Teade

Collapse
No announcement yet.

Võimendi ehitus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Võimendi ehitus

    Plaanis ehitada 200w võimendi aga ma ei oska ise skeemilt välja lugeda, et mis komponente peale ic, takistite ja kondensaatorite vaja läheb.
    1link: http://www.electronics-lab.com/proje...017/index.html
    Datasheetilink(seal orginaal skeem) http://www.datasheetcatalog.org/data.../STK4050II.pdf
    Click image for larger version

Name:	200WATT AUDIO AMPLIFIER.jpg
Views:	1
Size:	29,0 KB
ID:	873890

    Väike minu tehtud nimekiri:
    Võimu nime KIRI
    Takistid: ____ KOGUS: ___ ELFA HIND: ___KOOD:
    1KΩ_____ ___ 2 __________2_ ______60-107-06
    22RΩ 5W____ 4 _________31.2 _____ 60-037-84
    10KΩ 1 1 60-106-15
    560RΩ 1 1 60-104-66
    100RΩ 2 2 60-103-75
    4,7RΩ 2 2 60-102-19


    PÜSIKONDEKAD
    100 3 11.4 65-849-40
    0,1UF 1 2,4 65-866-14
    1000 1 2,1 65-851-94
    1UF 1 7,8 65-728-12
    470 1 1,6 65-851-52

    ELEKTROLÜÜT KONDEKAD
    10UF 1 5,8 67-787-65
    10000UF 2 120 67-787-57
    100UF 3 54,7 67-791-85
    4,7UF 1 5,3 67-791-36

    IC
    STK4050 1 129.60 24-655-29


    äkki aitate puuduvad jupid tuvastada
    viimati muutis kasutaja markoman; 08 09 2010, 17:22.

    #2
    Vs: Võimendi ehitus

    Sul on vaja kahepolaarset trafot mis on +-30V(3 otsaga).30Amprist Dioodsilda.See 3uh--pane mõned keerud vasktraati ümber takisti.Ja veel 200W 8 Ohm kõlarit.

    Parandage kui midagi nüüd valesti sai kirjutatud.

    Comment


      #3
      Vs: Võimendi ehitus

      mul on üks kõlar näiteks 330w ja 4ohm - kas see sobib

      Comment


        #4
        Vs: Võimendi ehitus

        Võibolla isegi saaks kui toitepinget +-28V vähendada.(Kindel ei ole)

        Comment


          #5
          Vs: Võimendi ehitus

          Esmalt postitatud markoman poolt Vaata postitust
          22RΩ 5W____ 4 _________31.2 _____ 60-037-84
          Ei hakanud kõike kontrollima, aga 22 oomiseid takisteid ma skeemist küll ei leidnud, kontrolli üle.
          No ja kondekad peavad olema ka vastava tööpingega, see Sinu alaldisse valitud kondekas laseb kohe mahlad välja, sest ta ei kannata sellist pinget.

          Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
          Sul on vaja kahepolaarset trafot mis on +-30V(3 otsaga)
          Trahvo annab välja vahelduvpinget, plussist ja miinusest seal rääkida on kohatu.
          viimati muutis kasutaja a1; 08 09 2010, 20:04.

          Comment


            #6
            Vs: Võimendi ehitus

            Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
            Võibolla isegi saaks kui toitepinget +-28V vähendada.(Kindel ei ole)
            Mul pikka aega töötas STK4050V 2*45V trafoga (siis u. +-63V kivi toide, trafo u. 350VA). 2*30V*1,41 ei tee sellele kohe kindlasti midagi paha, isegi 4R koormusel. Sel kivil 8R koormusega võimsus isegi 250W, 200W on tootjapoolne info aga see nii tegelikult ei ole-see läheb üle 200W/8R puhul, 4R oleks see kindlasti üle 300W aga mis oluline osa, täiesti MÄRKAMATA!!! jäänud - jahutus!!!
            Seda ei tohi unustada, kui 8R kasutad siis minimaalselt oomipoest A6023 100mm profiilist radikas, kui 4R siis 150mm sama profiili.
            Kasutasin ise 4R koormusel, filtrikondekad olid 2*22000uF, katsetustel lisaks veel 2*15000uF aga täisvõimsus andis isegi selle 350VA trafo puhul tunda. Igaljuhul, mina seda kivi maha põletada ei suutnud nagu ka näit. STK4048, kuigi sel väljundit lühistanud jne, minul ei ole õnnestunud veel ühtki 100+W STK-d tappa.
            Soovitaks nii:
            Otsi parem STK4044 või STK4048 Xi indeksiga, sellest saab juba peaaegu päris Hi-Fi tasemel pooljuhtvõimendi.
            Kas muidu plaat olemas selle jaoks?
            Ja siis veel: milleks on vaja neid 22R/5W takisteid? Need peaksid olema tegelikult hoopis 0R22 ehk 0,22oomised, 5W ei pea olema, ehk leiad hoopis metallkihttakistid mis 3-4W aga sama takistusega, need oleksid paremad-induktiivsus neil traattakkidel liiga paha
            Samuti oleks vaja seal tagasisideahelas teha paar korrektiivi, see väljundi filter on tegelikult üsna oluline, kui seda ei ole siis tekivad pahatihti kõrgsageduslikud häired (mõnisada kHz, kõrvaga ei kuule aga vastava aparaadi ekraanilt silmaga näeb) ja need saavad küll kivile suuremal võimsusel pikapeale saatuslikuks!!!
            Koosneb see filter antud võimendi puhul siis u. poolet meetrist 1,2mm mähisetraadist, see võiks olla keritud u. 6mm läbimõõduga, näit. ristpeakruvikeeraja ümber, 9keerdu, selle peale järgmised 8keerdu ja viimane, 3 kiht, 7keerdu. Niisugune "poolike", kui see keritud siis see ilma igasugu südamikuta skeemi ja olemas, seda kruvikat või pulka mille ümber alguses kerid, sinna jätta ei ole vaja. See lihtsalt õhksüdamikuga pool, sea võib kerida ka 1mm traadiga, sellest allapoole ei ole mõtet minna kuna takistus suureneb traadi läbimõõdu vähenedes ja ka lubatud voolutugevus.
            Kindlasti oleks mõttekas see asi varustada ka kõlarikaitsega sest ta tõesti üsna võimas ja kui peaks näit. miskit juhtuma ja 40-50Vdc kõlarisse sattuma siis mähis sel sulab lihtsalt ära. Kui plaati veel ei ole siis ära seda datasheeti järgi tee, see lahendus ei ole just kõige õnnestunuma olemisega, jahutust sel väga nigel paigutada, mul olemas joonis ja ka mõni plaat vedeleb, kui huvi ja jupid enamvähem koos ning tõsine soov siis võin faili saata-saad plaadi selle järgi teha või saad minult valmis plaadi 75eegu eest.
            -superradical-

            Comment


              #7
              Vs: Võimendi ehitus

              Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
              mul olemas joonis ja ka mõni plaat vedeleb, kui huvi ja jupid enamvähem koos ning tõsine soov siis võin faili saata-saad plaadi selle järgi teha või saad minult valmis plaadi 75eegu eest.
              oleks huvitatud(stk4050 skeemi jaoks pole mul veel midagi ostetud)

              Comment


                #8
                Vs: Võimendi ehitus

                Esmalt postitatud markoman poolt Vaata postitust
                oleks huvitatud(stk4050 skeemi jaoks pole mul veel midagi ostetud)
                Joonisest või valmis plaadist?
                Enne kui midagi ostma hakkad siis tee kalkulatsioon, et palju eelarvet peab olema.
                Näit. trafo kui seda olemas ei ole juba siis see on ostes kallis, kardan, et u. alates 600 eeku, radikas on ka u. 250 eeku, siis kõik muu... kas 1 kanal või on plaan stereo...kui stereo siis trafo peab võimsam olema, umbes 500VA oleks vajalik, need aga on paraku üsna kallid kui poest osta, 2 radikat ja kõik muu pudi...
                Tee kalkulatsioon, kui juba reaalselt tegemiseks läheb küll siis abi ikka saab kui mõnes osas toime ei tule. Ma neid STK4048 ja STK4050 mitmeid teinud aga korralikult tehes kipub üsna kulukas olema...kirvemeetodil panen puht huupi aga kui korralikult teha siis 2*STK40xx kipub minema üle 2k (STK4040-4050 on põhimõtteliselt samad asjad aga lõppude kogus on erinev ja sellest tulenevalt ka võimsus-samale plaadile saab teha 100 või ka rohkema W väljundiga võimendi-see suht universaalne seeria )
                -superradical-

                Comment


                  #9
                  Vs: Võimendi ehitus

                  ma tahaks teha mingid võimendit mida on kerge teha ja umbes 200w ja eelarve võiks olla u400.-
                  plaadi all sa mõtled stk*** eks või räni plaati

                  Comment


                    #10
                    Vs: Võimendi ehitus

                    Kas sa vähe lahjema projektiga tegeleda ei taha ennem? N.ö soojenduseks?
                    Erilahendused.
                    PS või mail.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Võimendi ehitus

                      Ühinen W@ldur -i soovitusega.Võta lahjem(ja odavam) asi esimeseks katsetuseks.
                      Antud teemat lugedes jääb mulje,et asi võib kergelt lõppeda suitsupahvaku,põlenud "korkide" ning ootamatu ilutulestikuga.
                      Võta seda kui head soovitust!
                      Kõik meeldiv tuleb lambist...

                      Comment


                        #12
                        Vs: Võimendi ehitus

                        Esmalt postitatud markoman poolt Vaata postitust
                        ma tahaks teha mingid võimendit mida on kerge teha ja umbes 200w ja eelarve võiks olla u400.-
                        plaadi all sa mõtled stk*** eks või räni plaati
                        Paljud tahaksid 200 watiseid võime teha eelarvega 400.- üks hea mega Irw selle peale.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Võimendi ehitus

                          Esmalt postitatud Rom poolt Vaata postitust
                          Paljud tahaksid 200 watiseid võime teha eelarvega 400.-
                          Iseenesest ei ole see ju võimatu, eeldusel et on olemas vana kola, mida lammutada. Kui seda võimalikku nimekirja vaatan, siis kivi ja võibolla alaldi dioodid oleks vaja osta, ülejäänu leiaks suht kindlalt kolakambrist. Aga vot, ei ole puutöö mees, ei oska ilusat kasti ümber teha

                          Comment


                            #14
                            Vs: Võimendi ehitus

                            Ilmselt oma kommentaariga tõmbasin optimismi kõvasti alla, aga tegelikuses peab ikka enamus asju juba olemas olema, kui tahetakse sellise eelarvega midagi ehitada. Aga kui teemaalgatajal õnnestudb selle summaga midagi valmis ehitada, mis jääb tõesti 200W lähedale, siis palun jaga teistega kogemusi, kuidas see õnnestus, mina sel juhul olen suur kõrv.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Võimendi ehitus

                              Esmalt postitatud Rom poolt Vaata postitust
                              Paljud tahaksid 200 watiseid võime teha eelarvega 400.- üks hea mega Irw selle peale.

                              Braavo!!! Ühinen selle arvamusega.

                              Tarvis osta kivi, filterkondekad, ilmselt ka trafo ning koli hulgast vaevalt leiab sobivat radikat . Ja kui nüüd ülejäänud nimekirja vaadata siis lisaks mõnikümmend eeku panna ei ole enam oluliselt kergendav osa selle projekti juures.
                              Mida ma võiks ütelda on see, et STK4050 saab stereos teha u. 2000 eeguga (trafo/alaldifilter, võimumoodulid ja jahutus, heal juhul ka DC-kaitse kõlaritele), kesta peale kulub ka raha ja kui teha siis korralik (selleks vaja näit. al. plekki ja seda kiputakse müüma ikkagi suurte lehtedena, seega lisaks veel mitusada raha...2500 eest teeb valmis asja mis on juba välimuselt ja sisult võimendi moodi). Kui muidugi viitsid ajada näit. Farnellist sooduspakkumisi taga siis on võimalik trafo arvelt 500-700.- kokku hoida. Sobiv trafo juba maksab u. 1200 (normaalhind) eeku või enamgi.

                              Samuti on minu pakkumine plaadi mõttes siis niisugune, et tegu ikkagi võimendi montaaziplaadiga, paraku minu teadmised ja materiaalsed võimalused eelkõige ei lubaks lausa ränile miskit teha, ei tegele paraku jah prosede tootmisega . Trükkplaate aga teen küll ja foorumirahvale neid tehtud juba päääris palju .
                              Soovitaks ka siis niisugust asja mille selle 400.- eest valmis saab teha...kohe käe ees on üks STK4192 kiviga võim...selle ehk teeb 400 eest ära, korpusega aga on ikka jama, vana U-101 kest oleks ehk hea...
                              Samuti teeb ka TDA7293 - TDA7294 võimu sellega valmis... Kõigile neilegi on plaate olemas, siin foorumiteski sellest juttu olnud...kui hübriidvõimu teed siis plaatidega saan aidata, kohati ehk ka filterkondekatega.


                              Jäin ka unelema ja mõtlesin oma H-klassi projektile... Trafod (4tk, 500VA - kokku 2600 eeku[ostsin u. 50% alega]); filtrikondekad - 8tk, u. 600 eeku kokku; jahutus - ca. 1000 eeku, lõppastme pooljuhid, 20tk, üle 1000 eegu; kesta jaoks al. leht+paneelide lõikus ka kokku ca. 1000... Nüüd kui see kokku liita siis teeb juba natuke haiget aga sinna läks veel muud nipet näpet ja komponente summas üle 1000.- +palju, palju aega mis ka tegelikult ju midagi väärt on. Mul see ca. 1000W kanalisse aga ometi...ma seda kuidagi 2k eest valmis ei suudaks teha...oleksin ka huvitatud infost, et kuidas on võimalik nii soodsalt saada.
                              viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 10 09 2010, 18:47. Põhjus: Täpsustus
                              -superradical-

                              Comment

                              Working...
                              X