Teade

Collapse

ELFA veebipoe info

Kui kellelgi on küsimusi, märkusi või ettepanekuid ELFA DISTRELEC veebipoe keskkonna või sealsete kaupade kohta, siis palun esitada need aadressil:

Klienditeenindus
E-R: 09:00-18:00
Tel.: 660 5327
Faks: 660 5326
E-post: eesti@elfa.se
See more
See less

Ärifoorumite nähtavuse ja vajalikkuse arutelu (eraldatud foorumi uudiste teemast)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: Elfafoorumi uudised ja tagasiside

    Esmalt postitatud vxx poolt Vaata postitust
    Müügifoorum, ainus alamfoorum mida meie inimesed kasutavad teha varjatuks, on tugeb samm viimase kirstunaela suunas! Edu!
    Et siis Elfafoorum on hoopis ärifoorum ja mitte tehnika foorum? Arvan, et need, kes siin tehnika pärast on, jäävad seda foorumit ikka kasutama, ainult mõni väga solvunud loobub, kui loobub. Vaatasin ERAU HAM foorumit, siin äri osas müüakse ainult suhteliselt spetsiifilisi asju, mitte mingeid tümaka aparaate, ja teistes rubriikides toimub vaatamata sellele ikka ka pidev tegevus. Miks siis nüüd Elfafoorum peaks välja surema?

    Comment


      #47
      Vs: Elfafoorumi uudised ja tagasiside

      Ma arvan et foorumis võiks olla võimalik osta/müüa/vahetada selle valdkonna asju, millest foorumis ka juttu on. Kui kasutajad üksteist teavad, on ka usaldus suurem, ehk on ka vastutus suurem. Ja kui foorumirahvas omab omavahel paremat läbisaamist ja usaldust - on see tervitatav.

      Kuna foorum on üleval tänu kellegi armule, kes ei ole huvitatud oluliselt reklaamist, siis on mõistlik piirata kommertskuulutused ja lubada ainult erakuulutusi. Mujal foorumites me ei näe kommertskuulutusi, kui see ei too foorumi omanikule midagi sisse. Kui on (ja neid on ka) siis on see foorumiga kokkuleppel, mitte stiihiliselt. Seepärast arvan et piirata tuleks ärifoorumitesse kuulutuste lisamise õigust näiteks liitumisest aasta jooksul, nagu siin on ka kõlanud. See väldiks olukorda kus kasutaja tekib vaid selleks et kasutada "tasuta" kuulutusteruumi. Kuna foorumi omanik ei ole huvitatud kommertskuulutustest, siis neid ei tohiks olla. Moraalne oleks et kommertskuulutamist ei peidetaks nagu erakuulutuse sisse, kui see nii juhtub, tuleks kasutajal võtta õigus lisada kuulutusi ärifoorumis.

      Lihtsalt ärifoorum sulgeda oleks lihtne, aga kui järele mõelda siis oleks see vist liig, samuti oleks kummaline kui ärifoorumisse lubataks ainult "seadmed/komponendid" sest esiteks, kes defineerib seadme, teiseks on nimelt foorumi rahastaja komponentide kommertsmüüja.

      Mis nüüd nähtavusse puutub, siis ajapiirangu rakendamisel ei näe ma erilist mõtet nähtavuse erireegli kehtestamisele.
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        #48
        Vs: Elfafoorumi uudised ja tagasiside

        Mõistlikust suhtlemisest kipub puudu jääma.
        Kui Martinj oleks nüüdseks selle uue teema esimesele postitusele lisanud ka väikese selgituse, millistel kaalutlustel selline otsus sündis, oleks siin pool paukumist olemata olnud, arvan.
        Salaseltsi laadne toimetamine ei tee asju paremaks, sünnitab vaid umbusku ja trotsi.

        Comment


          #49
          Vs: Elfafoorumi uudised ja tagasiside

          Mis te maksate selle eest, et siin olla või ? See on tasuta asi seega pole nagu mingit ajsa kah mida nõuda saaks. Kui väga vastik on siis kaovad kasutajad lihtsalt ära ja selle nimi on tagasiside.

          Comment


            #50
            Vs: Elfafoorumi uudised ja tagasiside

            Esmalt postitatud tcumen poolt Vaata postitust
            Kui Martinj oleks...
            Hea, et ta üldse seda adminni ametit peab. Vinguge parem minu kallal, mina olen selle ettepaneku autor.
            Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

            Comment


              #51
              Vs: Elfafoorumi uudised ja tagasiside

              Esmalt postitatud vasaraonu poolt Vaata postitust
              Hea, et ta üldse seda adminni ametit peab.
              Kahtlemata. Ja müts maha selle ees.
              Esmalt postitatud vasaraonu poolt Vaata postitust
              Vinguge parem minu kallal, mina olen selle ettepaneku autor.
              Asi pole ju otseselt autorluses. See, kes teate avaldab võiks selle tagamaid ka põgusalt valgustada.
              Minu postitus ei ole vingumine. Ma üritan Teile, härrased, vihjata ühele põhjustest, mis kasutajates meelepaha tekitab.
              Ärifoorumist pole mul isiklikult eriti sooja ega külma. Aga ega see mind ei sega ka.
              Edu!

              Comment


                #52
                Vs: Elfafoorumi uudised ja tagasiside

                Esmalt postitatud vasaraonu poolt Vaata postitust
                Vinguge parem minu kallal, mina olen selle ettepaneku autor.
                Palun: vasaraonu ei sobi moderaatoriks.
                Millal Martinj seda ükskord taipab?

                Comment


                  #53
                  Vs: Elfafoorumi uudised ja tagasiside

                  Esmalt postitatud vxx poolt Vaata postitust
                  See viimane liigutus, Ärifoorumi sulgemine, kõige vaadatuim alamfoorum mitte regatud kasutajate jaoks on kirstunael.
                  Ei ole. Kusjuures ärifoorumit ei taha vist ju keegi sulgeda.

                  "Kirstunael " või foorumi olulisuse kaotamise sümptoom on hoopis sellised teemad (http://www.elfafoorum.eu/threads/735...ülitub-välja), kus vabast ajast ja tahtest tegutseva abistaja küsimus probleemi lõpplahendusest (postitus #5, 24-02-15, 22:43) jääb abi saanud teema algataja poolt vastamata. Tekitab vist abistajates edaspidiseks tunde, et miks aega raisata. Võiks nagu olla modereerimise ja teematoimetamise koht.
                  viimati muutis kasutaja M.L; 26 m 2015, 18:52. Põhjus: viit

                  Comment


                    #54
                    Vs: Elfafoorumi uudised ja tagasiside

                    M.L. - aga kuidas seda viidatud teemat modereeritaks, kui teema esitaja ei ole huvitunud vastamisest? Selliseid ilma lõputa teemasid on ilmselt aegade algusest saadik igas foorumis, ma ei nõustu sellega et see on "kirstunael" foorumile. Jah, ma olen seda meelt et viisakas, eetiline oleks vastata ja isegi siis kui konkreetselt Rom polekski küsinud, kuid me ei saa kaikaga järel käia et "vasta nüüd!".
                    Väga positiivne näide on ju samast võtta - martk teemaga http://www.elfafoorum.eu/threads/732...mk2-küsimused , kus keegi pole osanud vastata, kuid mees ei solvu ja nimelt on nõus asja foorumile valgustama.

                    Kui rääkida sellest väitest et müügifoorum on ainus foorum mida vaadatakse, siis vaatasin spetsiaalselt: postituse päeval näitas ööpäeva vaatlus kokku 26 postitust terves elfafoorumis, nendest omakorda 12 olid tehtud ärifoorumis. Nii et ei ole päris tõene see väide.
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      #55
                      Vs: Ärifoorumite nähtavuse ja vajalikkuse arutelu (eraldatud foorumi uudiste teemast)

                      See oli üks (ja võibolla veidi erandlik) näide. Korrektne oleks olnud muidugi foorum läbi töötada ja teemasid lahenduse saamise mõttes analüüsida - näiteks aastate lõikes. Võiks olla päris huvitav kokkuvõte. Las see jääda vastava valdkonna teadlastele.

                      Olen täiesti nõus, et modereerimine ei peagi olema "Vasta nüüd!", mis oleks naljakaski ning edasi ei aitaks. Eks kasutaja omad vitsad hiljem nuhtlevad teda . Siinkohal irdub jutt muidugi teema pealkirjast (vabandust) ja foorumi lugeja tahab lihtsalt avaldada arvamust, et see, mis suures osas alles jääb ja mida otsingumootorid indekseerivad, võiks olla õpetlik ja lahendusega. Üksikjuhtum ei mängi rolli. Keskmiselt on elfafoorum ju asjalik ja elus. Ei ole minu asi anda mingeid õpetusi modereerimiseks, ja eks ole foorum niiöelda elav organism kõikide oma funktsioonidega, aga mõned asjad jäävad silma. Ülima täppisteaduse abil ehk mõnda teemat tagantjärgi lugedes tundub, et allergilist reaktsiooni edaspidistes postitustes ja hajumist saanuks vältida lihtsalt mõne sõna ära jätmisega või vastust teisiti sõnastades. Teemavälise jutu kokkuvõtteks võib ehk öelda, et kui 51% postitustest on asjalikud ja aitavad tehnikaasjandust edendada, siis ei pea väljasuremist kartma.
                      viimati muutis kasutaja M.L; 26 m 2015, 20:22. Põhjus: kokkuvõte lisatud

                      Comment


                        #56
                        Vs: Ärifoorumite nähtavuse ja vajalikkuse arutelu (eraldatud foorumi uudiste teemast)

                        25-02-15, 23:58

                        Hoiatus mu ELFA postkastis Moderaatorilt:

                        Kallis vxx,

                        Sa oled saanud ELFA tehnikafoorumites hoiatuse

                        Põhjus: Ülbe demagoogitsemine.
                        -------
                        Ülbe demagoogitsemine.
                        -------

                        Antud hoiatus lisab Sinu hoiatustekontole 5 punkti ning võib põhjustada foorumis piiratud ligipääsu. Sõltuvalt hoiatuse iseloomust ei pruugi saadud punktid kunagi aeguda

                        Originaalpostitus:
                        http://www.elfafoorum.eu/showthread.php?p=521123

                        Kui Admistraator annab otsustamise Moderaatoritele, kes akiitvselt tapavad ELFA foorumit, siis on asi selge! Nad ei TOHI olla Moderaatorid.

                        See viimane liigutus, Ärifoorumi sulgemine, kõige vaadatuim alamfoorum mitte regatud kasutajate jaoks on kirstunael. Miks seda vaja oli?

                        Kui soov on ELFAfoorum õhtusse saata, selge, arusaadav!
                        Aga kas me ei peaks mitte ELFAt promoma, ja tegema ta ligiupääsetavaks võimalikult paljudele Eesti keelt rääkivatele inimestele?

                        Müügifoorum, ainus alamfoorum mida meie inimesed kasutavad teha varjatuks, on tugeb samm viimase kirstunaela suunas! Edu!


                        Parimatega,
                        ELFA tehnikafoorumid

                        Järgnev on mu vastus:

                        "Kallis Vasaraonu,


                        Mu post on viisakas, mitte mingil moel ülbe, ega ka demagoogitsev! See et Sulle posti sisu ei meeldi, ei tähenda mitte kudagi et mina olen foorumi reegleid rikkunud.
                        Sina, Vasaraonu oled viimane mees, kel peaks olema Moderaatori õigused. Sa oled kapriisne, ja kuritarvitad Sulle antud Moderaaori õigusi. ELFA on Sinu modereerimise tulemusel
                        palju kaotanud!


                        Moderaator peaks hoolima ja hoolitsema foorumist, Sina õõnestad seda. Ma ei räägi müügifoorumist, vaid sellest kuidas Sa umbes 1 kuu tagasi kustutasid Kõlari alamfoorumis terve lehekülje
                        postitusi, ja kerge käeliigutusega mu bännisid.

                        Kui ma selle peale Tagasiside foorumis palusin ennast kasutajate seast kustutada, siis mu 3. post selles teemas lõppes järjekordse bänniga. Sa ei öelnud seda kõva häälega et bännisid,
                        ei hoiatust, vaikne bänn, nii et ma pääsenud isegi ELFA postkastile ligi. Palun loe uuesti, ma PALUSIN, ehk siis küsisin kas selline võimalus on, ja see küsimus, palve teenis bänni.


                        Mul polnud mingit plaani postitada pärast seda, ja bännist on mul ükskõik, niikuinii ma harva postitan, aga siis järele mõeldes ma ei saanud rahu, mingi õiglus peaks foorumis olema. See pole Sinu kodu, kust Sa võid välja visata keda soovid. See siin avalik keskkond. Ja meil on reeglid kuidas avalikus kohas käituma peab. Teist korda samal nädalal Sa näitasid et reeglid pole Sinu jaoks. Sinu otsused tulevad lähetudes isiklikest antipaatiatest , reeglitega polnud kummalgi bännil mitte midagi pistmist. Ma ei rikkunud ei siis, ega ka praegu mitte ühte reeglit.


                        Me oleme Elfa Tagasiside foorumis, just siin selliseid asju arutatakse, selleks Tagasiside alamfoorum just ongi.
                        Täiesti võimalik, et Sa ei ei pane ise tähele kui kaprisseid ja ebaõiglasi otsuseid Sa teed, küll aga panevad seda tähele paljud Elfakad. Jah, avalikult kõva häälega suuremosa
                        kasutajaist ei taha Sulle öelda, küll aga jagavad sama arvamust mitmed Elfakad. Ma tean siinseid kasutajaid, ja viimane kui üks jagab seda arvamust.


                        Moderaator on eelkõige foorumi kasutaja, ainult selle vahega et tal on õigus poste kustutada, hoiatada, ja bännida. See on väga vastutusrikas töö. Seda ametit peaks usldama
                        ainult kõige tasakaalukamatele. Egotrippi nautival tülinorija ei ole asja otsustada keda bännida, eriti kui selleks pole mitte mingit põhjust. Võtame näitena MartinJ, ma ei
                        pole kordagi näinud mitte ühte halvustavat, ülbet posti, sest ilmselt Administraatorina aru saab mees aru, et suhtlema foorumis ei pea alati jõupositsioonilt. Saab vabalt suhelda nagu võrde
                        võrdestega. Aga Sul ei tule see kuidagi välja. Sa vaatad oma haamrit, ja näpp kiheleb seda kasutama!


                        Ärifoorum toob Elfasse uusi kasutajaid, ka mina regasin kuna oli tarvis vastata müügikuulutsele, kuigi olin Elfat lugenud aastaid enne seda kui regasin. Panna müügifoorum
                        kinni, ehk siis nähtavaks ainult sisse logitud kasutajale on üdini vale otsus, ja Elfa sellest ainult kaotab!

                        Elektroonikat müüa, eriti kalleid asju pole Eestis lihtne, inimeste sissetulek läheb liisingute tasumisele, ja toidupoodi, suuremosal ei ole kuu lõpus midagi rahakotis. Me pole 2008 jamadest siini üle saanud, ega saagi lähiaastatel. Rhavas kes võib endale lubada mänguasju lahkub Eestis, järjest rohkem ja rohkem. Paljud ostavad elektroonikat väljaspool Eestit, kus hinnad on tihti soodsamad. Siin müüa on raske, ja müüjale peaks tegema asja lihtsamaks, mitte keerulisemaks.

                        Ja mis Sina otsustasid? Teeme müügi veel keerulisemaks! Ma ei räägi endast, mulle ei ole müügifoorum eriti tähtis, aga paljudele Elfakatele on.


                        Näitena, müügifoorumis on praegu pakkkuda Accuphase võim, hind tuhnadete kanti, kus Eestis veel sellist asja müüa, peale Elfa? Soov.ee ja KB? Ei usu et need on parimad kohad Hi
                        End asju müüa. Aga kui Eestis sees toksida Accuphase guuglisse, ja Elfa müügifoorumi kuulutus oli vähemalt 1 kuu tagasi guugli otsingutulemuste esilehel. See inimene kes otsib leiab Elfa, ja on täiesti võimalik et võib hakata Elfas aktiivseks kasutajaks. Sina paar päeva tagasi tõmbasid sellele joone peale.

                        Mu post, mis just teenis Sinult hoiatuse oligi sellel teemal. Moderaatorina võiksid Sa kriitika puhul olema tolerantsem, äkki kuulama kui ülekaalukalt Elfakad selle novaatorluse maha laitsid, aga ei, Sa pigem viskad välja kasutaja kellega sa pole nõus, ja kes ütleb Sulle seda kõva häälega, mida paljud ei taha öelda, kellele seda liigset stressi ikka nii vaja on.
                        Aga nendest asjadest peab rääkima, ja Tagasiside ongi õige koht selleks.


                        Nüüd jään ootama bänni, sest peale tänast hoiatust on Sul nüüd roheline tuli mind taas bännida, ehk välja visata. Bänn peaks olema kõige viimane samm, mitte kapriisne võimu demonstreerimine! Bänn on inimese välja viskamine, ja seda võimalust peaks kasutama AINULT äärmisel juhul, mitte siis kui Sa ei nõustu posti sisuga, ega kriitikaga.


                        vxx"





                        Comment


                          #57
                          Vs: Ärifoorumite nähtavuse ja vajalikkuse arutelu (eraldatud foorumi uudiste teemast)

                          poolenisti teemaväline:

                          Tegelikult oleks parem foorumi tagasiside kolida ainult sisseloginute privileegiks. Miks peab sisepoliitikat indekseerima?

                          Comment


                            #58
                            Vs: Re: Vs: Elfafoorumi uudised ja tagasiside

                            vxx, kas sinu jaoks on alljärgnev lause vaja lahti kirjutada, nagu mõnele titele?
                            Esmalt postitatud dumb_user poolt Vaata postitust
                            Meenub mingi lapsesuust tulnud jutt, et kui sa surnud oled siis ei saa sa ise aru ainult teistel on kurb ja paha. Samamoodi on siis kui sa loll oled.
                            Teistele ka: on päriseestlaste vana ja ajatu tõde: "meheks ei sünnita vaid saadakse, kui on õnne ja soodumust elutee pikal teekonnal,"

                            See on hetkel tasuta kasutamiseks antud võõra raha eest toetatud, mõne mehe isiklikust elust röövitud vaba aeg on siia foorumisse panustatud.
                            Mida on õigust öelda minul või teisel kes siia teiste armust on tasuta kasutajakoha saanud- tegelikult, mitte midagi!
                            Lääne foorumites, tehnikafoorumites, solvates foorumi logo või adminni, on see ka tihti selle kasutaja viimane külastus.
                            Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                            Comment


                              #59
                              Vs: Re: Vs: Elfafoorumi uudised ja tagasiside

                              Esmalt postitatud erku poolt Vaata postitust
                              vxx, kas sinu jaoks on alljärgnev lause vaja lahti kirjutada, nagu mõnele titele?
                              Siia sobiks jälle tasakaalustuseks hästi Vasaraonu allkiri:

                              „Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.“


                              Edit: väike täpsustus, minu sõnum mõeldud kasutaja vxx kaitseks. Eriarvamused pole põhjus solvamiseks!
                              viimati muutis kasutaja Rom; 27 m 2015, 12:57.

                              Comment


                                #60
                                Vs: Re: Vs: Elfafoorumi uudised ja tagasiside

                                Sogast vett veits selgitades, kas kellegil peale admini on veel õigus bänni rakendada?
                                Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                                Comment

                                Working...
                                X