Teade

Collapse
No announcement yet.

Käsitöökõlarite tootmine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Käsitöökõlarite tootmine

    Tere! Kuna endale pakub pinget erilahendusega kõlarite disainimine ja kokkupanek ning ka viimistlemine vastavalt interjöörile, siis olen hakanud mõtlema, kas siin sees võiks ka äri peituda. Paraku napib kogemust nii elektroonika kui akustika vallas, mida kõlarite tootmisel vaja. Kui tunned, et sul on kõlarite või nende osade tootmises oskusi ja oled huvitatud neid jagama, ehk võtad ühendust. Otsin igasugust võimalust õppida. Võime rääkida minu tulemist tasuta praktikandiks/õpipoisiks või näiteks koostööst, millest võiks miskit kasvada. Kirjuta ning räägime lähemalt. Oodatud ka kõikvõimalikud kommentaarid ja soovitused!

    #2
    Mitmed on seda proovinud, minu teada nüüdseks ka lõpetanud või vähemalt avalikult ei paku enam kõlareid.
    Ilmselt on neid jäätkusuutliku hinnaga maha müüa keerulisem kui teha.
    Samas pole seal midagi võimatut, peab ainult tugev tahtmine olema.

    Comment


      #3
      Esmalt postitatud minenohh poolt Vaata postitust
      Tere! Kuna endale pakub pinget erilahendusega kõlarite disainimine ja kokkupanek ning ka viimistlemine vastavalt interjöörile, siis olen hakanud mõtlema, kas siin sees võiks ka äri peituda. Paraku napib kogemust nii elektroonika kui akustika vallas, mida kõlarite tootmisel vaja. Kui tunned, et sul on kõlarite või nende osade tootmises oskusi ja oled huvitatud neid jagama, ehk võtad ühendust. Otsin igasugust võimalust õppida. Võime rääkida minu tulemist tasuta praktikandiks/õpipoisiks või näiteks koostööst, millest võiks miskit kasvada. Kirjuta ning räägime lähemalt. Oodatud ka kõikvõimalikud kommentaarid ja soovitused!
      Tule esmalt müügimehe õpipoisiks ja müü üks paar käsitöökõlareid, nii et see oleks jätkusuutliku hinnaga müüdud. Küllap siis leiab ka koha tootmises.
      Kõlarid on kohe olemas.

      Click image for larger version

Name:	04.jpg
Views:	860
Size:	185,6 KB
ID:	1120852
      Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

      Comment


        #4
        Pärast seda kui olen sama pliks-plaks kombinatsiooniga saanud nii Viking loto kui Eurojackpoti peavõidud, hakkan kindlasti konkurendiks. Hobikorras

        Äärmiselt äge valdkond, kus saab teha toredaid asju. Kunagi sai isegi koos siinse foorumi legendiga tehtud kõlareid, neid müüdud, paigaldatud. Eriti meeles on üks disainkorter kuhu läksid korraliku hi-fi tasemel kastid, mis olid sisekujundaja korraldusel viimistletud sama värvi nagu põrandaliistud ja eritellimus-radiaatorid. Jäi väga äge kompott kui kõik oli valmis. Nullindate aastate keskpaiga eufoorias siis. Sularaha ja “kõrvalt” tegemise mõttes oli põnev, aga mitte jätkusuutlik nagu siin juba märksõna kasutatud on.

        Täna on üldiselt mitte-IT-ettevõtluses üsna keeruline saada oma kliendilt selline rahasumma, mille eest töötaja saaks elada ja võibolla ka osta endale kahe euro eest liitri bensiini - seda kõike selle palga eest, millelt oled enne juba pool maksudeks maksnud.

        Suurem tõenäosus äriliselt õnnestuda on importida Türgist terasarmatuuri, arendada kinnisvara või investeerida krüptovaluutasse. Või panustada kihlveokontoris mitu päeva püsib järgmine valitsus.

        Comment


          #5
          Esmalt postitatud GU50 poolt Vaata postitust

          Kõlarid on kohe olemas.
          Sul on ikka tugev tahtmine vast tuult k.....

          Comment


            #6
            Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust

            Sul on ikka tugev tahtmine vast tuult k.....
            Millegagi peab ju inimene talle antud elupäevi sisustama. Et endal oleks meeldiv ja teistel ka huvitav

            Click image for larger version  Name:	04.jpg Views:	0 Size:	185,6 KB ID:	1120858 Click image for larger version  Name:	05.jpg Views:	0 Size:	198,1 KB ID:	1120859 Click image for larger version  Name:	07.jpg Views:	0 Size:	134,2 KB ID:	1120860 Click image for larger version  Name:	08.jpg Views:	0 Size:	285,3 KB ID:	1120861 Click image for larger version  Name:	13.jpg Views:	0 Size:	139,4 KB ID:	1120862 Click image for larger version  Name:	15.jpg Views:	0 Size:	112,3 KB ID:	1120863 Click image for larger version  Name:	12.jpg Views:	0 Size:	249,2 KB ID:	1120864 Click image for larger version  Name:	16.jpg Views:	0 Size:	153,4 KB ID:	1120865 Click image for larger version

Name:	18.jpg
Views:	829
Size:	126,9 KB
ID:	1120866
            Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

            Comment


              #7
              Kas sul nende kõlarite mõõtmiste pilte ka on? ASK ja suunakarakterisitkud näiteks.
              viimati muutis kasutaja moi; 04 06 2022, 21:17.

              Comment


                #8
                https://www.google.ee/search?q=saba%...ie=UTF-8&hl=et
                viimati muutis kasutaja humax; 04 06 2022, 13:01.

                Comment


                  #9
                  Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                  Kas sul nende kõlarite mõõtmisete pilte ka on? ASK ja suunakarakterisitkud näiteks.
                  Ma olen GU50`ga nõus. Millegagi peab oma elupäevad sisustama, eriti kui on lisaks veel meeldiv ja huvitav. Vahetevahel ka teistele...
                  Mul mingist ajast selline mõõtmisvõrdlus sellessamas toas. Vasakpoolne kõverik on valjukatootja oma, parempoolne mõõdetud kuulamiskohal.
                  Ülemine täiesti flat, alumine natuke equtatud. See sai kunagi võetud suht värskete valjukatega, Tänane pilt on vast veidi muutunud kuna papid on liikuma saanud. Click image for larger version

Name:	EMS_Wanemuine flat ja korrigeeritud koos.JPG
Views:	647
Size:	118,2 KB
ID:	1120873 Click image for larger version

Name:	IMG_0980.jpg
Views:	615
Size:	296,5 KB
ID:	1120874

                  Comment


                    #10
                    Huvitav.
                    Mis seal allpool 100 Hz toimub?
                    Kas suunakarakteristikuid ka oled mõõtnud ja kahe valjukaga variandist ka midagi on?
                    Mingi kirjeldus nende helist?
                    Vähemalt üks näide on teemaalgatajale olemas, et saab küll teha ja vist isegi müüa.
                    viimati muutis kasutaja moi; 05 06 2022, 21:37.

                    Comment


                      #11
                      Tere moi!
                      60st hakkab langema ja 40 all on veel üks tõusukoht aga see kõik sõltub väga palju ruumist Kui mäletad siis mul vanasti oli tuba teistpidi suunaga ehk siis pikuti.
                      Sedasi tundub natsa parem, resonantse jäi vähemaks. Aga noh, siis olid teised kõlarid ka (AMT) kui mäletad. Suunakaradega ei ole viitsinud väga jännata aga subjektiivselt võin öelda, et sweetspot on suhteliselt täpselt määratletud kuigi kannatab ka "kõrvalistmelt" kuulata. Kirjeldus helist? See on nagu veini iseloomustamine - kerge sõnnik, muru, värsked puuviljad ja tsitrus segatuna värskete mereandidega. Minu kõrvale kukub ehk ülevalt liiga vara aga kasutan salaja lisatweeterit ja mulle see töötab. Mis aga on hämmastav - on nende tekitatud ruum või siis stage kui lubatakse niimoodi väljendada. Samuti on muljetavaldav kogu keskribas sisalduv informatsioon kogu oma puhtuses. Selle paneme puhtalt lairibade arvele. Võibolla mängib siin teatavat rolli ka see, et käivad OTLi otsas kuhu nad ka suurepäraselt sobituvad tänu oma 16 oomile.

                      Comment


                        #12
                        Kas sa nearfield (mikker peaaegu vastu membraani) mõõtmise viitsid teha, oleks huvitav teada, kuidas selle inverter ja kaasa resoneeruvad seinad töötavad, kui need ikka on resoneeruvad.

                        Comment


                          #13
                          Resoneeruvad ikka. Kunagi sai ka NF mõõdetud aga enam ei leia neid faile.

                          Comment


                            #14
                            Esmalt postitatud Vintage Fart poolt Vaata postitust
                            Ma olen GU50`ga nõus. Millegagi peab oma elupäevad sisustama, eriti kui on lisaks veel meeldiv ja huvitav. Vahetevahel ka teistele...
                            Mul mingist ajast selline mõõtmisvõrdlus sellessamas toas. Vasakpoolne kõverik on valjukatootja oma, parempoolne mõõdetud kuulamiskohal.
                            Ülemine täiesti flat, alumine natuke equtatud. See sai kunagi võetud suht värskete valjukatega, Tänane pilt on vast veidi muutunud kuna papid on liikuma saanud.
                            Need mõõtetulemused paraku ei anna mingit tõsiseltvõetavat infot kõlarite kohta, pigem on see rohkem "oma rõõmuks mängimine"

                            Aga kui sind huvitab kõlarite tegemine ja disainimine tõepoolest tõsisemalt, siis võid privas ühendust võtta.
                            Võimalik, et saan sind aidata või saame mingil muul moel teineteisele kasulikud olla

                            Comment


                              #15
                              Esmalt postitatud scanspeak poolt Vaata postitust

                              Need mõõtetulemused paraku ei anna mingit tõsiseltvõetavat infot kõlarite kohta, pigem on see rohkem "oma rõõmuks mängimine"
                              Tuleb nõustuda ka selle väitega. Samas on lõppkokkuvõttes mingitki mõõtmisvõimekust omada siiski kasulik, kasvõi impedantsi mõõtmiseks.
                              Aga võib ka puusalt lasta ja öelda pärast, et "sai päris hea"...

                              Comment

                              Working...
                              X