Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Punane RET

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: paljud seda väitnud on miskipärast kui põhilist selle võimu probleemi

    Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt
    Kas need K73-11 on siis nii head? Millega neid võrrelda näiteks tänapäevaste kondekatega? Mõõtudelt on nad jah üsna kohutavad-4,7uF/160V on 17*41mm . Mis nendes leidub, et nende kasutamiseks eriluba tarvis oli ? Siis ilmselt on nad ikka säilitamist väärt?
    K73 dielektrikumaterjal on polyethylene terephthalate (PET).
    Hinnaliseks võis neid teha näiteks välismaalt valuuta eest sisse ostetud toormaterjal, pluss sõjatööstuse nõudlus kvaliteetse kauba järele totaalse (kvaliteedi)defitsiidi tingimustes.

    Comment


      Vs: Kas need K73-11 on siis nii head?

      Mida küll võiks tähendada "on siis nii head"?

      Mis nendes leidub, et nende kasutamiseks eriluba tarvis oli ?
      Siis ilmselt on nad ikka säilitamist väärt?
      Nendes leidub mahtuvus. Pole poolt sõnagi erilubadest kirjutanud.

      No on ikka küsimused!
      "Dreams are nothing more than wishes
      and a wish is just a dream you wish to come true."

      Comment


        Vs: Punane RET

        Huvitav, mäletamist mööda oli aga neid K73-11 mujal seal UP010-s kasutuses, miks siis tämbritesse ei viitsitud välja kaubelda?

        Comment


          Vs: oli aga neid K73-11 mujal seal UP010-s

          Esmalt postitatud moi poolt
          miks siis tämbritesse ei viitsitud välja kaubelda?
          Tegelikult ei olnud ju mitte ühtegi.

          Heas küsimuses sisaldub alati pool (õiget) vastust - "viitsitud".

          Aga kui nüüd mina ka küsiks:
          Mis oleks olnud tehniline põhjendus?
          "Dreams are nothing more than wishes
          and a wish is just a dream you wish to come true."

          Comment


            Vs: Punane RET

            Vist samad põhjused, mis muajale nende kauplemise puhul.
            Ilmselt oleks saanud välja mõõta sageduskarakteristiku languse, moonutused ja liigsed lekkevoolud.

            Comment


              Vs: Vist samad põhjused, mis mujale ...

              Ma ei tea kuhu mujale, aga sinna ei kaubeldud midagi nii lihtsate asjade seast nagu kondensaatorid.

              Esmalt postitatud moi poolt
              Ilmselt oleks saanud välja mõõta sageduskarakteristiku languse, moonutused ja liigsed lekkevoolud.
              Kahjuks ei olnud esimesi, teisi ega ka kolmandaid.

              Aga mis oleks olnud tegelik põhjus ja põhjendus?
              "Dreams are nothing more than wishes
              and a wish is just a dream you wish to come true."

              Comment


                Vs: Punane RET

                Seal ju on peoga sidestuses 0,47 mkf kondesid, olid ka ilmselt mingi K73 seeria.
                Miks sinna lüüte ei surutud?
                Vinüüli korrektorisse on isegi toitesse lüüdiga paraleeli K73 pandud.

                Comment


                  Vs: Punane RET

                  Esmalt postitatud moi poolt
                  Seal ju on peoga sidestuses 0,47 mkf kondesid, olid ka ilmselt mingi K73 seeria.
                  Miks sinna lüüte ei surutud?

                  Jah, sama dielektrikuga K73-9, mis oli vabalt kasutatav, aga nende rida ei ulatunud 4,7uF-ni.
                  K73-17 oleks ulatunud, aga nende kasutamine polnud siis veel lahti. Ka aastaid hiljem sai neist vabalt (ilma kasutustaotluse ja põhjenduseta) kasutada ainult nominaalpingeid 160 V ja rohkem, s.t. kõige väiksemagabariidilised 63 V ei olnud reeglina kasutatavad.

                  Ja ikkagi veel kord minu küsimus:
                  Aga mis oleks olnud tegelik põhjus ja põhjendus?
                  "Dreams are nothing more than wishes
                  and a wish is just a dream you wish to come true."

                  Comment


                    Vs: paljud seda väitnud on miskipärast kui põhilist selle võimu probleemi

                    Esmalt postitatud Yxz poolt
                    Sellist on vist ainult korra siin väidetud ja siis ka ilma skeemi vaatamata.

                    Eks see eelvõimendi on probleemne juba oma sünnieeldustelt, olles kiirkompromiss tahetu ja suudetu vahel.



                    Huvitav, mis selles siis nii kahtlast tundub?

                    Leidsin kodusest kultuurikihist ühe lehe paberit, millest osa esitan skeemianalüütikutele puremiseks.



                    Seoses sellega meenus, et aluseks olnud võimendi kondekate C211 ja C212 funktsionaalseteks analoogideks olid esimeses eelvõimendi maketis mitte-elektrolüüdid sarjast K73-11 (4,7 μF / 160 V - suhteliselt suuregabariidilised ja kallid, millede kasutamiseks pidi taotlema !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!! eraldi loa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ja vajaduse tehniliselt korrektselt põhjendama), mis järgmises etapis kerge ja süüdimatu pliiatsiliigutusega vahetati nende eletrolüütiliste unipolaarsete nõmedike vastu, mida te kõik olete harjunud seal nägema.

                    Täismõõdus leht: http://www.upload.ee/files/82305/TCC.rar.html

                    Olgu, no läheneme siis pedantlikult! " ERALDI LOA" ???
                    kÜSIMUS OLI JUST SÕNASTATUD NII NAGU TA OLI, ET MIS "neis siis nii head oli" ???-SEDA OLEKSKI HUVITAV TEADA AGA EGA SIIT VIST JAH MINGISUGUST VASTUST EI SAA-ok, rohkem siia teemasse ei kirjuta.

                    No ma ei tea-mina igaljuhul selles eelvõimus neid: http://www.foto24.ee/album/42327/s1 näinud ei ole-ehk mõni eriversioon on milles neid kasutatud (olen 2-3 seda isendit lahti võtnud ja üks just siin ees-ei ole selles küll näha niisuguseid kondekaid. ANTUD jutt siis ei puuduta Yxz vastust minu küsimusele.
                    viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 19 m 2009, 16:41.
                    -superradical-

                    Comment


                      Vs: No ma ei tea-mina igaljuhul selles eelvõimus

                      Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt
                      Olgu, no läheneme siis pedantlikult! " ERALDI LOA" ???
                      kÜSIMUS OLI JUST SÕNASTATUD NII NAGU TA OLI, ET MIS "neis siis nii head oli" ???-SEDA OLEKSKI HUVITAV TEADA AGA EGA SIIT VIST JAH MINGISUGUST VASTUST EI SAA-ok, rohkem siia teemasse ei kirjuta.
                      Ilusad suured tähed, paistavad kaugele!

                      Tegelikult ma ei anna "mingisuguseid" vastuseid, vaid ausaid ja otsekoheseid. Hea oleks, et küsimused oleks mõistetavad, seega ka vastatavad.

                      Pisuke selgitus:

                      Sellise labase asja jaoks nagu laiatarbeelektroonika ja -helitehnika selle osana, olid nimekirjad NL-s toodetavatest juppidest, mille seas olid sellised, mis olid küll kasutatavad, kuid nõudsid väljatöötaja poolt taotlust ja põhjendust. Seda tuli teha ERALDI iga positsiooni jaoks ja see saadi konkreetse seadme jaoks ja kasutamiseks ainult selles funktsioonis.

                      Peale selle olid veel jupid, mille kasutamine oli laiatarbes mõeldamatu, kuid hädavajaduse korral võis taotleda (ja ka saada) ERILOA, tihti ajutise.

                      No ma ei tea-mina igaljuhul selles eelvõimus neid: http://www.foto24.ee/album/42327/s1 näinud ei ole ...
                      Ma ju kirjutasin, et "olid esimeses eelvõimendi maketis".
                      "Dreams are nothing more than wishes
                      and a wish is just a dream you wish to come true."

                      Comment


                        Vs: No ma ei tea-mina igaljuhul selles eelvõimus

                        Esmalt postitatud Yxz poolt
                        Ilusad suured tähed, paistavad kaugele!
                        Ma ju kirjutasin, et "olid esimeses eelvõimendi maketis".
                        Ma lisasin kah juurde, et see viide ei puudutanud sinu postitust vaid moi 16:38 tehtud postitust ! Seda lugesin, et kasutati maketis , enne kui siin sekkusin...
                        -superradical-

                        Comment


                          Vs: Punane RET

                          K73-11 ei olnud jah, olid muud K73 seeriad.
                          On tõesti skleroos tulnud.

                          Comment


                            Vs: Punane RET

                            Kuna kokkutuleku teemas selgus:
                            Tänud kõigile esinejatele ja osalejatele. Lisaks kõigile teistele tänaks eraldi veel Viktorit, kes viimasel minutil leidis siiski võimaluse tulla ja RET/"kabaree" telgitagustest väga huvitavalt rääkida.
                            Siis ei hakkaks seda teemat seal risustama ja koondaks kõikvõimaliku seal selgunud info siia.
                            Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
                            Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

                            Comment


                              Vs: Punane RET

                              Vahelduseks avastasin ühe raamatu, mida soovitan lugeda:
                              Per Högselius - "The dynamics of innovation in Eastern Europe: lessons from Estonia"
                              Seal juttu ka RET'ist, Pöögelmanist, Elcoteq'ist, Estelist jne.
                              Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
                              Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

                              Comment


                                Vs: Vahelduseks avastasin ühe raamatu ...

                                Esmalt postitatud Daddario poolt
                                Seal juttu ka RET'ist, Pöögelmanist, Elcoteq'ist, Estelist jne.
                                Nomaeitea, mida juttu!

                                Sõitsin eelmise nädala mingil õhtul mööda Sõpruse puiesteed trolliga Mustamäele ja mõtlesin juhikabiini kõrval seisvat T. Pungast vaadeldes, et nagu ei saanudki rohkem teada, "et siit läbi jooksnud täisvõimendi oli siiski päris".
                                Tegelikult isegi mitte seda, kas selline teadmine tuli temalt.

                                Mis värk selle päris täisvõimendiga siiski oli?
                                "Dreams are nothing more than wishes
                                and a wish is just a dream you wish to come true."

                                Comment

                                Working...
                                X