Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Punane RET

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Punane RET

    Väga hea algatus, neid punase RETi toimetamisi kuidagi ära kaardistada.
    Usun, et kui foorumlased asja tõsiselt võtavad, siis pole ka korraliku pildikogu kokkusaamine teab mis mustkunst. Enamus aparaate ju huvilistel kodudes olemas.

    Mõned pildid 016 võimendist kah, paraku jällegi olematu kvaliteediga.

    Comment


      #32
      Vs: Punane RET

      Väga hea, sai need ka salvestatud.
      Muide, Estonia ja GOST'iga seoses oli üks huvitav lugu:
      Estonia 010 võimsusvõimendi ei andnud omal ajal riiklikel katsetustel normile vastavat sageduskarakteristiku lineaarsust välja (olid mingid dB murdosad), sest mõõtmisel kasutati ПЭВ-10 takisteid. Nendel aga oli takistuskehal mõningane induktiivsus,mis asja ära rikkus. Nii saigi МЛТ-2-dest sobiv koormus klemmliistudele kokku joodetud. Kuna aga GOST nõudis mõõtmisel koormuseks aktiivtakistit, sai selle asjamendiga katsetused edukalt läbi tehtud.

      Oli siin foorumis kunagi üks tegelane, kes otsis 16 võimule skeemi. Kahjuks pole ta rohkem siin käinud, et saaks paluda pilte teha.
      Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
      Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

      Comment


        #33
        Vs: Punane RET

        Jap, ka minu CD mängijal ei olnud märget TESLA.

        MC aga oli isegi näha, tehase poes nimelt mängis Estonia MC 1 pesaga müüjale tapeediks, ei olnud müügiks paraku. Asus pood siis päris taga, mitte küljel "karu"kooli vastas. Seal müüdi ka CD korpuse detaile, vahel kannatas ka terve korpus kokku saada. Aeg pidi olema 88-90 umbes.
        Kas tuuneris mitte polnud huvitav ASR lahendus, mootoriga jaamale täppishäälestuse tegemine? Endal pole tuunerit olnud, kuid tuttaval oleksin nagu näinud sellist asja - et skaalaosuti nagu liigutab end AM lainealas.
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #34
          Vs: Punane RET

          kui selle Estonia täispõlvkonna informatsiooni koguneb, siis võiks keegi ka kuskile Wikisse talletada, et meie tehnikaajaloo uurimine kuskile foorumiavarustesse hiljem ära ei kaoks
          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

          Comment


            #35
            Vs: Punane RET

            Kui ma lehe valmis saan, siis võib selle info talletada soovikorral Wikipediasse.
            a1: Saad ehk öelda oma mustade seeria nr'id? Või isegi aastad.
            LED'idega seoses üke huvitav asi: Minuteada olid kõik Estoniates kasutatud LEDid Philipsi toodang. Kandilised vähemalt.
            Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
            Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

            Comment


              #36
              Vs: Punane RET

              Ainult toitepinge indikaator oli ümar, ilmselgelt ka vene toodang kuid ülejäänud olid tõesti vähemalt kandilised (ja usutavasti Philipsilt).
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                #37
                Vs: Punane RET

                Tunnen (tihti kakjuks ka minevikus) RET-i endisi tegijaid ja on meeles värvikad lood.
                Üritan ühendust saada, ehk räägivad ise paremini, kui mina repiiterina.
                Eelpool oli juttu automaathäälestusest kesklainel, mootoriga. Esimene selline oli? lätlaste Festival 1960. paiku. Sel oli ka kaabliga (peenike verivorst) kaugjuhtimispult.
                Estonia 006 kasutas pea sama süsteemi (ka mingi lätlaste RRR Simfonia).
                006 oli omapärane hübriid lampidest ja transsidest: väärib auväärset kohta tehnika ajaloo lehekülgedel.

                Comment


                  #38
                  Vs: Punane RET

                  Mõned aastad tagasi külastas meie firmat üks härrasmees ja ostis UNIX 52 el antenni, jutu käigus selgus, et Tallinnast ja RET-i insener, ostis Türi lähedale maja, et rahulikult pensionipõlve pidada. Eelmisel kevadel tuli jälle uurima miks Zuumi selle antenniga ei näe, selgus et antenn 21-52k ja võttis sama 21-69k variandi juurde.
                  Mul oli samal ajal töölaual lahti oma moditud UM-010, siis selgus, et see tema lapsuke, töötas KB-s ja UM on tema välja töötatud.
                  Ükskord olevat RET-i juhid kiiresti Moskvasse ministri juurde kutsutud, ministri kabinetis oli see kurikuulus Optonica komplekt, mille olevat toonud Jaapanist keegi Kremlist ja olevat ministrilt aru pärinud miks NL-is midagi säärast ei toodeta.
                  Nii sai RET kõva käsu asi ära teha, lepiti selle pisiasjaga, et natuke pikem ja sellega, et lõpp omaette kastis, nii isegi uhkem.
                  Kui nüüd võimendi osa võrrelda siis eelvõim väliselt sama aga sisult erinev, phono ja tämber teine skeemilahendus. Lõppvõimu skeem täpselt Optonica oma, ainult lõpus transid, Optonicas hübriidlõpukivi, muu RET-i lahendus ja jumala õnn, et lõpp eraldi kastis.
                  VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                  Comment


                    #39
                    Vs: Punane RET

                    Shele: Tuleks uurida inimestelt RET'i kohta, kuni on kellelt uurida. Loodan, et saad ühendust. Mina ja kindlasti paljud teised oleksid väga tänulikud.
                    Seda Festivalsi olen oma silmaga näinud, ainult pult oli puudu.
                    Kui kõik hästi läheb, siis olen varsti Estonia 006 õnnelik omanik. Algul oli mõte mõne kollektsionääriga vahetada millegi vastu. Õnneks tuli mõistus koju ja leiab koha minu elutoas(eeldusel, et tegemist pole täiesti raipestunud tükiga).

                    Jyrka: Vot niitäpselt ma seda lugu ei teadnudki. Teadsin vaid, et käsukorras tuli teha optonica koopia.
                    Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
                    Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

                    Comment


                      #40
                      Vs: Punane RET

                      Esmalt postitatud wer1 poolt
                      sai ka siis pildid tehtud(ei õnnestunud eriti hästi).(panin sinna kuna sealt saab täis suurusest pilte võtta).
                      Kui peaksin lahti võtma mõne nendest siis viskan seest ka pilte.(modimata versioonid kõik)
                      Väike vahemärkus:

                      Palju mõistlikum koht on http://picasaweb.google.com/

                      Saab samuti täissuuruses pilte kätte, vajadusel terve albumi kaupa korraga. Lisaks saab pilti zoomida ja hiirega tõmmates ringi vedada.
                      Ja sinna saab ka Picasast otse syncida.

                      Comment


                        #41
                        Vs: Punane RET

                        Hoti oma weebiruumi võiks igasugu galeriid panna.

                        Igasugu picasad ja hot albumid on aeglased.


                        Visake pildid oma hoti ruumi (10MB antakse) ja siis web album generator'iga album geneda.


                        Võib ka mitu hoti kontot (emaili) avada, iga kontoga saab 10MB ruumi, nii saab seal pilte lihtsalt hoida ja põhikodukast neid linkida.


                        Samuti poleks vaja kasutada imageshacki, see ka aeglaseks läinud ja loobib popupe.





                        Ja nett on mul kiire.

                        Comment


                          #42
                          Vs: Punane RET

                          Estoniate pildid panen nagunii netpointi üles.
                          Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
                          Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

                          Comment


                            #43
                            Vs: Punane RET

                            Mul töötas isa Punases RET-is, eksperimentaalosakonnas. RETakordi tegemisest rääkis vist jms. Ühesõnaga töötasid välja uusi konstruktsioone... Kahjuks midagi küsida enam ei saa, kuna ta on 2a. mulla all.
                            Allkiri.

                            Comment


                              #44
                              Vs: Punane RET

                              Muide, kes on näinud - Rahvusraamatukogu muusikasaalis olid enne ka RET toodetud võimud. Välimus oli nagu 016, ainult et nad olid u. poole kitsamad. Nendega komplektis oli Radiotehnika vinüülimängijad. Hiljem vahetati need välja täiesti jõledate Hiinas toodetud muusikakeskuste vastu (Artech vms.), millel oli painduvast plastist pieso nõelaga käpp
                              Allkiri.

                              Comment


                                #45
                                Vs: Punane RET

                                Esmalt postitatud Daddario poolt
                                Seda Festivalsi olen oma silmaga näinud, ainult pult oli puudu.
                                Ei taha keksima hakata aga mõned kuud tagasi sain Festivali nimelise raadio omanikuks. Kahjuks oli tal trafo läbi aga õnneks sain kaasa täiesti tutika trafo ja peotäie erinevaid lampe. Katsun selle tegemistest kunagi eraldi teemas kirjutada.

                                PS. Mul pult täitsa olemas koos ~6m juhtmega

                                Comment

                                Working...
                                X