Teade

Collapse
No announcement yet.

OB kõlarid ~100 dB/W tundlikkusega

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

    Üks valjukas osutub teise jaoks induktiivpooliks, transiendid kaovad, faas nihkub (6dB/okt filter ikkagi), kõrged saavad lõigatud. See on muidugi lihtsutatud lähenemine, sest tegelikult on ju induktiivpoolid veel liikuvas magnetsüsteemis, seega võib teatud tingimustel ka cancelling efekt tekkida (keskribas või bassidel). Bassidel kaob OB paneelis detailsus, tämber ja asendub suht tavalise buuu'ga.
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

      Need on huvitavad seisukohad. On sul mõni link või viide, et rohkem lugeda?

      Comment


        Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

        Ei ole kahjuks, see on mu enda katsetuste järeldus. Kunagi tuli üks hea tuttav küsimusega et pannes kaks nn avariba valjukat (mis tegelikult olid kaheriba süsteemis) jadas kanalisse, kadusid kõrged nagu ära ja helipilt läks ka imelikuks. Natuke madistasime nendega ja muud järeldust ei osanud ma pakkuda. üksikuna võimu taga mängis nagu pidi, rööbiti ka umbes samamoodi, kuid jadas oleks kui pool vahele pistetud. Ja ongi ju tegelikult, kui hakkate mõtlema. Olen hiljem ka bassidega proovinud, seegi on kogemuslik järeldus. Teooria läheb keerulisemaks sest muutujaid on mitmed ja muutumised keerulised.
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

          samuti hiljuti lairibasid jadas proovitud keskriba tarbeks, et võimsustaluvust suurendada ja MTM-i kaaluda. hägusamaks läks ja erksust polnud, kiirelt loobusin sellest mõttest. moi juures kiire katsetus kinnitas seda taas.

          Comment


            Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

            Mul on link valjukatele, kus 2 keskribas mängivat draiverit on järjest, ning impedantsi sobitamiseks on kummalgi vajukal mähistele joodetud 12 ohm takistid. Kõik kiidavad seda kooslust taevani, olen isegi kuulnud - ei ole paha.Omal on kloonitud eelolevalt lingilt sama kooslus, küll Beag valjukatel, aga mainitud halvenemis probleemi pole tährldanud. Peab vist katsetused käsile võtma...
            viimati muutis kasutaja Sully; 03 m 2015, 22:38.

            Comment


              Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

              Esmalt postitatud Sully poolt Vaata postitust
              Mul on link valjukatele, kus 2 keskribas mängivat draiverit on järjest, ning impedantsi sobitamiseks on kummalgi vajukal mähistele joodetud 12 ohm takistid. Kõik kiidavad seda kooslust taevani, olen isegi kuulnud - ei ole paha.Omal on kloonitud eelolevalt lingilt sama kooslus, küll Beag valjukatel, aga mainitud halvenemis probleemi pole tährldanud. Peab vist katsetused käsile võtma...
              12 ohm takistid valjukaga paralleelis siluvad valjukate takistuskõveraid (resonantssageduse muhku ja pooli induktiivsusest tulenevat tõusvat joont sageduse suurenedes) , see ilmselt päästab. Bastanis paistab väga läbimõeldud projekt, suuremõõtmelised tundlikud valjukad paneelil selliselt jadas võivad antud juhul toimida ja iseloom muutuda paneelile paigutamiseks kohasemaks, eriti kui nii madalalt mängima on soovitud saada.

              katsetada võid sellegipoolest, sest valjukad teised.

              Comment


                Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                Ei ole kahjuks, .... Teooria läheb keerulisemaks sest muutujaid on mitmed ja muutumised keerulised.
                Teooria ei lähe keeruliseks, ühe käsitluse, mis kõik need jadaühenduase halvad asjad ümber lükkab, leiab siit: www.cartchunk.org/audiotopics/SeriesSpeaker.pdf
                Mingit kõrgemate sageduste langust ei õnnestunud mul ka välja mõõta.
                Ise ma arvan et minu variandis on tegemist mitme halva asja kokku langemisega. Üks neist halbadest asjadest on ruum, teised pole väga selged aga võibolla on üks neist paneeli kuju.

                Tegin ka võrdlusega mõõtmistest 10 ms ja 6 ms gated pildid, neil natuke rohkem näha kuidas ruumi mõju on ja natuke madalamale sagedusele on õigemad graafikud, kuigi koos ruumi mõjuga.
                GT lõpuga on 6 ms gate, teised on 10 ms gate, vastavalt alumine sagedus umbes 200 ja 100 Hz.
                Põhi erinevus, mis ühe alumise valjukaga tekkib, võrreldes kahe valjuka jada ühendusega, on tuntav muhk 400 Hz peal ja lohk 600-1500Hz juures.

                viimati muutis kasutaja moi; 04 m 2015, 13:39.

                Comment


                  Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                  Tegin siis väikse katse aga mitte ei lahutanud järjestik ühendust ära vaid keerasin ASK natuke sarnaseks kui oli ainult alumise valjukaga, muhu 400 Hz peal keerasin juurde ja mõningte muhkudes silumise viskasin välja. Kuna DSP-l saab lennult erinevaid seadete komplekte vahetada, oli võrdlust üsna hea teha. "Elu" tuli sisse küll ja helipilt tuli lähemale ning läks sügavamaks aga täpsus vähenes tuntavalt. Kino/telekaga oleks see umbes nii, et 3Ds prillidega on kül ruumiline aga pildi resolutsioon on kehvem kui sama ekraani tavalisel moel vaadata. Mullle tundub, et ma eelistan seda algset varianti, kus seda "elu" sees ei ole aga kõik on teravam, rohkem.
                  viimati muutis kasutaja moi; 07 m 2015, 18:09.

                  Comment


                    Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                    Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                    Teooria ei lähe keeruliseks, ühe käsitluse, mis kõik need jadaühenduase halvad asjad ümber lükkab, leiab siit: www.cartchunk.org/audiotopics/SeriesSpeaker.pdf
                    Mingit kõrgemate sageduste langust ei õnnestunud mul ka välja mõõta.
                    Ainult üks pisike aga on selle ümberlükkamise juures - kuidas mees algselt seda jama kuulis ja pärast mina ka? Ja hipi samuti, enda juures ja sinu juures...

                    Tolles papris on öeldud et see kõik kehtib identsete valjuhääldite korral. Aga tootja tolerantsid? Kui üks 8 oomine on 6,1 ja teine justkui samasugune on 7 oomi? Jne. Käsitleda on tore, aga ma tahan kuulata, eelistatult hästi ja käsitlemine seejuures võib olla aga ei pea olema. Ja see on ainuke asi mis tegelikult korda läheb, ei lähegi keeruliseks .
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                      Ma võin näiteks oma valjukad üle mõõta, ei usu et seal nii suuri erinevusi on, et kuuldavalt heli mõjutab, kõik samalt liinilt samal ajal tulnud. Kui ka parameetrid on natuke hajunud, siis järjestik ühendus just silub neid mitte ei suurenda. Ehk kui üks valjukas on 6 oomi ja teine 7, siis paraleelis mängiks 6 oomine tugevamalt, jadas aga jääb 6 oomisele väiksem pinge ja 7 oomisele suurem pinge, mis silub erinevat tundlikust, sama on ka induktiivsusega kõrgematel sagedustel. Lisaks on dünaamilistel valjukatel selline omadus, et IM moonutused on neil väiksemad kui neid toidetakse läbi takistuse.

                      Mõtlesin veel eilse katse üle ja tekkis selline mõte. Kui on olemas kogu sagedusribas väga sileda ASK-ga kõlar, mis on optimaalse reverberatsiooniajaga aga ilma igasuguste resonantsideta ruumis, siis ilmselt arvab enamus kuulajaid, kes ise juba mingit arvamust õigest helist omavad, et need kõlarid on igavad ja ei ole elus heliga.
                      Minu konkreetsed kõlarid on sellest muidugi kaugel ja ka ruum ei ole vastav aga selline mõte tekkis kuna variant, kus OBl ainult alumine kesksageduse kõlar mängis, on ikka liiga kõlav ja oma isikliku heliga, smama ka järjestikühendusega variant ei ole veel see millaga ma rahul oleks.
                      viimati muutis kasutaja moi; 08 m 2015, 09:03.

                      Comment


                        Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                        Tegin siis ka need jada ja paralleel mõõtmiste võrdlused ära. Kahe MTM asetuses kesksageduse valjuka jada ühenduse ja eri võimude taga paralleel ühenduse vahel minul ei õnnestunud mõõta mingeid sisulisi erinevusi ASKs ega moonutustes. Pilte ei viitsi panna.

                        Comment


                          Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                          Tegin siis jada ja paralleel mõõtmiste võrdluse pildi ka ära. Paralleelis seal ka veel kaks varianti, kahe erineva võimu taga ja ühe ja sama võimu taga. Nivood on meelega nihutatud pärema nähtavuse huvides, kahe eri võimu taga mõõtmisel olid võimude nivood 0,1 dB täpsusega võrdseks keeratud. Mõõdetud täpselt akustiliselt teljelt 1 m kauguselt koos ruumi peegeldustega.





                          Sama pilt kui graafikud on üksteise peale nihutatud:

                          viimati muutis kasutaja moi; 31 m 2015, 11:46.

                          Comment


                            Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                            Aga on ju sisulised erinevused, kui vaadata võim nr1 tagant lillat ja rohelist graafikut. 700-750Hz ja 2,5kHz kandis näiteks. Laiemalt võttes nii 500Hz -3kHz on selgelt erinevusi.

                            Peale teise pildi panekut on mõjuala muidugi laiem, kuid suurusjärk on parasjagu selline et mõni märkab vahet, mõni mitte. Tegelikult isegi ootuspärane.

                            Peale selle näib olema tendents et mida madalam on sagedus, seda enam võib olla erinevusi. Praktiliselt ju üle 4kHz nagu pole vahesid märgata...

                            Tagasi teemas vaadates olen postis nr 166 midagi sellist juba kirjeldanud.
                            viimati muutis kasutaja OSX; 31 m 2015, 12:11. Põhjus: lisaks
                            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                            Konfutsius

                            Comment


                              Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                              Selliseid alla 1 dB erinevusi nii kitsas ribas ei kuule keegi tavalisest muusikast ära ja mina neid sisulisteks ei nimetaks.
                              Need erinevused on sellised, mis tulevad mõõtmistesse ka siis, kui kaks korda järjest mõõta täpselt sama asja, praktikas esineb pidevalt. Piisab näiteks toas natuke teise koha peal seista või mingit välist müra kogemata tekitada või lihtsalt soft otsustab natuke teist moodi impulsi alguseid tõlgendada või keskmistada, väga täpselt polegi alati põhjus selge. Üks põhus võib ka see olla, et absoluutsed helinivood olid umbes 6 dB erinevad, mis võib juba tekitada resonantside erinevaid sumbumisi.
                              See mis pildil alla 200Hz toimub, on põhiliselt müra.
                              Kindlat on aga piltidelt näha, et ühe valjuka indiktiivsus ei mõju teisele filtrina, mingit kõrgete lõikamist ei toimu, nii nagu postis 172 lingil olevas dokumendiski kirjeldatakse.
                              On ka võimalus, et need erinevused ei ole mitte jada ühenduse negatiivsed vaid positiivsed küljed.

                              Aga millega peaksid olema põhjendatud erinevused mõõtmistes, kui paralleelis valjukaid toidetakse ühest või kahest võimust?

                              Comment


                                Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                                Sellised alla 1dB erinevused on just treenitud kuulaja mängumaa. Profid võivad ka 0,2dB erinevusi ära kuulda.
                                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                                Konfutsius

                                Comment

                                Working...
                                X