Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Arvuti "Juku"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #91
    Vs: Re: Vs: Arvuti "Juku"

    Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust

    Aga kas tõesti Juku peal sai teha PCB disaini ???
    Millega siis need esimesed PAL plokki plaadid siis tehti, ikka Jukuga. Mina alles aasta tagasi viskasin need flopid minema, sest väljaligeda polnud neid enam võimalik, üle tuhande flopi, korralikult ära arhiveeritud, ja kirjad peal läksid kõik prügikasti, kuigi kunagi oli see tohutu väärtus, nats aval kõik kokku korjatud, kahju muidugi et varem kõike ümber ei kirjutanud. See tegemine oli ikka väga aeganõudev, lisaks Kamitral olid mingit layersid puudu, ja pidi kogu aeg paberil märkmeid tegema, lisaks printerit ka polnud. Aga see asi ei kestnud kaua, üsna ruttu tulid 286-t. Vaga naljakas oli kui esimest korda "hiirt" nägin, mina ei osanud kuidagi välja nuputada kuidas seda kasutada saab, millegipärast tekkis soov ta kuidagi laua külge kinni liimida.
    Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

    Comment


      #92
      Vs: Arvuti "Juku"

      Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
      Edit: mul on pikalt olnud mõte ehitada kaasaegset riistvara kasutades (mälukivid, mikrokontrollerid jms) RK86 toimiv versioon. Mul on alles kõik omal ajal tehtud mängumoodi aretused sellele masinale. Sai õigel ajal tavaarvutisse sisse tõmmatud. Läbi emulaatori käib isegi.
      Keegi on miskit sellist teinud,näiteks http://radio86rk.pbworks.com/w/page/...6RК-SRAM

      Mõtlesin kunagi proovida,aga ikka on miskit muud teha olnud...

      Comment


        #93
        Vs: Arvuti "Juku"

        Esmalt postitatud Arvi poolt Vaata postitust
        Keegi on miskit sellist teinud,näiteks http://radio86rk.pbworks.com/w/page/...6RК-SRAM

        Mõtlesin kunagi proovida,aga ikka on miskit muud teha olnud...
        Sa oled super !!
        Nüüd on mul veidi mõtlemisainet. Ega ma ise oleks umbes sama teinud. Põhimureks oleks olnud jah klaviatuur ja video.
        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

        Comment


          #94
          Vs: Arvuti "Juku"

          Saatsin "Juku" ROM failid kasutajale boamaod. Varsti peaks need seal github-is üleval olema kellel vaja. Lisasin veel ka "Juku" Basic programmeerimiskeele kassetis sisalduvad ROMIDE sisud. "Juku" ise sisaldab kahte К573РФ4 EEPROMi, (venelaste kloon kivist 2764), Basicu kassett aga nelja kivi К573РФ2 (see siis kloon 2716-st)

          Comment


            #95
            Vs: Arvuti "Juku"

            Nonii, täna on viimaste aastate üks paremaid päevi, avastasin suures koguses scannitud dokumente (manuaalid ja skeemid) mis on riputatud üles lehele https://elektroonikafoorum.com/threa...highlight=juku

            Sealt foorumist õnnestus ka saada lootust, et ühel päeval on võimalik kõigil arvuti "Juku" tarkvara internetist alla laadida.

            Comment


              #96
              Vs: Arvuti "Juku"

              Sai natuke printeriga ja Jukuga mängitud, otse rom monitorist on võimalik printida. Selleks tuleb vajutada alguses klahvile E, seejärel RETURN. Siis pääsed teksti kirjutamise reziimi. Seejärel vajutad CTRL + SHIFT + P
              Seejärel hakkab matriksprinter Epson LX-400 ja ma usun et ka LX-800 ilusasti tööle. Originaalis aga jah mõeldud Robotroni printerit, seega veidi jama täpitähtedega. Muidu kõik toimetab. Videojuppi kah saab kaeda: https://www.youtube.com/watch?v=O4IxL5SpybQ

              Comment


                #97
                Vs: Arvuti "Juku"

                Printeri sees tuleb kuidagi kodeering ära vahetada, minu Juku printeril oli see tehtud. Pärast IBM XT taha ühendades printis seevastu osaliselt jama. Aga sellest sain lahti tollal tehtud Qbasic programmiga, millega lasin ise tekstifaile välja.
                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                Comment


                  #98
                  Vs: Arvuti "Juku"

                  Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
                  Printeri sees tuleb kuidagi kodeering ära vahetada, minu Juku printeril oli see tehtud. Pärast IBM XT taha ühendades printis seevastu osaliselt jama. Aga sellest sain lahti tollal tehtud Qbasic programmiga, millega lasin ise tekstifaile välja.
                  martinj kas mõtlete jumperitest kodeeringut? Epsoni taga on küll hunnik mikrolüliteid. Peab vist netist manuaali otsima sellele Epsonile.

                  Comment


                    #99
                    Vs: Arvuti "Juku"

                    Esmalt postitatud pehka1985 poolt Vaata postitust
                    martinj kas mõtlete jumperitest kodeeringut? Epsoni taga on küll hunnik mikrolüliteid. Peab vist netist manuaali otsima sellele Epsonile.
                    Tõenäoliselt jah, vanadel printeritel sai vist sedasi. Ka venekeelseks, minu omal oli EEPROM üle lastud.
                    Osadel printeritel saab kodeeringut ümber lülitada ESC järgnevustega. Üle 20 aasta on möödas....
                    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                    Comment


                      Vs: Arvuti "Juku"

                      Olen äärmiselt huvitet Juku tarkvarast. Kui kellelgi on, ehk jagab.

                      Enne muidugi tähtsam küsimus. Kui on üks pööninguleid Juku, siis mis kõik tuleks enne särtsu andmist üle vaadata (lisaks tolmust puhastamisele muidugi)?

                      Comment


                        Vs: Arvuti "Juku"

                        Tere. Kui Leidsite tõesti selle pööningult, kus on niiske, tuleks põhjalikult üle vaadata. Monitor ka olemas? Elektrolüüt kondensaatrid tuleks kindlasti kõik välja vahetada. Neid ei ole teab mis meeletu kogus, peaaegu kõik on toiteploki osas. Muidugi seda kõike eeldusel, et emaplaat ise pole niiskusest (või veest) kahjustada saanud. Pilti oleks võimalik teha sisemusest? Ega juhuslikult floppysid ei leidnud?

                        Comment


                          Vs: Arvuti "Juku"

                          Mis asi tänapäeva noortele sellist rõõmu küll võiks pakkuda???
                          Click image for larger version

Name:	Juku.JPG
Views:	1
Size:	122,0 KB
ID:	871236
                          Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                          Comment


                            Vs: Arvuti "Juku"

                            Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                            Mis asi tänapäeva noortele sellist rõõmu küll võiks pakkuda???
                            [ATTACH=CONFIG]16120[/ATTACH]
                            akihabara tänav. sealt ei saa ühtegi tänapäeva poissi minema.

                            laupäeva õhtu harajukus jätaks samuti kustumatu mulje.

                            nooremana "naelutasin" klassitäie lapsi mikroskoobi taha. sain hüüdnimeks, õpetaja.

                            Comment


                              Vs: Arvuti "Juku"

                              Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                              akihabara tänav. sealt ei saa ühtegi tänapäeva poissi minema.

                              laupäeva õhtu harajukus jätaks samuti kustumatu mulje.

                              nooremana "naelutasin" klassitäie lapsi mikroskoobi taha. sain hüüdnimeks, õpetaja.
                              Akhabaral olen mina isiklikult käinud, see on puhtalt businessi tegemise koht.
                              Harajukulele iga laps eelistab Shibat
                              Tänapäeva laps ei tee vahet mikroskoobil ja televiisoril vahel
                              Mina mäletan et Jukut omal ajal ei ostnud keegi, kõik tegid ise, ja mitte sellepärast et raha polnud, vaid nii oli kombeks. Juku põhiline väärtus on ülikvaliteetne tarkvara, ja mis on sellest tänaseks saanud? Mingi õnnetu Estcube, mis isegi tööle ei läinud.
                              Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                              Comment


                                Vs: Arvuti "Juku"

                                võibolla ajasid Urayasu shibaga segi. metalli ja naftatööstus vist ikka ei ole tõmbav koht.

                                Comment

                                Working...
                                X