Teade

Collapse
No announcement yet.

Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

    OSX on miski huvitava seose loonud ... aga esiteks siis Euroviisu kohta, sati pealt tuli ikka 4:2:2 värviruumis signaal... 4:4:4 ja kasutakse ülivähe ja üldiselt seda toetavaid seadmeid on veel vähem HDCam SR makke minuteada eestis näiteks ei ole. Eurovisiooni HDs "maale" toomine käis jah nii, et kogu töötlus (tiitrid ja helid) tehti HDs ja elion sai otse 1,5G pakkimata signaali mille nad siis ~7Mega peale ja ma eeldan et ka 4:2:0 värviruumi pakkisid.
    Mis aga puutub kordustesse siis kahjuks jah ... ei ole võimalik tegelikult salvestada täisribas asju, stuudiotest väljub SD puhul 10-bit 270 Mbit SDI mis otsesaatel läheb ka majast sellisena välja jällegi siis erinevatele teenuspakkujatele kes selle signaali vastavalt oma võrgu võimalustele pakivad (värviruum on levitamisel üldjuhul 4:2:0). Kordusesse ja ka arhiivi tuleb paratamatult seda signaali "pakkida" ja üldjuhul jääb see pakkimine 30-50 Mega I-frame vahele.
    edit: eraldi teema on veel vanemate arhiivimaterjalide (Betal, laial lindil, filmil) digiteerimine, ehk siis digiteerimise kvaliteet sõltub jubedalt digiteeritava kvaliteedist, meeletute müradega originaali "digisse" pööramine ja pakimine kipub kahjuks artifakte kaasa tooma, et seda kvaliteetsemalt teha peaks niiöelda basebandis kõigepealt signaali töötlema (puhastama) säärased kvalitetseadmed (näiteks Snelli Alchemist PhC) maksavad aga kahjuks väga koledaid rahanumbreid.
    viimati muutis kasutaja Sgrafito; 05 m 2012, 08:48.

    Comment


      #47
      Vs: Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

      Kahju muidugi, eriti tulevikule mõeldes, et digi saadetest nn. originaali ei säilitatagi.

      Comment


        #48
        Vs: Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

        Esmalt postitatud Sgrafito poolt Vaata postitust
        sati pealt tuli ikka 4:2:2 värviruumis signaal...
        Sorry tõesti, ma igapäevaselt ju tegelikult bitte ei loe, ju see värviruumi määratlus kuidagi automaagiliselt tulenevalt eelnevast jutust tekkis...
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #49
          Vs: Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

          Ei ega ma ju ei pahandanud kui see kogematta selliselt kõlas siis väga vabandan
          Selle nn. originaali salvestamisega põhiliseks hädaks on mahu ja info pealetulemise kiiruse probleem, SD puhul 270 Mbit/s oleks veel kuidagigi mõeldav, 1080i ja 720p 1,5 Gbit/s ning 1080p 3Gbit/s on aga tänapäevamõistes (usutavasti ka lähituleviku jaoks) ikka ulmelised mahud.

          Comment


            #50
            Vs: Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

            Tegelikult ma ei mõlenud nn. originaali all pakkimata kujul salvestamist, oleks ju mõistlik mingi sellise kvaliteediga salvestada, et vaataja ei teeks vahet. Ei pea nagu ennast mingiks video spetsiks aga praegu on see vahe ära tuntav.
            Ilmselt tuleb siin natuke mängu ka teenusepakkujate küüneviha. Kas poleks mõistlikum, et ETV määrab ise oma signaali pakkimise mooduse kuni lõppkasutajani välja ja annab teenusepakkujatele juba ainuõigelt pakitud stiimi, mida enam kellelgi pole õigust ümber pakkida, või pole see tehniliselt võimalik?

            Comment


              #51
              Vs: Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

              infot algajale teleriostjale on tiba teemast mööda kaldumas ... aga minupoolest miks ka mitte
              Eks se salvestamise maht ole selline mitmeotsaga asi, 50 ja 30 mega erinevus ei kõla ju just suurena, kui aga mahud on tuhandetes ja kümnentes tuhandetes tundides siis on kogumahus vahe ikka meeletu (number tähistab ühe sekundi mahtu), ehk siis lühidalt on asi kinni alati rahas. Eriti probleemseks muutub asi tegelikult HD maailmas, kui SD puhul kasutatakse pea alati nn I-frame põhist kodeerimist siis HD puhul on kasutuses nii longgop kui I-frame, esimene siis 50 mega (kasutatakse ka madalamat mahtu aga siis 4:2:0) ... teisel juhul 100 - 180 Mega.
              Selle teenuspakkujatega on kahjuks jah nii, et neid väga käskida ei saa, õhulevis maksab iga bitt ja mitte vähe, kaablite puhul on natuke asi paindlikum aga siiski tehnilised piirid tulevad ette.
              Ise pakkimisega (kuigi mulle isiklikult see meeldiks) on jällegi see häda, et Levira kasutab Mpeg4ja, Elion ja Starman aga Mpeg2te. Vabalevis oleks probleemiks ka statmux, ehk siis kui muksi haldaja on Levira siis ei ole võimalik lasta neil "meie" enkoodrit juhtida jne. ehk siis probleeme oleks.
              Teisest küljest lihtsustaks selline asjade korraldus kõvasti digis võimalike lisateenuste arendamist/kasutamist.

              Comment


                #52
                Vs: Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

                Nüüd siis telekas (Panasonic TX-P42VT30E) käes ja väga rahul sellega. Mingeid rohelisi laike või pirinat pole täheldanud. Eriti aga ūllatas mind tarne kiirus. Maksin pangaūlekandega kell 16 ja järgmisel päeval kell 12 oli telekas Valgas koduukse taga. Transpordi eest raha ei kūsitud.
                "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                Comment


                  #53
                  Vs: Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

                  Welcome to the club.
                  Pinin tuleb natuke hiljem.

                  Comment


                    #54
                    Vs: Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

                    Olen kah klubiliige
                    TH-42PV70P, 2aastat vana ja ei mingeid laike,pirinaid jne....

                    Comment


                      #55
                      Vs: Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

                      Esmalt postitatud ottok poolt Vaata postitust
                      Olen kah klubiliige
                      TH-42PV70P, 2aastat vana ja ei mingeid laike,pirinaid jne....
                      Klubiliikmeks saab ainult Full HD telekaga
                      "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                      Comment


                        #56
                        Vs: Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

                        tre. lugesin seda teemat ja tahaks plasma teleri kohta ainult häid sõnu öelda. endal ka sai muretsetud pioneer pdp-428xd kuro teler .http://www.pioneer.eu/uk/products/ar...8XD/index.html ja ei ole mingeid halbu sõnu pildi kvaliteedi suhtes öelda . teema algatajale niipalju , et telekas ise sätib oma pildi heledust vastavalt vaatamistingimustele . st-tuba valgem - pilt heledam ja vastupidi .kusjuures on 3 hdmi ja palju teisi sisendeid .värvid on selgemad kui mul eelmisel LCD teleril. huvitab see et teemaalgataja jättis mainimatta ARCAM firma resiiverid. http://www.hometheater.com/content/a...00-av-receiver. ise oman ja olen vägagi rahul . ning soovitaks kõlaritest AMPHION-i toodangut .http://www.audiophilia.com/hardware/amphion.htm . muidugi peavad kaablid ka korralikud olema .igati tänuväärne teema .

                        Comment


                          #57
                          Vs: Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

                          Arcam on nüüd ära mainitud Kindlasti vääris see firma juba varem äramärkimist, kuid kirjutades ei tule kõik vajalikul hetkel meelde...
                          Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
                          Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

                          Comment


                            #58
                            Vs: Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

                            Tehtud väiksemad täiendused ja parandused.
                            Ja kui keegi veel viitsib midagi juurde kirjutada, oleks see teretulnud.

                            Esmalt postitatud Cartman poolt Vaata postitust
                            Valmis sai väike kirjatükk, mis mõeldud sissejuhatuseks ja väikeseks ostujuhiseks audio-video maailma. Loodetavasti saab mõni inimene sellest ka kasu.

                            Teleri ja kodukino ostja abc

                            Uuendatud 05.05.12 - DTS, Dolby, THX


                            Kividega loopida ei ole mõtet, kui näpud sügelevad, siis kirjutage omalt poolt täiendusi, need on väga teretulnud.
                            Kui kirjutate, siis katsuge asi maakeeli võimalikult lihtsaks jätta või ära seletada, kõik FLAC, DAC ja muud loomad on plaanis esialgu jätta välja.
                            Pange kirjatükk mulle maili ja andke ka teada, kas soovite oma (hüüd)nime avaldamist.

                            Jõudu kõigile kel näpud sügelevad!
                            Ja muidugi õnnitlused neile, kes otsustavad oma esimese AV-süsteemi osta!
                            Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
                            Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

                            Comment


                              #59
                              Vs: Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

                              Lisatud:
                              Seadmete ühendamine, pesad, pistikud, muud väiksemad täiendused.
                              Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
                              Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

                              Comment


                                #60
                                Vs: Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

                                Väikesed täiendused tehtud Teleriostja abc-le, kirjutasin 3D kohta mõned read juurde...vajaks küll veel pikemat lahtikirjutamist ja seletust, sest paistab, et 3D teema on väga arusaamatu paljudele, eriti Eesti tingimustes.

                                Tehnika areneb tõesti kiiresti ja aasta tagasi kirjutatu, mis enamasti põhineb sellele eelnenud, 2011 aasta tehnikale, hakkab jääma ajale jalgu ning varsti peaks hakkama juba teksti kaasajastama
                                Loodan, et selleks ka kunagi aega leidub.
                                Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
                                Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

                                Comment

                                Working...
                                X