Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Punane RET

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: Punane RET

    Esmalt postitatud Daddario poolt
    a1: Saad ehk öelda oma mustade seeria nr'id? Või isegi aastad.
    LED'idega seoses üke huvitav asi: Minuteada olid kõik Estoniates kasutatud LEDid Philipsi toodang. Kandilised vähemalt.
    Kahjuks ei saa. Mälu järgi oli must lõppvõim 8-oomine ja nii sai kest ümber visatud 4oomisele. Eelvõim oli juba enne moditud ja teda tabas sama operatsioon.

    Leidsin mõned vanad passid, kui peaks kedagi huvitama, siis
    eelvõim nr.67386 on tehasest välja tulnud okt.1991 ja nr.71770 aug.1993.
    Tuuner T-110C nr.39779 jaan.1991 ja hinnaks 420 rubla - üsna kõva sõna sel ajal.

    Kui mu mälu ei peta, siis kogu komplekt (tuuner, LP, võimud, kõllid) maksis ca 1800 rubla. Lõpus välja tulnud CD - 1500 rubla. (palju sapakas maksis?).

    Kandilistel LEDidel on kirillitsas tüübitähis, millest ma eeldan, et tehti ikka suurel kodumaal.

    Comment


      #47
      Vs: Punane RET

      vax: Huvitav. Kitsam võim, kui 016, RETi toodang?
      mistatsee: Ka mul seisab maal üks selline.
      a1: Siis ei ole minu info LED'ide kohta päris tõene.
      Paistab, et lehele tuleb ka tabel seerianumbrite kohta.
      Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
      Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

      Comment


        #48
        Vs: Punane RET

        kuulu järgi tegelesid mustade pillidega "keemia osakonna" töötajad
        kas ka tegelikult mõlemaid toodeti ei tea
        "Directly or indirectly, all issues related to sound should be decided by the ear as an organ of hearing: conclusions that are given by the ear is no longer necessary to challenge. Lord Rayleigh (John William Strutt)

        Comment


          #49
          Vs: Punane RET

          Esmalt postitatud Daddario poolt
          LED'idega seoses üke huvitav asi: Minuteada olid kõik Estoniates kasutatud LEDid Philipsi toodang. Kandilised vähemalt.
          Ma olen vastupidist kuulnud: omal ajal liikusid kuulujutud, et Estonias kasutatud kandilised LED-id olid kohapeal valatud kuplitega. Kristallid tulid kuskilt mujalt, aga kandilise kuju said nad siin.
          Faktidega kinnitada ei või, aga seda juttu kuulsin rohkem kui ühest kohast.
          Tähis oli neil tõepoolest kirillitsas - miski slaavi tähtedega KIPMO... vms
          GSM: 5039624

          Comment


            #50
            Vs: Punane RET

            freeze: Keemiaosakond?
            vtl: Siis on minu info vale.
            Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
            Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

            Comment


              #51
              Vs: Punane RET

              Väga huvitav teema , lisaks ka siis midagi. Kunagi sai joomisseltskonnas rääkida kohaliku tuttavaga (Agu on nimi vist), kes oli kunagi tipi praktika ajal RET'is töötanud. Jutuks tuli ka siis estonia cd mängija, ei tea millisest tüübist küll jutt käis, aga välimuse olevat disaininud naine, toimima panid selle mehed. Muidu võeti ideid välismaisete toodete kataloogi piltide järgi. Sai ka kõlarite kohta uuritud, sest sõbrale pakuti 5 ribalisi estonia kõlareid, mis garaazis vedelevad (pole veel kätte saand ja näinud neid). Agu ise arvas et 5 ribalisi poldud tootmisse lastud aga, ega ta ise spets ka ei ole. Täpsustage/parandage kui infot on. Endal ootab parandamist Üks vana RET'i aktiivkõlar täpselt ei mäleta, mingi 25AC vist, kolme ribaline, võimendi korras, bassikas ragiseb ja tagapaneeli ülaosa ja kaks kõrgemat elementi puudu, sain kunagi 40.- eest, ja järgmise taolises olukorras kasti pidin saama 15.- eest (siiani ootan), inimene ei viitsi nendega ise tegeleda, seepärast vist võileivahinnaga müüs. Kui RET'i toodangu pildid ühele lehele kokku saab, siis ehk tunnen oma kõlari ka sealt ära, sest sele originaalvälimus suht moonutatud ja ei tea milliseks teha.
              Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

              Comment


                #52
                Vs: Punane RET

                25AS-311, käis Estonia 009 koplekti. Küllalt levinud asi.
                Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
                Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

                Comment


                  #53
                  Vs: Punane RET

                  "химия" - tsehh kus söövitati ja anodeeriti
                  "Directly or indirectly, all issues related to sound should be decided by the ear as an organ of hearing: conclusions that are given by the ear is no longer necessary to challenge. Lord Rayleigh (John William Strutt)

                  Comment


                    #54
                    Vs: Punane RET

                    Samas kui kellelgi pilte on, võiks needki nn. avalikustada. RETiga seotud tehas, tootmisliinid, seadmed jne.

                    Comment


                      #55
                      Vs: Punane RET

                      Esmalt postitatud vtl poolt
                      Kristallid tulid kuskilt mujalt, aga kandilise kuju said nad siin.
                      Faktidega kinnitada ei või, aga seda juttu kuulsin rohkem kui ühest kohast.
                      Tähis oli neil tõepoolest kirillitsas - miski slaavi tähtedega KIPMO... vms
                      Seal väidetakse, et algul olid ühed, pärast teised : http://rw6ase.borda.ru/?1-20-800-00000998-000-0-0,
                      lisaks pilte Optonicast ja Estonia komplektidest (mõned siit teema algul juba läbi käinud)

                      Esmalt postitatud Daddario poolt
                      25AS-311, käis Estonia 009 koplekti.
                      Kaheosalise tagapaneeliga pigem 25ACA-II, 008 juurde.
                      Vanemate kui 010 Estonia mudelite kohta teema siin

                      Comment


                        #56
                        Vs: Punane RET

                        Esmalt postitatud Daddario poolt
                        25AS-311, käis Estonia 009 koplekti. Küllalt levinud asi.
                        http://rw6ase.narod.ru/00/25as311.html
                        Ei ole selline, mul näeb asi palju vanem välja, ei saa tüübinumbrit sellel nädalal ka vaatama minna. Laius on vist sama, bassielement ka vist sama, kõrgus väiksem sest kesk ja kõrge element kõrvuti, keskmine asub isegi kõrgemal veits, ja sellel läbimõõt s-30 bassielemendist ka laiem, kui proovisin vana jupiteri kõrget sobitada, siis kruviaukude ja tolmujoonte järgi sobis sinna nagu valatud, punakas kast, ees oli vist riie, mul on asjal midagi suurte vägivallatunnustega ära tiritud, et puit ka servast puru, all metallist jalg, millel on power tuli, kus oli ka punane RET'i märk.
                        Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

                        Comment


                          #57
                          Vs: Punane RET

                          Esmalt postitatud vtl poolt
                          Tähis oli neil tõepoolest kirillitsas - miski slaavi tähtedega KIPMO... vms
                          Viimast tähekombinatsiooni (КИПМО) kirillitsas googlesse toksides leidsin sellise lehe:

                          Novgorodi toodang? Mis ei välista muidugi seda, et neid enne kusagil mujal toodeti.
                          GSM: 5039624

                          Comment


                            #58
                            Vs: Punane RET

                            Neid "КИПМО"-sid olen ise kunagisest RET-i poest ja putkast ostnud.
                            Nad jätsid väga ise tehtu mulje: korpused erinevat , jalad viltu all, kristallid paistsid küljele ja põlesid kah erinevalt.Kõigil polnud isegi seda diffused otsa jne.Philipsi omad olid vähemalt ühtlased.

                            Comment


                              #59
                              Vs: Punane RET

                              Esmalt postitatud mudasiil poolt
                              Neid "КИПМО"-sid olen ise kunagisest RET-i poest ja putkast ostnud.
                              Nad jätsid väga ise tehtu mulje: korpused erinevat , jalad viltu all, kristallid paistsid küljele ja põlesid kah erinevalt.Kõigil polnud isegi seda diffused otsa jne.Philipsi omad olid vähemalt ühtlased.
                              Elementaarne, Watson... vabandust, mudasiil.
                              RET-i poes müüdi esmajärjekorra ikkagi praaki, prügi ja ülejääke. Selle järgi ei saa kogu tehase toodangu kohta järeldusi teha.
                              GSM: 5039624

                              Comment


                                #60
                                Vs: Punane RET

                                Sain nüüd uuesti vaadatud vana teema linki, kus ma varem küll pilte ei näinud (browseri viga vist), aga leidsin üles oma kõlari. See on 25asa-2 ning kuulub siis 008 komplekti, ning mul vist see riidest kattega variant, seal pildil paistis olevat ikkagi s30 mõõtudega element kesktooniks, kuid ilma vaheraamita see seal augus hästi ei püsiks, suured vahed jääksid sisse. Vähemalt on nüüd võimalik sinna kasti asendusi otsida, teades, milline väljanägemine peab olema
                                Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

                                Comment

                                Working...
                                X