Teade

Collapse
No announcement yet.

Foorumlaste audiosüsteemid!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Foorumlaste audiosüsteemid!

    Ei tea kus meie arvamusliider kadunud on? Ka mina olen seda meelt -USB olgu võimalikult jäme, korraliku varjestusega, võimalikult lühike, ja kõige parem kui seda ei kasuta üldse.
    Click image for larger version

Name:	USB.png
Views:	1
Size:	85,4 KB
ID:	871714
    Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

    Comment


      Vs: Foorumlaste audiosüsteemid!

      Huvitav. Erinevalt sünkroonsetest digitaalsetest ülekandeviisidest meeldib mulle USB just sellepärast, et kogu USB ülekanne töötab niiöelda väljaspool ajadomeeni, esimene koht kus aeg sekkub ehk jitter saab tekkida on USB receiver chip. Ideaalis sealt väljub i2s (või mõne eelistuse kohaselt DSD datastream) ja minu isikliku maitse järgi võiks selle i2s küljes olla mõni DDX võimendi. Ehk siis on pmst ainult üks koht, kus jitteriga tegeleda ja see on seesama i2s rajapind. Mis USB kaablitesse puutub, siis USB on arvutimaailma terminites üsna pikaealine standard ja elanud üle mitmeid versioone. Loomulikult nurgast leitud "printerikaabel" võib olla USB1.x ajal sündinud ja toetada 1.5 ja 12Mbit/s kiirusi ning ainult juhuslikult välja vedada või üldse mitte vedada USB2 60 või 480Mbit/s. Ja sel juhul on seda helis ka kuulda, vägagi.
      Kui nüüd võtta kaks USB2 ribalaiuse jaoks projekteeritud kaablit ja nende vahel on erinevusi kuulda, siis vot seda ma tahaks tõesti kuulda. Kuna mõni aeg tagasi ma arvasin ka, et pmst ei saa samade seadmete vahel spdif ja toslink erinevalt kõlada, kuid nüüd saan ka väga hästi aru MIKS nad erinevalt kõlavad, siis ma reserveerin endale võimaluse, et seal on mingi variant. Aga kuidas see saab toimida, ei kujuta küll hetkel ette.
      PS Muidugi mu jutt USB eelistest on teoreetiline. Praktikas, kui sa piirdud olemasolevate aparaatidega ja neid ei modifitseeri, siis sõltub kõik kogu kooslusest, sh aparaadi USB kivist ja selle implementatsioonist ja võib vabalt olla, et sinu signaaliallikaga kõlab SPDIF praktikas paremini.
      Toidan trolle!

      Comment


        Vs: Foorumlaste audiosüsteemid!

        Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
        Vanakooli inimestele sama videolugu kirjutatult:


        Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

        Comment


          Vs: Foorumlaste audiosüsteemid!

          Kolleeg stoosoorok mõõtis vahepeal minu kõlareid, parima tulemuse saime, kui kõlari kaugus tagaseinast kõlari keskele oli 60 cm. Üllatav oli see, et need viietollised elemendid mängivadki 28Hz -6dB juures. Panen kaks graafikut, üks siis ainult Pandion 30-d ja teine siis koos odavate subwoofritega.
          Järgmise sammuna tahakski proovida korralikku subwoofrit, näiteks SVS PB-2000 või REL T/9i.
          Click image for larger version

Name:	SA Pandion 30 60 cm. seinast.jpg
Views:	1
Size:	244,5 KB
ID:	871724Click image for larger version

Name:	SA Pandion 30 koos subwoofritega.jpg
Views:	1
Size:	250,2 KB
ID:	871725

          Comment


            Vs: Foorumlaste audiosüsteemid!

            Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
            Üllatav oli see, et need viietollised elemendid mängivadki 28Hz -6dB juures.
            See ikka ruumi, mitte kõlari üllatus.

            Comment


              Vs: Foorumlaste audiosüsteemid!

              See roosapoolne spekter on juba koos QED hõbekaabliga mõõdetud?
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                Vs: Foorumlaste audiosüsteemid!

                Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                See roosapoolne spekter on juba koos QED hõbekaabliga mõõdetud?
                Ausalt ei meenu, ehk stoosoorokil on meeles, minu töö seisnes kõlarite liigutamises.

                Comment


                  Vs: Foorumlaste audiosüsteemid!

                  Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                  See ikka ruumi, mitte kõlari üllatus.
                  Just, seina ääres tuli selline alumine ots.
                  ---

                  Kaablid sai vahetada peale mõõtmist. See roosaga graafik oli koos dsp-ga ja subwoofritega. Kõlarite asukohti sai pisut muuta aga room perfect oli vanas seades.

                  See on SA Pandion 30 1m kauguselt keset tuba:
                  Click image for larger version

Name:	sa_pandion_30_1m.jpg
Views:	2
Size:	245,5 KB
ID:	871726

                  Comment


                    Vs: Foorumlaste audiosüsteemid!

                    Ei vasta teemale aga huvitav https://www.hi-fi.ru/audioportal/top...rova/page/693/

                    Comment


                      Vs: Foorumlaste audiosüsteemid!

                      Mu vägagi tagasihoidlik vinüülikuulamise süsteem mis koosneb SL-Q2 plaadimängijast ja ligi 50 aastat vanast lampraadiost
                      (Raadios peidus olev vinüülikas on katkise nõelaga ja piezo variant, seetõttu kasutan välist)
                      Raadiol on algupäeane FM ja suurepärased originaal valjukad.
                      Otsin ühtlasi ka meistrimeest kes võimendi üle käiks (kolm potekat vajaksid avamist / puhastamist / määrimist ja veel muidki töid.
                      Suurt muud tahta ei oskagi kui vaid võimendi hooldust ja valgustit plaadimängija kohale.

                      viimati muutis kasutaja jeff01; 01 m 2019, 18:01.

                      Comment


                        Vs: Foorumlaste audiosüsteemid!

                        Technics midi plaadikas SL-J3. tuner ST-5.võimendi SU-7 kassetikas RS-8R. kõlarid SB EX-3
                        Tegin kassetikast video https://www.youtube.com/watch?v=qjlztLWcegQ

                        Click image for larger version

Name:	IMG_0222.jpg
Views:	1
Size:	489,5 KB
ID:	871903Click image for larger version

Name:	IMG_0223.jpg
Views:	1
Size:	485,0 KB
ID:	871904
                        viimati muutis kasutaja Scott; 29 m 2019, 03:36. Põhjus: piltide-teksti kujundus paremaks

                        Comment


                          Vs: Foorumlaste audiosüsteemid!

                          Esmalt postitatud Droid poolt Vaata postitust
                          Technics kõlarid SB EX-3
                          4 aastat tagasi kirjutasid, et technics kõlari tootjana on saast, kas nüüd tegu tagasimineku ja arengupeetusega?
                          viimati muutis kasutaja martk; 29 m 2019, 18:04.
                          Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                          Comment


                            Vs: Foorumlaste audiosüsteemid!

                            Vahepeal sai soetatud BK Electronics XXLS 400 FF subwoofer ja Innous Zenith MK II striimer, seega kadus vajadus osta cd transport. Striimeril on kahe terabaidine SSD ketas, millest momendil 40% on täisClick image for larger version

Name:	20190531_175436.jpg
Views:	1
Size:	497,1 KB
ID:	871993Click image for larger version

Name:	20190602_155240.jpg
Views:	1
Size:	485,3 KB
ID:	871994

                            Comment


                              Vs: Foorumlaste audiosüsteemid!

                              Soetasin juurde teise bassikõlari, kuna stereoheli tuleks ikka kuulata 2.0 või siis 2.2 süsteemis. Mitte et 2.1 süsteem oleks siis halb olnud, aga kahega on asi parem nii akustiliselt kui ka visuaalselt ja kumbki subwoofer mängib ainult oma kanali heli. Lõikesagedus on 80 Hz ja kasutan Butterworthi 2. järgu filtrit.
                              Peale DSD formaadi kuulama hakkamist eriti muud enam kuulata ei tahaClick image for larger version

Name:	Tehnika.jpg
Views:	1
Size:	484,1 KB
ID:	872090

                              Comment


                                Vs: Foorumlaste audiosüsteemid!

                                Comment

                                Working...
                                X