Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

hõõglampide asendajad

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    hõõglampide asendajad

    Kas olete juba endale karbitäie hõõglampe tagavaraks ostnud? Kui ei, siis siin räägitakse huvitavast uuest valgustist. Eks me näe, millas neid osta saab. Jutu järgi võiks nagu heade omadustega asi olla.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    #2
    Vs: hõõglampide asendajad

    Esmalt postitatud felch poolt
    Kas olete juba endale karbitäie hõõglampe tagavaraks ostnud? Kui ei, siis siin räägitakse huvitavast uuest valgustist. Eks me näe, millas neid osta saab. Jutu järgi võiks nagu heade omadustega asi olla.
    Artiklis oli mainitud 65% energiasäästu võrreldes hõõglampidega. Minu arvutuste järgi umbes 35lm/W - see on natuke rohkem kui korralikul halogeenlambil ja tunduvalt vähem kui kompaktluminofooril.
    Revolutsiooni nad sellega igatahes ei korralda, tavaline marketingi mull.

    Comment


      #3
      Vs: hõõglampide asendajad

      Jah, ja kui sisse panna veel pisike chipp ja külge pisike antenn ja üks pind teha lame, siis ripuks laes pisike mustvalge telekas. Subvuhvri saab lisavarustusena.

      Comment


        #4
        Vs: hõõglampide asendajad

        Tolle isendi temperatuuri/niiskuse taluvuse kohta polnud miskit mainitud.
        Huvitav kas need välivalgustitesse ja sauna kah sobiksid?

        Comment


          #5
          Vs: hõõglampide asendajad

          Esmalt postitatud felch poolt
          Kas olete juba endale karbitäie hõõglampe tagavaraks ostnud?
          Tõtt öeldes - olen küll Ei oleks varunud, kui keegi oskaks öelda, milliseid hõõglambita valgusteid peaksin kasutama saunas? Või on midagi olemas juba, mis taluks pikemalt 100C kraadi ringis temperatuuri ja üle 100% niiskust sinna otsa? Ja sellised pirnid peaks olema, et ma ei peaks oma olemasolevaid euronormidele vastavaid saunavalgustuse armatuure välja vahetama hakkama (E27 sokliga). Ja valgusjõudu samapalju palun kui annab 100W hõõglamp. Sest kui ma seda vahetust peaksin hakkama tegema, siis pean ilmselt tegema üksjagu tööd, et soetada vahendeid nende uute armatuuride soetamiseks, mis aga kokkuvõttes ei ole kuskiltpidi säästlik tegevus.
          Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

          Comment


            #6
            Vs: hõõglampide asendajad

            Pead kasutama halogeene.

            Ära keelajaid see ei huvita, köhid papi välja ja nutad. Mul pole ka eestis õnnestunud saada ühtegi vastust ärakeelajate pooldajatelt, et mis siis asemele panna. Mida rohkem on õnnestunud saada infot keelu tagamaade kohta, seda kindlamaks on osutunud poliitiline tellimus. Asi selles, et kuni hiljaaegu oli EL 90% ostetud pirnidest hõõglambid. Elektri kokkuhoid osutus väljamõeldiseks.
            Muidu kompaktluminofoorlampe ei või kasutada õues, kus see sääst oleks suurem. Osadel tootjatel on paki peal kirjas, kuid osad teadlikult varjavad ja saad teada vaid ise kliimakindluse andmeid otsides. Õues saab kasutada naatriumlampe, halogeene ja elavhõbelampe.

            Comment


              #7
              Vs: hõõglampide asendajad

              Noh, elektrikulu on saastakatel tõesti väiksem. Aga veel suurem kokkuhoid tuleks, kui üldse mitte sisse lülitada. Ja seniste asenduste puhul peab seda täitsa kaaluma sest nad on viletsad, ei ole dimmitavad, saastavad keskkonda (Hg!), tootmine märksa keerukam ja ilmselt siis ka energiamahukam. Ei kannata tihedat lülitamist ehk siis kasulik kaua sees hoida - raiskame elektrit rohkem!
              Jne....
              Ma igatahes ostsin 100-se karbi matte hõõglampe. Natuke ikka peab vastu.
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #8
                Vs: hõõglampide asendajad

                Kas kuskil poodides on neid veel saada ka 100W, ma mõtlen? Või ei tohigi enam müüa? Ma jäin natuke rongist maha ja lugesin alles ajalehest, et poodides enam pole. Nüüd on varuks vist ainult üks-kaks tükki...

                Comment


                  #9
                  Vs: hõõglampide asendajad

                  Mine paldiski kaubamajja teisel korrusel neid seal küll.

                  Comment


                    #10
                    Vs: hõõglampide asendajad

                    Tegelt tegu räige nõmedusega.Varsti peab bensu joovad autod kah seisma jätma kuna MODA FUCKING euro liit leiab nii.Tegelt on tohutu vahe ju säästu ja hõõg pirnil.Üks kõvasti sõbralikum silmale.Jõle asi kah nüüd milles kokku hoida.Mul kahe toaline korter ja kõik hõõguvad elemendid .Ja kuu arve ca 300 ekku elektrile.Eriline ajukääbik peaks ikka olema kes ca 50 eeku?? pärast rabelda viitsib...

                    Comment


                      #11
                      Vs: hõõglampide asendajad

                      Õhtul riputan kah teleka lakke ja vaatan kuda on!

                      Aga. Kineskoopidest peab samuti vabanema "ohtlike jäätmete kogumispunktis". Kui need pmst CRTd on, siis kas nendest peab vabanema samamoodi?
                      Ja toetudes sellele vähesele mida tean kineskoopidest, on seal sees kah mingi kõrgepinge?

                      Järgmisena riputame LCDd lakke valgustuseks...

                      Comment


                        #12
                        Vs: hõõglampide asendajad

                        Pole täpselt uurinud, mis põhjustab hõõglambi läbipõlemist, lülitamisel tekkiv vool ehk. Kas kuidagi saaks selle eluiga pikendada? Siis peaks lampide varu kauem vastu.

                        Comment


                          #13
                          Vs: hõõglampide asendajad

                          Hõõglambi läbipõlemist põhjustab:

                          a) hõõgniidi wolframi aurustumine kõrge temperatuuri tõttu
                          b) külma hõõgniidi vähesest takistusest tingitud voolutõuge

                          b vähendamiseks on võimalik kasutada PTC takistit lambiga jadas, mis kahjuks on suht kallis.

                          a vähendamiseks on võimalik vähendada pinget või suurendada hõõgniidi takistust või suurendada hõõgniidi pindala. Sisuliselt tähendab see väiksema võimsusega hõõglambi panemist, kui vaja siis mitu. Selline korrellatsioon on küll, et mida võimsam lamp, seda lühem tööaeg. 300W lambil on see ainult mõned loetud tunnid.

                          Comment


                            #14
                            Vs: hõõglampide asendajad

                            Endal halogeentoru põrandalambis - 6a ja korra on valgusallikat vahetatud... ilmselt dimmeriga lülitus aitab pikaealisusele kaasa. Valgus hea ja JOKK ainult et ... 300W.
                            -

                            Comment


                              #15
                              Vs: hõõglampide asendajad

                              Esmalt postitatud kalvis poolt
                              Pead kasutama halogeene.
                              Ei saa. Sest halogeen on ka hõõglamp ja kuulub samuti lähitulevikus käibelt kõrvaldamisele.

                              Aga mis põhimõttel toimetav elektrivalgusti siis peaks saunaruumides säästuvalgust andma? Ega ma soetamisele vastu ole, kui selline seadeldis olemas oleks.
                              Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                              Comment

                              Working...
                              X