Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

plaadid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Jah, oleks lahe lasta teha küll neid plaate, juhul kui ma poleks vaene üliõpilane kes ei tahaks muu hulgas kõike oma käega teha :P
    Aga siit üks küsimus kaa. Nimelt õnnestus mul asjast nii moodi aru saada™, et on võimalik plaati katta ka tooneriga. Siis nii, et prindid rajad vastavale paberile/kilele peegelpildis, triigid plaadile, lased jahtuda ja eemaldad kile.
    Nüüd, kui see nii käib, siis kas on kellelgi selle alaseid kogemusi ja kas see kile on seesama, mis tevalos müügil, koodiga: 49-510-00?

    Kõik oma senised plaadid olen teinud nagu ennemuiste, värisevi käsi laki või muu kraamiga plaadile joonistades.
    Nüüd aitab.

    Aitähh.
    To boldly go where no man has gone before.

    Comment


      #17
      Mina võtsin ühe 250W tänavavalgustus lambi, lõin pealt selle esimesa klaasi maha. Siis tegin järelejäänud osale plekist toru ümber, et ta nii palju ei pleegiks. Nii saingi omale ubmes 100 eeguga UV lambi. Esimesed plaadidki fotomeetodil valmis teinud, ja kvaliteet on minuarust piisavalt hea...

      Comment


        #18
        Jah, oleks lahe lasta teha küll neid plaate, juhul kui ma poleks vaene üliõpilane kes ei tahaks muu hulgas kõike oma käega teha :P
        Aga siit üks küsimus kaa. Nimelt õnnestus mul asjast nii moodi aru saada™, et on võimalik plaati katta ka tooneriga. Siis nii, et prindid rajad vastavale paberile/kilele peegelpildis, triigid plaadile, lased jahtuda ja eemaldad kile.
        Nüüd, kui see nii käib, siis kas on kellelgi selle alaseid kogemusi ja kas see kile on seesama, mis tevalos müügil, koodiga: 49-510-00?

        Kõik oma senised plaadid olen teinud nagu ennemuiste, värisevi käsi laki või muu kraamiga plaadile joonistades.
        Nüüd aitab.

        Aitähh.
        ma nagu paar korda olen proovind. Kasutasin samu kilesid mis grafoprojektoritel kasutatakse. Kontoritarvete poest ostsin. Irmus jama oli küll kuda see värki ikka kile pela t trükkplaadile saada..Triikrauaga seal kuumuta, aga kui juba üxkord sai korralikult ää kuumutatud, siis jäi pärast plaat peris ilus.
        "Aga äkki ikkagi on..." , R.Tont

        Comment


          #19
          a mida on vaja radade märkimiseks? Mingit pliiatsit? Ja palju se maksab?

          Comment


            #20
            Siin räägitaksegi radade joonistamisest. Selleks võib kas printida kilele, panna see kile plaadile ja triikida tahm yle plaadile või ise pliiatsiga joonistada... Sobib praktikas igasugune veekindel marker, tegelt toodetakse ka spec pliiatseid, mida kunagi müüdi Tevalos, nüüd ei tea, pole uurinud.

            Comment


              #21
              ahaa..noh ma siis proovin...thnx

              Comment


                #22
                kas on kellelgi veel kogemusi selle triikimise meetodiga?
                Ise olen mõnegi plaadi arvutis ilusti valmis joonistanud ja siis ikka värviga käsitsi peale sokerdanud. Ja veel küsimus-kas kvarts lamp kõlbab uv meetodiks?
                "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

                Comment


                  #23
                  ELFA kataloogist lugesin, et kvarts lamp ei sobi, aga vaata minu ülevalpool olevat postitust(kui tahad endale teha UV lampi...)

                  Comment


                    #24
                    hm UV lamp? Sinine valgus ka UV?
                    Allkiri xxx

                    Comment


                      #25
                      UV lamp on selline lamp mis kiirgab tavalisest lambist rohkem UV kiirgust ja sinine lamp ei ole see UV lamp, mida elektroonikas kasutatakse.

                      Comment


                        #26
                        UV lamp on selline lamp mis kiirgab tavalisest lambist rohkem UV kiirgust ja sinine lamp ei ole see UV lamp, mida elektroonikas kasutatakse.
                        i mean sinistvärvi toru
                        Allkiri xxx

                        Comment


                          #27
                          Tegelt selline lillakas sinine on jah, aga ma ei tea kas see annab ka õiget sagedust. Olen kuulnud et peab olema veel mingi õige sagedus et asi paremini töötaks. Tevalos on spets lambid ja need olid vist küll valged. Äkki annab keegi teine tarka nõu. Ise olen ainult korra ühe laenatuga teinud.

                          Comment


                            #28
                            päris normaalne step-by-step õpetus, kuidas teha plaate söövitus meetodil

                            http://www.qsl.net/k5lxp/projects/PCBFab/PCBFab.html

                            Comment


                              #29
                              Mina soovitan teha tänavalgustus lambist...
                              Seal sees on ka UV lamp, mis minul toimib väga hästi (trükiplaatide tegemiseks)
                              Tuleb ainul see pealmine klaas sel lambil puru lüüa. Tuleb muretseda ka see trafo, mis sinna vahaele läheb.

                              Comment


                                #30
                                Sinine luminestsentstoru küll ei sobi! UV-lamp annab tööraeziimi jõudes küll sinakat valgust aga see on hoopis teine asi!
                                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                                Comment

                                Working...
                                X