Teade

Collapse
No announcement yet.

OB kõlarid ~100 dB/W tundlikkusega

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

    Sellest külaskäigust, mulle meeldis väga see bassi osa, oli mitte eriti kiire, aga nauditav. Puudu oli, minu meelest, aga "lahutusvõimet", see võib ka minu isiklik kiiks olla. Minu jaoks on oluline see, et kõik taustal toimuv on kuuldav. Hi-hat peab konkreetselt lukku minema.

    Tehniliselt pole heli liidestel lineaarse sagedusreaktsiooniga tänapäeval mingit probleemi, aga ometi kõik kõlavad tõesti erinevalt. Minul on kaks asja PCM 1795 kiviga, Tascam da3000 mängib enam vähem, aga Yamaha bd a1060 on täielik saast, mängib küll väga efektselt, aga valesti. Ja tulemus on kohe käes: lapsed ei kuula enam CD plaate üldse, aga neid juba ära ei petta.
    Tahtsin odavalt läbi ajada, aga see oli viga. Minu järeldus on, kui korraliku DACi pole, pole ka mõtted sellega tegeleda. Kui see projekteerija idee on algselt vigane, ei saa seda parandada häälestamisega, ega juppide vahetamisega.
    Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

    Comment


      Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

      Uut DSP konfi kuulates tuli uuesti esile tunne, et bassi ots vajab ikka paremat ruumiga sobitamist. Kuna ruumi bassi summutajatega kohendamine on väga ebaefektiivne tegevus, hakkas teoreetilise mõttena idanema idee ehitada päris uued kõlarid.
      OB ja DSP-ga aktiivsed nagu praegused aga WMTMW konfiguratsioonis, Midagi selle moodi https://fresh-hifi.ru/reviews/focus-audio-master-2.html ehk natuke nagu selline https://www.audiocircle.com/index.php?topic=143418.0 aga bassi osa nagu LX521, H-raamiga ja kahe pööratud valjukaga, mida omakorda saab nii all kui üleval kesk ja kõrgete osa suhtes keerata. Bassi ja kesksageduse vaheline filter peaks olema kuskil all 200Hz, mis eeldab ka kesksagedusel U-raami kasutamist. Et kesksageduse dipole peaki hajutad, peaks U-raam olema ilmselt muutuva sügavusega.

      Comment


        Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

        Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
        Sellest külaskäigust, mulle meeldis väga see bassi osa, oli mitte eriti kiire, aga nauditav. Puudu oli, minu meelest, aga "lahutusvõimet", see võib ka minu isiklik kiiks olla. Minu jaoks on oluline see, et kõik taustal toimuv on kuuldav. Hi-hat peab konkreetselt lukku minema.
        Selles bassi osas on sul õigus. Bass oli mu varasemas asukohas, "audiopööningul" palju parem, seal oli väiksem aga palju liigendatud, üleni kipsplaatide ja summutatud kaldus laega ruum ning kuidagi paremini kõlas just bassi otsas. DSP oli ka natuke teises seades.

        Comment


          Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

          Minule on arusaamatu OB kiindumus, mingit eelist mina siin ei näe, pigem tuleks alati vaadata konkreetsed lahendust.
          Enne kui ehitama hakkad, soovitan mõelda DEQX soetamisele. Nende hinnad on väga mõnusaks läinud. Sinu kogemuse juures oleks see vaga mõistlik ost. Kui ma sobivad DACi ei leia, ostan endale selle viimase mudeli, kuigi ei viitsi ise kõlareid ehitada.
          Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

          Comment


            Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

            OB-l ja kinnisel/inverteril on helis vahe. Tuleb ilmselt sellest, et OB kiirgab kahele poole ja tal puudub kastiga tekkiv kompressioon. Mulle meeldib OB igal juhul rohkem kui kast.
            Eks see on ka harjumise asi, kui oled harjunud kinnise kastiga, siis ei näe mingit eelist, kui oled harjunud OB-ga, siis näed/kuuled ka eelist.

            Comment


              Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

              Kunagi sai ka üks OB ja inverteri võrdluste pilt tehtud: https://www.elfafoorum.eu/threads/80...l=1#post570007
              Nagu piltidelt on näha, heliseb inverterkõlari bass tänu inverteri resonantskontuuri salvestunud energiale palju pikemalt, kui OB bass. Lisaks peaks selle bassi atakk (signaali kasvamine) olema ka samavõrra aeglasem, kuna inverteri resonantskontuur vajab aega, et energiat saada ja piisava amplituudiga võnkuma hakata.

              Comment


                Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                Kuidas sul energilise orkestrimuusikaga on suurematel helinivoodel?
                Teoorias annab OB palju täpsema heli ja seda on ka praktikas tunda kui teemaks on "tüdruk kitarriga".
                Samas Audese "kastid" koos GU50 "karpidega" andsid orkestrimuusikale korraliku elu sisse.
                Ehk siis mis muusikat kuulad kuulamisel?
                -

                Comment


                  Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                  Ei ole nagu probleeme täheldanud, igapäevaselt klassikat ei kuula aga vahest testiks on läbi käinud.
                  Mitte, et minu omad nii väga super oleksid aga kui kõlar on hea, siis ta mängib hästi igasugust muusikat. Neid, mis ainult mingi ühe stiiliga hakkama saavad, ei saa kuidagi heaks nimetada.

                  Comment


                    Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                    Inverteeri puhul on häälestus võimalusi vist rohkem, ja lõppkokkuvõttes saab valmis produkti, mida saab suht suvaliselt tuppa paigutada, ja ka ringiliikudes kuulata. OB häälestused kehtivad ühes kohas, eraldi ruumis ja ühel helirõhu tasemel. Suurendage helitugevust, liigutage pead, liigutage kappi, avage uks - pilt muutub - noh, täielik jama. Väga väsitav, vastuoluline ja keerukas teabe. Alates nõuetest luua tingimusi, mida lihtsalt ei suuda luua. Investeeringutest, mis on vajalikud probleemi “õigeks” lahendamiseks ja mida ei saa endale lubada, jne. Tegelikult perfektsionistide maailm lakkab eksisteerimast ... Kui umbes 30 aastat tagasi vajas kõlari tootja arvutuste ja mõõtmiste jaoks palju aega ja raha, siis nüüd on see kiiresti kokkuklopsitud, installitud DSP ja kirjutatud parandusprogramm – ja valmis!

                    DPS osa huvitab palju rohkem. Analoogis pole kunagi olnud lineaarset faasi. DSP puhul pole ka ideaaljuhul vist võimalik faasinihet kogu vahemikus vähendada 0-ni. Kõik see on kuidagi „loterii“ hooleks jäetud.

                    Esmalt postitatud marcor1 poolt Vaata postitust
                    "tüdruk kitarriga".
                    Mõnele käib ka lehm tüdrukuna, kui millegagi võrrelda pole.
                    Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                    Comment


                      Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                      mis pagana lehm... need ikka:



                      või siis see:


                      või see "tüdruk kitarriga":
                      viimati muutis kasutaja olavsu1; 02 03 2020, 21:58.

                      Comment


                        Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                        Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                        Inverteeri puhul on häälestus võimalusi vist rohkem, ja lõppkokkuvõttes saab valmis produkti, mida saab suht suvaliselt tuppa paigutada, ja ka ringiliikudes kuulata. OB häälestused kehtivad ühes kohas, eraldi ruumis ja ühel helirõhu tasemel. Suurendage helitugevust, liigutage pead, liigutage kappi, avage uks - pilt muutub - noh, täielik jama.

                        DPS osa huvitab palju rohkem. Analoogis pole kunagi olnud lineaarset faasi. DSP puhul pole ka ideaaljuhul vist võimalik faasinihet kogu vahemikus vähendada 0-ni. Kõik see on kuidagi „loterii“ hooleks jäetud.
                        Mul on just vastupidine kogemus, inverteriga kõlariga on probleeme, nihuta kuhu tahad, ikka midagi jääb kumisema, OB mängis mul ka ilma DSP-ta ilma kumisemiseta. Minu arust peaks OB just vähendama ruumi resonantside mõju ja neid hajutama kuna heli tuleb OB puhul ruumi kahest suunast ja heli lähtepunkt on U- ja H-raami puhul ka ruumiliselt raami sügavuse võrra nihutatud - see käib põhiliselt siis bassi kohta. Mõõtmistes on seda ka näha, OB puhul on resonantse (auke ja muhke) rohkem aga nad on madalama amplituudiga, ei riiva nii palju kõrva.

                        On DSP-s olemas kõlarite faasi lineaarseks ajamise moodused, üks nendest on isegi tasuta saadav ja töötav rePhase, oskab ka filtreid ja muud korrektsiooni teha, vajab ta aga FIR-toega DSP-d ja need tahavad rohkem protsessori jõudlust kui IIR algoritmiga DSP-d. Mu DSP ka toetab FIR-i aga mul ta juba IIR-iga võhmal ja ma pole üritanud teda IIR-is tööle panna, bassi osas hea resolutsiooni saamiseks on tal liiga vähe tap-e võimalik kasutada.

                        PS. võtsin täna üle hulga aja päris Queeni Night at the Opera plaadi kuulata ja lausa ehmatas ära kui ruumiliseks ja fokuseerituks on juhtumisi heli läinud, enam ei julge eriti midagi timmida ja nihutada, et mite ära rikkuda seda pilti.
                        viimati muutis kasutaja moi; 02 03 2020, 22:37.

                        Comment


                          Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                          Proovi Billie Eilish - everything i wanted, see tädi liialdab bassiga. Osade DACga ja kõrvaklappidega pole see lugu üldse nauditav. See kaja meeldib minule kohe väga.
                          Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                          Comment


                            Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                            Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                            Mõnele käib ka lehm tüdrukuna, kui millegagi võrrelda pole.
                            Ei mõista - selgita ... või parem siiski ei taha teada.
                            Mina pidasin silmas muusikat (näit.Meiko Kaij või Marlena Shaw).
                            Kõlareid hakati algselt kinniseks kastiks ehitama seetõttu, et saaks pisikesest kastist rohkem tümmi ja WAF tegurit.

                            Kaste saab "vabalt ringiliikudes kuulata", OB puhul peab ainult sweetspotis istuma?
                            Endal on täiesti vastupidine kogemus (tuba 30 ruutu).
                            viimati muutis kasutaja marcor1; 03 03 2020, 07:45.
                            -

                            Comment


                              Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                              Billie Eilish on julge tüdruk, ajab oma rida, teeb muusikat mis raadios hästi kõlada ei taha.
                              Queen seevastu kõlab igal pool rahuldavalt, nende lindistustega on jubedalt vaeva nähtud.
                              OB kohta info on väga vastuoluline, ja rohkem sinna audiofilia poole kalduv. Kui asjad nii head on, miks nad pole siis levinud? 99% juhul, satuvad kõlarid ebasobivasse ruumi, ja parasiit võnkumised tekivad alati, DPSi käsitleda oskavad üksikud ja ka seda suure töö tagajärjel.

                              marcor1:
                              Olen nii Moi, kui Konka süsteeme kuulanud, ülekaal Moi suunas on mäekõrgune. Ma käin ka korra nädalas klassikat kuulamas. Mida kirjutada tahtsid. Et on võimalik teha kõlar, mis mängib hästi ainult mingit sorti muusikat? Või et sinul on Konka ja Audes, no palju õnne sinule.
                              Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                              Comment


                                Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                                Esmalt postitatud marcor1 poolt Vaata postitust
                                Kaste saab "vabalt ringiliikudes kuulata", OB puhul peab ainult sweetspotis istuma?
                                Endal on täiesti vastupidine kogemus (tuba 30 ruutu).
                                Minu arust peab igasuguseid kõlareid kuulama sweetspotist, muud varianti lihtsalt ei ole. Ma hiljuti juhuslikult avastasin hea mooduse kuidas kontrollida, kas istud sweetspotis: kuulata tuleks FM tuuneriga mingit nõrka jaama, mis siiski veel stereos kostab ja kahiseb kuuldavalt või jõuga lülitada tuuner stereosse nõrga jaama puhul. Siis on ilusti kuulda kuidas müra on keskel kui sweetpotis istud ja kui natuke (4-5 cm) vasakule liikuda, liigub müra näiliselt vasakule, liikudes veel edasi vasakule, siis hüppab müra asukoht näiliselt paremale. Sama asi on umbes aga veel äkilisemalt kuulda, kui lasta 3 kHz siinust võrdselt mõlemast kanalist ja kui siis liikuda sweetpotist ära, tekib tõsine ping-pong vasakust kanalist paremasse ja tagasi. Kõlari tüübist see ei olene kuidagi, nii tavalise kui OB puhul töötab sama moodi. See on kuulus kammfilter, mis seda asukoha hüppamist tekitab.

                                Comment

                                Working...
                                X