Teade

Collapse
No announcement yet.

Tauras-211 (ULPT-61-II-28) tume ilma halltoonideta pilt

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Videomakist signaal ikka välja tuleb (mõne teise telekaga vastuvõtt proovitud)?
    Igaks juhuks mainin, et kui selle vene telekaga ka pilt õnnestub ette saada, siis heli ei pruugi ikkagi kuulda olla.

    Comment


      #17
      Pane detsimeeterplokile antenn külge ja keri seda sagedusala. Digisaatjate kohas on lumesaju muster teistsugune ja korrapärasem. Nii saad kindluse, et teler toimib.
      73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
      ATiP1pN4XeM

      Comment


        #18
        Esmalt postitatud a1 poolt Vaata postitust
        Videomakist signaal ikka välja tuleb (mõne teise telekaga vastuvõtt proovitud)?
        Vaatasin järgi, videomakil RF out vist vigane, sest teisel ka ei näidanud midagi. SCART on korras sel. Peaksin kolmanda telekaga ka veel proovima.

        Esmalt postitatud Scott poolt Vaata postitust
        Pane detsimeeterplokile antenn külge ja keri seda sagedusala. Digisaatjate kohas on lumesaju muster teistsugune ja korrapärasem. Nii saad kindluse, et teler toimib.
        Lumesadu antenniga ei erine. Pininas on kuulda kerget muutust realaotusplokist, kui antennijuhe taha panna.
        Kaks mu jootmist hüppas lahti, aga peale vigade parandust paremaks ei läinud. Segadust tekitab see, miks peale UHF sisselülitamist VHF kanalinupu keeramisel kanalid vahetuvad. UHF kanalinupu keeramisel ei saa peaaegu üldse aru, et kanalid vahetuksid. Ühel testimisel kuulsin teleka soojenemisel tekkivat koledaid elektri praksumishääli, mispeale ehmatusest kohe teleka välja lülitasin. Ilmselt hakkas sädemeid lööma, sest olin jätnud PTK-11D lampidele metallist vutlarid tagasi panemata.
        Proovisin oma KCF-LA700PCO digiboksi, sellega ei tulnud ei VHF ega UHF kanalitel heli ega pilti (ka menüü mitte). Endiselt vaid raster ja kohin. Heterodüüni kruttimine ei aidanud. Nõrgalt oli justkui kuulda mingit kõnelemist kuskil 34. kanali kandis läbi kohina, aga see võis samahästi olla hallutsinatsioon.

        Kopp hakkab juba ette tekkima, ise suurt elektroonikast ei tea. Oleks vaja mõnd meistrimeest, kes viitsiks remontida. Salongid enam kineskoopidest kuulda ei taha.

        Comment


          #19
          Esmalt postitatud Punamytsike poolt Vaata postitust
          Segadust tekitab see, miks peale UHF sisselülitamist VHF kanalinupu keeramisel kanalid vahetuvad. UHF kanalinupu keeramisel ei saa peaaegu üldse aru, et kanalid vahetuksid.
          Kui UHF sisselülitamisel ikka meeterlainekanalite vahetamisel muster muutub, siis lüliti ei katkesta PTK-plokis meeterlaine sisendosa toidet. Seepärast hallutsinatsiooni tasemel heli kuulsidki, see varjutab detsimeeterploki väljundsignaali ära.

          6N23P lambi võid ka välja võtta, seda pole detsimeetrile vaja.

          PTK-ploki lampide varjed praksumist ei põhjusta. Ilmselt mõni juhe läheb vastu kõrgepinge või laotuse pinge all osasid. Vaatad pimedas toas lahtise teleri tagant, sisse lülitad toitejuhtmest. Nii ei ole ninapidi juures ja saad vajadusel kohe saba välja tõmmata.
          viimati muutis kasutaja Scott; 16 02 2022, 10:16.
          73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
          ATiP1pN4XeM

          Comment


            #20
            Võtsin 6N23P välja. Vaatasin veel korra kõik üle seest ja kõik näikse nagu peab. Iga juhe ühendatud õige klemmiga. UHF lumesadu on ebaühtlane, hüplev. Vahel ere, siis järsku pimedam, kohin samamoodi kord vaiksem, siis valjem, vahel vilin asendub piiksumisega ja siis jälle viliseb ühel noodil. Stabilitronid vilguvad vilina/piiksumise rütmis realaotusplokis.

            Paistab jah, et seda UHF režiimi varjutab VHFi isetsemine. Küll aga ei taba ma ära, miks lüliti ei katkesta meeterlaine toidet. Skeemi järgi on ju kõik õigesti.

            Comment


              #21
              Ega juhuslikult meeterlaine plokil seal, kus pildil on sul juhtmed sinise ja punasega tähistatud, silda peal ei ole?

              Comment


                #22
                Seal oli kahe klemmi vahel juhtmejupike küll, võtsin selle ära. Samuti oli detsimeetriplokil 12+ ja AVR klemmide vahel kondensaator, mis uuemal skeemil SK-M-15 meeterlaine plokiga olemas, aga mitte PTK-11D plokiga skeemil. Selle kondensaatori võtsin ka küljest ära.

                Comment


                  #23
                  Esmalt postitatud Scott poolt Vaata postitust
                  Ostsin tolle Terra MT47 muunduri ning veel Oomipoest HDMI -> AV muunduri, proovisin telekasse saada alul Xbox One, siis sülearvuti pilti. Sättisin Terra MT47 väljundi D/K standardile ja proovisin läbi kõik meeterlaine kanalid ning hulga detsimeeterlaine kanaleid, aga ei tulnud ei pilti ega heli kuidas iganes poleks ka kruttinud neid näitajaid.

                  Click image for larger version

Name:	Lumesadu.jpg
Views:	165
Size:	418,9 KB
ID:	1119196
                  Lisatud failid
                  viimati muutis kasutaja Punamytsike; 23 02 2022, 20:52.

                  Comment


                    #24
                    sry, kui mu jutt siin on liigne infomüra, aga kunagi ammu pimedatel 80ndatel sai neid lampkaste putitatud nii, et vähe ei ole
                    viimasel pildil justkui on näha väga õrnalt VGA hsync, 31,5khz. tavasignaali hsync aga on 15, 768khz kandis.
                    ehk siis pildil ei ole näha niisama lumesadu, vaid horisontaalis 2x korduv pilt, aga väga-väga õrnalt ...

                    mul kahjuks ei ole ühtegi vana normaalset telekat kohe käepärast ja kõik uued peidavad lumesaju pildi oma menüüga ära, kui parasjagu ei tule sisendise õiget signaali,
                    ja seega ma ei saa oma vanaaegseid teadmisi kohe uuesti testida-kontrolida ...
                    aga vanade lampkastide puhul meenub taoline, et kui isegi anda sisendisse 1khz impulss signaal, siis suvaliste kanalite peal see võis kuvada vertikaalis ülalt-alla must-valged triibud.
                    seda viitena, et paljude testrite peal on generaator või siis ise selline kokkupanna ei oleks väga suur ettevõtmine ...

                    Comment


                      #25
                      Ka sama meelt, selle ekraanipildi peal pole lumesadu, vaid rikkis laotus. Realaotuses on midagi nihu. Peab olema 15,625 kHz. Ehk kõigepealt on vaja teler korda saada, siis saab detsiploki ühendamist edasi teha.
                      73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                      ATiP1pN4XeM

                      Comment


                        #26
                        minu enda teooria vastupidi keeramisel ja iseendale vastuväites - tänapäevaste "interference" mürade puhul ei saa kunagi kindel olla milleski, see 2x realaotus signaal võidakse üleskorjata ka mingi muu seadme väljakiirguvatest signaalidest jne.

                        samas parem oleks, kui see kast ei leiaks siinkohal oma lõppu ja ma veel mõtlen, kas saaksin oma vhf-uhf diagnostika seadmetega reaalselt ka abiks olla ...kuna lahendus tundub olevat suht lihtne ja käeulatuses ...

                        Comment


                          #27
                          Esmalt postitatud Scott poolt Vaata postitust
                          Ka sama meelt, selle ekraanipildi peal pole lumesadu, vaid rikkis laotus. Realaotuses on midagi nihu. Peab olema 15,625 kHz. Ehk kõigepealt on vaja teler korda saada, siis saab detsiploki ühendamist edasi teha.
                          Seda kartsingi, et ikka viga televiisoris, mitte minu ühendamispüüetes. Vaatasin ise ka, et see pole tavaline lumesadu, aga ennäe, reasagedusnupp ega rõhtmõõtme regulaator ei teinud miskit, rääkimata teistest nuppudest, mida käperdasin.
                          Testri generaatori jutu peale vaatasin Terra MT47 juhendisse korra veel ja märkasin, et sel peaks ka häälestustabeli funktsioon olema. Proovin seda korra veel, ilma et muud sisendit oleks.
                          Jakoobi raamatus on kirjas terve mitu lehte realaotusest ja selle riketest, aga selleks tööks pole mul õigeid mõõtmisriiste, teadmisi ega oskusi. Lisaks käib kogu jutt seal eeskätt UNT-, ULT- ja ULPT-47/59 tüüpide kohta.

                          Esmalt postitatud dieter poolt Vaata postitust
                          samas parem oleks, kui see kast ei leiaks siinkohal oma lõppu ja ma veel mõtlen, kas saaksin oma vhf-uhf diagnostika seadmetega reaalselt ka abiks olla ...kuna lahendus tundub olevat suht lihtne ja käeulatuses ...
                          Mina niisamuti. Neid marusid lustikummuteid niigi väheseks jäänud kogu ilmas. Ise tean vaid üht inimest, kellel vana Nõukogude televiisor alles ja seegi jäetud kuhugi kuuri pehkima. Igal juhul minu uksed on kõigile abimeestele valla.

                          Comment


                            #28
                            Teadjamad parandavad, aga ma soovitaks videosignaali anda videovõimendi sisendisse 3-KT-10 läbi 5uF kondeka.
                            Vahesagedusvõimendi lambi 3-L3 tõmbaks selleks ajaks välja.
                            (jutt on videosisendi tekitamisest)

                            Nii ei oleks vaja modulaatori ja selektoritega jännata ja saaks teada, kas rea/pildilaotus töötab korrektselt ja pilt tuleb ette,
                            Kui pilt ees ja kange tahtmine DM sisendit kasutada, siis saab juba samm.samult ette poole liikuda.

                            Comment


                              #29
                              Nüüd, kus mul on Terra MT47, mis ka meeterlainetele signaali suunab, pole mul iseenesest vajagi enam SK-D-1 plokki, võibolla joodan ühendused lahti sel. Enne jootmist reageeris telekas digiboksi puldilt kanali vahetamisele, et lumesadu mustaks muutus korraks. Oluline on nüüd saada realaotus korda, et näeks pilti. Samas kui heli ka pole, siis peab miskit veel rikkis olema. Proovisin häälestustabeli funktsiooni muunduril, ei näkanud.

                              Comment


                                #30
                                Lopatini raamatust:
                                161. Kujutise read ei sünkroniseeru. Reasageduse nupuga ei õnnestu reasünkronisatsiooni taastada. II klassi telerites UNT, ULT, ULPT on vigane lamp L403, takisti R438 või R443, kondensaator C427 või C428 või puudub reaväljundtrafo 3. viigul kontakt montaažpunktiga 48. Sel juhul punktis 48 puudub vahelduvpinge (ULPPT-47/59, punkt 66).

                                Jakoobi raamatust:
                                Reasünkronisatsioon on täiesti rikutud: ekraanil on näha korratud rõhttriibud. 1. Lamp L403 on rikkis. 2. Takisti R444, R450, R452 või R546 takistus on muutunud. 3. Kondensaatori C431 mahtuvus on vähenenud.

                                Lopatini raamatu järgi peaks L403 vaste ULPT-61-II-21...24 televiisoris olema 4L4 ehk 6N1P. Jakoobi järgi 4L5 ehk 6H2P. Takistitele-kondensaatoritele vasteid ei leia, UNT-47/59 realaotusplokk on liiga teistsugune, et ühtki analoogsust leida.

                                Comment

                                Working...
                                X