Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

plaadid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Kas see luminestsentstoru on see, mis diskoteekides on ja annab laheda hiilgava efekti ???

    Comment


      #32
      Vat seal ei ole käinud juba 100 aastat, ei tea. Asja nimetatakse ka päevavalgustoruks, noh, selline "tavaline" lamp, mida igal pool näha võib. Pikk toru, kasutatakse veel läpparite ekraani valgustuses (veidi 2. tüüpi küll) jne. Mul akvaariumis 2 sellist, hea külm valgus, ei kuumuta nii nagu hõõglamp.

      On küll espegiaalsed UV-torud raha turvamärkide vaatamiseks. Nende sobivuse kohta ei oska arvata, vist on ikkagi liiga nõrgad.
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #33
        Vot! Mina mõtlesin just neid millega turvamärke saab vaadata Ega keegi juhtumisi ei tea, kust sellist saada võiks.

        Comment


          #34
          Vot! Mina mõtlesin just neid millega turvamärke saab vaadata Ega keegi juhtumisi ei tea, kust sellist saada võiks.
          Vaata kuskilt püromaailmast, need peaksid 250eeguga müügil olema...
          Allkiri xxx

          Comment


            #35
            btw, millega oleks tekstaliidi sisse kõige parem radu kraapida? Olen näinud et osad teevad nii, aga ei mäleta millega nad kraapisid....
            Allkiri xxx

            Comment


              #36
              Sain teada et see black lightt on 345 kuni 400 nM

              Comment


                #37
                Tark raamat (loe: Elfa kataloog ) kirutab, et PCB jaoks on vajalik lainepikku 350-370 nm, nii et võib see black light isegi sobida. :

                Comment


                  #38
                  Äkki on kellelgi seda õiget originaal lampi, mis PCB jaoks mõeldud ja äkki saaks sõna sekka öelda, kas sellel ka on siis see efekt

                  Comment


                    #39
                    Äkki saad siit mõne vastuse:
                    http://www.tevalo.ee/cgi-bin/YaBB.cgi?boar...;num=1012573505

                    (mina võtsin sealt selle raivo idee ja teostasin...ainuke vahe "originaal" lampidega on see, et minu säriaeg on 10 min 4 minuti asemel ;D - kvaltiteet on aga väga hää?)

                    Comment


                      #40
                      Spetsiaalne valgustusseade töötab hästi. Arvestada tuleb et:
                      - aeg peab olema täpne (3..4min), vastasel juhul hakkab kvaliteet kiiresti kukkuma
                      - palja toruga saab ilusa laigulise plaadi ja punased silmad, peaaegu võimatu on käsitsi ühtlast valgustatust saada.

                      Kui on plaanis ise valgustusseade teha, siis:
                      - lambi ja plaadi vahele jätke palju ruumi (~0.5m). See parandab ühtlust. Samuti võite sinna vahele panna mingi hägusti, nt. mati printerikile.
                      - varustage seade taimeriga. Oluliselt odavam kui nässuläinud plaadid.

                      Söövitamise ja puurimise kohta on samas topicus pikk kiri.

                      P.S. UNUSTAGE RAUDKLORIID ÄRA !!! EI EKSISTEERI ÜHTEGI POOLTARGUMENTI !!! PALUN SÄÄSTKE ENDA TERVIST.

                      Comment


                        #41
                        Mul vanast ajast veel raudkloriidi alles (loe: 300g), aga kui see otsa lõppeb lähen muule üle. OK
                        Tegelt mina mõtlesin sellist asja http://www.howstuffworks.com/black-light.htm omale lae alla riputada, aga ei tea, mis õige toru. Ja tegelt see PCB tegemise toru ei sobi kuna neil on mingi tume kiht peal, mis ei lase nähtavat valgust eriti välja.
                        See on õige http://www.opood.ee/?t=k_ki&i=969004 asi, aga tahaks toru.

                        Comment


                          #42
                          OÜ Megaluumenist ostsin endale kunagi lambi. 300W ja maksis ca. 200 raha. Täpselt see, mis vaja. Valgustad 20 cm kauguselt aga enne peab lampi soojendama ca. 1min. Päikeseprillid ette ja lampi ei tasu vaadata, midu silmad kipitavad!
                          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                          Comment


                            #43
                            UV-ga tasub ettevaatlik olla kuna see küpsetab aeglaselt silmad ära. felch, päikeseprillid peavad kindlasti UV kaitsega olema sest muidu teevad prillid asja veel hullemaks. Läbi prillide vaadates muutub ruum pimedamaks, pupillid suurenevad ning silm on UV'le veel vastuvõtlikum. Sellel teemal on jahutud ka siis kui tuli välja, et enamus odavatest "UV kaitsega" päikeseprillidest ei paku tegelikult mingit kaitset.

                            mis puutub aga silmade kipitamisesse siis ammustel aegadel ühe koolipeo ajal sai renditud 1000W UV prozhektorid. katsetamise ajal olid nad kusagil laua peal, suunaga saali ukse poole. nendel inimestel kes juhuslikult uksest sisse astusid lõi silmad eriti valusaks. proovisin huvi pärast ise kah, silmad valutama ei hakanud (UV kaitsega läätsede tõttu arvatavasti) kuid pildi tõmbas uduseks.

                            Comment


                              #44
                              Millist markerit keegi kasutab? Olen proovinud erinevate markeritega ja tulemus on sama - eriti peente joonte puhul ei suuda marker korralikult katta ja tulevad väiksed katkendlikud kohad sisse. Proovisin ka valge corrector pliiatsiga, see toimib aga peenikesi jooni sellega teha eriti ei kannata. Värviga joonistades saab pärast zileti või noa otsaga korrigeerida aga korrektor on nii rabe et viskab kohe killu välja. Seega kõige raskem aga kõige usaldus väärsem meetod paistab olema värvi ja süstla nõelaga radade joonistamine. Kui keegi teab nõu anda millise markeriga ja mis moodi plaati ettevalmistades hea tulemuse saab oleks tore kuulda.
                              "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

                              Comment


                                #45
                                Ma ostsin markeri, mis on mõeldud CD´de peale kirjutamiseks. Ei tule maha ja üsna peenike.

                                Comment

                                Working...
                                X