Teade

Collapse
No announcement yet.

Algus lampvõimu projektile

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: algus lampvõimu projektile

    Ometi leian, et lampvõimu aeg on ehk veel ees, veel enam, muusikaline maitse on aegade jooksul muutunud ja kui sa nüüd avatud silmadega ringi vaatad siis lamp ja diskotümakas lihtsalt ei käi kokku, seega kohatu on siin rääkida mingist hullumeelsest bassiteemast "bass on lahja" nagu sa ise väita püüad, ükski lamp iseenesest ei tee su bassi tugevaks.
    Defineeri omale enne helitehnikat kui niisugust, termineid, eelkõige võimsus!
    Mõni sõna selgituseks, et pole midagi see lambiteema vanakeste või seniilsete eralõbu. See on ikka rohkem teadmiste ja maailmavaateline teema ja püüd paremusele ja lamptehnika annab ka sellele võimalusi. Mis bassi puutub, siis sellest tühjast küll puudust pole, küsimus on pigem selles kui dünaamiliselt ja selgelt see esitusele tuleb ja selles on töesti omad nüansid ja seda meeldivast küljest. Mis diskodümakasse ja tehnosse puutub, siis see sobib vägagi hästi ja on ka mitmeid väga üllatavaid fakte, kus lamptehnikaga kuulates tulid ilmsiks sellised nüansid, mida samade kastide ja transstehnikaga ei kuulnud ja seda madalal otsal. Kui ühes postituses mainiti, et madalatele tuleb hoopiski transsvõim teha siis see on küll täielik jama jutt! Ehk teistsiti öeldes teadmatusest tingitud lauslollus. radiotehnika35- le ütleks, et võta kätte ja tee üks lampvõim valmis ja leia lahendus sellele võimule ka sobivate kõlarite näol. Aeg annab asjale arutust ja eks siis ole näha, palju Sa nende transsvõimudega veel jännata tahad ja viitsid! Ehk leiad alternatiivse lahenduse meeldivamana. Mis üldse sellesse teemase puutub siis pole mõtet arvata, et lamp on ime asi ja ainuõige, ei ole nii see lugu. See on üks lahendus heli taasesitamisel, teine on transtehnika ja kumma variandi keegi valib on maitse küsimus.

    Comment


      #47
      Vs: algus lampvõimu projektile

      Esmalt postitatud maaalune poolt Vaata postitust
      Siis kuula asjatundjaid ja süvene!



      Sellise lausekäsitluse eest teen esialgu suulise noomituse!



      Ja kui nii edasi siis olen sunnitud teema sulgema!

      Valik on sinu!
      Ringkaitse on hea!
      Aga ma ei saa aru, kas minu projekt on siis teile vatuvõetamatu, kuna olen tahtnud teha midagi lampidega ????

      Comment


        #48
        Re: Vs: algus lampvõimu projektile

        Kui tahad tümmi lasta siis tranisdel kividel võim on sulle sobivam eriti kui sa ei taha lampe osta ja hooldada.
        Ja kui tahad ise teha siis net täis skeeme ,nii transidel kui kividel.
        Kui mul oleks vaja präegu valida kas trans või lamp siis võtaksin transi kuna see sobib mulle präeguses olukorras paremini.
        Ja kui sul 100w ka väheks jääb pead PA tehnikat ostma.

        Minul mängib alla 50w rms koguvõimsusega süsteem juba piisavalt.Asi selles ,et valjukat olen valind suure tundlikusega ja tänu sellele ei pea ma sinna poolt kW sisse kütma.Ja alla 50w selleks ,et pole präegust võimalust võimsamaid võime osta.


        MEGABASSI kohta ütlen üht peale paari laulu tahad seda maha keerata.

        Comment


          #49
          Vs: algus lampvõimu projektile

          Ma pean vist Sinu juurde visiidi aja panema ja arstiabi saama tulema, muidu tümitatakse mind siin päris ära.

          Comment


            #50
            Re: Vs: algus lampvõimu projektile

            Soovitaksin sulle sama mis mullegi soovitakse. Nimelt peaks vähe lihtsam ja odavam tulema selline lampvõimendi ( pole mõtet esimesega lõhki ajada. ) http://www.webmedia.ee/~martinh/elek...a/manakov.html Lambi pesasid ja lampe võid kasutaja kalleb käest küsida. Väljundi trafosid küsi kasutaja jimmy käest. Sasii materjali saaksid kasutaja W@ldur käest. Takistid, kondekad ikka poest. Ja üks toite trafo on hetkel osta.ee müügil. ( Olen selle müüjaga tegemis teinud ja võib usaldada ) Ja muu osas kui vaja aitab foorumi rahvas. Lamptehnika foorumis on ka teemasid sellest.
            Ise plaanin sama asja kokku panna. Omale ostsin stereo jaoks trafod ja lambipesad umbes 90 € eest. Ja ültsegi on võimalik eelnimetatud osad saada pea niisama.
            Inimese kelle käest ma väljuni trafod ostsin omab ka sama võimendit ja tema on sellega täitsa rahul.

            Comment


              #51
              Vs: algus lampvõimu projektile

              Ringkaitse on hea!
              Aga ma ei saa aru, kas minu projekt on siis teile vatuvõetamatu, kuna olen tahtnud teha midagi lampidega ????
              Mina küll ei saa aru,milline see Sinu projekt on? Mingit ringkaitset siin pole ja ei saa ollagi.

              Comment


                #52
                Vs: algus lampvõimu projektile

                Esmalt postitatud fram poolt Vaata postitust
                teen mingi susserdise kokku ja naerate siin jälle.

                Alustame uuesti, sellest teemast!
                Kui selle valmis teed, see töötab ja sellest infot jagad siis ei pea sind keegi enam nii rumalaks ja naerab vaid see kes ise rumal. Algajale kak-ras projekt!

                Esmalt postitatud fram poolt Vaata postitust
                Aga ma olen huvitatud sellisest skeemist mis töötab...
                Vaata eelmist!
                Ära mõtle, G-807 või GU50 lõppusid, see läheb kalliks ja ei ole sulle jõukohane.
                Ka viidatud projektis kasutatav kola läheb ostes 100€ kindlasti (trafod+lambid), muu kama ehk võib ka vana junki lammutades leida (kallid on veel suured elektrolüüdid, ei ole kohe katsetamiseks uusi vaja, roogid need vanadest CRT monitoridest näiteks, kui makett töötab siis võid uued osta - 6€/tk umbes minimaalselt!
                150-200€ eest peaks valmis ehitama (2 kanalit!)
                -superradical-

                Comment


                  #53
                  Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
                  Soovitaksin sulle sama mis mullegi soovitakse. Nimelt peaks vähe lihtsam ja odavam tulema selline lampvõimendi ( pole mõtet esimesega lõhki ajada. ) http://www.webmedia.ee/~martinh/elek...a/manakov.html ... Ise plaanin sama asja kokku panna. Omale ostsin stereo jaoks trafod ja lambipesad umbes 90 € eest. Ja ültsegi on võimalik eelnimetatud osad saada pea niisama.
                  Inimese kelle käest ma väljuni trafod ostsin omab ka sama võimendit ja tema on sellega täitsa rahul.
                  Tänan info eest.
                  viimati muutis kasutaja Scott; 05 m 2011, 03:24. Põhjus: kokku ja puhastus

                  Comment


                    #54
                    Vs: algus lampvõimu projektile

                    Esmalt postitatud fram poolt Vaata postitust
                    Ma pean vist Sinu juurde visiidi aja panema ja arstiabi saama tulema, muidu tümitatakse mind siin päris ära.
                    Lõpetaks ära?
                    Päris kõri läbida ka pole mõtet üksteisel, ilmselt kõik on saanud oma arvamuse ütelda, kipub olema paraku jätkuvalt nii, et kõik kes arvamust avaldanud, need on halvad...
                    Võta loe see Manakovi teema läbi!!!
                    -superradical-

                    Comment


                      #55
                      Vs: algus lampvõimu projektile

                      Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
                      http://www.elfafoorum.eu/threads/229...hlight=Manakov
                      Alustame uuesti, sellest teemast!
                      Kui selle valmis teed, see töötab ja sellest infot jagad siis ei pea sind keegi enam nii rumalaks ja naerab vaid see kes ise rumal. Algajale kak-ras projekt!



                      Vaata eelmist!
                      Ära mõtle, G-807 või GU50 lõppusid, see läheb kalliks ja ei ole sulle jõukohane.
                      Ka viidatud projektis kasutatav kola läheb ostes 100€ kindlasti (trafod+lambid), muu kama ehk võib ka vana junki lammutades leida (kallid on veel suured elektrolüüdid, ei ole kohe katsetamiseks uusi vaja, roogid need vanadest CRT monitoridest näiteks, kui makett töötab siis võid uued osta - 6€/tk umbes minimaalselt!
                      150-200€ eest peaks valmis ehitama (2 kanalit!)
                      Aga kas on odavam siis kaks võimendit teha??
                      Olen seda meelt tõesti, et tee kõigepealt lihtne ja siis keeruline, aga ma tahaks kohe veits keerulisemat teostama hakata.
                      Miks siis jõukohane ei ole? Kas siis GU50 lambid ei kesta? Mulle on sellekohast haridust vaja!

                      Comment


                        #56
                        Re: Vs: algus lampvõimu projektile

                        Ma pean vist Sinu juurde visiidi aja panema ja arstiabi saama tulema, muidu tümitatakse mind siin päris ära.
                        Kui oled juba natuke segaseks läinud, võta hoog maha ja joo üks tee !
                        Loe eelnevad postid ka korralikult läbi.
                        Elektroonikas / teaduses on alati olnud esikohal täpsus ja konkreetsus. Olgu see, siis kiri / pilt, montaaz.
                        Sa tahad teha mingite lampide peal võimendit ? Ei ole sul skeemi ega midagi. Saad skeemi pole lampe.Lambid olemas ei kõlba skeem. Miks ? Sest tundub keeruline. Tee see Manakov valmis. Võibolla see ongi see mis sulle meeldima hakkab. Ja üleültse kui sulle raha pole probleemiks, siis üks käeharjutus ennem " kirjandit " pole sugugi halb.

                        Comment


                          #57
                          Vs: Re: Vs: algus lampvõimu projektile

                          Mulle on sellekohast haridust vaja
                          Õige vastus, haridust on tõesti vaja! Ilma teadmisteta elektroonikat ei tee! Manakovi tuleb tõepoolest kaks tükki teha, sest pildil on monoplokk, aga teatavasti koosneb stereo võim kahest kanalist ehk kahest monoplokist.
                          Mis õpetamisse puutub, siis seda tegin kauges vene ajas ja sellega enam ei tegele. Kui konsultatsiooni on vaja siis sobivusel on see võimalik. Mis põikpäisuesse puutub siis ei kommi. Lolle ja laisku inimesi ei talu. Kui inimene ei tea mida ta tahab ja miks ta tahab, kui palju ta tahab, lugeda ja mõelda ei oska, siis ei saa mina teda aidata ja ei hakkagi aitama. Ja igast asjast igat asja teha ei oska ja suvalistest juppidest võime ei tee. Ilma rahata või odavalt,ei oska midagi teha ja kui keegi seda teeb siis seda ei saa veel võimendiks nimetada, mis seda nime tõeliselt väärib. Selleks tegevuseks on kindlad reeglid. Siin foorumis ei tümitata kedagi! Ainult vahest õeldakse asjad otse välja! GU-50 on väga hea lamp, aga tal on oma eripära. Sellega on see teema minu jaoks lõppenud!
                          Купить HAVAL JOLION в Москве у официального дилера. Выгодная цена на Хавейл Джолион 2024.


                          Üks pilt,kus on üks võimalikest kõlari lahendustest lamptehnikale.Usu või ei aga bassist puudust pole ja heli on väga hea.
                          viimati muutis kasutaja Scott; 05 m 2011, 03:27.

                          Comment


                            #58
                            Vs: algus lampvõimu projektile

                            Esmalt postitatud fram poolt Vaata postitust
                            Aga kas on odavam siis kaks võimendit teha??
                            Olen seda meelt tõesti, et tee kõigepealt lihtne ja siis keeruline, aga ma tahaks kohe veits keerulisemat teostama hakata.
                            Miks siis jõukohane ei ole? Kas siis GU50 lambid ei kesta? Mulle on sellekohast haridust vaja!
                            Odavam kindlasti mitte.

                            Kohe keerulist tehes võid olla varsti niisuguses olukorras kus ei saa jagu enam sellest mida oled teinud - kui oled kokku ladunud ja tööle ei hakka. Sel juhul tabab Sind mingil hetkel masendus, et oled teinud tühja tööd - lihtsalt võib hõlpsalt tekkida hetk kus enam ei oska otsida viga miks tööle ei hakka, kuna kokkupandu jääb ka omale selgusetuks, et mida seal üks või teine osa endast kujutab/või kuidas töötama peab...
                            Keegi ei kurjusta siin põhjuseta, mina alati kurjalt üteldes mõtlen, et inimesel püsiks see huvi ka hiljem. Mul oli 99. aastal päris mitu tuttavat kes elektroonikaga tegelesid, paljud neist praegu huvilised on? Ei ole ainus.
                            Isegi kui nendega diskuteerin kui juhtuvad peale sattuma kui midagi ehitan/remondin ja sellest põhjalikult tuututama hakkan, naerdakse ja peetakse rumalaks, et ikkaveel viitsin jamada, aeg olla "edasi läinud"...
                            Ilmselge, et on aga mulle meeldib, ei saa ütelda, et see hobi oleks odav kuid jõudumööda teha pole paha, parem kindlasti kui kusagil narkotsi veeni süstida!

                            Jõukohane ei ole G-807 või GU-50 projekt seepärast, et need mõlemad lambid, eriti G-807 nõuavad häid väljundtrafosid...vihjasid, et Audesed ei ole hinna mõttes sobivad, just see millesle ma selle "jõukohased" all mõtlen, Audese trafo vast 200+€ ja tarvis 2tk kui stereo võim! GU-50 kui teha hästi, ja pole mõtet siisvanast teab kaua kasutatud kolast teha, maksab ehk sinna 1000€ kanti. G-807 sama lugu, see muidu väga hea vene lamp.

                            Manakovile leiad aga isegi väljundtrafod mida kasutatud kunagi telereis, need saab pea ilma kätte, 15€/tk, mitte rohkem, pigem alla selle või tasuta!!!
                            -superradical-

                            Comment


                              #59
                              Vs: Re: Vs: algus lampvõimu projektile

                              Maaalune- tõesõnad, nagu alati
                              Teemaalgataja- kas sinu eesmärk on saavutada võimalikult suur W arv või hääl, mis sul alukad jalast viib? Kui viimane, siis otsi siit foorumist üles tabel, mis viib kokku dB ja kõlari tundlikuse. Lühidalt- 50W võimendi teeb palju vähem lärmi 80dB kõlarite taga võrrelduna 93dB tundlikusega kõlaritega 10W võimendi taga. Ja kui teadmisi napib (nagu mulle tundub), siis alusta minulegi algatuseks soovitatud Manankovi võimendist või mine lihtsamat teed- osta hästi dokumenteeritud projekti valmis montaashplaat ja komplekteeri sulle sobiliku hinnaga detailidest. Just for record- minu projekti (kasutades otsingut leiad teema- kasutasin nimelt valmis plaati) detailide maksumus oli ligi 700EUR'i, alla seda poleks leidnud (õigemini osanud leida odavaid vene analooge) lõputrafosid, milles põhiliselt sõltub see va tagaigatsetud BASS.

                              Ja siiras soovitus- siinsed tegijad, kellelt sa praegu julmalt vastu hambaid saad, on tõsised tegijad sel alal ja tasuks ehk pisut oma suhtumist korrigeerida, neilt saadav hea soovitus on seda väärt Olin (ja olen) ligilähedaselt sama teadmistepagasiga nagu sina, aga võim valmis, sissejooksmisel põlenud detailid vahetatud (taas tänu hr. Maaalune ) ja võimendi leidnud kasutuse põhivõimendina.

                              Comment


                                #60
                                Vs: algus lampvõimu projektile

                                Selge!

                                Comment

                                Working...
                                X