Teade

Collapse
No announcement yet.

Võimendi ehitus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: Võimendi ehitus

    No nendel skeemidel ei ole ka alati täpset toitepinget märgitud, seetõttu ka konded tuleb vastavalt valida. Kirvereegel- toiteahela lüütide pinge mitte alla 1,2 x toitepinge ja mitte üle 5 x toitepinge. Mahtuvust ei ole kunagi liiga palju, aga toiteallikas (trafo ja Dioodid) peab sisselülitamisel tekkivat laadimisvooluimpulssi taluda suutma.

    Comment


      #47
      Vs: Võimendi ehitus

      Ei hakka uut teemat tegema aga kas sellisel asjal oleks jumet ? http://www.circuitstoday.com/150-watt-amplifier-circuit Võivad need võimsuse numbrid ka ligilähedaselt õiged olla ?.Ja kas on ka mitte tasulisi programme milllega saaks plaadi jooned arvutis valmis joonista ? ja siis failina edasi anda, plaadi valmistajale ?
      Hammaste Tundlikus tekkis suvel - Hambaarst soovitas vähem tüli norida..

      Comment


        #48
        Vs: Võimendi ehitus

        Segaselt joonistatud skeem, et algajaid lollitada, sellel netis kümneid variante, ka plaadijoonisega.
        8 oomiga alla 90W +-45V-ga.
        Omal-ajal oli vist ajakirjas Радио ka KT825/827 lõpus.
        VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

        Comment


          #49
          Vs: Võimendi ehitus

          Ok tänud info eest. Mis oleks muidu kõige mõistlikum võim netis, mida saaks normaalse raha eest kokku laduda ? Kuna netis neid tõesti palju siis ei oska otsustada. Kahele eraldi kõlari kastile oleks vaja sisse ehitada. Elemendid ise on 4 oomised ja kiri juures et 400 w . 90 -150 w võim oleks enamvähem küll ? , kuna pole plaanis müdistama hakata. Või annab keegi parema idee ? kuidas saaks odava raha eest (kui saab) 2 monoplokki sellise võimsusega kõlaritele.
          Hammaste Tundlikus tekkis suvel - Hambaarst soovitas vähem tüli norida..

          Comment


            #50
            Vs: Võimendi ehitus

            Kui kellelgi on hirmus isu võimsamat võimendit teha, siis on siinkandis (Rapla) üks Peavy, 2x600w. Võimendil on korpus ja sisu "avariiline" st. et osales avariis ja jäi auto alla. Korpus on muljutud ning nurkadest ümmargune, montaaziplaadid on ka kohati mõranenud. Huvi korral PS.

            Comment


              #51
              Vs: Võimendi ehitus

              Eraldiseisvat võimu justkui ei tahaks. Plaan ikka kastide sisse panna. Aga huvipärast võtaks küll selle. Kirjuta privasse mingi hinnanägemus ja kaalun.
              Endal muidu olemas kaks STK4142 kivi, need aga jäävad veidike lahjaks arvan. Netis liikus inf et kusagil 25w . Tuhlan ringi veel, äkki siiski nendest midagi teha ?
              Hammaste Tundlikus tekkis suvel - Hambaarst soovitas vähem tüli norida..

              Comment


                #52
                Vs: Võimendi ehitus

                Sai ka vahepeal veidi tegutsetud ja tehtud mõned katsed elu esimese trükkplaadi valmistamise suunas. Lootusetult aia taha asi vist ei läinud, aga pole kindel kas sai söövitamiseks paslik. Kasutasin nn triikrauameetodit ja rajad jäid plaadile küll, aga iseasi, kas piisavalt tugevalt. Otseseid katkestusi kusagil pole, aga öelda, et plaadil on ilusad tugevad mustad jooned oleks ka liialdus. Kergelt säbrulised on teised ikkagi.

                Kui tugev see jälg plaadil peaks olema ja kas ehk annaks neid olemasolevaid plaadimarkeriga tugevamaks kohendada?

                Comment


                  #53
                  Vs: Võimendi ehitus

                  Esmalt postitatud kaurman poolt Vaata postitust

                  Kui tugev see jälg plaadil peaks olema ja kas ehk annaks neid olemasolevaid plaadimarkeriga tugevamaks kohendada?

                  Edding 141M ja Edding 141F algajale kättesaadavaimad ja igati OK markerid, et rajad vajadusel üle joonistada.
                  -superradical-

                  Comment


                    #54
                    Vs: Võimendi ehitus

                    mina suht pro metallitöö mees, luksepp/torumees/keevitaja jne...
                    ise neid võimendi karpe palju ehitanud ja kõik on väljanägemuselt parimad mida ma ise näinud olen, netist pole ma siiani mõnda efektiivset samas hea
                    ventilatsiooni ja jahutusega võimu kasti/karpi näinud.
                    endal valmimas 400w võimendi, 4.1 võimendi kasti suurus 300x240x455
                    Kui tahad hea heliga võimendit, ära kasuta jahutuses ventilaatorit, ulme buzz..

                    Comment


                      #55
                      Vs: Võimendi ehitus

                      Kui on parim siis pane ka pilte!

                      Comment


                        #56
                        Vs: Võimendi ehitus

                        Päris hea võimendi, samas väga lihtne on kasutada nt tda1558q, mis on 44w, 2x 22w või 4x 11w
                        põhimõtteliselt saad 5 vidinaga kogu võimendi tööle...
                        Kindlasti panen pilte, kui muidugi maale jõuan, seal saan ainult nädalavahetustel nokitseda, linnas korteris vahest nii julm masendus et, hakkasin juba oma arvutile heli kaarti tegema.
                        Täna ma enam ei jõua kahjuks.

                        Comment


                          #57
                          Vs: Võimendi ehitus

                          Esmalt postitatud imelik poiss poolt Vaata postitust
                          mina suht pro metallitöö mees, luksepp/torumees/keevitaja jne...
                          ise neid võimendi karpe palju ehitanud ja kõik on väljanägemuselt parimad mida ma ise näinud olen
                          Ennast muidugi ei väsi kiitmast.

                          Ma leidsin sellise huvitava asja nagu LM12 http://www.nrgrecording.de/assets/images/lm12.jpg Kas sellist asja Eestis saada ka on? Iseenesest lihtne kokku klopsida

                          Comment


                            #58
                            Vs: Võimendi ehitus

                            ELFAs kunagi oli LM12 täitsa olemas.
                            Aga mis sellega ikka jahmerdada. Apex PA03A on hoopis jõulisem - soomest saab seda, 850€/tk



                            E: lukksepp muide on õige kirjapilt, imalik, arvan, et neist asjadest ei tea sa halli ti..igi!
                            -superradical-

                            Comment

                            Working...
                            X