Teade

Collapse
No announcement yet.

Algus lampvõimu projektile

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: algus lampvõimu projektile

    Priboi-ga olekski paras alustada. Osta Priboi, vaata kas jääb võimsusest puudu, kui jääb saab pisut modida suurema võimsuse suunas.

    Comment


      #32
      Vs: algus lampvõimu projektile

      Esmalt postitatud fram poolt Vaata postitust
      Kõlarid tulevad kindlasti uued ja väga hea tunlikusega kas Audese elementidega või mingid muud seda veel mõtlen.
      Audese elemendid ei ole tuntud lõpmata suure tundlikkuse poolest. Samuti pole minu tagasihoidlike teadmiste alusel olemas Audese täislairiba elementi, aga selline sobiks lampvõimule paremini. Üheribaliste valjukate üks variant on siin, soovitan tutvuda ka hinnakirjaga. See on väga hea, kui eelarve tegevusele mitte mingeid piiranguid ei sea.

      Võimendi väärtuse all mõtlesin: võimendi ülesehitust ja kogu välimust
      No nii, ilmselt mõlgub meelel sellise uhke aparaadi koostamine, kus disain prevaleerib sisulise külje suhtes. Nn. hiinavõimu sündroom?
      Abiks on siiski alati alustada prototüübist, mille puhul välimus pole oluline, vaid mis on mõeldud tehnilise külje lihvimiseks. Ja kui see pool on ükspäev paigas, siis võib pakkida seadme silmipimestavalt kaunisse kesta.

      Lampide elueakohta niipalju, et ega ma tõesti ei taha 500 tundi ja siis uued peale või ongi nii väikse elueaga?
      Näiteks: kaotasin ühe lambi peale 2 tundi töötamist, küte kadus kuhugi. Samuti olen jõudnud üldisele järeldusele, et kümnest lambist saab parimal juhul välja sortida enam-vähem kvaliteetseid 2-4 tk. Mis tõmbab ka lampide keskmist eluiga alla.
      Kord juba sorditud ja töötavateks tunnistatud (lõpu)lampide keskmine eluiga võiks olla ca 1000 töötundi, mille järel katoodi emissioonivõime langeb niipalju, et tuleb lamp välja vahetada, kuigi "ta veel põleb ju". Elukaare jooksul tuleb reeglina lampide režiime/voolusid ikka järele aidata, need ei ole hooldusvabad seadised. Nii et konstrueerimisel on abiks see asjaolu arvesse võtta, teha hooldus võimalikult mugavaks.

      A klass võim ikka nats paremkui kui SE
      Ahah, huvitav steitment Näha kohe, et noormees ei ole eilset kodutööd ikka veel ära teinud. Vist on juhtum "avatud kolp, ootel et teadmised kulbiga sisse valataks"?
      Väike teelusikatäis siit tulemas: SE võim on alati A-klass. Olenemata võimsusest. Miks ja mis on A-klass? Viide infole on selles teemas juba 2x läbi käinud.

      Ma ei ole veel kuulnud ühtegi lampvõimu heli aga lugenud olen palju!
      No aga siis tuleb ruttu teha üks omale, teadmiste lünk täitub kohe 100%.
      Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

      Comment


        #33
        Vs: algus lampvõimu projektile

        Tegelt tuleks sms-laenu peale mõelda ja üks väike ost teha:http://www.mcintoshlabs.com/products/1112.asp
        See veab isegi S100F käima.

        Comment


          #34
          Vs: algus lampvõimu projektile

          Kas see?
          "ВАЛАНКОН - УМ 01". Kui jutt oli neist 6П45С lampidest? 2*100W(200Wmax.) võimust. Sellest Radio 1998 1-4 numbrid.
          Üks osa: http://www.chipinfo.ru/literature/ra...04/p18-19.html

          http://www.valankon.com/page2.html Firma kodukas, seal vist olid ka skeemid olemas.
          -superradical-

          Comment


            #35
            Vs: algus lampvõimu projektile

            Esmalt postitatud kalju poolt Vaata postitust
            Priboi-ga olekski paras alustada. Osta Priboi, vaata kas jääb võimsusest puudu, kui jääb saab pisut modida suurema võimsuse suunas.
            Kui võimsaks annab siis modida?
            Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

            Comment


              #36
              Vs: algus lampvõimu projektile

              Leitsin sellise isendi Lambid 6r3 d nii et toovin kommentaari? kas seda võimu tuleb ka siis igal käivitamisel pingeid korrikeerida?

              Viikon Vimpain -juttusarja tekee tällä viikolla poikkeuksen ja esittelee uuden ja kiiltävän sijaan vanhaa ja huikeaa. Kestävän kehityksen hengessä kannattaa myös vimpainhullujen suunnata välillä k...

              Olen kerännyt tälle sivulle erilaisia töitä joita olen tehnyt pääosin omaan käyttöön. Olen tehnyt tämän pelkästään esimerkkinä sille, että vanhat audiolaitteet eivät suinkaan ole...


              Veel sellest, et ma ei saa aru veel sellest SE ja PP lõpp üks kiidab ühte ja teine teist. Minul on tähtis et ikka Bass on mõnusalt pehme ja ja tugev, selline nagu just RRR S100f teevad Estonia võimu taga (Kui kumin välja arvata), mite Estonia kõllid, mida ma ei kannata praktiliselt ültse . Kuulan meelsasti club muusikat ja kui tuleb jälle selline nostalgia hoog peale siis kuulan vinüüle klassikaga.
              Oma aruga peaks mulle SE lõpp paremini sobima?!
              viimati muutis kasutaja fram; 04 m 2011, 14:32.

              Comment


                #37
                Vs: algus lampvõimu projektile

                Esmalt postitatud fram poolt Vaata postitust
                ...lampvõimu projekt... ...Kuulan meelsasti club muusikat...
                Nujah...
                Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
                Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

                Comment


                  #38
                  Vs: algus lampvõimu projektile

                  Esmalt postitatud fram poolt Vaata postitust
                  Leitsin sellise isendi Lambid 6r3 d nii et toovin kommentaari? kas seda võimu tuleb ka siis igal käivitamisel pingeid korrikeerida?

                  http://www.v2.fi/artikkelit/viihde/198/Priboi-UM-50/
                  Kõik näevad vaeva, et Priboist asja teha ja nendest 6R3S lahti saada! Sina küsid nõuannet? Tule taevas appi!!! Ebastabiilsemat lampi, nagu ta on Pribois käima aetud, annab otsida ja ei leiagi, peale selle on ta ,pudise heliga. Sa ikka pole foorumeid hoolikalt lugenud ja ei tea asjast midagi. Priboid üldse vannutakse kahe suu poolega, kuid kui ta ümber teha ja seal üksjagu vaeva näha siis nii hull asi pole ja kõlbab kuulata küll ja peab ka vastu ja pole lampidega muret, et peab neid järele aitama ja pingeid korrigeerida. Mis helisse ja kõlasse puutub siis aitab kuulata küll! Selle raha eest võimu küllalt. Pole ka seda 50W vaja, mul on nad aetud 40-45W piiridesse ja sellest piisab. Ainuke mis oleks hea kui valjukate koormus oleks rohkem kui 8 oomi ja 4 oomist väljundit ei saa üldse kasutada. Mul käivad nad 16 oomise koormuse järel. Neid võime on tehtud trafosid ümber kerimata nii SE kui ka PP lõpuna. Se. lõpuna kusagil 8W ja PP. lõpuna kuni 50W. Pole ka mõtet lampidest jutustada, kui üldse pole selge mida sa tahad ja milliseid trafosid väljundis kasutatakse ja palju sa investeerida tahad. Tee enesele põhimõtted ja vajadused selgeks, mida tahad ja siis võib edasi asja arutada. Kui tahad arvestatavat Se lõppu siis räägime summast 1500-2000 Euri. ja seda juppidena, kus tööraha veel pole. Kui pilti tahad siis võin siia riputada, aga kas sinust tegijat saab on teine teema. Kui midagi pole juppidena kapist võtta ja pole ka teadmisi, siis on see ettevõtmine võrdne rongi alla jooksmisega, kas pääsed või ei pole teada. Kahjuks pole momendil rohkem aega siis loengut pidada.
                  viimati muutis kasutaja Scott; 05 m 2011, 03:11. Põhjus: [/QUOTE]

                  Comment


                    #39
                    Vs: algus lampvõimu projektile



                    Sellelt saidilt sain kinnituse ja olen aru saanud et ikka 6R3 ei kõlba kuskile!

                    Comment


                      #40
                      Vs: algus lampvõimu projektile

                      Esmalt postitatud fram poolt Vaata postitust
                      Leitsin sellise isendi Lambid 6r3 d nii et toovin kommentaari? kas seda võimu tuleb ka siis igal käivitamisel pingeid korrikeerida?

                      Viikon Vimpain -juttusarja tekee tällä viikolla poikkeuksen ja esittelee uuden ja kiiltävän sijaan vanhaa ja huikeaa. Kestävän kehityksen hengessä kannattaa myös vimpainhullujen suunnata välillä k...

                      Olen kerännyt tälle sivulle erilaisia töitä joita olen tehnyt pääosin omaan käyttöön. Olen tehnyt tämän pelkästään esimerkkinä sille, että vanhat audiolaitteet eivät suinkaan ole...


                      Veel sellest, et ma ei saa aru veel sellest SE ja PP lõpp üks kiidab ühte ja teine teist. Minul on tähtis et ikka Bass on mõnusalt pehme ja ja tugev, selline nagu just RRR S100f teevad Estonia võimu taga (Kui kumin välja arvata), mite Estonia kõllid, mida ma ei kannata praktiliselt ültse . Kuulan meelsasti club muusikat ja kui tuleb jälle selline nostalgia hoog peale siis kuulan vinüüle klassikaga.
                      Oma aruga peaks mulle SE lõpp paremini sobima?!

                      Kas võib küsida, palju seda va kooliharidust ka on? Leidsin mõned keelelised... "pärlid"??
                      Igaljuhul niisuguste algteadmistega ei ehita sa kohe kindlasti lampvõimendit valmis.
                      Üldse see bassihäda on debiilsus tegelikult, seda ravib vaid aeg, inimene saab vanemaks - tuleb ka mõistus enamikel juhtudel koju! Bass ja lampvõim kui eesmärk bassi saavutamiseks ei käi omavahel absoluutselt kokku, lamp on siiski ette nähtud töötamaks kogu sagedusalas, lairiba valjukatega on parim.
                      -superradical-

                      Comment


                        #41
                        Vs: algus lampvõimu projektile

                        Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
                        Kas võib küsida, palju seda va kooliharidust ka on? Leidsin mõned keelelised... "pärlid"??
                        Igaljuhul niisuguste algteadmistega ei ehita sa kohe kindlasti lampvõimendit valmis.
                        Üldse see bassihäda on debiilsus tegelikult, seda ravib vaid aeg, inimene saab vanemaks - tuleb ka mõistus enamikel juhtudel koju! Bass ja lampvõim kui eesmärk bassi saavutamiseks ei käi omavahel absoluutselt kokku, lamp on siiski ette nähtud töötamaks kogu sagedusalas, lairiba valjukatega on parim.

                        Kui arvad, et ma siia kirjutades lampvõimu teen siis te eksite ja päris rängalt, kirjavead ja kirjutamine ikka peaks teise teemasse panema aga norimiseks kõlbab küll.
                        Kui see teemaga kokku läheb siis peaks vist enda kupli alla kiikama ja seal veidi sobrama ja sagedused paika timmima

                        aga lugesin jah just et Bass on soovitav üldse eraldi teha transi peale, Kõlarid teha 2 ribalised ja võim peaks ikka 100% kõlaritega kokku minema. Nagu ma aru olen saanud on siin Eesti parimad helitehnikud koos ja ma isegi kunagi Viktoriga äri teinud kes minu kompoti ehk lõpp punkti paneb või infi annab ja ega ma olen aru saanud, et kui siin ikka kedagi paluda ja väärikalt kohelda abist ilma ei jää.

                        Trafode koha pealt asi selline et momendil üks TC 250-2m olemas ja 6P14 lamp kaa ja lõpu trafod pidi pärnus üks vanakooli mees treima kui asi niikaugel kui toide valmis ja lambid välja mõeldud(kuigi ise algul mõtlesin audese lõputrafod soetada aga laideti maha hinna kohapealt).
                        Seega olen alle päris alguses ja kõik vead ja möödalaskmised lihtne parandada ja ümber mõelda!

                        Comment


                          #42
                          Vs: algus lampvõimu projektile

                          Esmalt postitatud fram poolt Vaata postitust
                          Kui arvad, et ma siia kirjutades lampvõimu teen siis te eksite ja päris rängalt, kirjavead ja kirjutamine ikka peaks teise teemasse panema aga norimiseks kõlbab küll.
                          Kui see teemaga kokku läheb siis peaks vist enda kupli alla kiikama ja seal veidi sobrama ja sagedused paika timmima
                          Vaata, ta.ilutu... loe mu postitusi, kas näed niisuguseid möödapanekuid kirjaoskuses? Mina lambifänn ei ole, leian, et see pole noorte inimeste pärusmaa, kunagi edaspidi...
                          Mis teise teemasse siis sinusuguse kirjaoskuse peaks tõstatama? Sinusugune ju vaevalt seda kusagil teises teemas loeb, just ise ütlesid: "Kui lugupidavalt suhtuda" - just aga oma senise suhtumisega sa seda ei ole teinud. Siin foorumiosas on enamasti inimesed kes hindavad kultuuri, vaata Humax-i, GU-50 või maaaluse postitusi - näed sa neis niisugust möödalaskmist nagu ise teed? Need inimesed ei ole poisikesed ja nad ei hakka kellelegi (loodetavasti) lusikaga suhu pistma teadmisi, eriti kui see kellele teadmisi sisse üritatakse sööta, need ikka välja pudistab ja jonnib ning oma jonni ajab. Siinkohal oli märkus avatud kolba kohta, mis teadmisi ootab, väga tabavalt lähenetud.

                          Sulle on siin pakutud välja skeeme, üks sulle ei kõlba, teine ei kõlba... Ma ei saa aru, milles siis küsimus on? Probleemi ju nagu ei oleks või...ma lihtsalt ei saa aru. Elus esimest korda oma jutu järgi said lambi kätte, ühe lambi...
                          Mul on tuttuusi lampe mõned tuhanded, suuri, GU-50, suuremaid kaksiktrioode, 6S..., jugatetroode...pentoode... ma arvan, et hoidsin esimest korda lampi käes 5aastaselt kui teler veel mustvalget pilti näitas ja lampidel baseerus...
                          Ometi leian, et lampvõimu aeg on ehk veel ees, veel enam, muusikaline maitse on aegade jooksul muutunud ja kui sa nüüd avatud silmadega ringi vaatad siis lamp ja diskotümakas lihtsalt ei käi kokku, seega kohatu on siin rääkida mingist hullumeelsest bassiteemast "bass on lahja" nagu sa ise väita püüad, ükski lamp iseenesest ei tee su bassi tugevaks.
                          Defineeri omale enne helitehnikat kui niisugust, termineid, eelkõige võimsus!
                          Ja kuula vanemaid inimesi kes asjalikke soovitusi annavad!
                          Mina niisuguste teadmistega ei julgeks isegi siin alafoorumis läbinämmutatud (nii põhjalikult kuiveel annab) Manakovi tegema hakata.
                          M.O.T.T.
                          -superradical-

                          Comment


                            #43
                            Vs: algus lampvõimu projektile

                            Esmalt postitatud fram poolt Vaata postitust
                            Kui arvad, et ma siia kirjutades lampvõimu teen siis te eksite ja päris rängalt,
                            No mõte oli küll, et ehk inime tahab end harida lampvõimude tegemise teemal, siia kirjutades. Aga no kui ei - siis ei. Omalt poolt panen nüüd teemas osalemise pausi peale. Vähemalt niikauaks kuni mehike hakkab asja suhtes ka sisulist huvi üles näitama ning teeb omalt poolt ka midagi oma projekti õnnestumiseks, mitte ainult ei oota tuima teadmiste injekteerimist.
                            Pisut hale ja kahju hakkab nendest noortest plärtsujatest "tegijatest" - algus tuleb suure hurraaga, siis tuleb peagi tükk tühja kõminat tagantjärele ja see mis sündimata jääb - on asjalik lampvõim. Tuleb ennast kokku võtta ja keskenduda asjale, kui elus midagi saavutada tahad. Kui niisama mullikesi meeldib ajada, siis tuleb hoopis erakonda astuda.
                            viimati muutis kasutaja GU50; 04 m 2011, 17:20.
                            Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                            Comment


                              #44
                              Vs: algus lampvõimu projektile

                              Ma olen selle Foorumi läbi lugenud ja ütlen ausalt ei ole aru saanud milline see (HEA) lambivõim on mida võiks teha ja teostada koju, et ta ei oleks väga keeruline ja oleks töökindel ja skeem juba täiustatud. Vene saitide peal on kindlasti aga ega see venekeel ka 100% selge ja google tõlgib suht vigaselt seega on tore ikka kodukeeles lugada ja asjast aru saada. Pole ju mõtet teha hirm kallis isend kui saab poole odavamalt ja sammade näitajatega.
                              Saan teist aru kui oled seda asja pool ja rohkem elueast teinud siis muidugi ajab kurjaks kui mingi nolk tuleb siia tuututama ja segast peksma aga kuidas ma siis selle asja selgeks saan kui ma tarkadelt ei päri. Naine saadab kohe kukele kui ma lambivõimust räägin, siin saadetakse ka ja lõptulemus ongi see, et teen mingi susserdise kokku ja naerate siin jälle. Aga ma olen huvitatud sellisest skeemist mis töötab ja on lambivõimu kurudelt suure tunnustuse ja hekskiidu saanud nagu see mees kes tegi Priboi ümber ja selgitab, et nii on parem, pole ju mõtet hakata ise leiutama kui on juba leiutatud, testidtd ja moditud http://www.hot.ee/kaameelis/GU19Priboi/PriboiGU19_2.htm

                              Võin ju need huvitavad 6R3 niisama sinna kaunistuseks peale põlema panna ja sinu käest GU-50 lõppu panna ja vahele siis 6P14. Aga sellisele kooslusele pole ma veel heakskiitu saanud ja või olen jälle milleski valesti aru saanud.

                              Paistab, et siit saab ka rohkem abi. http://web.zone.ee/tubeamp/expl.html
                              viimati muutis kasutaja fram; 04 m 2011, 17:51.

                              Comment


                                #45
                                Vs: algus lampvõimu projektile

                                Esmalt postitatud fram poolt Vaata postitust
                                ....olen alle päris alguses ja kõik vead ja möödalaskmised lihtne parandada ja ümber mõelda!
                                Siis kuula asjatundjaid ja süvene!

                                Kui arvad, et ma siia kirjutades lampvõimu teen siis te eksite ja päris rängalt, kirjavead ja kirjutamine ikka peaks teise teemasse panema aga norimiseks kõlbab küll.
                                Sellise lausekäsitluse eest teen esialgu suulise noomituse!

                                Kui see teemaga kokku läheb siis peaks vist enda kupli alla kiikama ja seal veidi sobrama ja sagedused paika timmima
                                Ja kui nii edasi siis olen sunnitud teema sulgema!

                                Valik on sinu!
                                Kõik meeldiv tuleb lambist...

                                Comment

                                Working...
                                X