Teade

Collapse
No announcement yet.

VälikontserDi heli kvaliteet

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

    Esmalt postitatud mati1 poolt Vaata postitust
    Tere, tegelikult ikka pàris nii ei ole,et vähem tehnikat ja vôimsust, seda parem heli. Kôik sôltub ikka ruumi suurusest. Üldjuhul tasub alati PA pool üle dimensioneerida (rohkem kôlareid) , siis on vôimalik saavutada kôlaritesse heli ajatades parem tulemus ruumi-vàlja erinevates punktides. See ei tähenda automaatset ülevôimendust, ka vaikselt mängides on nii oluliselt parem ja puhtam helipilt.
    Näiteks selline põnev automark nagu BMW on enamasti nagu üledimensioneeritud mootoriga (trassikiiruse 90km/h saavutamiseks vähemalt), mis võimaldaks nagu väga sujuvalt kuid ka dünaamiliselt sõita, ometigi võtavad end hästi tundvad kodanikud kuskilt et kui masin saab 200km/h arendada kerge vaevaga - tulebki siis see ära arendada.

    Sama tundub toimuvat ka helitehnikutega, kui nad teavad et neil on mingi 10kW laksu võtta siis see ka ära rakendatakse, no nui neljaks! See on lihtsalt nii, vaadakem endi ümber. See on diganoosiga nähtus, kuid ma jätan selle täpse sõnastuse spetsialistide hooleks.

    On (meeldivaid) erandeid, kuid need on tõesti erandid. Nii bemmimeeste kui helitehnikute hulgas, mõni on isegi mõlemat korraga.
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

      Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
      Näiteks selline põnev automark nagu BMW on enamasti nagu üledimensioneeritud mootoriga (trassikiiruse 90km/h saavutamiseks vähemalt), mis võimaldaks nagu väga sujuvalt kuid ka dünaamiliselt sõita, ometigi võtavad end hästi tundvad kodanikud kuskilt et kui masin saab 200km/h arendada kerge vaevaga - tulebki siis see ära arendada.

      Sama tundub toimuvat ka helitehnikutega, kui nad teavad et neil on mingi 10kW laksu võtta siis see ka ära rakendatakse, no nui neljaks! See on lihtsalt nii, vaadakem endi ümber. See on diganoosiga nähtus, kuid ma jätan selle täpse sõnastuse spetsialistide hooleks.

      On (meeldivaid) erandeid, kuid need on tõesti erandid. Nii bemmimeeste kui helitehnikute hulgas, mõni on isegi mõlemat korraga.
      Tore lugeda,et hindad ka kvaliteeti autode hulgas. Aga kihutamise kohapealt , katsu siis natuke ikka gaasipedaali vàhem sôkkuda. Trahvid on karmid ja kellele seda jama pärast vaja on. Mina üritan küll sôidukiiruse valikul lähtuda lubatud kiirusest. Aga kui oli see eelnev postituse esimene osa irooniana, siis see on küll väga labane ja väiklane.
      Tagasi helitehnika juurde. Lihtne katse , vôta kaks 12 tollist kôlarit ja kuula nt. väljas 30-40 m kauguselt normaalse helitugevusega,ürita ka natuke ringi liikuda,kuulates eri punktidest (oleks endale meeldiv kuulata ka pikemat aega). Siis lisa veel kaks samasugust kôlarit ja seadista nivoo samale tugevusele. Kui natuke helitehnikas oidu on , märkad heli täpsuse ja puhtuse osas suurt vahet.
      Aga jah, eks paraku helitehnikuid on igasuguseid. On olemas ka helinivoo normid. Kuid siiski ,kôige tàhtsam on kôrv, ka üledimensioneeritud süsteemi puhul. Kahjuks ei oska kaasa rääkida süldi ja suvepäede ansamblite helindamisest, pole ônneks pidanud sellise teemaga kokku puutuma. Küll on olnud palju koostöid suurepäraste artistidega, kes on tôsised muusikutest fanatid.
      viimati muutis kasutaja mati1; 27 m 2017, 15:53.

      Comment


        Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

        Esmalt postitatud mati1 poolt Vaata postitust
        Tore lugeda,et hindad ka kvaliteeti autode hulgas. Aga kihutamise kohapealt , katsu siis natuke ikka gaasipedaali vàhem sôkkuda. Trahvid on karmid ja kellele seda jama pärast vaja on. Mina üritan küll sôidukiiruse valikul lähtuda lubatud kiirusest. Aga kui oli see eelnev postituse esimene osa irooniana, siis see on küll väga labane ja väiklane.
        Tagasi helitehnika juurde. Lihtne katse , vôta kaks 12 tollist kôlarit ja kuula nt. väljas 30-40 m kauguselt normaalse helitugevusega,ürita ka natuke ringi liikuda,kuulates eri punktidest (oleks endale meeldiv kuulata ka pikemat aega). Siis lisa veel kaks samasugust kôlarit ja seadista nivoo samale tugevusele. Kui natuke helitehnikas oidu on , märkad heli täpsuse ja puhtuse osas suurt vahet.
        Aga jah, eks paraku helitehnikuid on igasuguseid. On olemas ka helinivoo normid. Kuid siiski ,kôige tàhtsam on kôrv, ka üledimensioneeritud süsteemi puhul. Kahjuks ei oska kaasa rääkida süldi ja suvepäede ansamblite helindamisest, pole ônneks pidanud sellise teemaga kokku puutuma. Küll on olnud palju koostöid suurepäraste artistidega, kes on tôsised muusikutest fanatid.
        Valdaval enamusel PA kõlaritel on ju ruupori verikaalne ja horisontaalne katvus fikseeritud (90x50 vms) ja sel juhul ei tohiks mitut kõlarit samasse sektorisse üldse suunata. Mida väiksemaks lainepikkus läheb, seda rohkem mõlema kõlari faasid paigast lähevad. Kas testi eesmärk ongi näidata, mis juhtub, kui antud reegli vastu eksida?

        Comment


          Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

          Esmalt postitatud mati1 poolt Vaata postitust
          Mina üritan küll sôidukiiruse valikul lähtuda lubatud kiirusest. Aga kui oli see eelnev postituse esimene osa irooniana, siis see on küll väga labane ja väiklane.
          Ma ei ürita, vaid lähtungi lubatud kiirusest (Cruise Control on märksõnaks), säästetud raha kulub mujale ära.
          Mati, kogu lugupidamisega, see mida räägid on õige jutt kuid kehtib Teie ringkonna suhtes, need kes lähtuvad nn süldipidude latist, ei tea asjast piltlikult öelduna muud kui kilovatte. Tean ka selliseid tegelasi kes omavad ise teatud helindussüsteeme ning nende toodetud heli ei esita mitte artisti nägemust asjast vaid süsteemist võetakse viimast selle mõttega et "näete mida minu süsteem suudab"...
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

            Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
            Näiteks selline põnev automark nagu BMW on enamasti nagu üledimensioneeritud mootoriga (trassikiiruse 90km/h saavutamiseks vähemalt), mis võimaldaks nagu väga sujuvalt kuid ka dünaamiliselt sõita, ometigi võtavad end hästi tundvad kodanikud kuskilt et kui masin saab 200km/h arendada kerge vaevaga - tulebki siis see ära arendada.

            Sama tundub toimuvat ka helitehnikutega, kui nad teavad et neil on mingi 10kW laksu võtta siis see ka ära rakendatakse, no nui neljaks! See on lihtsalt nii, vaadakem endi ümber. See on diganoosiga nähtus, kuid ma jätan selle täpse sõnastuse spetsialistide hooleks.

            On (meeldivaid) erandeid, kuid need on tõesti erandid. Nii bemmimeeste kui helitehnikute hulgas, mõni on isegi mõlemat korraga.
            Kui on autol võimsust parasjagu, siis võimaldab see mõningaid manöövreid ohutumalt teha nt möödasõit on lühem ja pealesõit autodevoogu samuti. Ja see kõik lubatud piirkiiruse piires. Audios sama, kui headroom piisav, siis võimaldab see mõningaid helinüannsse loomutruumalt esitada ilma kõrvu rikkumata.
            Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

            Comment


              Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

              martk, täiesti nõus, aga ometi leidub helimehi kes ajavad limiterile -0,2dB ette ja siis max poweriga tuld "turvaliselt" .
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

                Mis kuradi headroomist ja suuna karast jutt, asi on reeglina fundamentaalselt vale, susisev vokaal, kõrge ots lõikab kõrvad, bass mõmiseb nii et ei saa aru kas tegu on bassikitarri või jumal teab millega mingist resolutsioonist pole aimugi kõik ühe keele mõmin. Kurat kui selliseid hädasid ei saa mikriga üles võtta siis peab maailmas ikka midagi päris mäda olema.
                Mina näen asja lihtsalt, kellegi töö on tegema või pole soovi isegi mitte teha, see et helimeestel sellise müra juures mida nad toodavad kuulmine kadunud on elementaarne vist?

                Comment


                  Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

                  Ja MK, õigus. Paraku nii on helimeestega. Kurb muidugi ,et siinses teemas juba dikteeriti ette sagedusvahemikke, mida tuleks lõigata vokaali puhul. "Lihtne, lahe". Ise üritan vältida lôikumisi, isegi siis, kui on sagedus kriitiline tagasiside suhtes.
                  Küll aga üritan erinevad pillid seadistada-reserveerida vajalike sagedusvahemikega helispektrisse (vabandan enda väljendusoskuse pärast, et oleks ruumi kôikkidele pillidele).

                  Comment


                    Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

                    Esmalt postitatud mati1 poolt Vaata postitust
                    Küll aga üritan erinevad pillid seadistada-reserveerida vajalike sagedusvahemikega helispektrisse (vabandan enda väljendusoskuse pärast, et oleks ruumi kôikkidele pillidele).
                    Kas see ei peaks mitte pillimeeste või produtsendi rida olema, et nii ja selliseid lugusid mängida, et pillid spektris päris samaaegselt üksteise otsas ei oleks?

                    Comment


                      Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

                      Esmalt postitatud mati1 poolt Vaata postitust
                      Kurb muidugi ,et siinses teemas juba dikteeriti ette sagedusvahemikke, mida tuleks lõigata vokaali puhul. "Lihtne, lahe". Ise üritan vältida lôikumisi, isegi siis, kui on sagedus kriitiline tagasiside suhtes. .
                      Ma olen elus ehitanud vähemalt ühe ekvalaiseri. Ehitasin selle mitte koduseks kasutamiseks, vaid just ansamblile heli kvaliteedi parandamiseks ja vigade leidmiseks. Ribasid oli piisavalt ja sai erinevaid seadistusi ka proovitud ning muusikute poolt kuulatud - hinnatud.
                      Antud üritusel hakkas mulle eriti kõrva mikrofoni seadistus ja ma ütlesin ka teistele, mida oleks vaja muuta. Bassid olid liiga peal, alumine ots piiramata - laulja hääl ei olnud normaalne. Kohati oli valjemas kohas mikrofoniefekt (üldse oli liiga palju dB), s-susises kohutavalt. Loomulikult on olemas ka mikrofone, kus on juba vastava sageduskarateristikuga eelvõimendi. Kuid polnud kumbagi. Instrumentide oma ma ei kommenteeri, see on maitseasi või mõne esineja „käekiri“. Ma ei saa kuulata head muusikat, kui miski häirib kvaliteedis või on üle mõistuse valju nivooga. (Nagu ei maitse mulle ka hea tort, mis on lastud kõrbema).

                      Eespool sooviti teada saada seadmete marke ja kasutajaid. Ma uurisin tookord, kui ühel meie kontserdil kasutati väga madalaid suure amplituudiga sagedusi – uurisin mehe olemasolevat ja eelmist tehnikat (sünte jne), nende võimalusi ja tehnilisi andmeid. Lugesin foorumeid, kus räägiti kaasaegsetest seadmetest, uurisin seadmete tehnilisi näitajaid ja võimalusi. Eks igaüks võib seda sama teha.
                      Väike näide soovitatud seadistustest: 5.4 tabel 1.

                      Comment


                        Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

                        Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust

                        Eespool sooviti teada saada seadmete marke ja kasutajaid. Ma uurisin tookord, kui ühel meie kontserdil kasutati väga madalaid suure amplituudiga sagedusi – uurisin mehe olemasolevat ja eelmist tehnikat (sünte jne), nende võimalusi ja tehnilisi andmeid. Lugesin foorumeid, kus räägiti kaasaegsetest seadmetest, uurisin seadmete tehnilisi näitajaid ja võimalusi. Eks igaüks võib seda sama teha.
                        Väike näide soovitatud seadistustest: 5.4 tabel 1.
                        https://www.mi7.co.jp/products/preso...N_17072014.pdf


                        Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
                        Tehnika on täiesti ulmeline. Meie bändid vaevalt sellist tehnikat ostavad või isegi rendivad, ilmselt pole rentimise valikuski.
                        Paned tehnika paika alates mikrofonidest kuni kõlariteni ja ühe nupuvajutusega võetakse üles ruumi või välja akustilised omadused. Seade teeb ise vastavalt softile ja valikutele helipuldis vajalikud korrektsioonid. Põhiline võistlus käib erinevate softide vallas. Eks praktika annab vastuse.
                        Mis see ulmeline tehnika on? Paluks konkreetseid näiteid, mitte viidet Presonuse helikaardile.

                        Comment


                          Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

                          Tere, esmalt helispektri jaotusest, igal pillil-instrumendil on oma attack sagedus spektris, mida tuleb siiski välja tuua, kui pille rohkem. Mingismôttes sa pead peas ette kujutama kuidas sa need paigutad ,et seda oleks ka saalis kuulda. Isegi esmalt bass trumm, mis tundub lihtne olevat helivôimenduse poolest ,osutub oluliselt keerukamaks seadistustelt puldis (lôike ja attack sagedus, gate, compressor) ja loomulikult mehest , kes frummide taga. Selle all môtlen tema mänguoskust ka vaikselt trumme puhtalt mängida. Ônneks olen saanud võimendada selliseid trummareid kes oskavad perfektselt nii mängida.
                          Vokaali lôikumisega olen väga ettevaatlik olnud,seda ei ole vôimalik teha päris kellegi soovituste järgi. Kôik sôltub laulja hääle iseärasusest,saali akustikast. Päris jube on kuulata "tünni saundiga " inimese häält, paraku on see tôesti levinud paljude helitehnikute seas. Sellist heli kuuldes , tahaks ise ka saalist minema joosta. Alumist otsa (80-100Hz ) lôikan maha ja siis kerge kurv veel 150Hz kantti, aga siin sõltub juba kas ,nais v. mees hääl. Edasi üritan eku juba suht sirgeks jätta (1,5 KHz ümbrust natuke korrigeerin). Mikritena kasutan tavalisi keskklassi Shure Beta sarja toodangut,nii vokaalis kui instrumendi ja trummisetis. Kondekatest on mind tôsiselt üllatanud (heas môtes) Samson C02 sari.
                          Läks natuke pikale ja vist ka teemast mööda.
                          viimati muutis kasutaja mati1; 29 m 2017, 06:20.

                          Comment


                            Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

                            Selgita, mis asi on instrumendi attack sagedus?
                            Mulle tundub, et nimi ja sisu ei ole need, kuidas mina neist aru saan.

                            Comment


                              Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

                              Esmalt postitatud ats poolt Vaata postitust
                              Mis see ulmeline tehnika on? Paluks konkreetseid näiteid, mitte viidet Presonuse helikaardile.
                              Helikaardi viide oli vastus mikrofoni korrektsioonile.

                              Comment


                                Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

                                Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
                                Helikaardi viide oli vastus mikrofoni korrektsioonile.

                                http://www.professional-audio.de/tes...-optimizer-st/
                                See karp istub enne lõppvõimendit ja kasutab ruumi mõõtmiseks enda mikrofone. Laval olevasse tehnikasse, ega mikserpulti ei sekku ta kuidagi. Pole ju teab mis ulme ja kättesaamatu asi. Igal soliidsemal PA tootjal on modelleerimistarkvara olemas.

                                Comment

                                Working...
                                X