Teade

Collapse
No announcement yet.

Foorumlaste audiosüsteemid!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Foorumlaste audiosüsteemid!

    Sain lõpuks oma Noor Tehnikust tellitud Supra USB A-B kaabli kätte. Tellisin 17.septembril ja saabus 10.novembril, seega 53 päeva...
    Aga kaabel on aus, parem kui mu "ajutine" kolme eurone printerikaabel, mida olin sunnitud kasutama pool aastat.
    Ja kuna see hõbedane KEF-i subwoofer ei sobinud komplekti, siis värvisin ta täna üle. Kasutasin Motip Dupli-Color Platinum läikivat värvi.Click image for larger version

Name:	Helitehnika.jpg
Views:	1
Size:	489,6 KB
ID:	871488Click image for larger version

Name:	Supra kaabel.jpg
Views:	1
Size:	487,7 KB
ID:	871489

    Comment


      Vs: Foorumlaste audiosüsteemid!

      Click image for larger version

Name:	CIMG3601.jpg
Views:	1
Size:	234,6 KB
ID:	871705Vahepeal siis täiustasin oma helitehnikat. Nimelt ostsin System Audio Pandion 30 kõlarid ja Lyngdorfi täisdigitaalse võimendi TDAI-2170 USB ja HDMI moodulitega. Kuna sateliitideks välimuse pärast enam Monitor Audio Bronze 2-d enam väga ei sobinud, panin sateliitideks System Audio Saxo 30-d, muuseas väga head põrandakõlarid väiksemasse tuppa!
      Lyngdorf töötab ühtlasi ka kodukino lõppvõimendina. Suurim pluss on muidugi Room Perfect kalibreerimissüsteem ja kuidas ta suudab kõlarid subwoofritega ühendada. Nimelt saab talle kuni kaks subwoofrit järgi ühendada ja siis kas manuaalselt lõikesagedustega proovida või valida automaatne häälestus. Mina kasutasin viimast ja olen väga rahul. Kõlaritega olen samuti väga rahul, tõeline hi-end, aga sellise raha eest ju peabki olema. Silver 10-d ja Primare I22 DAC on müüdud, on veel mõned võimendid ja paar kõlareid järel, need panen siis teises teemas müüki.Click image for larger version

Name:	CIMG3610.jpg
Views:	1
Size:	195,6 KB
ID:	871703Click image for larger version

Name:	CIMG3608.jpg
Views:	1
Size:	125,2 KB
ID:	871704

      Comment


        Vs: Foorumlaste audiosüsteemid!

        Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
        Sain lõpuks oma Noor Tehnikust tellitud Supra USB A-B kaabli kätte. Tellisin 17.septembril ja saabus 10.novembril, seega 53 päeva...
        Aga kaabel on aus, parem kui mu "ajutine" kolme eurone printerikaabel, mida olin sunnitud kasutama pool aastat.
        Milles siis see "parem" täpsemalt seisneb?

        Comment


          Vs: Foorumlaste audiosüsteemid!

          Et mälu värskendada ühendasin täna vaheldumisi mõlemad kaablid ja Supraga on bassiosa sügavam ja helipilt selgem. Loomulikult kuulasin ühte faili sama tugevusega.
          Muuseas ma ei ole kaabliusku inimene, aga elementaarselt peaks nad olema siiski tehtud heli edestamise jaoks, näiteks lambijuhet ma kõlarijuhtmena ei kasuta.
          See kolmemeetrine Supra (38 eurot), ongi mu kalleim juhe, kõlarijuhtmed on AudioQuest 14/2 viis eurot meeter ja ka koaksiaal, subwoofrite ja HDMI kaablite hind ei ületa paarikümmet eurot tükist.
          viimati muutis kasutaja Veix7; 24 m 2019, 08:59.

          Comment


            Vs: Foorumlaste audiosüsteemid!

            Usb kaabel muudab heli? Uskumatu millesse uskuda. Ainult tehnikavõhik arvab et usb juhe muudab heli kvaliteeti. Tehnikaga kokkupuutuja jaoks on see nagu võimatu.

            Comment


              Vs: Foorumlaste audiosüsteemid!

              Esmalt postitatud urmas78 poolt Vaata postitust
              Usb kaabel muudab heli? Uskumatu millesse uskuda. Ainult tehnikavõhik arvab et usb juhe muudab heli kvaliteeti. Tehnikaga kokkupuutuja jaoks on see nagu võimatu.
              Ju see on siis platseeboeffekt.

              Comment


                Vs: Foorumlaste audiosüsteemid!

                Elektroonika ja IT võhikuna küsin - kui ühe hdmi kaabliga(7.5m) HD (pilt+heli) toimetas ja FHD ei toimetanud siis järelikult läksid osad bitid kaduma? Kas USBi puhul ei või sama teema olla - toimub veaparandus ja asi pole päris see?
                -

                Comment


                  Vs: Foorumlaste audiosüsteemid!

                  Esmalt postitatud urmas78 poolt Vaata postitust
                  Usb kaabel muudab heli? Uskumatu millesse uskuda. Ainult tehnikavõhik arvab et usb juhe muudab heli kvaliteeti. Tehnikaga kokkupuutuja jaoks on see nagu võimatu.
                  Olen selle kohta lugenud nii mõndagi netifoorumiteemat. Kui "oi, see kaabel tegi heli kohe palju-palju paremaks"-stiilis teemad kõrvale jätta, siis bittide ajalist jaotust/täpsust natuke asjatundlikumalt lahkavad teemad tekitavad mõningaid mõtteid. Et saastast bitte läbi lastes võib kohalejõudev tulemus siiski mõnevõrra kvaliteetkaablist läbilastust erineda.
                  Võib, aga ei pruugi...

                  Millegipärast pole kuskil ette jäänud selliste mõõtmiste tulemusi, kus USB (või ka näiteks HDMI) signaaliallika originaalsignaal ning sellest splitteri kaudu väljastatud niing võrreldavate kaablite kaudu kohaletoimetatud andmevoog oleks sihtpunktis logeri või ostsilloskoobi alusel salvestatud ning neid saabuvaid bitte uuritud-võrreldud.

                  Paras TTÜ (vabandust, see ...tech ei tule kuidagi üle näppude ;-) ) esimese-teise kursuse tudengi väike uurimistöö...

                  Comment


                    Vs: Foorumlaste audiosüsteemid!

                    Esmalt postitatud urmas78 poolt Vaata postitust
                    Usb kaabel muudab heli? Uskumatu millesse uskuda. Ainult tehnikavõhik arvab et usb juhe muudab heli kvaliteeti. Tehnikaga kokkupuutuja jaoks on see nagu võimatu.
                    Ma olen ka seda märganud. kuid mitte heliga seoses vaid printerite ja scanneritega seoses. Pika ja peenikese usb kaabli tagant ei leita seadet, kuigi kaabel on terve ja andmevahetus justkui toimib.

                    Comment


                      Vs: Foorumlaste audiosüsteemid!

                      Esmalt postitatud urmas78 poolt Vaata postitust
                      Usb kaabel muudab heli? Uskumatu millesse uskuda. Ainult tehnikavõhik arvab et usb juhe muudab heli kvaliteeti. Tehnikaga kokkupuutuja jaoks on see nagu võimatu.
                      Uskumatu ainult nii kaua kui ise pole oma kõrvaga kuulnud. Ainult high-end audio võhik võib sellist juttu rääkida.

                      Comment


                        Vs: Foorumlaste audiosüsteemid!

                        Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
                        Uskumatu ainult nii kaua kui ise pole oma kõrvaga kuulnud. Ainult high-end audio võhik võib sellist juttu rääkida.
                        Jutt täiesti õige! Ja nagu kõik hiiend spetsialistid tevad, siis kõrvad kuulevad seda mida silmad näevad.
                        Tegelikut polegi ju vahet, kas "päriselt" midagi muutub või kas juhtmetel on mingi vahe...... oluline on, et me ise seda kuuleme.

                        Comment


                          Vs: Foorumlaste audiosüsteemid!

                          Esmalt postitatud kait poolt Vaata postitust
                          oluline on, et me ise seda kuuleme.
                          või arvame end seda kuulvat...

                          Comment


                            Vs: Foorumlaste audiosüsteemid!

                            Aga pressige üks fail sellest juhtmest läbi ja siis võrrelge kontrollsummasid. Peaks asi selge olema, kas jääb midagi puudu või ei jää.

                            Comment


                              Vs: Foorumlaste audiosüsteemid!

                              Esmalt postitatud Pläsku poolt Vaata postitust
                              Aga pressige üks fail sellest juhtmest läbi ja siis võrrelge kontrollsummasid. Peaks asi selge olema, kas jääb midagi puudu või ei jää.
                              Foorumite andmetel (ei loe end selle teema spetsialistiks, sestab vahendan loetut) ei pidavat probleem olema mitte bittide hulgas, vaid nende saabumise kiiruse stabiilsuses ja frontide kujus.

                              Comment


                                Vs: Foorumlaste audiosüsteemid!

                                Comment

                                Working...
                                X