Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Punane RET

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Punane RET

    Vaadates teostust, siis julgen küll arvata, et seeriatootmisega pole siin midagi pistmist. Pigem hobielektrooniku projektiga või siis mingi näidismudeliga, kus iga järgmine oli kordumatu.
    Igatahes väga huvitav leid.

    Comment


      Vs: ... mida sellega peale hakata, siis võiks teada anda

      Ei ole just inspireeriv hunnik sellisel kujul, aga annab vähemalt mingi ettekujutuse asjast huvitatuile.
      On tõsine kahtlus, et keegi viitsib sellest toimiva isendi kokku panna, kuid väliskuju võiks ju taastada.

      Miks ta just selline välja näeb? Kas sellega mingit legendi ei kaasne?

      Esmalt postitatud kawai poolt
      Väga lahe, huvitav palju selliseid mängijaid toodeti, mis aastail ja kas eestis üleüldse teada, et mõni töötav aparaat alles on?
      Hiljuti öeldi mulle, et 50, mis on kordades suurem sellest numbrist, mida seni tõeseks pidasin.

      Esmalt postitatud a1 poolt
      Vaadates teostust, siis julgen küll arvata, et seeriatootmisega pole siin midagi pistmist. Pigem hobielektrooniku projektiga või siis mingi näidismudeliga, kus iga järgmine oli kordumatu.
      Eks selline oligi tolleaegne tase.

      Muidugi ei ole tegemist tehasetoodanguga, s.t. seda riistapuud pole toodetud tehases "Punane RET", mida iganes ka Venemaa saidid kirjutavad ja välja riputavad.

      Kui eeldaks siiski, et trükkplaadid olid samad ja skeem samuti, oleks huvitav teada, mis asi siis iga järgmise nii kordumatuks tegi?
      viimati muutis kasutaja Yxz; 20 m 2010, 17:29.
      "Dreams are nothing more than wishes
      and a wish is just a dream you wish to come true."

      Comment


        Vs: ... mida sellega peale hakata, siis võiks teada anda

        Ma arvan, et sellise isendi peaks töökorda saama iga elektroonikahuviline, kes on kivivõimude kokkujootmisest kaugemale arenenud.
        Asi põhineb ju suht primitiivsetel juppidel. Laseri peaks sinna saama panna ka kaasaegse, veidi modides skeemi.
        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

        Comment


          Vs: Punane RET

          Asi pole lihtsalt tööle saamises vaid tahaks ikka võimalikult originaali, sest see ongi selle asja väärtus. Välimuse taastamiseks oleks vaja seda luuki, mis sinna cd seadmele peale käib.
          Alati põleb midagi.(SUURE LEEGIGA)

          Comment


            Vs: Punane RET

            Kunagi 40a tagasi ühes instituudis töökaaslased,kes olid enne RETiga olnud seotud,rääkisid niisuguse loo. Üks konstruktor olevat teinud uue radioola projekti ja väliskuju pidi tulema selle järgi Vanemuise kandle kujuline. Kõige olulisem nõue oli aga olnud see,et "võrgijuhe peab olema nii pikk, et rahuldaks inimkonda"!

            Comment


              Vs: Punane RET

              Võib olla teemaalgaajale pakub huvi, osta.ee-st leidsin:

              Comment


                Küsimus pildi kohta



                Kas keegi oskab öelda, kust see pilt pärineb?
                "Dreams are nothing more than wishes
                and a wish is just a dream you wish to come true."

                Comment


                  Veel üks küsimus pildi kohta

                  Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                  See viimane pilt on selline nagu minu eksemplar oli.
                  Kui jutt on ikka sellest, millele viidati
                  Esmalt postitatud a1 poolt Vaata postitust
                  Kuid siin, paistab aga ka nuppude ja tabloo poolest teistsugune olevat:http://rw6ase.narod.ru/ej/estonija/e...a_lp001s00.jpg
                  , siis huvitaks, mismoodi õnnestus sellise omanik olla, sest müügieksemplare nagu ei tehtud.

                  Äkki on mingi legend, mida kannataks avalikustada?
                  "Dreams are nothing more than wishes
                  and a wish is just a dream you wish to come true."

                  Comment


                    Vs: Punane RET

                    Minul olnud eksemplar ei olnud pärit müügiletilt tõesti. Nimesid nimetamata, selle hankis mulle üks praegune muusikaärimees tehasest. Tollal ei olnud see aga teada et tegu oli mingi erimudeliga, sest siis polnud neid tegelikult üldse kuskil näha. Teadsime vaid seda et oli ka olemas pealtlaetav mudel kuid selle hankimine olevat olnud võimatu. Et aga huvi oli just CD-mägija funktsiooni vastu siis tollal korpus ja sellega seonduv ei mänginud rolli. Mõne aasta jooksul vahetus minu sedmestik ja asemel tuli algul Pioneer, siis Sony. Inimene kes omandas tolle Estonia, hankis hiljem asemele C.E.C cd3100. Estonia jäljed sealtmaalt on teadmata.
                    Täna mõeldes oleks see võinud ju alles olla kuid see on tagantjärele tarkus.
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      Vs: Nimesid nimetamata ...

                      Asi hakkab huvitavaks minema!

                      See nimede teema on asi, millest ma olen ka siin hoidunud, v.a. juhud, kui niigi on juba selle koha pealt ots lahti tehtud.
                      Ega ju ei olnudki tegemist mingi "erimudeliga", ainult ehk see, et seeriatootmist ei järgnenud. Ilmselt oli kellelgi ka see juba siis teada.
                      Huvitav, millal see tehing toimus?

                      Ajakirjas «Радио», 1987, №11 http://publ.lib.ru/ARCHIVES/R/''Radi...o''_1987_.html ilmus pikem lugu CD-de teemal ja illustratsiooniks oli just sellise pleieri pilt.

                      P.S. Mul hakkab ka pisut koitma, kes praegustest muusikaärimeestest resideerus siis RET-i tehase territooriumil.
                      Ta oli vist siis pigem DJ ja tuntud ka oma kena lauluhäälega ning juba lapsest peale.

                      Või ei olnud?
                      viimati muutis kasutaja Yxz; 23 m 2010, 13:04.
                      "Dreams are nothing more than wishes
                      and a wish is just a dream you wish to come true."

                      Comment


                        Vs: Punane RET

                        Laulmine või üldiselt hea musikaalsus on muidugi kaasnev enamiku muusika(äri)meestega. Mõnel see läheb isegi nii et ka ise annab oma plaate välja. DJ kohapealt ei oska ma öelda midagi mõistlikku.

                        Radio artikkel on huvitav, mainitakse et DAC on 14bitine. Paljud tolleaegsed ka olidki 14bitised, kuid kas ka Estonia versioonid? Oleks nagu meeles et siiski 16bitine oli.
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          Vs: ... et ka ise annab oma plaate välja.

                          Siis vist ei ole see, keda ma arvasin. Las elab rahulikult.
                          Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                          ... mainitakse et DAC on 14bitine. Paljud tolleaegsed ka olidki 14bitised, kuid kas ka Estonia versioonid? Oleks nagu meeles et siiski 16bitine oli.
                          Kuidagi ei meenu, et neis oleks midagi peale esimese põlvkonna Philipsi chipseti (SAA7000, SAA7010, SAA7020, SAA7030, TDA1540) kasutatud. Viimane oli küll 14-bitine.
                          Võib-olla järgmistesse mudelitesse oli mõeldud rohkemat, aga neid ju ei tulnud üldse.

                          Küsin uuesti, kas ei meenu, millal selle esimese pleieri soetamine toimus?
                          "Dreams are nothing more than wishes
                          and a wish is just a dream you wish to come true."

                          Comment


                            Vs: Punane RET

                            Kas oli 1989...või 88, no ei mäleta nii täpselt. Kalduksin rohkem 89 peale.
                            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                            Konfutsius

                            Comment


                              Vs: Kalduksin rohkem 89 peale.

                              Nii hilja! Nagu ma juba siin http://www.elfaelektroonika.ee/fooru...l=1#post313001 kirjutasin, võis pisut uuemaid siis juba poest osta. Mis mõte oli veel kasutada kõveraid teid?
                              Äkki siiski mõni aasta varem?
                              "Dreams are nothing more than wishes
                              and a wish is just a dream you wish to come true."

                              Comment


                                Vs: Kalduksin rohkem 89 peale.

                                Võis olla, seerianr oli 63. 89 aasta lõpul kohati juba ligi 2000 kanti numbreid, nagu lugeda on olnud. Ma ei saa kinnitada et ta enne minuni jõudmist nimelt tehases püsis.
                                Mind tegelikult häirib et miskipärast kumab mulle DAC TDA1541A... Huvitav kas keegi on seda tegelikult selles konfis kohanud või on lihtsalt valesti meeles.

                                Ilmselt on ikka TDA1540P õige vastus.
                                viimati muutis kasutaja OSX; 23 m 2010, 18:09.
                                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                                Konfutsius

                                Comment

                                Working...
                                X