Teade

Collapse
No announcement yet.

Audioposimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Audioposimine

    Kui otsinguse sisse toksida fuse direction, siis jääb kõigis silma lause:
    For best performance, the... fuses should be installed one way, listened to, and then reversed the other way to determine the best sonic orientation.

    https://www.vhaudio.com/fuses.html
    viimati muutis kasutaja martk; 02 05 2019, 10:33.
    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

    Comment


      Vs: Audioposimine

      Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
      Aga kui vene foorumis poisid irvitavad probleemi üle
      Venemaa suur ja lai, eks seal kaitsmete pöörajaid on rohkem kui siin. Võimalik et nad ise usuvad isegi teemat. Samas mida uskumatumat juttu ajada seda "huvitavam" inimene tundub.

      Comment


        Vs: Audioposimine

        Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
        Hea küll, mõõdan siis uuesti. Minu testril on võimalik valida 200, 2000, 20k, 200k ja 2000k, millise positsiooni peaksin valima?
        Sõltub sellest milline see takistus on.
        Tulemus on 3 kohta.
        Oletame et takistus on 5,23 oomi.
        2000k puhul saad näidu 0,00
        2000 puhul 0,00
        200 puhul 5,23
        Loodan et nii tuleb see näit.

        Aga tegelikult võiks ühte pistiku jalaga olla 1 oomi kanti ja teisega isegi rohkem kui 200.

        Comment


          Vs: Audioposimine

          Vahepeal ka üks küsimus laiemale ringile: kui paljud teist on ise tegelenud kaitsmetega? Katsetanud erinevaid kaitsmeid, kallimaid ja odavamaid, vasest, kullatud, hõbetatud? Või siiski teie teadmised põhinevad ainult kunagi koolis õpitud teooriatel?
          "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

          Comment


            Vs: Audioposimine

            Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
            Vahepeal ka üks küsimus laiemale ringile: kui paljud teist on ise tegelenud kaitsmetega?
            Faasi peal olev kaitse saab üldse midagi mõjutada vaid 100 korda sekundis. Lisaks on skeemis konded mis aeglustavad misiganes mõju. Kui keegi räägib et faasi peal olev kaitse muudab midagi, näiteks stereobaasi teeb laiemask, siis minu jaoks on see tõesti jama jutt. Faasikaitse ei tee mitte midagi, ainus mis ta teeb on maksimumvõimsust võib piirata, 1% võimsust vähendab näiteks. Kui aga kuulata keskmise võimsusega siis ta ei tee mitte midagi. Mitte midagi kui kaitse annab ühendust ja ei särise. Narvas kui turbiini labale langeb üks vihmapiisk mõjutab kah rohkem kui see kaitse.
            Mitte et sa ei võiks neid kaitsmeid seal vahetada. Keegi teenib sellega raha, vaheta ikka. Mina ei teeni selle pealt ja võin öelda et pole vahet.

            Kui tuled trantsidele lähemale siis võivad olla muudatused. Kuid see on siis vale võimendi skeemilahendus mitte et peaks kasutama kullast kaitsmeid.

            Comment


              Vs: Audioposimine

              Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
              Sõltub sellest milline see takistus on.
              Tulemus on 3 kohta.
              Oletame et takistus on 5,23 oomi.
              2000k puhul saad näidu 0,00
              2000 puhul 0,00
              200 puhul 5,23
              Loodan et nii tuleb see näit.

              Aga tegelikult võiks ühte pistiku jalaga olla 1 oomi kanti ja teisega isegi rohkem kui 200.
              Positsioonil 200 näitas tester numbreid 008.
              "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

              Comment


                Vs: Audioposimine

                Venemaa suur ja lai, eks seal kaitsmete pöörajaid on rohkem kui siin. Võimalik et nad ise usuvad isegi teemat. Samas mida uskumatumat juttu ajada seda "huvitavam" inimene tundub.
                Seda tuleb veidi teise pilguga vaadata ja see on üks kuratlik ja ettekavatsetud äriline tegevus! neid igasuguseid vahutajaid ja igasuguste imeliste lullude reklaamijaid on ongi foorumites igal pool ja mida kõike selle häma saatel üritatakse reklaamida ja siis tulevad vastavad müügimehed kes neid imelisi asju kohe nõus pakkuma on ja küllap lollikesi leiad kes seda kõike saada tahavad ja juttu ja imesid jätkub pikemaks ajaks. Äri käib raha liigub! Naiivsed lollikesed kuulavad ja imestavad imelisest helist ja nendest imelistest protsessidest helis.
                viimati muutis kasutaja humax; 02 05 2019, 11:09.

                Comment


                  Vs: Audioposimine

                  Esmalt postitatud urmas78 poolt Vaata postitust
                  Faasi peal olev kaitse saab üldse midagi mõjutada vaid 100 korda sekundis. Lisaks on skeemis konded mis aeglustavad misiganes mõju. Kui keegi räägib et faasi peal olev kaitse muudab midagi, näiteks stereobaasi teeb laiemask, siis minu jaoks on see tõesti jama jutt. Faasikaitse ei tee mitte midagi, ainus mis ta teeb on maksimumvõimsust võib piirata, 1% võimsust vähendab näiteks. Kui aga kuulata keskmise võimsusega siis ta ei tee mitte midagi. Mitte midagi kui kaitse annab ühendust ja ei särise. Narvas kui turbiini labale langeb üks vihmapiisk mõjutab kah rohkem kui see kaitse.
                  Mitte et sa ei võiks neid kaitsmeid seal vahetada. Keegi teenib sellega raha, vaheta ikka. Mina ei teeni selle pealt ja võin öelda et pole vahet.

                  Kui tuled trantsidele lähemale siis võivad olla muudatused. Kuid see on siis vale võimendi skeemilahendus mitte et peaks kasutama kullast kaitsmeid.
                  Hea küll, aga räägi nüüd nendest kaitsmetest, mis asuvad kondede ligidal.
                  "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                  Comment


                    Vs: Audioposimine

                    Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
                    Hea küll, aga räägi nüüd nendest kaitsmetest, mis asuvad kondede ligidal.
                    Mitu neid kaitsmeid on - kaks kaitset ühe kanali kohta?

                    Kui jah, siis nad võivad paikneda võimendi alalisvooluahelas (üks "ots" kondel, teiselt otsalt toide tarbijatele).
                    Kui seal midagi mõõtma hakkad, pead tagama, et konded on tühjakslaetud - muidu võid oma multimeetri läbi kärsatada ning kogemata ka võimendi läbi põletada.
                    Aga kas korraliku valgustusega sealt juhtmete kulgemist näha ei ole, millest nende ühendusviisi oleks võimalik tuvastada?

                    Comment


                      Vs: Audioposimine

                      Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
                      Positsioonil 200 näitas tester numbreid 008.
                      Õpime natuke testriga mõõtmist.

                      Kui paned juhtmeotsad otse kokku palju siis?
                      Mul sarnane aga mitte päris sama tester näitab 200 peal
                      otsad koos 01.1
                      ja lahus 0L.

                      2000 peal
                      koos 001
                      lahus 0L

                      Comment


                        Vs: Audioposimine

                        Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
                        Positsioonil 200 näitas tester numbreid 008.
                        see 008 võis olla 00,8 oomi? on koma vahel?
                        0,8 oomi on testrijuhtmete normaalne takistus, seega olid jah faasi juhtme tuvastanud. 3,0 oomi ja rohkem oleks viidanud et saad takistuse läbi trahvo mõõdetud ja siis oled jõudnud nulli ühendatud kaitsme trahvo poolse otsani. Iga algus on raske.

                        Kondede juures sai kirjutatud küll juba.

                        Comment


                          Vs: Audioposimine

                          Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
                          OSX hakkas siin öösel kahjuks sonima suurest väsimusest. Selgitan siis ka asja olemust natuke lähemalt. Nimelt üks mu sõber vahetas oma voolujagajas tavalise kaitsme välja Furutechi kaitsme vastu ning märkas päris suurt erinevust. Nüüd meid huvitab, kas...
                          Nalja teed? Ei mingit sonimist - ma lihtsalt ei suutnud määratleda mis tasemelt alustada selgitamist, kas lasteaia või selle eelrühma tasemelt. Fakt on et koolis oled sa käinud, aga füüsika tunnis oled ainult asju viinud ja toonud, aga mitte õppinud. Sa ei tea fundamentaalseid elektri aluseid, rääkimata elektroonikast.

                          Ja see teine pool - "nüüd meid huvitab". Vabandust, see mida sa teed, on varjatud sisuturundus. Ja äärmisel juhul huvitab see sind üksi, kuid ma väga kahtlen isegi selles. Miks? Põhjus selliseks järelduseks on sinu veebruarikuises telefonikõnes (11.02), mis toimus pärast eepilist pikendusjuhtme esiletõusu. Vestluses pakkusin ma et korraldame pikendusjuhtme testimise martinj juures laboris (olin sellest mõttest juba teda ka informeerinud) - sinu vastus oli: "Ega see mind ei huvitagi tegelikult, kui keegi tahab siis tulgu Valka ja mõõtku, mina ei hakka kuhugi saatma või viima".

                          Halloo - kolida mingi uhuuteema pärast TalTechi labor Valgasse? Või arvab keegi et pikendusjuhtme saab ära mõõta ka tollipulga ja kaaluga...
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            Vs: Audioposimine

                            Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
                            Mul sarnane aga mitte päris sama tester näitab 200 peal
                            otsad koos 01.1
                            ja lahus 0L.

                            2000 peal
                            koos 001
                            lahus 0L
                            200 peal otsad koos näitab 009
                            2000 peal 001
                            "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                            Comment


                              Vs: Audioposimine

                              Sonin nüüd veidi üldiselt kaitsmest ka, eelneva valguses. Kui audiofiil pööritab seadmeis kaitsmeid, siis peaks seda ju tegema ka elektrikilbis või mis...?
                              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                              Konfutsius

                              Comment


                                Vs: Audioposimine

                                Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
                                teie teadmised põhinevad ainult kunagi koolis õpitud teooriatel?
                                Kui sa oleksid koolis käinud, siis toetuksid samuti õpitule..

                                "Lõpmatud on vaid maailmaruum ja inimlik rumalus, seejuures on mul kahtlused esimese lõpmatuse suhtes."
                                Albert Einstein

                                Comment

                                Working...
                                X