peaks trelli korpuse ja akude kinnituskõrvad uued panema, ent sellel pole ilmselt mõtet, kuna akutrellil see padrun ja ülekandeosa teevad kahtlast häält ja kuumeneb ka kahtlaselt palju trell, mõtekam oleks ilmselt uus komplekt võtta, kui neid parandada lasta. Mingiaeg kui viitsimist siis mõõdan pulli pärast ehk energia ära, mida akust kätte saab, vattmeeter olemas ja pinge järgi väljalülitust annab ka korraldada.
                      otsija

                      Comment


                        #56
                        Vs: Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

                        Klemmikas, sul näivad olevat:

                        Liitiumaku-kiire laadimine-parameetrid koos ajaga-viide;

                        Liitiumaku-aeglane laadimine-parameetrid koos ajaga-viide;

                        Liitiumaku-õige laadimine-parameetrid koos ajaga-viide.


                        Palun anna lühike ja kompaktne ülevaade, jääb kisa ära ja kõik targemad.

                        Aitähh!
                        Erilahendused.
                        PS või mail.

                        Comment


                          #57
                          Vs: Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

                          Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                          Ehk siis, kas on kuskil ametlikult või teaduslikult mingi viide kiirlaadimisele? Hetkel tundub, et mitte või teab keegi konkreetset usaldusväärset allikat selleks ?
                          Ma ei oska ette öelda kui usaldusväärseks või ametlikuks/teaduslikuks saab pidada nt USA firma Gates suletud laetavate NiCd akude kasutusjuhendis esitatavat kuid selles on kirjas nii (ma ei hakka tõlkima):
                          FAST CHARGING - Rapid return of energy to a battery, usually at the 1C rate or greater.
                          FAST-CHARGE BATTERY - Sealed battery designed to be charged at the fast-charge rate and which gives a suitable signal which can be used to terminate the fast-charge current without damage to the battery.
                          Raamat milles see kirjas on firma enese trükk ja anti kaasa toodanguga, sellel pole ISBN koodi ega muud sellist. Raamat on pre-Li aegadest ja võib muidugi öelda et see on puhas rämps sest Jutuubis on video kus ... jne
                          viimati muutis kasutaja Scott; 08 m 2020, 02:21. Põhjus: vigane tsitaadimärgend

                          Comment


                            #58
                            Vs: Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

                            Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
                            See teine osapool võiks siia ka märgi maha jätta, esimese posti järgi teab ta sust ikka palju rohkem.
                            Tere, panen märgi maha.

                            Targaks ma end ei pea, sest ma lihtsalt ei viitsi niimoodi süveneda nendesse asjadesse, mida mul reaalselt pole vaja teada või huvi ei paku.
                            TTÜ jäi pooleli (majanduslikud põhjused, aga eks omajagu laiskust rumalust ka) ja varsti juba 10 aastat luban et lähen tagasi ja teen midagigi seal ära.
                            Ka rumal on kellestki ikka targem.

                            Oleks telefon haruldane ja "raske taastada" akuga, siis viitsiks süveneda selle säilitamisele ja teadmistele kuidas seda teha parimal viisil, muul juhul akud on nagu piduriklotsid, kui kulub läbi, vahetan välja. Ma nendele nimesid ei pane ja sünnipäevi ei tähista.

                            Ligikaudu tean kuidas see liitiumi laadimine on (mobiiltelefoni ja sülearvuti kasutaja piirides), aga ei viitsi detailidesse süveneda, sest need asjad on odavad, vaba aeg on kallis.
                            Paljude asjadega ma tean, et ma ei tea. Ja kui vaja, siis uurin välja täpsed numbrid, et ei eksiks. Ja kui ülesanne on sooritatud, on ka numbrid meelest läinud.
                            Ülesandeid kipun liiga korralikult tegema, sinna ka kulub rohkem aega, seepärast piirangi seda, millesse süveneda plaanin, ja millesse mitte.

                            Vahepeal tegelesin vanade mobiiltelefonidega. Vahetasin akude elemente. Kasutasin ohtlikku jootmisvõtet, mitte seda õiget "keevitust". Sel perioodil enamvähem piisavas koguses laadimise ja elemenditüüpide teadmisi mul oli, nüüdseks jälle ununenud, meeles vaid ümardatud jutt.

                            Huvid muutuvad aeg ajalt. Kiirlaadimise tööpõhimõtteid ma hobideks ei plaani lähiajal lisada.
                            Antud teemal minult pole mõtet oodata detailsemaid teadmisi ja pärleid, neid lihtsalt ei ole.
                            Ei viitsi ka teaduslikke laborikatseid oma telefoniga tegema hakata
                            Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

                            Comment


                              #59
                              Vs: Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

                              Huvitavat infot veel akude kohta.
                              Praktika näitab et osadel juhtudel näiteks 18650 akupaki tapab ära mitte 18650 element vaid just elektroonika. See kuramus kas loeb laadimiste arvu või kui lased aku tühjaks siis aku sisene elektroonika enam laadimist ei tunnista. Aku lahti lammutada ja elemendid ülesse äratada siis laadijaga mõõtes mAh normi piires. Ise olen tuttavale SADU 18650 elemente andnud, päästnud neid surmast. Ehitas elektriratta ja minult sai akuelemendid mis tsinkribadega kokku keevitas ja toimis ilusti.
                              Hea näide oli hiljuti, sain mingi lenovo aku, mis pidi surnud olema. Lammutasin laiali ja laadijaga laadisin kõik elemendid üle. Mõõtsin ka, kõik oli 3000mAh ringis, täiesti töökorras. Nüüd kasutan taskulambis. Taaskasutus missugune.
                              viimati muutis kasutaja tiidu93; 09 m 2020, 03:55.

                              Comment


                                #60
                                Vs: Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

                                Tuttaval mingi 2013 aasta või nii Lenovo läpakas - arvuti mõned aastad vana, aku toimis enamvähem, mingi tund-paar. Üks hetk tuli lihtsalt kiri ette, et "battery has reatched it's end of life, please replace" vms. ja kohe mugavalt mingi Lenovo oma tellimise lingidki juures vist. Edasisest aku laadimisest läpakas keeldus, niiet aku ei olnud enam isegi sisseehitatud UPS'i eest, nagu vanasti väsinud akud!

                                Proovis mingi paar-kolm korda uut hankida/vahetada aga igakord ütles juba "BIOS"'is uue aku peale, et "non genuine battery detected" vms. ja keeldus ikka laadimast! Niiet jäigi ainult puhtalt juhtme masinaks...
                                Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
                                Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !

                                Comment

                                Working...
                                X