Teade

Collapse
No announcement yet.

Käsitöökõlarite tootmine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Üks tippklassi valjukate väiketootja, mis esimesena meelde tuleb on RAAL, tehakse neid Serbias mõne inimese jõul.

    Comment


      #77
      Probleem ei seisne mitte tippklassi kõlarite tegemises vaid nende mahamüümises. Nii lihtne see ongi.

      Comment


        #78
        Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust

        Tehniliselt on valjuhääldi suht lihtne toode. ... DSP tulekuga on olukord palju muutunud, võimalusi juurde tulnud, ja mis kujuga see kõlar on, enam nii oluline pole[/FONT]
        Olen päri, et teemaalgataja tahtmine õhinapõhiselt algtõed omandadada on tervitatatav, kuid foorum teda vaevalt nimelisele/tööstluslikule väiketootmisele välja aitab. Tuleks tal siinmail ikka esteloni ja audese poole pöörduda, et maik suhu saada ja siis omanimelist toodet edasi arendada.

        Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

        Comment


          #79
          Esmalt postitatud scanspeak poolt Vaata postitust

          Mõistlik hind on see, kui sama kvaliteetse või isegi parema soundi eest maksad 2-3 korda vähem (olgu see hind siis 300, 3000 või 30 000 - vahet pole).
          Või siis teistpidi sõnastades, kui mingi kõlar maksab poes näiteks 30 000 ja konkreetne käsitöö kõlar mis pakub sama head või paremat heli, maksab 10-15 (hädapärast isegi 20) tuhat, siis on hind üsna mõistlik. Kusjuures sellist tulemust ei ole sugugi raske saavutada. Suurim probleem asub inimestel hoopis kahe kõrva vahel, sest enamus ostab Brandi, mitte heli ja neid, kes ostaks 10-15 tuhande eest hästi mängiva no-name kõlari, on tunduvalt vähem, kui neid kes ostaks 30 000 eest üles haibitud ja tuntud brandi toote, mis ei pruugi kaugeltki sama hästi mängida.
          Mina pole sinu väidetega nõus. Toon näite:

          https://www.peak-consult.dk/kopi-af-princess-v

          Nende kõlarite poehind on 105000€. Kui keegi teeks sama hästi mängivad kõlarid minimaalselt 35000 euro eest, siis miks ma peaksin ostma selle hinnaga noname kõlarid, kui originaalid saaksin kasutatuna 22500 euro eest?

          http://www.highend-broker.com/highen...p?product=2310

          Ühesõnaga, põlve otsas tehtud kõlareid ei saa võrrelda poekõlaritega. Kui, siis ainult järelmüügis olevatega.
          "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

          Comment


            #80
            Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust

            Mina pole sinu väidetega nõus. Toon näite:

            https://www.peak-consult.dk/kopi-af-princess-v

            Nende kõlarite poehind on 105000€. Kui keegi teeks sama hästi mängivad kõlarid minimaalselt 35000 euro eest, siis miks ma peaksin ostma selle hinnaga noname kõlarid, kui originaalid saaksin kasutatuna 22500 euro eest?

            http://www.highend-broker.com/highen...p?product=2310

            Ühesõnaga, põlve otsas tehtud kõlareid ei saa võrrelda poekõlaritega. Kui, siis ainult järelmüügis olevatega.
            Hea näide sellest, et inimesed ei usalda "no name kõlareid" sõltumata sellest, kui hästi nad mängivad. Ja vähe on neid, kes usaldavad oma kõrvu rohkem, kui mingit kõigile teada olevat brandi.

            Siit ka teema algusesse tagasi ... äri sellest ideest vaevalt et välja tuleb ja iga uus alustaja on ju automaatselt "no name" tootja...kas pole?

            Aga mis puutub arvamusse, et käsitöökõlar on kuidagi kehvem või kahtlasem, siis siin tasuks olla veidi avatuma meelega. Kindlasti on nende hulgas suur hulk keskpäraseid käkke, kuid aegajalt võib leida ka tõelisi pärle, mis mitte ainult ei konkureeri, vaid mängivad endast kordades kallimaid kõlareid pika puuga üle.

            No ja muidugi siinkohal tahaks jälle meenutada vana head teemat - kuidas kujuneb poekõlari lõpphind ja et toodet ennast on seal u 20-25 % protsendi eest. Ülejäänu moodustavad reklaam, marketing, maaletoojate ja lõppmüüjate kasumid, maxud, jne. Ja selle sama 105 000 maksva peak-consulti reaalne hind põlve otsas tehtuna olekski heal juhul suurusjärgus mitte rohkem kui 20 tuhat

            Aga selle kinnituseks võin öelda, et mingi aeg tagasi sa tehtud üheke kliendile PEAK CONSULT DRAGON LEGEND analoog. Välimus oli küll veidi tagasihoidlikum ja tööd oli omajagu aga Sound seevastu võttis õhku ahmima.
            Täpselt ma ei kalkuleerinud aga lõppkulud kliendile olid umbes suurusjärgus 25 000 +/- Originaal uuena maksis u 180 000.-



            Click image for larger version

Name:	Kõlar soome.jpg
Views:	415
Size:	97,1 KB
ID:	1121522

            Comment


              #81
              Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
              Mis seda peaks takistama? Tehniliselt on valjuhääldi suht lihtne toode. Tänapäeva tootmise kultuuri arvestades, ei peaks tootmisega probleeme tekkima, juhul kui on idee olemas, kuidas ja mida teha. DSP tulekuga on olukord palju muutunud, võimalusi juurde tulnud, ja mis kujuga see kõlar on, enam nii oluline pole. Samas valjukad saab mängima panna mida iganes, vaadata kasvõi neid siinmainitud bumbokse. Ega nendest resonansidest, ja peegeldustest ei saa jagu kunagi, küsimus on rohkem selles, kui head on need kõrva jaoks.
              Maailmas on juba olemas lugematu arv kõlaritootjaid ja neid firmasid,mis toodavad valjukaid.Minu jaoks jääb veidi arusaamatuks,miks peaks keegi tegema siin Eestis mingi valjukate tootmise ettevõtte?Kas olemasolevad valjukad ei rahulda tehnilisi nõudmisi,kas nad on liiga kallid/odavad?Tuletan meelde,et ettevõtte (äri) eesmärk on KASUMI teenimine.No ei ole võimalik siin püsti panna valjukate/kõlarite tootmine,kui sama asi tehakse Hiinas valmis kordades odavamalt.Kui seda kõlarite ehitust võtta kui enda hobi ja huvi ning silmaringi laiendamist,saan ma asjast väga hästi aru ja toetan sellist tegevust.Mingit kasumlikku äri ma kahjuks siin ei näe.Vaadates tõeliste analoog-vanakooli helifanaatikute filosoofiat,siis igasugused DSP-d on täiesti välistatud.Ja mis veel kõige hullem:järjest vähemaks jääb sellist rahvast,kes üldse peavad lugu sellise tasemega helikvaliteedist ja vastavast tehnikast.Tänapäeva noori üldjuhul ei huvita mingid võimendid ega kõlarid.Isegi telekat pole neile vaja.Neile piisab nutifoonist,läpakast,kiirest interneti ühendusest ja kõrvaklappidest.
              viimati muutis kasutaja Ints; 24 07 2022, 18:20.
              Vana helitehnika remont Pärnus

              Comment


                #82
                Ints, ei olegi vahet kas koos või ilma DSP ´ta lahendused, kasumlikkuse vaatekohast ei lähe äriks kummalgi juhul.
                Praeguses n.ö. üldpoliitilises kliimas on mõtekam mingite elutagavate teemadega tegeleda, kasumit silmas pidades, muusikakuulamine seda küll toetab aga ei taga.

                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  #83
                  Esmalt postitatud scanspeak poolt Vaata postitust

                  Aga selle kinnituseks võin öelda, et mingi aeg tagasi sa tehtud üheke kliendile PEAK CONSULT DRAGON LEGEND analoog. Välimus oli küll veidi tagasihoidlikum ja tööd oli omajagu aga Sound seevastu võttis õhku ahmima.
                  Täpselt ma ei kalkuleerinud aga lõppkulud kliendile olid umbes suurusjärgus 25 000 +/- Originaal uuena maksis u 180 000.-
                  Kui palju need originaal PEAK CONSULT DRAGON LEGEND kõlaritest erinesid, valjukad vist ei olnud samad?
                  viimati muutis kasutaja moi; 25 07 2022, 18:39.

                  Comment


                    #84
                    f .
                    viimati muutis kasutaja marcor1; 26 07 2022, 19:40.
                    -

                    Comment


                      #85
                      Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust

                      Mina pole sinu väidetega nõus. Toon näite:

                      https://www.peak-consult.dk/kopi-af-princess-v

                      Nende kõlarite poehind on 105000€. Kui keegi teeks sama hästi mängivad kõlarid minimaalselt 35000 euro eest, siis miks ma peaksin ostma selle hinnaga noname kõlarid, kui originaalid saaksin kasutatuna 22500 euro eest?

                      http://www.highend-broker.com/highen...p?product=2310

                      Ühesõnaga, põlve otsas tehtud kõlareid ei saa võrrelda poekõlaritega. Kui, siis ainult järelmüügis olevatega.
                      aga ühel juhul sa ju ostad kasutatud ja teisel juhul saad uue. kui sedasi läheneda ja teha ka noname kõlar kasutatud juppidest siis saab ka seal hinna alla.
                      olgem siiski ausad. juurde hindlus on edasimüüjate juures ikkagi 40-70 protsenti, seega selle kõlari jae hind on on sinna 55000 juurde.
                      päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

                      Comment


                        #86
                        Esmalt postitatud Ints poolt Vaata postitust

                        Maailmas on juba olemas lugematu arv kõlaritootjaid ja neid firmasid,mis toodavad valjukaid.Minu jaoks jääb veidi arusaamatuks,miks peaks keegi tegema siin Eestis mingi valjukate tootmise ettevõtte?Kas olemasolevad valjukad ei rahulda tehnilisi nõudmisi,kas nad on liiga kallid/odavad?Tuletan meelde,et ettevõtte (äri) eesmärk on KASUMI teenimine.No ei ole võimalik siin püsti panna valjukate/kõlarite tootmine,kui sama asi tehakse Hiinas valmis kordades odavamalt.Kui seda kõlarite ehitust võtta kui enda hobi ja huvi ning silmaringi laiendamist,saan ma asjast väga hästi aru ja toetan sellist tegevust.Mingit kasumlikku äri ma kahjuks siin ei näe.Vaadates tõeliste analoog-vanakooli helifanaatikute filosoofiat,siis igasugused DSP-d on täiesti välistatud.Ja mis veel kõige hullem:järjest vähemaks jääb sellist rahvast,kes üldse peavad lugu sellise tasemega helikvaliteedist ja vastavast tehnikast.Tänapäeva noori üldjuhul ei huvita mingid võimendid ega kõlarid.Isegi telekat pole neile vaja.Neile piisab nutifoonist,läpakast,kiirest interneti ühendusest ja kõrvaklappidest.
                        Kust see pessimism küll tuleb? Kui võtta Skandinavija, siis praktiliselt igas külas võib leida seltskonna, kes midagi teeb, ja leiab kellele see maha müüa. Tean seda oma kogemusest, sest olen aastakümneid igal suvel tsikliga 40-60 tuhat kilomeetrit maha sõitnud. Lisaks kui majandus kukub, on väga õige aeg midagi uut alustada, sest inimesed muutuvad palju koostööaldimaks. Valjukaid turustada on palju lihtsam, neid saab müüa otse tootjale, kui midagi üldse tegema hakata, sellest oleks hea alustada.
                        Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                        Comment


                          #87
                          Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                          Olen päri, et teemaalgataja tahtmine õhinapõhiselt algtõed omandadada on tervitatatav, kuid foorum teda vaevalt nimelisele/tööstluslikule väiketootmisele välja aitab. Tuleks tal siinmail ikka esteloni ja audese poole pöörduda, et maik suhu saada ja siis omanimelist toodet edasi arendada.
                          Vaieldamatult on neil teadmisi ja kogemust, aga kas tänapäeval on sellega midagi peale hakata. Minu arusaamise järgi, mõlemad on läbi kukkunud, ja pigem vajavad ise abi.
                          Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                          Comment


                            #88
                            Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                            Kust see pessimism küll tuleb?
                            meil ei ole turukaitset nagu mõnedes riikides on. see teeb väiketootja elu kaunis keeruliseks. kui äärmusluksust ei tee siis turul läbi ei löö.

                            Comment


                              #89
                              Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                              Kust see pessimism küll tuleb? Kui võtta Skandinavija, siis praktiliselt igas külas võib leida seltskonna, kes midagi teeb, ja leiab kellele see maha müüa.
                              Minu pessimism tuleneb reaalsest elust ja kogemustest.Ka meil on praktiliselt igas külas mingi seltskond,kes midagi teeb.Samas on suur vahe,kas see "midagi" on puust voolitud võinuga,kootud kindapaar või 50000.- euri maksev kõlar.Võinoa ja kindapaari ostab iga teine inimene (turist),kui palju on aga reaalseid ostjaid kallitele kõlaritele?Tegelikult väga vähe.
                              Vana helitehnika remont Pärnus

                              Comment


                                #90
                                selliseid asju peab jah promoma kindlale seltskonnale..... lumpenit pole mõtet õrritada.


                                lisaks juude veel et kõned toote komplektid tuleb kinkida sobivatele ja tuntud inimestele (suunamudijatele).
                                viimati muutis kasutaja olavsu1; 26 07 2022, 20:19.

                                Comment

                                Working...
                                X