Teade

Collapse
No announcement yet.

Kõlarite modimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Modimata ja kordagi avamata kõlari ostuga oled kindel et saad selle mida ostad. Kui keegi modib midagi siis mina näen kahte probleemi- alati ei tea mis seal tehtud ja kui korralikult. Teiseks kui ala 500 euristele kõlaritele tehakse kasti ja filtri täiendamine ja müüakse moditud kõlarid 1000 euriga, siis ma ei usu et saad 2x paremad kõlarid.
    Superpostitus, mis näitab maru ilmekalt kuidas arusaamise defitsiiti kompenseeritakse hinnamatemaatikaga ning kõlarite/süsteemi pakutav helielamus ei ole tegelikult üldse jutuks (kaudselt ainult läbi rahaühikuks teisendamise). Ärge võtke minu vastust isiklikult, sest ma olen sellist suhtumist näinud viimase 30 aasta jooksul väga palju, see tsiteeritud postitus võtab selle väga hästi kokku. Osaliselt on see meie puhul ka kinni meie minevikus - nõuka aeg tegi meid sellisteks, et kõik mis oli lääne värk, oli ilma igasuguse arutelu võimaluseta parimatest parim. Peaasi et ei oleks vene värk. Need kes tegid midagi ise, olid täitsa mööda vennad.

    Ma ei toonud ilmaaegu eespool sisse tolleagset sõna "GOST". See aeg pakkus meile tohutul hulgal indiviide, kes jälestavad ise oma peaga mõtlemist ja seetõttu ei tule sellistele pähegi et ka tollal (või ka praegu!) niru seadme või kõlari omadusi oleks saanud muuta veidigi (mõnel juhul ka oluliselt) paremaks, näiteks noid mikrofoniefektiga kõlarifiltreid - sest "ei saa - nii pole ette nähtud". "Tehas pole ette näinud"... nagu oleks tegu olnud mingite selgeltnägijatega . Ainult ettekirjutatud ja ettenähtud standart oli ja on jumal.

    See on suhtumine, mida muuta ei saa suuremas osas. Degenerantlik nõuka aja pärand. Aga hääbumise asemel see püsib jätkuvalt ning taandumise märke ei paista. Sõltuvalt valdkonnast, isegi võimendub.

    Paljud oleks valmis Kostabi maali seinale panema, aga... . Lõuend 10,- , pakk pintsleid 5.- , värvid 15,- , saatmine... noh, võiks ju oma rahvuskaaslastele teha transa oma kuludega...
    Aga kuhu jäi näiteks ajakulu? Energiakulu? Väike toetus kunstilise mõtlemise eest jne? Ja nii polegi meil pea kellegil Kostabi, mõnedel juhtudel ühtegi maali seinal... .

    Ilu on vaataja silmades. Ma ütleks et ilu on ka kuulaja kõrvades. Eraldi teema on kes on valmis ostma Kostabi maali, kes on valmis panustama custom kõlaritesse. Selge see, et üsna vähesed.







    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      #17
      Esmalt postitatud MK poolt Vaata postitust
      No kurat sellele jutule tahaks küll tõestust võibolla mõni mõõdetud pilt ei teeks paha.
      Praegu pole küll parim aeg teha külastusi, aga kui see peaks muutuma, siis soovitan tekitada endale factory tour Audesesse, varem nad näitasid kenasti koos müügijuhiga kogu ettevõtmise protsessid ära, sealhulgas ka koostatud kõlari kontrollmõõtmist enne pakkimist. Reaalsus oli see, et vastav test oli rohkem selleks, et tuvastada otsest praaki - kas mõni magnet magneetimata, valesti membraanide liimimine, vale takisti, juhe jootmata või valepidi. Oli ka nn lubatud tolerants karakteristikus, kuid see oli piisavalt avar, et sinna mahtus mõnikord ka vale takistiga eksemplar kenasti peitu ning kaua sellist lappava karakteristikuga kõlarit kontrollkapi kõrval ei hoitud: paremal juhul läks tagasi assembly'sse, kuid praktika näitas et neid läks ka seljataha pakkimisse. Ma usun et see käib ka praegu nii. Edasine oli loterii ostjale - millised eksemplarid paariks sattusid, see aga juhtus alles müügikohas, mitte tehases.
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        #18
        Kui inime on pärast pikki vaagimisi kümnete eri mudelite vahel oma valiku teinud ja kust iganes maailma otsast tehase kõlarid sebinud, siis peaks tal kättesaamisel olema täpselt teada, kas ja mida kõlarites modifitseerida, kui üldse.
        Oleks ju nonsenss osta kastid poehinnaga ja hakata neis koheselt klemme, juhtmeid, poole, kondekaid ja elemente vahetama. Sageli tundub, et modimine toimub seetõttu, et kastid lihtsalt saadud ilma eelneva valikuta või hetkeimpulsi ajel ja siis näpud sügelevad sisu avama ja pildistama , sest paljudel kastidel puudub isegi elementaarne skeem, mis sinna tehases sisse on pandud .
        Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

        Comment


          #19
          Kas keegi oskaks välja pakkuda, kui palju on Eestis melomaane - audiofiile ? Kui ma enda keskkooli klassi näite 80-ndatest võtan, siis oli kaks inimest ja on siiamaani, kes näiteks tellisid salvestusstuudiotest muusikat ja ei kasutanud kassettmakke. Seega kaks inimest 24-st.
          Vene DA Stereo foorumis arvati, et Venemaal kusagil kolm miljonit, no Eesti on sada korda väiksema rahvaarvuga, äkki siis 30 000? Kuigi ma ise pakuksin pigem 3000 ja seegi tundub olevat ülepakutud.

          Comment


            #20
            Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
            Kui inime on pärast pikki vaagimisi kümnete eri mudelite vahel oma valiku teinud ja kust iganes maailma otsast tehase kõlarid sebinud, siis peaks tal kättesaamisel olema täpselt teada, kas ja mida kõlarites modifitseerida, kui üldse.
            Oleks ju nonsenss osta kastid poehinnaga ja hakata neis koheselt klemme, juhtmeid, poole, kondekaid ja elemente vahetama. Sageli tundub, et modimine toimub seetõttu, et kastid lihtsalt saadud ilma eelneva valikuta või hetkeimpulsi ajel ja siis näpud sügelevad sisu avama ja pildistama , sest paljudel kastidel puudub isegi elementaarne skeem, mis sinna tehases sisse on pandud .
            Täpselt, näiteks Kudosed müüsin Tšehhimaale ja ostja kirjutas järgmisel päeval ja tänas, Martenid ostis soomlane, kes küsis, ega pole moditud ja kuulata ei soovinud. Seega nad teadsid täpselt, mida ostavad.

            Comment


              #21
              Mnjaa. Võibolla piisavalt suure valimiaknaga jah tuleb see 3000 täis, aga sisulise motiveeritusega ilmselt mitte. Kunagi sai äriinimestega arutatud neid asju, nad tegid üsna hõlpsalt selgeks et niisuguseid kes tahaks ja ostaks kvaliteetset helitehnikat, on parimal juhul 0,2%, neid kes teeks seda teadlikult oleks järelejäänud 0,2% hulgast vast veel umbes 20%. Suures plaanis on Veix7 pakutud suurusjärgud samad küll.

              See ehk vastab ka nüüd küsimusele miks Eestis praktiliselt pole fanaatilist ettevõtjat kes vaataks oma tegevuse sihtkohana Eestit...
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                #22
                Filtreid ei tohiks vaadata „kõlarist lahus olevana“. See oleks sama hea kui kiskuda kontekstist mingi lause välja ja hakata sellele eraldi hinnanguid andma.

                Oluline on hoopis see, kuidas see filter toimib konkreetses kõlaris ja konkreetsete elementidega.

                Aga kui siiski eelnavat eirata ja püüda „kritiseerida“ , siis ellele pildil on natukene raske aru saada, kuidas on tehtud ühendused...kas osa ühendusi on plaadi teisel poolel plaati või jookseb heli vahepeal läbi klemmide. Kui nii, siis see viimane kasuks ei tule. Samuti ei ole hea panna erinevaid poole üksteisele väga lähedale ja teljega samas suunas.Aga need on suht pisiasjad...

                Positiivsest küljest aga on filter korralikult HDF plaadil ja ta on võimalikult lihtne. Minu jaoks räägib see seda, et elemendid on sobivalt valitud(takistid, mis korrigeeriksid elementide omavahelisi tasemeid, puuduvad). Nii et mulle isiklikult on Kudose lihtne filosoofia üsna hingelähedane ja sümpaatne Aga mis mulle jälle ei meeldi, on need kõlarikasti enda teravad servad(mis tekitavad faasiprobleeme) ja sümmeertiliselt paigutatud tweetrid

                Samas...mulle tundub pildi järgi, et midile on seal 1. järku ja Tw jaoks 2. järku filter. Seda 1 järku filtrit ei kipu aga Kudos ise eriti kusagil mainima...
                Mind kui „modijat“ huvitab nüüd esmajoones, kuidas see 1. järku midi filter liitub Tw-ga. Kas see liitumine on võimalikult valutu ja efektiivne või hakkavad mid ja tw üksteist mõjutama ja teineteisele (teatavates sagedusvahemikes) vastu töötama. Ehk siis kuidas liituvad Faasid. Sageduskarakteristik on esialgu siinkohal veel teisejärguline(see tuleb hiljem). Ja kui seal on probleemid, siis kas olukord võiks paraneda kui teha mid näiteks 2. järku või kasutada hoopis mingit muud lahendust. Samuti võib osutuda vajalikuks krossi lõikepunkti muumine.
                Aga need ja paljud teised küsimused saavad vastuse juba töö käigus...

                Comment


                  #23
                  Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                  Kui inime on pärast pikki vaagimisi kümnete eri mudelite vahel oma valiku teinud ja kust iganes maailma otsast tehase kõlarid sebinud, siis peaks tal kättesaamisel olema täpselt teada, kas ja mida kõlarites modifitseerida, kui üldse.
                  Oleks ju nonsenss osta kastid poehinnaga ja hakata neis koheselt klemme, juhtmeid, poole, kondekaid ja elemente vahetama. Sageli tundub, et modimine toimub seetõttu, et kastid lihtsalt saadud ilma eelneva valikuta või hetkeimpulsi ajel ja siis näpud sügelevad sisu avama ja pildistama , sest paljudel kastidel puudub isegi elementaarne skeem, mis sinna tehases sisse on pandud .
                  Loomulikult on tobe osta poest või netist uued kõlarid(makstes nende eest täishinda) ja siis hakata neid kohe ringi modima. Siis tekib õigustatult küsimus, et milleks need siis üldse osteti kui nad kohe modimist vajavad.

                  Aga hoopis teine lugu on kasutatud vanemate järelturu kõlaritega, kus kõlarid, mis omal ajal maksid näiteks 8-10 k ja mida nüüd(aastaid või aastakümneid hiljem) õnnestub võibolla 2-3 k eest kätte saada. Sageli on neil ka päris hea ja viisakalt disainitud kast ja suhteliselt korralilku potensiaaliga elemendid. Sellist kõlarit asjatundlikult ja põhjalikult modides võib saada tulemuse mis suudab heli poolest edukalt konkureerida uute ja poes 10+ k maksvate kõlaritega.

                  Comment


                    #24
                    Vintage kõlarite modifitseerimise soovitajaid on internett täis. Aga sageli on soovitajal omad ärihuvid
                    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                    Comment


                      #25
                      Esmalt postitatud scanspeak poolt Vaata postitust
                      Loomulikult on tobe osta poest või netist uued kõlarid(makstes nende eest täishinda) ja siis hakata neid kohe ringi modima. Siis tekib õigustatult küsimus, et milleks need siis üldse osteti kui nad kohe modimist vajavad.
                      See on nii ja naa. Kui on ette teada mida on võimalik mingist kõlarist modifitseerides kätte saada, siis tehase mudelit toorikuks osta ei ole tobe tegevus, kui tellija seda soovib. Sellega saadakse ju korrektne korpus, mille seisundit võibolla ise tehes või vana taastades ei saavuta. Tuttuued valjuhääldid. Paljud pisimomendid lõpetades perfektse pakendiga on sellega lahendatud. Mul on see tee läbi käidud.
                      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                      Konfutsius

                      Comment


                        #26
                        Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                        Vintage kõlarite modifitseerimise soovitajaid on internett täis. Aga sageli on soovitajal omad ärihuvid
                        http://www.troelsgravesen.dk/Yamaha-NS1000.htm
                        Konkreetne Yamaha on legendaarne kõlar Omal ajal (80-ndate alguses)maksis 500-1000$ ja sama palju maksab ta ka praegu(kasutatud kujul).
                        Olen kaks paari selliseid upgradenud. Esialgu olin muidugi skeptiline aga kui kõlarid kohale toodi ja ma neid esimest korda kuulasin, siis kukkus mul suu täiega lahti...
                        Nende kaasaegne "elluäratatud variant"(mudeli nime ei mäleta aga olen neid kuulanud), mille hind vist küünib kusagile 10k kanti, ei saa neile ligilähedalegi, eriti veel kui vanad on hästi moditud.
                        Audiofiilid on nõus maksma nende upgrade eest uskumatuid summasid, mis märgatavalt ületavad kõlari enda ostuhinna.
                        Lisaks sellele on see Yamaha üks väga vähestest(mulle ette sattunud) kõlaritest, mille originaalfilter ei vajagi põhimõttelist skeemimuutust, vaid pigem kvaliteetsemaid komponente ja filtri täpsemat peen häälestust.

                        Mis aga puutubtroelsgravesen-i upgradedesse ja tema "do it yourself" kitidesse , siis nendesse tasuks suhtuda äärmise ettevaatlikusega. Sama käib ka tema poolt pakutud Yamaha filtri kohta.
                        Ja kes natukenegi jagab filtrite tegemist, sellel tõuseksid juuksekarvad püsti, neid skeemilahendusi nähes(tema lemmikahelateks on kõikvõimalikud parallel ja serial notchid).
                        Mulle näiteks tundub üleüldse, et talle makstaksegi selle eest, et ta aitaks tõsta Jantzeni(ja võibolla veel mõne teise tootja) komponentide läbimüüki

                        Comment


                          #27
                          Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust

                          .. siis soovitan tekitada endale factory tour Audesesse, ...
                          Umbes sama moodi käisid asjad kunagi RRR tehases, kus S-90-neid tehti ja kindlasti käib ka enamuses Aasia tehaste liinidel, kus kõlareid kokku pannakse.
                          Selle järgi võiks nagu teha üsna pädeva järelduse vähemalt odavama otsa kõlarite kohta, et kõlari modimine on peaaegu alati selline tegevus, mis kõlarit paremaks teeb, eriti kui seda modimist teeb keegi, kes tõesti asja teab ja modimist ei taheta tasuta saada.
                          Sinna tuleb muidugi lisada ka asjaolud, et kõlaribrändidel on vaja piisavalt kasumit teenida ja sellega koos käib tugev marketing nõudmiste järgi kõlarite odavaks optimeerimine.
                          Müüa aga on neid moditud kõlareid kindlasti raske nii, et modimise kulu võrra oleks hind kõrgem, eriti meie turul.

                          Comment


                            #28
                            Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust

                            Müüa aga on neid moditud kõlareid kindlasti raske nii, et modimise kulu võrra oleks hind kõrgem, eriti meie turul.
                            ma juba ootasingi, millal moi oma pea lõpuks sambla alt välja pistab

                            üldiselt nõus ja sedalaadi kõlareid saabki müüa pigem ühelt asjatundjalt teisele asjatundjale(läbi vahetu isikliku kontakti) kes otsib samuti kõlareid mis hästi mängiksid(mitte läbi interneti tundmatule ostjale).

                            Aga olgem ausad, kui keegi ostab poest uued kõlarid, siis aastaid hiljem neid kõlareid maha müües kaotab tema ju hinnas hoopis rohkem kui mõni teine vanemate kasutatud kõlarite eest üldse maksiski...

                            Enamasti soovivad upgrade teha just need, kes teavad mida nad helilt tahavad ja ootavad, mitte mugavad tavatarbijad ja need, kes arvavad, et brändi nimi ja kallis tehnika tagab automaatselt hea lõpptulemuse

                            Comment


                              #29
                              Pole väga pädev siin sõna võtma, ma pole kunagi tehase kõlareid modinud, kui välja jätta ühed odavad 400 kroonised arvuti kõlarid, olen alati ise nullist ehitanud kõlarid.

                              Comment


                                #30
                                Esmalt postitatud scanspeak poolt Vaata postitust

                                Aga olgem ausad, kui keegi ostab poest uued kõlarid, siis aastaid hiljem neid kõlareid maha müües kaotab tema ju hinnas hoopis rohkem kui mõni teine vanemate kasutatud kõlarite eest üldse maksiski...
                                Aastad määravad mitte vaid kõlari hinnad, vaid misiganes audio seadmete hinnad. Kui võtta audio poolsajandit tagasi, siis selleaegsed überkallid kodukuulamise kõlarid on nüüdki hinnas oma hääle poolest. Kui neid keegi kaasaajastaks oleks päris kosmos.
                                Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                                Comment

                                Working...
                                X