Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Päikesejaam

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: Päikesejaam

    Esmalt postitatud jaguar3 poolt Vaata postitust
    ärme nüüd noki. Igaüks saab aru ... kirjutasingi hetkevõimsuse vahemiku 2000-2500W
    Kui kirjutasid võimsuse siis ei saa seda kuidagi moodi energiaks nimetada, niimoodi ei saa ju rallit sõita. See, et igaüks saab aru on väga hädine vabandus.

    Comment


      #47
      Vs: Päikesejaam

      Solaarkonstant on 1,36 kW/m2 https://et.wikipedia.org/wiki/Solaarkonstant
      (tulevikus Marsil olles ainult ca 0,7)

      Sellest saame praegu elektriks muuta 20% ja siis saab seda osa kasutada toa kütteks.
      Ülejäänud osa läheb "elementide kasuteguri halvendamiseks".
      Kurb küll.

      Omajagu kulub veel kaablite kütmiseks.
      li jutuks et pika kaabli otsas oli vool milliamprites.
      Kas lood ongi nii?

      Mul naabrimees korjab Päikese soojust ja on ka rahul.
      (Ottomootori kasutegur on üle 30%.)

      Rõõmustab et elektriinimestel on ees lai tööväli.

      Comment


        #48
        Vs: Päikesejaam

        Kui mina pööratava paneeli teeks, siis paneks paneelide pöördetelje põhjanaela poole vaatama - siis piisab kui tõusunurka korrigeerida kord nädalas.
        Asimuudi arvutaks arduinoga kellamoodulist saadud kuupäeva ja kellaaja järgi, paneeli asimuudi (ja ka vist tõusunurga) ajamile paneks asendi anduriks poteka, kas heebli või üle hammasratta mitmepöördelise.
        Arduino programmi paneks kontrollima kas on valgust, kui on siis leiame tabelist antud kuupäevale ja kellaajale vastava asendi väärtuse nullist 1024 ni võrdleme seda asimuudi potekast saadud lugemiga, kui on piisav vahe siis lülitame sisse kas edasi või tagasi relee.
        MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
        KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

        Comment


          #49
          Vs: Päikesejaam

          Ei tea, mul suht pikk 35m kaabel paneelide ja inverteri vahel. Vask 9mm2 ristlõikega. Kaablisse jääb 0,5% energiakadu (tabeli järgi). Arvan et see ei ole üldse palju. Teljega põhjanaela poole...jah, tehakse ka nii, aga sinna ei anna mahutada eriti palju paneele. Keeruliseks teeb sellel tõusunurga korrigeerimine (kui käsitsi), üks paneel kaalub 20kg + samapalju raam teljega, niiet eriti ei liiguta seda kupatust käsitsi.

          Comment


            #50
            Vs: Päikesejaam

            Kui tõusunurka vähe ja harva liigutama peab, siis saab selle suhteliselt väikse mootori ja suure ülekandega (näiteks tigu + kruvi) lahendada.

            Et siis tabelis oleks päikese asend keskpäeval (joonistab taevasse kaheksaid) nädalate kaupa.
            http://www.obs.ee/~jaak/astrovoistlus/analemma.doc
            viimati muutis kasutaja klm; 23 01 2017, 23:31.
            MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
            KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

            Comment


              #51
              Vs: Päikesejaam

              Esmalt postitatud jaguar3 poolt Vaata postitust
              Ei tea, mul suht pikk 35m kaabel paneelide ja inverteri vahel.
              Vask 9mm2 ristlõikega. Kaablisse jääb 0,5% energiakadu (tabeli järgi).
              Minul tabelit ei ole aga kui U=I*R ja P=U*I kasutada siis midagi ei klapi.
              Sellise kaabli sooned edasi-tagasi peaks olema kokku 0,130511111 oomi, jne.
              Või ei ole nii?
              Kuidas need paneelid on ühendatud? Järjest või rööpi?
              Palju pinget kaablile peale tuleb?

              Comment


                #52
                Vs: Päikesejaam

                Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
                Kuidas need paneelid on ühendatud? Järjest või rööpi?
                Palju pinget kaablile peale tuleb?
                Järjest on kõik. Pinge on alati 350VDC minu süsteemi puhul, voolutugevus ainult kõigub.
                viimati muutis kasutaja Scott; 24 01 2017, 10:02. Põhjus: ei pea kõike täielikult tsiteerima

                Comment


                  #53
                  Vs: Päikesejaam

                  Esmalt postitatud jaguar3 poolt Vaata postitust
                  Järjest on kõik. Pinge on alati 350VDC minu süsteemi puhul, voolutugevus ainult kõigub.
                  Kui nii siis võiks kasutegur isegi parem olla (0,25%).
                  Kuskil 6,6 W kütab kaablit maks võimsusel.

                  Comment


                    #54
                    Vs: Päikesejaam

                    Kas tasuvusarvutuse kah tegid pööratavate ja fikseeritud paneelide võrdluseks?
                    Paistab, et kasulikum on lihtsalt sama raha eest rohkem paneele võtta, kui pööramismehanismi ehitada - miskipärast on suured pargid nii tehtud.
                    Fikseeritud süsteemil ilmselt tööiga pikem kah.
                    Paneelide pööramiseks vajalik energia vähendab samuti üldist kasutegurit.
                    MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                    KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                    Comment


                      #55
                      Vs: Päikesejaam

                      35m on üks suund, edasi-tagasi on siis kaablit kokku 70m. Arvestust ei teinud, aga mul linnas elamine ja ei ole kuskile paneele eriti panna, seega olemasolevatest tuleb kõik välja pigistada, sellepärast trackingi neid. Kuskil 1100€ läks isetehtud tracker 12-le paneelile mul maksma. Laager oli kõige kallim tükk (500), oleks võind ka mõnest rattalaagrist teha, aga kuna oli müügis juba koos 24VDC mootoriga läksingi lihtsamat vastupanuteed. Sellele kannataks veelgi paneele riputada, aga ei hakka asja koledaks ka tegema.

                      Comment


                        #56
                        Vs: Päikesejaam

                        Veidi OT, aga üldisest tendentsist annab see aimu: http://majandus24.postimees.ee/41109...373.1479112851
                        Erilahendused.
                        PS või mail.

                        Comment


                          #57
                          Vs: Päikesejaam

                          Postimehe artiklist
                          Lind soetas päikeseelektrijaama oma raha eest, makstes paigaldajale ligi 20 000 eurot. Ta loodab, et elektrijaam teenib end tasa 12 aastaga.
                          Seda vist vaid sel juhul kui midagi katki ei lähe.
                          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                          Comment


                            #58
                            Vs: Päikesejaam

                            Esmalt postitatud jaguar3 poolt Vaata postitust
                            Niisiis, väike tagasiside sellisest (pildil) Hiina päikesejälgija kontrollerist. See siis jälgib päikese reaalset asukohta ja korrigeerib trackeri suunda kahes teljes. 12-24V, kuni 6A. Lisafunktsioonid - tagasikeeramine tagasi itta peale tööpäeva lõppu, klappimine horisontaalasendisse ööseks või pilvise ilmaga, päikesekiirguse timmimisvõimalus (ehk kui heledale laigule taevas see reageerib), tööintervalide timmimisvõimalus (ehk mis aja tagant tema korrigeerib trackeri asendit), tuuleanduri lisamisvalmidus, kaugjuhtimispult. Paberil kõik ilus ja tore. Reaalselt aga see käitub järgmiselt:

                            1) Päikese jälgimine. Jah, nii kui Päike välja tuleb - keerab trackerit koheselt selle suunas. ...
                            Mis ajamid on? amordiga või ilma?
                            viimati muutis kasutaja Scott; 21 05 2017, 23:21. Põhjus: ei pea kõike täielikult tsiteerima

                            Comment


                              #59
                              Vs: Päikesejaam

                              Enda pöörajast ka pilt. https://goo.gl/photos/Bm5eJn1aj3o5h49d7 Paneele on 1575W ja eile sain sealt max 1.22KW. Temperatuur teeb oma töö. Mai alguses tuli pea max jaheda ilmaga. Külmaga.


                              viimati muutis kasutaja insippo; 22 05 2017, 06:35.

                              Comment


                                #60
                                Vs: Päikesejaam

                                See soft mis minul keerab seda kola on nagu töökorras. Pole juures eriti passinud aga ei tõmble ja hommikuks on tagasi idas.

                                Comment

                                Working...
                                X