Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Windows 7-lt üleminek Windows 11-le, mis muudatused ees ootavad?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Firefoxiga ID toimib hästi, Ubuntus. Seal võib takistuseks olla, ja mitmel puhul ongi, et brauser tahab vaikimisi kasutada vanemat kaardi pluginat.
    See tuleb ära keelata ja lubada uuem, esteid nimeline, vajadusel tuleb see eraldi installida.
    Samuti ei sobi "Snap"i versioon firefoxist. A see kõik on kirjas siin:

    Comment


      #32
      Esmalt postitatud Matis poolt Vaata postitust
      pulgalt käima lastud ja ülekanded niimoodi ära tehtud
      Mul ei ole mingeid ülekandeid (muidugi kui ise just ei telli midagi) vaja teha, kõik arved lähevad pangakontolt püsikorraldusega maha. Ühtegi arvet ei saabu meilile, paberarvetest rääkimata juba aastaid.

      Comment


        #33
        Esmalt postitatud vanemleitnant poolt Vaata postitust
        Mul on ka sama küsimus, milleks on vaja neid lisaprogramme ja kurja vaeva näha selle asemel, et minna kaasa uuemate opsüsteemidega? Kas te telefonis hoiate ka vägisi vanu süsteeme ja ei paigalda uuendusi?
        Jap.., sa oled õigel teel.
        Need arvutid, millel on näit "Pro" süsteem ja millelt on välja juuritud igasugune uuendamine, töötavad nagu ludiseb ; ja need mis "uuendavad", töötavad nagu juhtub, nagu parasjagu "inn" on.
        Ja telefonid samuti. Need millel on täispakett "kõik peal ja tasuta" ei uuenda ennast ja.. gugla "vanemlik nuhk-järelvalve" on võimalikult kinni, töötavad nagu ludiseb, reeglina laed akut kord nädalas, kui väga ei piina; vastasel korral/ vaikimisi maksad kõige ilusa eest ja aku kestab paar-kolm päeva ; nii lihtsalt on.

        Väga paljudel on kasutuses tarkvara, mis töötab ainult/kuni XP, kuni W7, kuni W10 ja asi on tasuline (tasulised tarkvaravõtmed), mille masumus on k€-des, siis.. niisama/ lampi/ muuseas seda ei uuentata.
        Väga paljud (mina kaasa arvatult) on seoses "hädavajalike kriitiliselt tähtsate ülioluliste" uuenduste kaasabil oma tarkvaravõtmetest ilma jäänud ; korra jääd ja siis tagad et see oli viimane kord selle pullitegemisega kaasa minna.
        Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

        Comment


          #34
          Tervitus ! Olen nüüd tükk aega Win 11`t kasutanud ja olen ära harjunud . Ütleme et selle väline disainiline lahendus
          on mulle küll mööda . Kerimisriba näha ei ole , kursoriga umbmääraselt üle sõita , tuleb nähtavale .
          Mõnede programmide kasutamisel kasutamisel tuleb mõni vajutus rohkem teha . Fotovaatlus programmi Irfanview
          alguses üldse kasutada ei saanud . Win 11 surub aga oma programmi Photos . Nüüd peale nuputamist on vaikimisi
          fotofaili avaja Irfanview . Aga 100 % ikkagi ei tööta , sest vanadele ja ka väskelt internetist allalaaditud fotodele
          nõutakse kinnitust kas ma tahan seda ikka avada . Interneti seadete juures on mingi linnuke tegematta , ära ei
          jaga . Olgu , see ei tapa . Aga nüüd tänagi tuli mulle ette teavitus :

          Click image for larger version  Name:	Your PC.jpg Views:	0 Size:	57,7 KB ID:	1131179

          Küsimus ongi selle esimese Back up your files . . . kohta . See pilve teema on mulle võõras . Kuid omi faile oleks
          hea ( lausa kohustuslik ) tagavaras hoida . Väline HDD või SDD , kaks korda aastas käivitada ? Andmeid
          oleks peaaegu 2 TB . Ülejäänud nelja osa pean ebavajalikuks .
          Tänan , kui oskad nõu anda kuidas veel faile tagavaraks teha .

          Eh , üks asi tuli veel meelde : Veebilehitsejaga Chrome toimib maksete tegemine suurepäraselt .
          Firefox selle asjaga hakkama ei saa .

          Comment


            #35
            Esmalt postitatud Spalis poolt Vaata postitust
            Kerimisriba näha ei ole , kursoriga umbmääraselt üle sõita , tuleb nähtavale ... pilve teema on mulle võõras .Andmeid
            oleks peaaegu 2 TB ... Ülejäänud nelja osa pean ebavajalikuks
            Mis kerimisriba sa silmas pead? Microsofti kontoga tuleb kaasa OneDrive pilve teenus, sellega pead ka liituma. Tasuta on vist 30 GB, suurema mahu eest tuleb maksta.Mina kasutan Google pilve, see on ka tasuline. Aga 2 TB hoidmine maksab. On muidugi igasuguseid muid pilveteenuseid, kui guugeldada, aga kõige usaldusväärsemad on kindlasti OneDrive, Dropbox ja Google.

            Comment


              #36
              milleks mingid võõrad pilved, kui on olemas mybook duo ja teised sarnased vidinad...

              Esmalt postitatud Spalis poolt Vaata postitust
              Veebilehitsejaga Chrome toimib maksete tegemine suurepäraselt .
              Firefox selle asjaga hakkama ei saa .
              vabandage aga see on möla.

              Comment


                #37
                Tõepoolest: Ubuntu FF ei tnnista ID kaarti, Chrome vabalt.

                Comment


                  #38
                  Sonoma 14.5 ja FF mitte ainsatki probleemi.

                  ainsad lollitamise hetked on mõningate serverite vanade id-kaardi teekide tõttu.

                  teises arvutis on linux mint ja FF. samuti ei ole probleeme.

                  Comment


                    #39
                    Mint FF töötab ka.

                    Comment


                      #40
                      Esmalt postitatud Shele poolt Vaata postitust
                      Tõepoolest: Ubuntu FF ei tnnista ID kaarti, Chrome vabalt.
                      Alates Ubuntu 21.10 versioonist on vaikimisi paigaldatud Firefox SNAP-na, milles ei saa ID-kaarti kasutada veebis autentimiseks ja allkirjastamiseks. Olukorra lahendamiseks Firefoxi veebilehitsejas ID-kaardiga veebis autentimiseks ja allkirjastamiseks tuleks paigaldada Firefoxi tavaversioon. (Firefoxi SNAP-i eemaldamine eemaldab KÕIGI kasutajate Firefox profiilid. Soovitame enne Firefox SNAP eemaldamist Mozilla Firefox profiilid varundada). Selleks leiate juhised siit.​
                      Juhised Mozilla Firefox veebibrauseri seadistamiseks ID-kaardi kasutamiseks: seadete muutmine ja laienduste Web eID ning PKCS11 loader lubamine.

                      Comment

                      Working...
                      X