Teade

Collapse
No announcement yet.

Võimendi ehitus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Võimendi ehitus

    ma mõtlesin et kõigepealt harjutan mõne lahjema projektiga
    näiteks: TDA7375AV http://www.datasheetcatalog.com/data...DA7375AV.shtml

    võite pakkuda mulle sarnaseid lihtsaid projekte, mille ic on oomipoes või elfas müüa

    Comment


      #17
      Vs: Võimendi ehitus

      You can use this powerfull amplifier in any small audio project. It is very small (6.5 x 4.5 cm).It outputs 10W and uses a 9V battery. Parts R1 : 6 Ohm R2 : 220 Ohm R3 : nothing R4 : 10 KOhm pontesiometer C1 : 2200 uF / 25V C2 : 470 uF / 16VRead More
      Teostan trükkplaatide söövitamist ja puurimist! Hinnad soodsad!

      Comment


        #18
        Vs: Võimendi ehitus

        Aga eriti hästi sobiksid 12v ja näiteks 50w. Mul on selline hea toiteplokk 12 ja 3A max. Ma otsisin 4tundi aga ei leidnud midagi sobivat. Oleks otsimisel abi vaja.

        Comment


          #19
          Vs: Võimendi ehitus

          Tee TDA2030 valmis.
          Erilahendused.
          PS või mail.

          Comment


            #20
            Vs: Võimendi ehitus

            Minu esimene ehitis oli TDA2050.Suutsin 2 korral tagurpidi kokku panna ja,siis kah ei saanud tükkaega aru,et mis pull see on,miks ei tööta Aga kui selle avastasin oi ma ikka tükkaega mõtlesin,et kuidas ma niimoodi teha sain.

            Comment


              #21
              Vs: Võimendi ehitus

              Kas TDA2030 ja TDA2050 töötavad 12v peal.

              Comment


                #22
                Vs: Võimendi ehitus

                Esmalt postitatud markoman poolt Vaata postitust
                Kas TDA2030 ja TDA2050 töötavad 12v peal.
                TDA2030 töötab küll "single supply" e. siis ühepolaarne toide kuid mida peaks ütlema...12V juures on selle heli nii moonutatud, et hea kui väljundist, sisendisse muusikasignaali lastes ka midagi sarnast, helisignaali järgiva signaali kätte saad...Mina küll ühepolaarset toidet ei soovitaks. TDA2003, TDA2005 võid kasutada. TDA2030 puhul kasuta ikka +-15 kuni +-18V kahepolaarset "dual supply" toidet, TDA2050 puhul vähe enam... +-20V on hea.
                -superradical-

                Comment


                  #23
                  Vs: Võimendi ehitus

                  Tekkis küsimus seoses kondekaga C4 ülaltoodud skeemil. Pinget pole üldse märgitud, samuti mitte polaarsust.

                  Kas see on märkimata, kuna avaldub skeemilt ise või käibki sinna miski muu ja mitte elektrolüüt?

                  Comment


                    #24
                    Vs: Võimendi ehitus

                    C4 tavaline püsikonde (kile, keraamiline) mahtuvusega 0,1 mikrofaradit, pinge peab olema suurem võimendi toitepingest.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Võimendi ehitus

                      Teemaks endiselt see sama http://www.electronics-lab.com/proje...001/index.html Vahepeal pole lihtsalt mahti olnud... Nüüd tekkis kokkupanemisel kaks küsimust, milledest mõlemad ilmselt sellised ABC-laadi, aga küsimata jätta ka ei saa.

                      Esiteks; kas kivi ja radikas tuleb kuidagi teineteisest isoleerida? (olen erinevatest kohtadest vastukäivat infot saanud). Teiseks, tekitavad segadust need detailid, mis justkui on märgitud, aga samas ei ole ka... Näiteks c6. components layout plaadil on olemas, aga reaalse jubinana nö checklistis mitte. Kas see tähendab seda, et seal tuleb lihtsalt kaks punkti ära ühendada (kohad, kuhu muidu läheks komponendi jalad) või...?

                      Comment


                        #26
                        Vs: Võimendi ehitus

                        Esmalt postitatud kaurman poolt Vaata postitust
                        ... Näiteks c6. components layout plaadil on olemas, aga reaalse jubinana nö checklistis mitte. Kas see tähendab seda, et seal tuleb lihtsalt kaks punkti ära ühendada (kohad, kuhu muidu läheks komponendi jalad) või...?
                        No on ju puhtas inglise keeles kirjas: R3 : nothing C5 : nothing C6 : nothing

                        Comment


                          #27
                          Vs: Võimendi ehitus

                          Esmalt postitatud aqv poolt Vaata postitust
                          No on ju puhtas inglise keeles kirjas: R3 : nothing C5 : nothing C6 : nothing
                          Seda ma ei salgagi. On tõesti. Hämmingut lihtsalt tekitas, et mis neist sinna üldse siis joonistada... aga ilmselt tuleb seda asja mõista siis nii, et samale plaadile annab aretada veel teisigi variante, kui vastavad (hetkel puuduvad) komponendid mängu tuua ja vajadusel olemasolevate parameetreid muuta?

                          Nojah, see selgitaks mu jaoks asja. Tänud igatahes. Isoleerimise kohta on info endiselt teretulnud.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Võimendi ehitus

                            Datasheet http://www.datasheetcatalog.org/data...cs/mXutuqt.pdf 3.jalg ehk korpus on maas, järelikult ainult termopastat vahele.
                            VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                            Comment


                              #29
                              Vs: Võimendi ehitus

                              tänud.

                              Raputan endale tuhka pähe. Datasheeti oleks tõesti võinud lugeda. Seal ju kõik kirjas ja täiesti inimkeeli.

                              Comment


                                #30
                                Vs: Võimendi ehitus

                                Nii... vahepeal on omajagu vett merre voolanud ja mingil kujul on kokku laotud ka teemaks olev võim. Paraku pole lõplikku võidurõõmu maitsta saanud, st heli pillist kätte ei saa. Jätsin asja nn laagerduma tegeledes vahepeal asjadega, mis natuke paremini välja tulevad. Nüüd ei andnud aga teema taas rahu ja otsustasin siit nõu küsida.

                                Sümptomid on sellised, et kui patarei külge ühendada, siis tuleb kõlarist sellist suhteliselt madalat põrinat. Kasutan sõna põrin just seetõttu, et anda edasi heli pulseerivat iseloomu. Ei ole 'ühtlane' urin vaid just suhteliselt kiire podin / põrin (Mõne lüüdi laadumise & tühjenemise takt?). Praegu pead ei anna, aga võib vist öelda, et see nö kogub tuure st muudab ajas pisut oma sagedust enne kui kuhugi fikseerub. Sisendisse antud helisignaal läbi ei tule.

                                Juppe on antud skeemis ju vähe, aga olen justkui kõigele otsa vaadanud ja hetkel on ideed otsas. Ehk keegi oskab osundada, mida esmalt uurida. Praegu võib vabalt olla, et mõni aps jääb juba nö harjumusest kahe silma vahele. Nagu vahel lugedes keerulisemate nimedega: kui kord oled valesti lugenud, siis jäädki nii lugema kuni ükskord avastad, et asi kõlab tegelikult pisut teisiti.

                                Comment

                                Working...
                                X