Teade

Collapse
No announcement yet.

Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

    Mure selline, et kui line straight nuppu lülitada siis lööb kõlaritesse 50 hertsise põrina sisse ja seda ei saa eiiem vahest maha kui lülitan võimendi välja ja siis uuesti sisse. See ei pruugi aidata ja vahest on nii et ilma midagi näppimata lihtsalt keset muusika kuulamist lööb jõrina sisse ja sellest ei pruugi ka lahti saada, et kas näpid straighti lülitit või ei, põrin ära ei kao. Samas selline täheldus on et kui straigti nupp sisse vajutada ja lahti ei lase siis põrin kaob ja kõik on korras, aga kes ikka tahaks 4h sedasi nuppu hoida all.

    Kas viga on nüüd lülitis, mis on nii kulunud või kipub too viga mujalt sisse tulema?

    On kellelgi oskuseid selle vea kõrvaldamisega või kipub asi lootusetuks minema?

    Kui viga on vaid lülitis siis ehk on keegi kellel tahtmist see asi korda teha?

    #2
    Vs: Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

    Lüliti on kutu. Ma olen asendanud releega sellised lülitid. Kui kontaktiarv välja annab.
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      #3
      Vs: Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

      Eks siis peab hakkama ise võimendit laiali vaikselt sikutama ja uurima kuidas plaadi küljest tolle lüliti kätte saab.

      Comment


        #4
        Vs: Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

        Ei, las ta olla seal, sest sul on vaja ju lülitit millega releed juhtida. Hoopis signaalirajad lõikad lahti, et saaks lülitit juhtrollis kasutada. Füüsiliselt peaks ta ikka samas kohas ju edasi olema.
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #5
          Vs: Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

          Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
          Lüliti on kutu. Ma olen asendanud releega sellised lülitid. Kui kontaktiarv välja annab.
          Et siis S503 on kutu? Ja releedega sa neid ristlülitusega pioneeri lüliteid ravid igapäevaselt?
          Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

          Comment


            #6
            Vs: Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

            Alustuseks võiks üle vaadata, et ega kusagil ei ole külmjoodet.
            Ja kui tõesti lüliti vigane, siis ilmselt lihtsam on loobuda "straight" võimalusest ja vajalikud punktid trükkplaadil lihtsalt sillata.

            Comment


              #7
              Vs: Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

              Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
              Et siis S503 on kutu? Ja releedega sa neid ristlülitusega (nupp sisse-välja kuid lüliti kõrvale-kõrvale) pioneeri lüliteid ravid igapäevaselt?
              Olen ise maadelnud 88x sisendlülititega ja nende töölesaamine oli kõva nuputamine ning insenertehniline läbimäng. Ja releesid ei kasutanud, jäi mehaaniline lülitusring erineval põhimõttel kui originaalis.
              Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

              Comment


                #8
                Vs: Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

                Alustuseks tuleks kindlaks teha vea põhjus. Kui viga juhtubki selles lülitis olema, siis tuleb maha joota, lahti võtta, puhastada, määrida ja samammoodi kokku panna. Mingit porri pole vaja releedega ega sildamistega teha.
                Nii vanal aparaadil nagu ennist mainiti võib ka külmjooteid kuhjaga olla + muud hädad.

                Comment


                  #9
                  Vs: Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

                  Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                  Et siis S503 on kutu? Ja releedega sa neid ristlülitusega pioneeri lüliteid ravid igapäevaselt?
                  Ei ravi igapäevaselt, ainult ühe korra ravin. Rohkem pole lihtsalt vaja enam - kui just praak relee ei satu. Ja mitte ainult Pioneeridel.
                  Mitte mingit porri pole selles kui mingi mehaaniline kuluv lüliti asendatakse releega. Deem - terved võimendid on sisendahelates releedega, siis võib, aga kui on vaja juba ette teada niru kvaliteediga kahegrupiline lüliti signaaliahelas vahetada töökindlama vastu - siis on probleem? Oh seltsimehed...
                  Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                  Konfutsius

                  Comment


                    #10
                    Vs: Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

                    See "niru" kvaliteediga lüliti on seal töötanud kümneid aastaid ja kui teha nii nagu kirjutasin, või asendada siis kestab veel väga kaua. Naljakas on muidugi see, et viga pole keegi defekteerinud, aga juba vaja rajad läbi lõigata ja teha nagu kuskil teises võimendis releega

                    Olen huvipärast mõõtnud lüliteid enne hooldamist ja pärast. Keskmine vana lüliti (vana määre kuivab ära ja läheb seest mustaks ning koguneb reeglina siini äärtesse) kehvema poolsel juhusel omab igal lülitusel juhuslikku takistust 20-60 oomi vahel, peale korrastaamist olen 99,9% lüliteid saanud ilusti tööle.
                    viimati muutis kasutaja Scott; 07 03 2020, 06:58. Põhjus: eelnevat ei pea täielikult tsiteerima

                    Comment


                      #11
                      Vs: Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

                      On veel momente, mis räägivad niru kulunud lüliti kahjuks - bassid on võimelised panema logisevad detailid vibreerima ja kui muusikas seda tähele naljalt ei pane (siiski, elektroonilisega on lihtsam märgata), siis mõõtmisel avaldub see vastiku ja kummalise pirinana, mille avaldumine sõltub sagedusest.
                      Kui ma esimest korda seda oma võimendil kuulsin, arvasin et mul on kõlaris mingi riba juhe lahti, aga tutkit - lõpuks jõudsin võimendini ja ainus ahelas olnud mehaaniline lüliti avaldas end kohe puudutades, kui kõlarites oli toon miskit 77Hz. Lauapeal mõõdad - ilus, miskit viga pole

                      Muide, kui mõelda sellele kui harva tegelikult seda nuppu üldse kasutatakse, siis ta võtab veel kuluda ka - "niru" võib veel väga leebe hinnang olla .
                      Jah, remondid, paned uue paslööbina sisse, aga kulunud pindu ju ei taasta, need jäävad ikka kulunuks edasi (kui just tutikat originaali asemele ei pane).

                      Ja kui me räägime kvaliteedist, kus kasutame vingeid kaableid hõbedast ja millest veel, vahetame kondekaid, valime tina millega joota jne - ja siis jätame signaaliteele kohad kus signaal peab müttama läbi tundmatu "tavoti"...? Noh, on nigu on...
                      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                      Konfutsius

                      Comment


                        #12
                        Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

                        Ma ei saa aru milleks kõik see jutt? Mina pakun aparaat korda teha säilitades tehasekonditsiooni ja korras aparaat toimibki nagu korras aparaat ja pole vahet, kas signaal käib läbi lüliti või relee klemmi, mis samuti vanusega paremaks ei lähe ja kõik sinu hirmud seoses lülitiga puudutavad ka relee klemme.

                        PS! minul kasutuses täiesti tavalised kaablid.

                        Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                        Jah, remondid, paned uue paslööbina sisse, aga kulunud pindu ju ei taasta, need jäävad ikka kulunuks edasi (kui just tutikat originaali asemele ei pane).
                        Loe see aeglaselt läbi, siis saad teada, mis on peamine põhjus:

                        Esmalt postitatud Rom poolt
                        Keskmine vana lüliti (vana määre kuivab ära ja läheb seest mustaks ning koguneb reeglina siini äärtesse) kehvema poolsel juhusel omab igal lülitusel juhuslikku takistust 20-60 oomi vahel, peale korrastaamist olen 99,9% lüliteid saanud ilusti tööle.
                        Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                        On veel momente, mis räägivad niru kulunud lüliti kahjuks - bassid on võimelised panema logisevad detailid vibreerima ja kui muusikas seda tähele naljalt ei pane (siiski, elektroonilisega on lihtsam märgata), siis mõõtmisel avaldub see vastiku ja kummalise pirinana, mille avaldumine sõltub sagedusest.
                        Kui ma esimest korda seda oma võimendil kuulsin, arvasin et mul on kõlaris mingi riba juhe lahti, aga tutkit - lõpuks jõudsin võimendini ja ainus ahelas olnud mehaaniline lüliti avaldas end kohe puudutades, kui kõlarites oli toon miskit 77Hz. Lauapeal mõõdad - ilus, miskit viga pole
                        .
                        Mul oli ühe Technicsi võimendiga sarnane teema, üks kanal peale võimendi soojenemist läks vaevu märgatavalt vaiksemaks. Arvasin, mis ma arvasin (esimese asjana tuli pähe mõne kondensaatori viga või mõne transistori kristalli väsimine), aga lõpuks tuli välja, et signaali teekonnal olev lüliti seda põhjustas. Peale hooldust toimetab nagu uus (tõsi ma tegin kogu aparaadile korraliku hoolduse ja kõik lülitid jäid alles).
                        viimati muutis kasutaja Scott; 07 03 2020, 06:57. Põhjus: järjestikpostitused kokku (3 tk)

                        Comment


                          #13
                          Vs: Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

                          Kui pole vahet kas lüliti või relee, siis on ainus vahe punktis "säiltada tehasekonditisioon". Miks? Tehasekonditsioon võiks püsida välimuses, kuid kui asja saab paremaks muuta, siis miks mitte?

                          On tõsi et ka releed saavad alluda vibratsioonile, aga siin on teine tegur - asenduseks pandav relee on (reeglina) uhiuus, aga sinu remonditav lüliti sellest tegevusest uueks ei saa, võidab vaid mõne ühiku elueale juurde. Saab ka nii öelda - pikendab agooniat.
                          Ma pole ühtegi Takamisawa releed kuulnud resonantsiga pirisemas, Omrone näiteks küll. Ootab endalgi üks selline vahetust.

                          Milleks "kõik see jutt"? Kõik ei pea järgima nõuet "säilitada tehasekonditsioon". Tavatehnika juures pole see mingi väärtus omaette, kui just kaubanduslikku momenti mitte arvestada. Jap, välisilme võiks olla sama, sestap ka soovitasin küsijal originaallüliti oma asukohta jätta, pealegi saab selle funktsiooni kasutada suurepäraselt relee juhtimiseks - isegi indikatsioon säilib (tehaseseades! ).

                          Muide, tiidu93 praegu küsib ideid Yamaha ümberehituseks, kas pärast tema jutu lugemist tuleb veel kellegil mõte soovitada talle "tehasekonditsiooni" taastamist...

                          Mis ma tahan öelda - enamasti on laiatarbe tehnika juba tehases projekteeritud väga vastuoluliselt ja kui on võimalik ning on oskused, on tervitatav (minu arust) et need puudused lahendatakse/kõrvaldatakse.
                          viimati muutis kasutaja OSX; 06 03 2020, 13:15.
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            #14
                            Vs: Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

                            Kui veel mõelda, kui palju maailmas on lüliteid võimendites, siis on vist päris raske elada
                            Tehasekonditsioon on minu jaoks oluline, kuna reeglina "spetsialistid" lihtsalt rikuvad oma lollusega aparaadi ära. Kui tahta hästi teha, siis joonista ja telli trükkplaat ja tee kui üks tervik lahendus. Aga mingi relee ülepõlve võõrkehana sinna istutada on porr! Sellist asja pole küll vaja teha ja veel vähem soovitada teistele.
                            viimati muutis kasutaja Rom; 06 03 2020, 13:22.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

                              Pole vaja mõelda kui palju maailmas midagi on, vaid keskenduge sellele mis teil on. On lihtsam elada.

                              Et vahetada võimendis mehaaniline lüliti relee vastu, tuleb joonistada/tellida uus trükiplaat, tõsta ringi kogu trükiplaadi sisaldis jne? Või lausa uus võimendi otsast lõpuni projekteerida? Kuulge olge nüüd. Nii tipp see või teine Pioneer vms. ka pole, et ogaraks minna.
                              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                              Konfutsius

                              Comment

                              Working...
                              X