Teade

Collapse
No announcement yet.

Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

    Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
    Pole vaja mõelda kui palju maailmas midagi on, vaid keskenduge sellele mis teil on. On lihtsam elada.

    Et vahetada võimendis mehaaniline lüliti relee vastu, tuleb joonistada/tellida uus trükiplaat, tõsta ringi kogu trükiplaadi sisaldis jne? Või lausa uus võimendi otsast lõpuni projekteerida? Kuulge olge nüüd. Nii tipp see või teine Pioneer vms. ka pole, et ogaraks minna.
    Seda ma ju räägingi, et mõistlik on taastada tehasekonditsiooni nii jääb trükplaadi tegemine ja relee porr ära, ogaraks pole tõesti vaja minna.

    Väike selgitus, et ei jääks vale arusaama minust.
    Ma ei ole releede vastane, vastupidi kui näiteks sisendi selektor on releedel ja releed asuvad sisendklemmide juures, siis aitab see kenasti ka signaali teekonda lühendada. Samas kui valdaval osal vanakooli aparaatidel läbib signaal lüliteid, mis asuvad esipaneeli juures ja selle tõttu mõistlikust signaali teekonnast ei saa rääkida.
    Aga kõnealuse võimendi ja talle sarnaste puhul soovitan siiski taastada tehase konditsiooni, veel enam võib seal muid vigu veel olla, nagu juba mainitud külmjooted ja lisaks on seal palju juhtmeühendusi, mis tuleb trükkplaadil üle tinutada jne..
    viimati muutis kasutaja Rom; 06 m 2020, 14:02.

    Comment


      #17
      Vs: Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

      Sinu mainekujundus jäi natuke hiljaks - kui suutsid juba kolmanda postituse järjest teha (eelmisel lehel), helistas mulle üks sõber kes küsis algatuseks et "noh, võtsid Romil leiva käest ära või?" et sedasi postitama asus .
      Mina andsin oma soovituse, sina oma. Mina ei eelda et reeglina isik kes releed paigaldab, tingimata just porri kokku keerab, saab ju viisakalt ka teha, samas ilma uue trükiplaadi vahetuseta. Ka see kellegile meeldib või mitte on siiski abiküsija otsustada, mitte meie teha. Ja kui keerataksegi porr kokku, siis on see keeraja probleem. Selline keeraja ei saa ka lüliti remondiga hakkama, võib suht rahulikult öelda.

      Minu teada temaalgatajal seisab jootetõlvik õigetpidi käes, julgen talle selliseid asju soovitada küll.
      viimati muutis kasutaja OSX; 07 m 2020, 10:28. Põhjus: typo
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        #18
        Vs: Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

        Inimesed. Jääge soovituste juurde. Ärge eeldage et teie jutt on ainus õige ja kes vastu vaidleb on loll. Las otsuse teeb ikka iga lugeja ise. Praegu käib ärapanemine kes kellele saab halvemini öelda ja see pole üldse ilus lugeda. Ja kui vaielda tahate saage kokku ja vaielge.
        Ilusat päeva.

        Comment


          #19
          Vs: Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

          Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
          Sinu mainekuijundus jäi natuke hiljaks - kui suutsid juba kolmanda postituse järjest teha (eelmisel lehel), helistas mulle üks sõber kes küsis algatuseks et "noh, võtsid Romil leiva käest ära või?" et sedasi postitama asus .
          Mina andsin oma soovituse, sina oma. Mina ei eelda et reeglina isik kes releed paigaldab, tingimata just porri kokku keerab, saab ju viisakalt ka teha, samas ilma uue trükiplaadi vahetuseta. Ka see kellegile meeldib või mitte on siiski abiküsija otsustada, mitte meie teha. Ja kui keerataksegi porr kokku, siis on see keeraja probleem. Selline keeraja ei saa ka lüliti remondiga hakkama, võib suht rahulikult öelda.

          Minu teada Raidil seisab jootetõlvik õigetpidi käes, julgen talle selliseid asju soovitada küll.
          Mainekujundus..?
          Võid oma sõbra maha rahustada, postituste arv on selles kinni, et ma ei oska neid liita ja leiba teenin täiesti teisel alal.
          Mina andsin samuti soovitust ja olin siiralt imestunud, et kohalik "arvamusliider" sellist asja soovitab ju siis peab viga olema minus
          viimati muutis kasutaja Rom; 06 m 2020, 14:56.

          Comment


            #20
            Vs: Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

            Esmalt postitatud Rom poolt Vaata postitust
            Mainekujundus..?
            Esmalt postitatud Rom poolt Vaata postitust
            Väike selgitus, et ei jääks vale arusaama minust.
            See ju võiks olla...
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment


              #21
              Vs: Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

              Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
              See ju võiks olla...
              Ei ole vaja asju ette kujutada, kirjutasin selgituse, et kellegil algajal, kes juhtub lugema ei jääks vale arusaama, et releed peab vältima.

              Comment


                #22
                Vs: Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

                Hmm, samamoodi ei maksa ette kujutada et igaüks kes relee kasutusele võtab, teeb tingimata, igal juhul porri.

                Äkki nüüd ootaks kuniks rait112 mingi järeldusega oma võimendi kohta välja tuleb? Muidu hakkab urmas78'l juba õigus olema, et ideede konkurents läheb üle ärapanemiseks.
                viimati muutis kasutaja OSX; 07 m 2020, 10:33.
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  #23
                  Vs: Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

                  Millisteks võivad lülitid seest muutuda on näha kahel allpool oleval pildil (pärit võimendist, mis toodetud üheksakümnendate alguses).
                  Tegemist määrdumisega, mitte kulumisega, peale hooldust töötavad kenasti edasi.
                  Ka väiksemaid lüliteid saab enamjaolt ellu äratada (pilti kahjuks ei ole).

                  Click image for larger version

Name:	Liugluliti1.JPG
Views:	1
Size:	82,1 KB
ID:	872522

                  Click image for larger version

Name:	Poordluliti.JPG
Views:	1
Size:	106,7 KB
ID:	872523

                  Comment


                    #24
                    Vs: Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

                    Esmalt postitatud rait112 poolt Vaata postitust
                    Kas viga on nüüd lülitis, mis on nii kulunud või kipub too viga mujalt sisse tulema?
                    Vaadates selle pilli skeemi, on seal "control board"-il signaaliga askeldamas ca 9 lülitit (kui mu lugemine just sassi ei läinud).

                    Sellises eas võimendites võivad need kõik (või mõned nendest) olla (vähesest kasutamisest) niivõrd oksüdeerunud, et testriga kontaktitakistust mõõtes on see 30...70 oomi vahemikus (on mõõdetud, on nähtud).

                    Selliste lülitite töövõime täielikuks taastamiseks on vaja nad skeemist maha joota, lahti võtta ning mehaaniliselt-keemiliselt (vastavalt maitsele ja fosforimolekulifoobiale) puhastada.

                    On kodumaal olemas seltskond seltsimehi, kes müüb "just hooldatud" võimendeid - milles see "hooldus" seisneb, on ainult nende enda teada ametisaladus.

                    Olles sarnaseid lüliteid ise piisavalt puhastanud, võin väita, et selliste "just hooldatud" võimendite müügihind ei kata mingit ratsionaalset tööajakulu, mis selliste lülitite tõeliseks puhastuseks kulub.

                    Aga maitse asi, las äri õitseda...

                    Comment


                      #25
                      Vs: Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

                      Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                      Olles sarnaseid lüliteid ise piisavalt puhastanud, võin väita, et selliste "just hooldatud" võimendite müügihind ei kata mingit ratsionaalset tööajakulu, mis selliste lülitite tõeliseks puhastuseks kulub.
                      Täiesti nõus, mis viiski mind relee kasutamise juurde. Seda enam et tulemuse kestvus ei ole kuidagi garanteeritud. Ei tasu lihtsalt ära see peenutsemine "kapoti all".
                      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                      Konfutsius

                      Comment


                        #26
                        Vs: Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

                        Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                        Täiesti nõus, mis viiski mind relee kasutamise juurde. Seda enam et tulemuse kestvus ei ole kuidagi garanteeritud. Ei tasu lihtsalt ära see peenutsemine "kapoti all".
                        Mul kestab hooldatud lüliti aastast 2013 ja aparaat on seisnud kasutamata poole aasta kaupa, ei ütleks, et kestvus kehva.

                        Miks seda ei kommenteeri:
                        Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                        Vaadates selle pilli skeemi, on seal "control board"-il signaaliga askeldamas ca 9 lülitit (kui mu lugemine just sassi ei läinud).
                        See tähendaks juba üheksat releed...

                        Aga rohkem tõesti ei viitsi, taandud vaidlusest.
                        viimati muutis kasutaja Rom; 06 m 2020, 21:15.

                        Comment


                          #27
                          Vs: Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

                          See on joppamine, mitte garanteeritud tulemus. Mul on aastast 2011 relee sarnases rollis, lüliti asemel, pole samuti midagi ette heita. Mis selle teadmisega nüüd peale hakata...
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            #28
                            Vs: Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

                            Ühe korra siiski veel vastan.
                            See ei ole joppamise küsimus vaid garanteritud tulemus, ma saan aru, et raske tunnistada, et kellegil teisel võib õigus olla, siis võetakse suvalisi fantaasiad appi, või käed ei kasva õiges kohas võta nüüd kinni.
                            Aga nüüd side lõpp, rohkme ei reageeri.
                            viimati muutis kasutaja Scott; 07 m 2020, 07:02. Põhjus: eelnevat ei pea täielikult tsiteerima

                            Comment


                              #29
                              Vs: Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

                              Esmalt postitatud Rom poolt Vaata postitust
                              See tähendaks juba üheksat releed...
                              Need 9 releed iibeis/alis ei maksa mitte essugi, makettplaat, millele need joota, ei maksa mitte essugi, juhtmed, millega need algupärasele plaadile ühendada, ei maksa mitte essugi - võrreldes selle raha/ajaga, mis algupäraste lülitite tõelise töökorra taastamiseks kulub.

                              Nii et Rom, mida sa täpsemalt enda müüdavate pillide lülititega tegelikult teed? Puurid kesta augu, uputad suss-vussiga üle ja lülitad paarkümmend korda ja ütled "just hooldatud"? Või ehk puhastad nad äkki korralikult?

                              Comment


                                #30
                                Vs: Pioneer A66-X line straigth lüliti tekitab põrinat

                                Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                                Need 9 releed iibeis/alis ei maksa mitte essugi, makettplaat, millele need joota, ei maksa mitte essugi, juhtmed, millega need algupärasele plaadile ühendada, ei maksa mitte essugi - võrreldes selle raha/ajaga, mis algupäraste lülitite tõelise töökorra taastamiseks kulub.
                                Selle kohta ma pakkusin siin teemas teha terviklik lahendus ehk kõik sinu öeldu + korralik trükkplaat.

                                Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                                Nii et Rom, mida sa täpsemalt enda müüdavate pillide lülititega tegelikult teed? Puurid kesta augu, uputad suss-vussiga üle ja lülitad paarkümmend korda ja ütled "just hooldatud"? Või ehk puhastad nad äkki korralikult?
                                See kõlab otseselt pettuses süüdistusena... Tahad sel teemal jätkata?
                                Kui sa minu postitused läbi lugesid siis pidid aru küll saama millist seisukohta ma oman ja oleksid pidanud aru saama, kuidas ma teen... vihjeks ütlen, et üheksa lülitit lahti võtta pole minu jaoks probleem.

                                Comment

                                Working...
                                X