Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Windows 7-lt üleminek Windows 11-le, mis muudatused ees ootavad?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Windows 7-lt üleminek Windows 11-le, mis muudatused ees ootavad?

    Kuna enam ei saa Windows 7'ga ID-kaardiga pangatehinguid teha , pean üle minema Windows 11'le .
    Kui suured muudatused mind ees ootavad ? Win. 3.1 - Win.Millenium - Win.XP - Win.7 elasin üle
    (loe sain hakkama) . Kas nüüd on drastiliselt keerulisem või pean peale Win.11 intalleerimist
    (teostatakse arvutisalongis) natuke õpetust saama mis ja kuidas . Viie palli süsteemis jagan
    arvutit 2'he palli jagu . Raudvara võimekus on vast piisav : CPU Intel i5-6400 CPU @ 2.70GHz , RAM 16 GB , C-ketta maht 500 GB (ainult Win + programmid) .
    Firefoxi järjehoidjad salvestasin ka teisele kettale , vast uue Win.11 Firefox näeb ka seda "bookmarks" nimelist faili .
    Tänud juba ette ka kes n.ö moraalset tuge pakuvad .

    viimati muutis kasutaja Spalis; 04 m 2023, 17:28.

    #2
    Kui seda https://learn.microsoft.com/en-us/wi...tel-processors
    infot uskuda, siis i5-6400 W11-le ei sobi.
    Kui siiski kuidagi õnnestub installida siis soovitan Open-Shell paigaldada https://github.com/Open-Shell/Open-Shell-Menu
    Saab vasakusse nurka Start nupu W7 menüüdega ja keskele jääb W11 Start nupp koos vastava "kaunidusega".

    Comment


      #3
      Siin võimalik lahendus id-kaardile: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=824263
      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

      Comment


        #4
        Jälle suurem ja rohmakam asi, ega`s seal midagi head just pole. Installiga pole muresi kohanud.
        Ma arvan et kui on rakendusvara palju ja erinevat ja kui ohtlikud uuendused võivad arvutil jälle kokku jooksutada lõplikult, siis pahavara keelamist saab tegelikult ainult PRO versiooniga rakendada.
        Ekraanidega on mingi kala (vähemasti mul on olnud). Kui tahad ekraani seadeid muuta või topid uue ekraani järgi, siis ei saa teda nii heaks muuta; ei võimalda ( ei saa täpselt nagu tahad ja tähed jäävad kokkuvõttes karvased.. ja pole saanud nagu 7 ja 10 olen saanud).
        Ei toeta seda tegumirea mänguasju- ilmateade ja arvutijõudlus jne, mis on mõnel ostetud masinal tehase poolt alguses olemas olnud ja peale 11 installi enam ei tööta.
        Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

        Comment


          #5
          Kui minu arvamus huvitab, siis jätaks üle minemata.
          Ise läksin linuxi peale juba siis, kui 10-t promoma hakati ja seni pole kahetsenud. Ma pole muidugi mänguhuviline ka.
          Töö juures olen sunnitud 10-t kasutama kundespetsiifiliste testimistarkvarade tõttu, mis Ubuntus tööle ei hakka. Aga netti ma seda 10-t ei lase, sest pea iga uuendusega keeratakse midagi pekki. Kõrini juba lappimisest.

          Comment


            #6
            üks TPM2.0 sitikas on ülioluline. kui seda mobo'l pole siis ei tööta.

            firefox'i puhul kasub konto teha ja siis sünkroniseerida.

            Comment


              #7
              Jah , Linux on ka üks variantidest . Suse versiooni olen isegi kasutanud . Oli tööarvutis sees kui ta sain . Võrreldes Win.Milleniumiga oli ikka Win. nagu kodusem . Nii jäingi n.ö. Windowsi ''fänniks'' .
              Homme on vast aega arvutisalongi minna , uurin kas leiavad emaplaadile (AsRock B150 A-X 1) uue protsessori , ja mis see kõik maksab koos Win.11'ga .

              Comment


                #8
                Sellele vanale plaadile uut proset peale panna.. ma ei näe perspektiivi.
                Sul on 4 tuuma ja 4 pead mis veab seda tava-tööarvuti jaoks piisavalt, samaselt ka 10 ja 11 (jah, pole just kõige kiirem, aga tätsa toimib).
                Kui tahad et veab rohkem, mingi tarkvara pärast, siis on tuumade arv määrav (nagu siin ühes teises teemas on juba ää mainitud).

                Mul on rasked programmid ja seetõttu kasutan 6 tuuma ja 12 pead. Ma ei ütleks et seetõttu too nii väga parem on teisest töömasinast (2 loogilist proset, 4 tuuma ja 4 pead).
                Seal on käivitamisel ja operatsioonis mingid mõnede sekundite vahed ja kui midagi väga suurt läheb üles, siis vanal ootad ca 5 sekki kauem ja kogulugu.
                Ja eks see kiirus on sama nagu mobladega; kui palju korraga töötab, mis üles laetakse, mis seadetega töötab jne; ehk pigem tarkvaraline probleem see kiirus.

                E: ja selle 7-e saad ise 11-ks uuendada ja see ei maksa sentigi (juhul kui oma aega rahasse ei pööra).
                viimati muutis kasutaja erku; 06 m 2023, 06:05.
                Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                Comment


                  #9
                  Arvutisalongis öeldi et protsessorit ei pea välja vahetama , Win.11 pidavat jooksma küll . Küll mainiti et arvutis on vanatüübi HDD'd , mitte SSD'd , seetõttu Win'i käivitus aeglasem .
                  Mind see ei häiri , sekundid siia sinna .
                  Raha küsiti 40 eurot . Olgu , see ei tapa . Parem kui tööd teeb profesionaal , ma ise selle asja peal nii terav ei ole .
                  AGA , kõigepealt proovisin Eluka soovitatud varianti mis HV's üleval . Lahendus töötab ! Esimene ülekanne oli edukas . Suured Tänud Elukaz . Praeguseks jääb Win.7 alles .

                  Comment


                    #10
                    Vara hõiskasin . Ikkagi digi allkirja ( Pin 2 ) interneti pangas anda ei saa . Tuleb ette teade :
                    Click image for larger version  Name:	001.jpg Views:	0 Size:	28,7 KB ID:	1127207
                    Mida ma siis tegin : kõigepealt deinstallisin vanad programmid DigiDoc ja Token Signing .
                    HV'st saadud installerite pakist intalleerisin oma ''targa'' aruga kaks programmi :

                    Click image for larger version  Name:	002.jpg Views:	0 Size:	60,1 KB ID:	1127208
                    DigiDoc programmile seadsin üdilduvuse Win Vista SP1'ga nagu soovitus oli .
                    Aktiveerisin barauseris Firefox v.114.0.1 (64 bit) Web eID .
                    Tulemus : allkirjastamine ebaõnnestus .
                    Windows on Win 7 Ultimate SP1 , 64 bit .

                    Comment


                      #11
                      Esmalt postitatud Spalis poolt Vaata postitust
                      HV'st saadud installerite pakist intalleerisin

                      Tulemus : allkirjastamine ebaõnnestus .
                      Ja mida oli siis oodata, kui installerid pärinevad karukaheksast, mitte ametlikust kanalist? Sellist asja lihtsalt ei tohi endale harjutada et niisuguse tähtsusega softi hangid kuskil tundmatust allikast. Ainus koht kuhu vaadata, saab olla siin: https://www.id.ee/id-kaart/
                      viimati muutis kasutaja OSX; 18 m 2023, 17:53.
                      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                      Konfutsius

                      Comment


                        #12
                        Esmalt postitatud Spalis poolt Vaata postitust
                        kõigepealt deinstallisin vanad programmid DigiDoc ja Token Signing .
                        Miks need maha võtsid? Token Signingu tugi on vähemalt järgmise aasta keskpaigani kõigil autentimist vajavatel veebilehtedel olemas. Praegu pigem WEB eID pole veel igas kohas kasutusel.

                        Win7 jaoks HVfoorumi kasutaja tehtud installifailid on ainus lahendus, ametlik pakkuja saadab vana opsüsteemi Kuu peale.

                        ...

                        Ja kui WIN7 loobuda ei taha, siis võib Ubuntu või pigem Lubuntu kõrvale võtta. Kasutamine ja automaatne uuendamine lihtsam kui Windowsil, progede installimine tahab vaeva ja täpsust või sõbra abi.
                        73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                        ATiP1pN4XeM

                        Comment


                          #13
                          ...Äkki on sellel ka põhjus miks ametlik teenusepakkuja vana süsteemi Kuu peale saadab... Äkki leitaks ühel päeval, et läbi mitteametliku rakenduse antud Pin2'd on kehtetud, tagantjärele...?
                          Sõbrad, ma poleks kindel et win7 on seda riski väärt. Igasugu kettad on praegu nii odavad, et tekitada kaks eraldi installi ei tohiks olla küsimus.
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            #14
                            Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                            ...Äkki on sellel ka põhjus miks ametlik teenusepakkuja vana süsteemi Kuu peale saadab...
                            peale win7 EOL'i ja kasutajate suunamise uuele süsteemile muud põhjust ei ole. samas need kes tahavad jätkavad ikka vana süsteemiga. ostes personaalset tuge, kus turvauuendused on rätsepatöö.

                            Comment


                              #15
                              Võib suht rahulikult öelda et tehniliselt saab ka winXP all asju ajada, aga küsimus võib tekkida juriidliselt pinnalt, seda sa vist ignoreerid. Legaalselt on ainult RIA see kes mängu juhib, kui keegi teeb osavat rätsepatööd, siis see ei pruugi saada väärilist heakskiitu, leebelt öeldes. Ma tahaks näiteks ka jätkata mõne vana MacOS versiooniga, aga vaat ei saa ega lasta, kuigi kunagi ju ID süsteem nendega töötas ja silmaga pole ühtki segavat probleemi näha .
                              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                              Konfutsius

                              Comment

                              Working...
                              X