Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

    Ei maksa telefonilaadijaid ülearu intelligentseks pidada, need enamasti lollid kui lauajalad. Piiravad ainult pinget ja voolu nii nagu sildi peal kirjas. Kui juhtme lahti lõikad võib selguda et on pluss ja miinus aga tarkuste vahetuseks polegi midagi. Kogu tarkus on telefoni sees.
    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

    Comment


      #17
      Vs: Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

      Tean konkreetset laadijat, mis minu vana Nokia C2-01ga ei hakanud laadima, kuna ta vajas telefonilt vastust selleks.
      Telefon tuvastas isegi ära, et mingi tarkvaraline seade on tal küljes, aga ei osanud sellega midagi peale hakata ning laadimist ka ei alustanud.




      USB Power Delivery (USB-PD) is the official fast charging specification published by the USB-IF back in 2012. The standard can be used by any device with a USB port, provided its manufacturer includes the necessary circuitry and software. Just like all fast charging standards, USB-PD implements a data protocol to communicate between the charger and phone. This negotiates the maximum tolerable power delivery for both the charger and handset.



      "Just like all fast charging standards, USB-PD implements a data protocol to communicate between the charger and phone"


      Samas, kui rääkida sellest viisist, kus tehakse 2A impulsse sedasi, et keskmine vool oleks näiteks 300mA, siis see kindlasti ei saa olla sama hea, kui pidevalt 300mA vooluga laadimine või kasvõi vajadusel 300mA impulsid, aga 2A kindlasti ei saa olla sama hea, samas ajab asja ilmselt ära jah.
      viimati muutis kasutaja Scott; 01 m 2020, 21:28. Põhjus: eelnevat postitust ei pea täielikult tsiteerima

      Comment


        #18
        Vs: Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

        See 2A impulss olid näitena toodud, minu nikkelakude laadija töötab niiviisi.

        See vool on siis laadija ja aku vahel, 200mA valiku korral.

        Aga mõõtmisteks kasutad ikka digiossi? Ja mõõtnud oled voolu ka telefoni ja aku vahelt? Sest toiteadapterist välja antav/võetav vool on säherdune "keskmine".

        E:
        Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
        ...siis see kindlasti ei saa olla sama hea, kui pidevalt 300mA vooluga laadimine
        Vahet pole, on see hea või mitte, asi on seotud kadudega. Ehk siis impulsslaadija muudab tunduvalt vähem energiat soojuseks.
        viimati muutis kasutaja A.S.; 01 m 2020, 10:54.

        Comment


          #19
          Vs: Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

          Noh, neid tuvastusmooduseid on erinevaid.
          Minu vana Optimus G tavalise USB-kaabliga võtab laadimisvooluks max 500 mA. Rohkemaks saab originaallaadijaga või moditud kaabliga. Data otsad tuleb omavahel kokku ühendada.
          Mingitel Samsungidel tuli õige takisti õigete pinide vahele ühendada.
          Täpselt sama hästi saab laadijasse istutada pisikese mälukiibi, mis telefonile oma parameetrid teatab.

          Comment


            #20
            Vs: Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

            Mõõtmiseks kasutan testrit ja mõõdan telefoni ning laadija vahel.

            Comment


              #21
              Vs: Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

              Niimoodi mõõtes sa ei saagi teada, kuidas akut tegelikult laetakse.

              Comment


                #22
                Vs: Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

                Mõttekoht teemaalgatajale. Kuidas töötab auto usb laadija? 12V sisse, 5V välja, vool käib läbi, kuumaks ei lähe.

                Ja maasikaks, voolu tuleb rohkem välja kui sisse läheb.
                Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                Comment


                  #23
                  Vs: Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

                  Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                  Mõõtmiseks kasutan testrit ja mõõdan telefoni ning laadija vahel.
                  Kas mõõdad MAX väärtust või keskmist?
                  Kas see TESTER on tark riistapuu?

                  Comment


                    #24
                    Vs: Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

                    Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
                    Mõttekoht teemaalgatajale. Kuidas töötab auto usb laadija? 12V sisse, 5V välja, vool käib läbi, kuumaks ei lähe.

                    Ja maasikaks, voolu tuleb rohkem välja kui sisse läheb.
                    Watid jäävad samaks, vool on suurem lihtsalt pingelanguse tõttu.

                    Tester ei näita tõesti kõike, aga ma usun, et piisavalt.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

                      See klemmikas igas foorumis ajab samasugust võhikumöla ja asi pole ajas paremaks muutunud. Põhimõtteliselt see PWM toimetab nagu trafo, kui telefoni aku pinge on 3,8V näiteks ja voolutugevus mis akusse jõuab on sinu 500mA näiteks piiratud ja kui laadija 1A ja suudab hoida 5V, siis laadija poolelt tarbitakse vähem, 400mA näiteks, see pingevahe ei muutu kõik soojuseks nagu lineaarse voolupiisamise korral takistusega, vaid impulsside ja induktsiooni koosmõjul muundatakse see pingevahe lihtsalt väljundisse jõudvaks suuremaks voolutugevuseks. Põhimõtteliselt saab ka ilma induktiivsuseta aku laadimisel sama tulemuse. Võta kasvõi see lihtne skeem ja pane kokku ning näpi seda vähe. Seal saad kohe pildi ette et mismoodi vool/pinge pole nii kaljukindlalt seotud sellise muunduri korral. Kui sul ütleme on 12V toiteplokk ja kaks hõõglampi, Üks 10W ja teine 40W, kuisa need niisama omavahel jadasse ühendad, siis 10W pirn süttib eredalt ja 40W võibolla ei lähe põlemagi. Pista nüüd see 40W pirn selle skeemi väljundisse ja 10W pirn 12V sisendiga jadamisi ja näed, et mõlemad pirnid süttivad osaliselt. Eelnevalt muidugi pead potekast PWM-i maha keerama ja siis vaikselt pulsilaiust potega suurendama ning avastadki, et kuidas imeväel väljundis voolutugevus hoopis suurem kui sisendis.
                      otsija

                      Comment


                        #26
                        Vs: Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

                        Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
                        Kas mõõdad MAX väärtust või keskmist?
                        Kas see TESTER on tark riistapuu?
                        Mõõdan seda, mida tester näitab, vana veneaegne seieriga tester või siis seieriga veneaegne Ampermeeter.
                        Kui ma näen ikkagi testri näidus ilmselgelt voolutugevuse vahet, siis ilmselgelt seal ka on suur voolutugevuse vahe, ei peagi 100% täpne olema.
                        Kui ma ühel juhul näen näitu 50mA, teisel 150mA ja kolmandal 500mA ning laadimisajal on ka vahe sees, siis järelikult näitab tester mulle piisavalt täpselt, niipalju, kui mul vaja on.
                        Laadimisaeg näiteks 500mA 2 tundi ja 150mA 7 tundi või muu säärane vahe, misiganes variant.

                        Jah ma tunnistan, see laadimise teema ja erinevate seadmete sekkumine ja reguleerimine on ilmselgelt keerulisem, kui ma arvasin ja kindlasti on see ka erinevatel laadijatel ja telefonidel erinev.
                        Selge on ka see, et osad laadijad suhtlevad telefoniga tarkvaraliselt ja teised mitte.
                        Kuid selge on ka see, et erinevate laadijatega on võimalik telefoni laadida erineva kiirusega ja saab ise teha madala pingega laadija.
                        Minu Nokia C2-01 igatahes võimaldas seieri järgi laadida 50mA ja Huawei 2015 aastal ostetud tahvelarvuti ka, ka Nokia 5110 laadis sellega.
                        Ükskõik, mis see voolu maksimum seal võis impulssides olla, pidi see olema väike, sest laadimiseaeg pikenes kordades.


                        otsija, kui me ühendame erinevad elektritarbijad järjestikku, siis läbib kõiki samasugune voolutugevus, lihtsalt kui need asjad on erineva takistusega, siis jääb nende peale erinev pinge.
                        Kuid sinu halvustav ja solvav postituse alustus juba näitab, et sinuga pole rohkem mõtet diskuteerida.
                        Ma tean väga hästi, et laadija võtab vooluvõrgust vähem Ampreid, kuna vooluvõrgus on 220V.
                        Sulle veel infoks, et laadijad ei pruugi anda välja täpselt 5V, see pinge võib üsna erinev olla, mõnele on lausa 4,8V peale kirjutatud, lahjemale laadijale.
                        viimati muutis kasutaja klemmikas; 01 m 2020, 13:18.

                        Comment


                          #27
                          Vs: Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

                          Mulle meenub üks hv teema kus järjekindlalt püüti liitiumakut vooluga laadida. Hetkel ei leia, kas autor tunneb ennast ära?

                          Edit: leidsin: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewt...971067#7971067
                          viimati muutis kasutaja elukaz; 01 m 2020, 11:41.
                          Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

                            Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                            Mõõdan seda, mida tester näitab, vana veneaegne seieriga tester või siis seieriga veneaegne Ampermeeter.
                            Kena, selline tester näitab keskmist voolu või siis pinget.
                            Uuemad testrid lubavad valida kas näeme seda keskmist või siis MAX väärtust.
                            See on see PMW, pulsi laiuse muutmise, lahendus.

                            Comment


                              #29
                              Vs: Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

                              Tavaline aeglane MAX (100ms enamasti) ei pruugi samuti veel midagi paremat näidata, mõned testrid võimaldavad mõõta kümneid-sadu kordi lühemaid impulsse (PEAK, FAST, IMP või mis nime asi kannabki).
                              Lihtsalt teadmiseks, teemaalgatajale, teised teavad niigi.

                              Comment


                                #30
                                Vs: Palun aidake kommenteerida vaidlust ühe rumala elektriteemal.

                                Minul Nokia laadija 5V 650mA Laeb telefoni ca 200mA vooluga(telefon piirab, pinge on 5.0V), samas Ipadi laeb sama laadija ca 600mA(toide piirab, pinge on 4.8V), rohkem sealt välja ei tule (Kui mu mälu ei peta oleks Ipad valmis vastu võtma 2A ja originaal laadija on selleks võimeline).
                                Samas osad telefonid tunnevad oma laadijad ära (Sony, Apple jne.)Võõra laadijaga ei näidanud ekraanil laadimist aga akud olid hommikul täis.

                                Vanemate testritega ei saa unustada ka testri sisetakistust. 1.5V patarei voolu mõõtes oli TL-4 ja uuema seadme näitude vahe ligi 1.5 korda.

                                Comment

                                Working...
                                X