Teade

Collapse
No announcement yet.

Algus lampvõimu projektile

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Algus lampvõimu projektile

    Projekt mõlgub peas ja hakan nüüd vaikselt elluviima ja väiksed täpsustavad küsimused lampide kohta.
    Panen ette 6P14 ja lõppu sellised huvitavad lambid nagi 6R3 kas see ikka kõlbab või ei, hea SE A klassi võimu saamiseks. Tahan teha nats omamoodi ja selliste lampidega kellel veel selline ehk tehtud ei ole .Aga ega ma seda teemat õpinud ei ole ja suurem ettekujutus puudub aga mis kunagi ikka tekkib kui esimese olevuse valmis saan. võimsust tahan saad 200W kanalisse seega ootan asjakohaseid näpunäiteid

    #2
    Vs: algus lampvõimu projektile

    Esmalt postitatud fram poolt Vaata postitust
    Projekt mõlgub peas ja hakan nüüd vaikselt elluviima ja väiksed täpsustavad küsimused lampide kohta.
    Panen ette 6P14 ja lõppu sellised huvitavad lambid nagi 6R3 kas see ikka kõlbab või ei, hea SE A klassi võimu saamiseks. Tahan teha nats omamoodi ja selliste lampidega kellel veel selline ehk tehtud ei ole .Aga ega ma seda teemat õpinud ei ole ja suurem ettekujutus puudub aga mis kunagi ikka tekkib kui esimese olevuse valmis saan. võimsust tahan saad 200W kanalisse seega ootan asjakohaseid näpunäiteid
    Meelde tuleb komöödiafilm "Prints Zamundast" Eddie Murphyga peaosas, kus tema teener läheb postiasutusse ja dikteerib letitöötajale ette telegrammi sisu, kus palub teha kuningal toetav rahaülekanne summas 500 000 ühikut. Uskumatu teenindaja vaatab teda seepeale punnis silmadega ja küsib- "Aga miks mitte juba miljon?". Teener seepeale- "Kas paljuks ei lähe?". Teenindaja vastu- "Nee!"

    Nii küsin ka mina - miks mitte juba 1kW kanalisse?

    Comment


      #3
      Vs: algus lampvõimu projektile

      Ei oskagi sellist asja kommenteerida, aga ühinen AntiV-ga. Endalgi silma piiril paar projekti, mida tahaks katsetada, aga sealgi kõige võimsam max 20-25W, lõpus 6П41С, ja sedagi ainult sellepärast tahan teha, et väiksel võimsusel lubatakse häid parameetreid, skeem suht keeruline. Katsetaks. Kui kogemus praktiliselt null, siis soovitaks ikka millestki lihtsamast alustada ja hiljem sellised ekstreemsemad asjad. Sellistel suurtel võimsustel on juba pinged-voolud juba nats teist masti, kui väikestel võimsustel ja sellest tuleneb ka kõik muu. Pealegi see 6P3C , kui ma nüüd õigesti mäletan on ühe s-ud lambid ja kuskilt lugesin, et pea iga, vist 500 töötunni järel tuleb uuesti reziim paika reguleerida. Eks keegi parandagu, kui eksin.

      Comment


        #4
        Vs: algus lampvõimu projektile

        Esmalt postitatud fram poolt Vaata postitust
        võimsust tahan saad 200W kanalisse seega ootan asjakohaseid näpunäiteid
        Ei tahaks küll kohe näpuga näitama hakata, aga hakatuseks võiks huviline endale üht-teist teoreetiliselt selgeks teha. Näiteks mis on SE, mis on A-klass ja miks SE käib A-klassis ja mis on A-klassi kasutegur. Siis veel võrdluse mõttes hankida info, kuipalju vatte võimsust kannab üks 6Р3С (6R3S) lamp anoodil ära.
        Mõningane elukogemus ütleb ka, et sellise teadmistepagasiga on siis esiteks abiks teha pisem SE võimendi, selline 1-2W. Ikka selleks, et teada kuidas need lambiasjad käivad. Need nimelt ei käi lambist. Ja kui siis ükspäev olemine on kindel, et suure võimuga hakkama saab ja tegemise isu pole üle läinud, siis võib ju ka 200W seadmed projekteerida ja koostada.
        Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

        Comment


          #5
          Vs: algus lampvõimu projektile

          Tahan teha nats omamoodi ja selliste lampidega kellel veel selline ehk tehtud ei ole
          http://www.audiodesignguide.com/Fiat/GM70d.html

          Kui just esimene projekt plaanis ja suured võimsused, siis selline ehk sobib, korralik materjal ja õpetused juures. 16W ikka saab! Kusagil Läti serveris peaks olema ka üks GK-71 peal tehtud 1KW olemas täis materjalina koos piltidega, kes huvi tunneb võib ise otsida, oli teine SE lõpuna.

          Edu ja jõudu ehitusel!
          viimati muutis kasutaja humax; 03 m 2011, 16:27.

          Comment


            #6
            Vs: algus lampvõimu projektile

            Väga hea algus lampvõimendi ehitajale on siin. Võiks ehk suisa kleepivaks teha?
            Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

            Comment


              #7
              Vs: algus lampvõimu projektile

              Esmalt postitatud fram poolt Vaata postitust
              võimsust tahan saad 200W kanalisse
              vägisi tekib küsimus kas sa enne lampe üldse näinud oled??

              aga kui huvi on eks anna minna, peaasi, et nii uhke projekti puhul kogu foorumit kursis hoiad.

              Comment


                #8
                Vs: algus lampvõimu projektile

                Tartus ma võin sulle näidata 100W lampvõimu. Nelja elemendiga kapp on taga. Seisa seal ees, ma lasen ainult poole volliga natukene aega sulle midagi, vaata kui mõnus on, võibolla siis tuleb aju koju ja 200W igatsus kaob ära. Kui sa just kuhugi väliüritusele ei taha oma lampvõimu toota.
                Condemn the hive.

                Comment


                  #9
                  Vs: algus lampvõimu projektile

                  Venelaste kinovõimud y-015 olid nende 6R3S peal. Mitte just A-klass, ega SE, aga 3 lambiline variant andis 75W. Neid leidub veel, kui otsida. Pläsku kommentaar nende lampide kohta võiks olla tõene. Olen isegi selle kohta lugenud, aga praktilist kogemust ei oma.
                  Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

                  Comment


                    #10
                    Vs: algus lampvõimu projektile

                    Esmalt postitatud fram poolt Vaata postitust
                    suurem ettekujutus puudub aga mis kunagi ikka tekkib kui esimese olevuse valmis saan. võimsust tahan saad 200W kanalisse seega ootan asjakohaseid näpunäiteid
                    Minu ettekujus on see, et sinna peaks see 500£ ära kuluma ja kulub veel MIDAGI iga aasta lõpulampide peale:P Aga 6R3S puhul näed kuidas 200W puhul klaas hakkab sulama.
                    Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

                    Comment


                      #11
                      Nii sain juba näopeksu käte!

                      20W oleks õigem jahh aga ma tahan ikka sellise võimu teha millel ikka väärtus ja heli kolme riba peale mitte mingi plönn nurgas mis teeb kriiskavat heli!
                      Kõlariteks momendil S100F ja kui võim valmis siis tuleb uued kõlarid mis teen ka ise ja vastavalt võimule ja toale.

                      Võimendi lambid peavad ikka sellised olema et ma ei peaks koguaeg nendega mässama ja vahetama ja ikkagi peab valmima selline isend, et kui kuulan mussi siis ei pea pead vaevama miks see kanal sisiseb ja bass ei tööta. 6R3 lambid sai selle pärast valitud et see mees kes mind aitab arvas et need peaksid päris head olema aga kui arvate, et ei kõlba siis vahetan ümber mõnede kabedamate vastu.

                      Olen tõesti selles maailmas tulnukas seega saage aru, et ega pekstes parem ole

                      Olen siin foorumi ristipüsti läbi lugenud aga sellist head infi ei leia mis annaks minusugusele muusikakuulajale ja isetegijale korraliku selguse, sest ma tahan A klassi võimu või sinnapoole aga kõik soovitavad mingeid tagvalisi teha aga mul juba on Estonia eel ja lõppvõim seega tahan midagi enamat ja võimsamat lahhja see juu .
                      Lambivõimu mõte 10 aastat peas olnud aga Eesti Riigi kodanikuna ei ole kunagi aega seda teostada seega nüüd aega ja kül see teostus ka tuleb .

                      Olen Abi eest väga tänulik ja kogu tegemine saab siis foorumisse üles kaa!

                      Esmalt postitatud umbellatus poolt Vaata postitust
                      vägisi tekib küsimus kas sa enne lampe üldse näinud oled??

                      aga kui huvi on eks anna minna, peaasi, et nii uhke projekti puhul kogu foorumit kursis hoiad.

                      Ma leidsin paarpäeva tagasi kuuris kolades juhuslikult ühe 6P14 isendi ja olin seega esimest korda õnnelik lambi omanik
                      viimati muutis kasutaja Scott; 04 m 2011, 02:49. Põhjus: kokku

                      Comment


                        #12
                        Vs: algus lampvõimu projektile

                        Kust selline möga tuleb ? Mulle tundub küll et sa pole mingit näopeksu saanud.
                        Omad S100F ja estoniat, ning tahad võimsamat võimu sest see on lahja ? No ma ei tea. Midagi on siin väga nihu.

                        Comment


                          #13
                          Vs: algus lampvõimu projektile

                          ei ole nihu siin midagi asi on tõsine!!!!

                          Mulle tundub et siin kasutatakse tõesti ainult arvuti kõlareid ja siis kuskil korteris !!!!!! ma elan majas ja tahan siin ka muusikat kuulata mitte hiire viiulit pinistada!!!!

                          Comment


                            #14
                            Re: Vs: algus lampvõimu projektile

                            Olen korra estoniat kasutand.KAsutasin ühte kanalit ja seal taga oli 2xbg20 ja heli oli piisavalt vali.ei ela korteris.
                            OSta endale paremad kõlarid ..Kui sa teed lampvõimu siis kõlarid peavad üle 92db/1w/m olema .

                            Comment


                              #15
                              Vs: algus lampvõimu projektile

                              Tundub harimist vaja olema... Kodanikud, üritame võtta asja pikaldase meelega ja rahulikult, ehk saab noormehest asja ka
                              Esmalt postitatud fram poolt Vaata postitust
                              20W oleks õigem jahh ... Kõlariteks momendil S100F
                              20W on väga piisav võimendi. Kõlarid peavad lihtsalt olema sobivad, suure tundlikkusega ja samas laia sagedusribaga. Tuim S100F ei ole lampvõimendi mõttes just parim valik. Piisavalt tundlike kõlaritega toimetab ka Estonia võim nii, et naabrid kogu kvartalis kuulevad. Käeharjutuseks: võiks selgeks teha, kuidas on võimendi elektriline väljundvõimsus ja helirõhk omavahel seotud.

                              Ja tuleb üle saada "kõlarite toitmisest" ning hakata tegelema muusika kuulamisega helisüsteemi abil. Helisüsteem = kooslus võimendi + kõlarid.

                              aga ma tahan ikka sellise võimu teha millel ikka väärtus ja heli kolme riba peale
                              Lampvõimendite puhul on olulised ka piisava tundlikkusega kõlarid, mitte ainult suure võimsusega võimendid. Mis parameeter on "võimendi väärtus"?

                              Võimendi lambid peavad ikka sellised olema et ma ei peaks koguaeg nendega mässama
                              Sellise mõtteviisiga - püsi transistorvõimendite juures. Need käivad 10 a. järjepanu, nii et pole vaja muud kui aeg-ajalt tolmust puhastada. Lampvõimendid vajavad hoopis tihedamat hooldust. Lamp - see on klaaspurk, kus sees veidi plekki ja traati - kuidas saakski sellest igavest töökindlust oodata?!

                              6R3 lambid sai selle pärast valitud et see mees kes mind aitab arvas et need peaksid päris head olema
                              No sellel mehel peaks olema ka huvitav skeem olema välja pakkuda. Tutvusta seda meilegi, vaatame kuidas sealt 200W välja võlutakse. Kommenteerime, soovitame jne.

                              sest ma tahan A klassi võimu või sinnapoole aga kõik soovitavad mingeid tagvalisi teha
                              Käeharjutuse koht: mis on A-klassi võimu ja "tavalise" vahe?
                              Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                              Comment

                              Working...
                              X