Teade

Collapse
No announcement yet.

Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

    Valmis sai väike kirjatükk, mis mõeldud sissejuhatuseks ja väikeseks ostujuhiseks audio-video maailma. Loodetavasti saab mõni inimene sellest ka kasu.

    Teleri ja kodukino ostja abc

    Uuendatud 05.05.12 - DTS, Dolby, THX


    Kividega loopida ei ole mõtet, kui näpud sügelevad, siis kirjutage omalt poolt täiendusi, need on väga teretulnud.
    Kui kirjutate, siis katsuge asi maakeeli võimalikult lihtsaks jätta või ära seletada, kõik FLAC, DAC ja muud loomad on plaanis esialgu jätta välja.
    Pange kirjatükk mulle maili ja andke ka teada, kas soovite oma (hüüd)nime avaldamist.

    Jõudu kõigile kel näpud sügelevad!
    Ja muidugi õnnitlused neile, kes otsustavad oma esimese AV-süsteemi osta!
    viimati muutis kasutaja Cartman; 05 05 2012, 12:03.
    Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
    Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

    #2
    Vs: Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

    Minuarust väga tubli asi valmis tehtud!
    Lugeda oli hea, kõik oli hästi selgeks tehtud ja seletatud.
    Ainuke koht kus ma infot sooviks oleks nende dekoordite nimedega, igast Dolby Digital jne.
    Muidugi igal kuulajal on oma eelistus aga võiks kirjas olla mida enamus inimesi kasutab, kasvõi meie foorumi rahvas.

    Comment


      #3
      Vs: Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

      Esmalt postitatud Buumu poolt Vaata postitust
      Ainuke koht kus ma infot sooviks oleks nende dekoordite nimedega, igast Dolby Digital jne.
      Muidugi igal kuulajal on oma eelistus aga võiks kirjas olla mida enamus inimesi kasutab, kasvõi meie foorumi rahvas.
      Kindlasti see info tuleb - ja ka palju muud. Iseküsimus on, et millal seda kõike jõuab...
      Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
      Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

      Comment


        #4
        Vs: Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

        Dekoodritest:
        http://www.hometheater.com/content/h...ceivers-page-2


        a muidu helindusest - kui võtta sihtgrupiks tehnikavõõras inimene siis alustaks, et
        1.eelarve paika - "miinimumprogramm" 5.1 süsteem - ress ~300, sw ~220, kõll keskmiselt ~100tk (~150 kesk, ~200 esi, ~150 taga).
        Kui aktsioonifilmid pole olulised või vaatamine toimub ainult õhtul (lapsed/naabrid magavad) siis sw ära jätta. Mõelda läbi tagakõlarite kaabeldus ja paigaldusvõimalused.
        2. Ressi valik - kas 2 tsooni on vajalik, kas ress mahub telekalaua riiulisse (43cm standardlaius + õhuruum - ressid lähevad kuumaks). Sees olevad digividinad on suht odavad ja neid on "algajale" piisavalt ning ka analoogosa on piisav, et riiulikõlareid ära võimendada.
        3. Kõlarid - odavamas hinnaklassis ja suure üldistamisega - mida raskemad, vähem elemente ja suuremad - seda prem hinna/kvaliteedi suhe. Ehk siis ~5+kg (riiulikõlar), 2 elementi, kesksagedus ~4...6.5". Kui subwoowrit ei osteta siis mõelda esikõlarite valikul, põrandakõlarite ostule - keskriba 6.5...8"..
        4. Kõlarite paigutus - kui on võimalik siis esikõlarid meeter seintest eemale ning keskmise kuulajaga võrdhaarne kolmnurk moodustada.
        5. Müügimeeste stamplause -"rusikareegel ütleb, et kaablite maksumus võiks olla 10-15% süsteemi kogumaksumusest" lasta kõrvust mööda.

        Eelarve kasvamisel, muutub kõlarite paigutus ja ruum mõju olulisemaks.
        Kui eelarve alla "miinimumi" siis kaaluda kasutatud tehnika ostu.
        -

        Comment


          #5
          Vs: Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

          Teleka osast on välja jäänud DVB-T2, mida on hea teleks omada juba nüüd, kui kunagi full HDTV hakkab tulema eerti kaudu, siis ilmselt just DVB-T2 standardis. Soomes peaks juba nii olema, vist.

          Comment


            #6
            Vs: Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

            Võib sisse panna. Jätsin meelega välja, kuna vist ainult üks mudel on Eestis müügil mis seda toetab. Ja lootus et see tuleb... isegi lihtlabast HDTV-d ei suudeta anda, mis siis uhkematest 3D edastusvõimalustest rääkida
            Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
            Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

            Comment


              #7
              Vs: Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

              Sonydest on rohkem kui üks mudel T2-võimeline, lisaks on aastajagu müügil olnud PCTV Nanostick T2 USB-tuuner.

              Põhjarannikul on T2-kanalitest praegu näha MTV3HD 35. kanalil ja kaks testkanalit 52. ja 24. kanalil. Koodivabad ja tugevama signaaliga kui tavakanalid. Ja T2 ei tähenda automaatselt haa-deed, võib ka SD- ja mobiilitv saateid edastada.

              Levira saatis Tallinna tornist ka sügisel mõned kuud T2-teste, mis on praeguseks lõppenud.


              E: lk 2 on 576x480 resolutsioon vale; Euroopas (ja Eestis) on SD reso 720x576, mõnel üksikul kanalil ka 702x576 või 544x576.

              Lk 4 CI – mooduli pesa kuhu saab vajadusel panna vaatajakaardi koos Conax-mooduliga tasuliste digikanalite vaatamiseks. (Lisasin paksus kirjas sõnad - on neid vaatajakaarte ennegi ilma moodulita CI-moodulipessa torgatud, pärast on vaatajakaardi väljaõngitsemine telerist päris tüütu.)
              viimati muutis kasutaja Scott; 04 05 2012, 21:06.
              73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
              ATiP1pN4XeM

              Comment


                #8
                Vs: Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

                Esmalt postitatud Scott poolt Vaata postitust
                E: lk 2 on 576x480 resolutsioon vale; Euroopas (ja Eestis) on SD reso 720x576, mõnel üksikul kanalil ka 702x576 või 544x576.

                Lk 4 CI – mooduli pesa kuhu saab vajadusel panna vaatajakaardi koos Conax-mooduliga tasuliste digikanalite vaatamiseks. (Lisasin paksus kirjas sõnad - on neid vaatajakaarte ennegi ilma moodulita CI-moodulipessa torgatud, pärast on vaatajakaardi väljaõngitsemine telerist päris tüütu.)
                Väga vajalik info, viin parandused sisse reso osas.
                Jah, mooduliga käib asi ikka, kirjutan veel täpsemalt lahti

                E: täpsustused on sisse viidud. Tänud!

                E2: uuendatud kogu teemat
                viimati muutis kasutaja Cartman; 05 05 2012, 11:49.
                Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
                Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

                Comment


                  #9
                  Vs: Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

                  Valmis väike põhjalikum täiendus teleri ostuhuvilistele

                  Televiisoriostja ABC

                  Seda kirjutades seisis mul silme ees hiljutine pilt kolmeliikmelisest perekonnast, keda müüja viis ühe väga õnnetu teleri juurest teise sama õnnetu juurde ja seletas ja seletas ning nemad ainult noogutasid. Ja noogutasid. Ja siis veel natuke. Ilmselgelt ei saanud nad enamusest aru, mille peale nad üldse noogutasid. Ja mul oli sellest perest väga-väga kahju, sest oli näha, et see oli neile suur väljaminek ning vale valiku korral peavad nad sellega kaua-kaua läbi ajama.
                  viimati muutis kasutaja Cartman; 06 05 2012, 17:50.
                  Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
                  Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

                  Comment


                    #10
                    Vs: Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

                    DVB-T2 tõesti Eestis veel ei levi aga DVB-S2 tuleb taevast rahulikult igale poole.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

                      Suured tänud Scott'ile, kes kirjutas peatüki „DVB, MPEG ülevaade ja seletused“
                      Täiendus läheb üles kohe, kui zone oma ftp korda saab.

                      Loodan et tuleb ka teiste poolt, kes viitsivad kirjutada, vajalikke täiendusi.

                      E: Televiisoriostja ABC uuendatud
                      viimati muutis kasutaja Cartman; 07 05 2012, 09:01.
                      Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
                      Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

                      Comment


                        #12
                        Vs: Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

                        Ei oska täpselt öelda kui millal see "toode" turule jõuab, aga Elion ja Samsung pidada koostööd tegema valmistamaks telerisse otse "pluginat" Elioni digitv teenuse tarbeks. (hetkeseisuga siiski pigem vähetähtis lisand igati korraliku ABC täiendamiseks )
                        Edit: lugesin ka heliosa kus jäi silma ProLogic seletus, võibolla ei ole liiga "maalähedane" kuid, et tulemus oleks õigesti dekodeeritud 5.1 peab tegelikut olema ka algmaterjal kodeeritud vastavalt ProLogic enkoodriga kus lisatakse dikreetsed 5.1 kanalid faasmaatriksil põhinevalt stereosignaali.
                        viimati muutis kasutaja Sgrafito; 07 05 2012, 13:50.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

                          Esmalt postitatud Sgrafito poolt Vaata postitust
                          Ei oska täpselt öelda kui millal see "toode" turule jõuab, aga Elion ja Samsung pidada koostööd tegema valmistamaks telerisse otse "pluginat" Elioni digitv teenuse tarbeks. (hetkeseisuga siiski pigem vähetähtis lisand igati korraliku ABC täiendamiseks )
                          Edit: lugesin ka heliosa kus jäi silma ProLogic seletus, võibolla ei ole liiga "maalähedane" kuid, et tulemus oleks õigesti dekodeeritud 5.1 peab tegelikut olema ka algmaterjal kodeeritud vastavalt ProLogic enkoodriga kus lisatakse dikreetsed 5.1 kanalid faasmaatriksil põhinevalt stereosignaali.
                          See elioni plugin oleks küll huvitav ilmselt paljudele inimestele.
                          ProLogicu kohta õige tähelepanek ja kindlasti läheb see sobivasse kohta kirja.

                          Samas paluks kõigi abi, kes viitsivad natuke kõlaritest kirjutada, hetkel on kõlarite teema veel puudu. Teretulnud on ka mõned kirjaread, et saaks kasvõi erinevate kuulajate muljeid laiemaks, sest erinevate kõlarite kuulamine ja soovitamine on subjektiivne tegevus. Ja nagu teemast isegi aru saate, siis ootan enim infot filmide kuulamise kohta. Muidugi muusika kuulamise info sobib ka, aga kuna ise sellega ei tegele, siis jääb minu huvist natuke kaugele ning sel juhul paluks natuke põhjalikumalt, sest sinna täiendada ma ise eriti ei sooviks.
                          Võib saata mulle PS-i või ka siiasamasse.
                          viimati muutis kasutaja Cartman; 07 05 2012, 21:51.
                          Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
                          Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

                          Comment


                            #14
                            Vs: Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

                            Esmalt postitatud Cartman poolt Vaata postitust
                            Valmis sai väike kirjatükk, mis mõeldud sissejuhatuseks ja väikeseks ostujuhiseks audio-video maailma. Loodetavasti saab mõni inimene sellest ka kasu.

                            Teleri ja kodukino ostja abc

                            Uuendatud 05.05.12 - DTS, Dolby, THX


                            Kividega loopida ei ole mõtet, kui näpud sügelevad, siis kirjutage omalt poolt täiendusi, need on väga teretulnud.
                            Kui kirjutate, siis katsuge asi maakeeli võimalikult lihtsaks jätta või ära seletada, kõik FLAC, DAC ja muud loomad on plaanis esialgu jätta välja.
                            Pange kirjatükk mulle maili ja andke ka teada, kas soovite oma (hüüd)nime avaldamist.

                            Jõudu kõigile kel näpud sügelevad!
                            Ja muidugi õnnitlused neile, kes otsustavad oma esimese AV-süsteemi osta!
                            Algne materjal on saanud lisa kõlarite seletuste ja valikute osas.
                            Praegusel hetkel ise enam täiendusi sisse viia ei plaani, võibolla kirjutan kunagi tulevikus paremini kogu asja ümber...
                            Kui aga kellelgi on midagi lisada ja teistega jagada, siis asjalik info läheb alati sisse.
                            Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
                            Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

                            Comment


                              #15
                              Vs: Infot algajale teleri ja ressiiveriostjale

                              M6ned kommentaarid,

                              Brodule - tegelt ka? Ma arvan, et selle viitega Sa just v66rutasid enamiku oma lugejatest kes hakkasid sel momendil 2rritusest 6hku ahmima Ma siiralt usun, et taolised "lahendused" j22gu sinna j2rku kui huvilised ise pingsalt netis ringi tuhnima hakkavad, mitte sissejuhatusse algajatele.

                              Samuti soovitaks v2iksema eelarve korral t6siselt kaaluda 5.1'st loobumist ( liigse hinna t6ttu ) ning kvaliteetsema 2.1 lahenduse soovitamist. K6larite m6istliku paigutuse korral ei ole p6hjust karta auku seal kus tavaliselt oleks keskkanal. Ning kuna v2ga suur osa materjalist mida t6en2oliselt tarbitakse ( arvestades ostja keskmist vanust ja v2ljakujunenud lemmikuid ) ei oma nagunii loomuliku surroundi, ei tunta sellest ka eriti puudust.

                              7.1 ja keerulisemad lahendused v6iks samuti v2lja j2tta, las avastavad hiljem omal vastutusel - v6iks j22da hoiatus, et kvantiteediga kvaliteeti ei asenda.

                              Comment

                              Working...
                              X