Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Punane RET

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: "Pakasuuha '87"

    Väga hea materjal!
    Siin on siis ette kujutada 16 komplekti grammari ja kassettika mingit ideeversiooni.
    Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
    Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

    Comment


      Vs: Punane RET

      Lugemiseks päris huvitav teema-hea siiski, et keegi sellega tegeleda viitsib ja lugeda on seda päris huvitav, eriti huvitav oli trükkplaatide tegemise osa...vaatasin siin mingi 60.-tel tehtud teleri plaate ja mõtlesin, et kuidas sel ajal... See joonistamine/kustutamine vast ei olegi nii hull-sellega on iga huviline ilmselt kokku puutunud.

      Aga see lõppvõimendi-seal ju ei ole kasutatud KT818/819, minu mälu järgi olid seal (UM-010) KT864/865 (pead ei anna sest pole ammu ühtki ESTONIA võimu näppinud ja endal ei ole ka olemas seda võimu). Viimatimainitud aga on näit. kõrgema Uke-ga, 160V? KT818/819GM-i 100V vastu, tööstuslikes laiatarbevõimudes (oli üks BRIG mida paar aastat tagasi putitada sai, KT818/819), eriti ei mäleta 818/819, Korvet-idki on suuremaltjaolt ju 864/865 baasil? Kas tõesti sobiva komplementaarpaari puudumist võib lugeda tõeseks? Käesoleval sajandil ju tehtud mitmeid skeeme kvaasikomplementaartransistoritega ja mõned neist üsna õnnestunud, kas 80.-tel ei leidunud npn transistorit mida saaks edukalt kasutada kvaliteetse (selle aja kohta) võimendi loomisel? Ilmselt pole need 818/819 ka päris komplementaarpaarid nagu 825/827.

      Huvitav, mis hübriid oli selle Optonica võimendis? Kas sellest võimendist on kusagil mõnda skeemi?


      Vabandused teemaalgatajale-sisulistelt mu postitus Sind ei aita aga uut teemat teha vast ei ole mõtet. Edu igaljuhul!!!
      -superradical-

      Comment


        Vs: Punane RET

        Minu valduses olev skeem väidab siiski, et 818/819.

        Optonica lõppus olid Optonica enda moodulkivid.
        IIRC, siis sisaldasid lõputransse ja draivereid.
        Siin on näha ühe teise Optonica remonditud moodulkivi(transid välja toodud): http://www.retro-optonica.de/images/...46/kl_ic_1.JPG

        EDIT: Minu enda Optonica lõppud näha siin:
        http://www.daddario.pri.ee/fail/tehnika/IMG_6520.JPG
        viimati muutis kasutaja Daddario; 15 m 2009, 21:35.
        Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
        Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

        Comment


          Vs: Punane RET

          Võib-olla,et siis tõesti 818/819, see mida mõni aasta tagasi sai remonditud oli 864/865, võimu enne lahti ei olnud kakutud (vähemasti olid blommid peal).

          Tänud muidu piltide eest!

          See moditud kivi on küll omapärane-selles nii vähe komponente . Väliselt sarnane see Sinu võimu lõpp ühe SANKENI kiviga SI... ?

          Krt. jälle teemast mööda-sorry-hübriidihaigus on jälle kallal
          -superradical-

          Comment


            Vs: Punane RET

            See moditud kivi peaks olema sama, mis mul:
            Optonica
            RH-iX1056AF
            Kivi ise koosneb neljast transist, viiest takkistist ja neljast dioodist
            Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
            Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

            Comment


              Vs: Punane RET

              Palju sel võimul reaalset võimsust ka on, kui seda kusagilt välja saab lugeda?
              -superradical-

              Comment


                Vs: Punane RET

                Minu Optonica:
                Siinust: 2x70W@8Ω ja 2x95W@Ω
                Muusikaline: 2x95W@8Ω ja 2x145W@4Ω

                SM7100:
                Õigelt lehelt ei saa vaadata, kuna link vigane, aga prospekt annab
                2x70W@4Ω RMS, mida see RMS ka ei näitaks...

                Estonia:
                Siinust: 2x50W
                Muusikaline: 2x85W
                Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
                Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

                Comment


                  Vs: Punane RET

                  Heeeh liiga suured numbrid tunduvad-olid vist juba sel ajal oma "standardid"-ei julgeks uskuda, et neist kivest see võimsus tuleks aga njah-krt seda teab-imeloomad nad on-datasheeti ei leia paraku
                  -superradical-

                  Comment


                    Vs: Punane RET

                    Mingil hetkel on võib ta üle mõõta, kui ta nagunii töölaual on.
                    Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
                    Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

                    Comment


                      Vs: Ilmselt pole need 818/819 ka päris komplementaarpaarid ...

                      Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt
                      Kas tõesti sobiva komplementaarpaari puudumist võib lugeda tõeseks?
                      kas 80.-tel ei leidunud npn transistorit mida saaks edukalt kasutada kvaliteetse (selle aja kohta) võimendi loomisel?
                      Ma nagu mäletan, et "pudelikaelaks" oli siis piisavalt kõrgepingelise PNP transistori puudumine - sellise, nagu УМ-010 tagantpoolt kolmandas ja neljandas astmes, rääkimata komplementaarsusest.

                      Alles КТ632Б võimaldas midagi teha.



                      Samas ma ei saa aru, mida võiks tähendada "kvaliteetse (selle aja kohta) võimendi loomisel"?
                      "Dreams are nothing more than wishes
                      and a wish is just a dream you wish to come true."

                      Comment


                        Vs: Punane RET

                        Et mida see siis tähendab... no minu vaatenurgast seda, et näit. 30 aastat tagasi ei olnud sarnaseid komponente nagu on nüüd-juba nende tootmine toimus teistes tingimustes, sellest alates ja ka tehnoloogia suhtelisest noorusest tingituna ei saaks tõmmata mingisugust sarnasust, et näit. mingi tänapäeval loodud võim milles kasutatakse ehk aasta-kaks tagasi välja töötatud pooljuhte on ikka hullult hea-no andke andeks aga kuidas see peakski siis muidu olema-kui oleks kehvem kui "tiblaaegsed" siis oleks ju midagi lahti ja mitte heas mõttes (mõte ei laiene lihtsalt oskamatult tehtud kehvale lülitustehnikale-siis nii, et on võimalik teha asi mis ei tööta üldse või kui töötab siis kehvasti). Kui leiad siiski, et saab panna kõrvuti 30 aastat tagasi kivikirve ja nuiaga tehtud asja ja "tänapäeva kosmosetehnikaga" tehtud asja-siis anna minna, keegi ei saa keelata kui siis kirud, et oh küll see vana 30 aastat tagasi tehtu on ikka kehva-palju ta kehvem on? Juba, et niisugust asja välja töötada selleks kulub meeletu aeg+raha+inimeste töö (kohati ka sunni-töö). Krt. ma maadlen ka nüüd jälle oma projektidega, taas on aega väheke, ega see odav lõbu ei ole-näit. trafo/toitelüüdid/kvaliteetsed pooljuhid/korpus-lootsin oma 350W võimu valmis saada 10k-ga aga kulub vast topelt, kulutusi on tehtud juba 13k aga korpus on näit. veel tarvis-kujutan ette seda kirumist, et milleks-jah milleks, poest saab ju mingi saasta sony 6-7k eest aga minu kogemused lihtsalt ei kannata seda võrrelda isetehtuga-see on hoopis midagi muud, samuti isetegemist ja tootmist võrrelda on natuke vale aga juba n.ö. "ainueksemplari" on üsna raske luua korralikult-kõik ei lähe üldsegi nii nagu alguses planeerid, aega kulub rohkem ja no üldse-asi on keerulisem kui tegelikult arvatakse ja sel "tiblaajal" oli isegi hea, et meil riigis lasti midagi ise teha.
                        Vabandused taas ot eest!
                        -superradical-

                        Comment


                          Vs: ... hea, et meil riigis lasti midagi ise teha.

                          Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt
                          Et mida see siis tähendab...
                          Noh, ega ma nagu vastust ei saanudki, aga jõudu iseehitajale!

                          Ma eeldasin, et jutt on ehk kvantitatiivsete ja kvalitatiivsete parameetrite omavahelisest seosest, nende lahtimõtestamisest ning mõõtemetoodikatest, aga vist panin puusse.

                          Tegelikult mulle tundub, et kõrvutada võib mida iganes -
                          neid kosmoseasju ja pärastsõja lampidega asju näiteks oleks päris põnev.

                          Isegi koolis vist õpetatakse, et õunu võib pirnidega liita, aga mitte omavahel korrutada.
                          "Dreams are nothing more than wishes
                          and a wish is just a dream you wish to come true."

                          Comment


                            Vs: Punane RET

                            Võimalik, et lugesin ise su postitusest välja mingi negatiivse sõnumi aga no üritasin vastata, et : EI saa võrrelda kahe erineva ajastu seadmeid-nende parameetritega on ka nii, et just vihjatud sony mänguasjad jäävad ilmselt igas parameetris maha nende kirutud ESTONIA seadmetega võrreldes-vähemasti elektriliste parameetrite osas. Mulle meenub praegu (vist oli 2000a kataloog milles oli TA-FA30/50/70 võimud) seal oli pilt väljundtranssidest ja oli jutt juures, et on kullatud viikudega jne.-mis kuradi tähtsust sel on? Mida see juurde annab? Trafo oli ka neil naeruväärselt väike-neid lubatud W-e sellest küll välja ei võta, eriti kui veel lubatakse 0,00...% THD. Kui saab võrrelda, et 30 aastat tagasi juurutatud seade on kehvem kui nüüd aasta/kaks tagasi väljatöötatu siis on asi juba isikus ja emotsioonides kinni.
                            Mõõtetehnikaga on lood nii nagu nad on, kindlasti ei olnud sel ajal kasutada siinmail tõesti korralikku seadmeparki, selle all pean silmas siis tõesti korralikku-tipptaset. Samas selle mõõtmisega-ise nende hübriidvõimudega mässates mõõtsin ka STK4048 klotsil datasheedil antust hoopis suurema väljundvõimsuse-ei uskunud kohe ja vaatasin, et kui hulluks ossi kõver läheb-ei olnud ka see katastroofiline, signaal oli veel täitsa ilus, olulist tippude lõikamist ei olnud-see oli praktiliselt olematu, Abo raamatus kirjeldatud põhimõtetel. Samas ei ole kahjuks omal THD mõõtjat ja seda täpselt ütelda ei oska.

                            Veel mõtlesin selle peale, et kui kõik kiruvad siis miks keegi ei võta kätte ja paremini ei tee? Tänapäeval ju on võimalik igalühel asi kätte võtta, niisama rääkida, et oh oli kehva ei ole ka ju mõtet-kui oli kehva siis tuleb ise teha paremini, kui õnnestub siis võib tänulikke inimesi olla veel teisigi. Vaatan siin just pilte "ULTRASOUND"i võimudest (lampvõimud), 600k$-kas need on oma hinda siis nii väärt, siis veel transsvõimud, ilge korpus, julm trafo, peotäis transse-ka paarsada kilo$ ja tehakse neid ka kusagil kuurinurgas värisevate kätega-miks keegi meil ei võta kätte ja ka ei ürita midagi-saaks sellele tiblaaja kraamile siis ka reaalselt, tõendatuna ära teha-mitte ainult jutuga... midagi halba selle postitusega ei mõtle kui keegi sellest teisiti aru saab siis on oma mure-

                            A veel leidsin teemast huvitava osa- koolist on paraku juba 10a möödas ja ei mäleta, ööse raamatut otsida ka ei viitsi-kas keegi seletaks mis asi on "etalonvolt"
                            -superradical-

                            Comment


                              Vs: A veel leidsin teemast huvitava osa ... "etalonvolt"

                              Ei leidnud teemast sellist asja.

                              See-eest leidsin taskust kalendri, mis mulle eile sinna topiti:





                              97 mm x 69 mm
                              "Dreams are nothing more than wishes
                              and a wish is just a dream you wish to come true."

                              Comment


                                Vs: A veel leidsin teemast huvitava osa ... "etalonvolt"

                                radiotehnika35: Mulle tundub, et sa võrdled ainult aegu omavahel. Tuleks võrrelda ka kohti.

                                Loomulikult ei saanud NLiidus mingit tipptasemel audiotehnikat valmistada.
                                Küll oli aga see võimalik väljamaal.
                                Venelane tootis komponentide näol saasta. Sellest saastast läks vähegi kõlbulik militaari ja meditsiini. Ja viimane solk läks laiatarbesse.
                                Sellest pidi siis midagi välja võluma.
                                Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
                                Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

                                Comment

                                Working...
                                X