Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Õpime jootma - ülevaade jootmise põhitõdedest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Õpime jootma - ülevaade jootmise põhitõdedest

    Esmalt postitatud tcumen poolt Vaata postitust
    Numismaatikute poolt hinnatav autentsus on ilmselt juba jäädavalt kadunud vist.
    Aga kui otsid Setu riietes tantsija on hind jälle kõrgem.
    Võiks ka Etnograafi Muuseumis näidata.
    Enne sodima hakkamist.

    Comment


      Vs: Õpime jootma - ülevaade jootmise põhitõdedest

      Asjatundjaga konsulteerimine ei ole paha mõte. Ses osas on Sul õigus.

      Comment


        Esmalt postitatud tcumen poolt Vaata postitust
        Eeldatavalt võiks joodise sulamistemperatuur olla madalam, kui joodetavail.
        Sestap arvan, et mõistliku "kuuma andmise" korral võiks asi siiski õnnestuda.
        Numismaatikute poolt hinnatav autentsus on ilmselt juba jäädavalt kadunud vist.
        Seda kindlasti, et mündil ei ole enam kaugeltki seda väärtust mis oleks ilma aasata, aga ehk päris väärtusetuks ei muutu kui saaks korralikult aasad eemaldada. Ütleme, et 20-25% tegelikust väärtusest jääb siiski. Proovin ettevaatlikult kuuma anda, eks näis mis saab. Õnneks ei ole hirmus väärtuslik ka ja kui ära sulab pole hullu, mul neid veel Asi pole nii väärtuslik kui tunduda võib. Tegemist mõne tsaari-vene hõbe 10 kopikasega. Nende korralike hind kuskil 1,5 euro kanti.

        Esmalt postitatud mikumaku poolt Vaata postitust
        Ei ole küll asjatundja ehete tehnoloogias, aga kui ütled et hõbemündile on hõbedaga aas külge joodetud, siis selle joodise sulamistemperatuur ju sama mis mündilgi. Lähed gaasipõletiga ligi ja koos joodisega sulab äkki veerand münti üles... Võibolla oleks lihtsam viili kasutada. Kui liigne kraam vaha viilitud, tuleb üritada ka see koht ära maskeerida mingil määral, lihvides-poleerides vms, muidu numismaatikud teda ikkagi mündiks nimetada ei taha.
        Kui oleks väärtuslikud mündid laseksin juveliiril puhtaks teha. Tean, et seda tehakse ja edukalt. Kuna minu omade väärtus on euro paar, siis mõtlesin ise proovida. Viilimisest ei tule head nahka.

        Esmalt postitatud mikumaku poolt Vaata postitust
        Tõesti ei tea. Ilmselt oleneb see ka mündi haruldusest. Tegelikult ei tea me selle küsimuse esitaja soovi põhjuseid, miks ta neist rõngastest tahab vabaneda.
        Tegelen ise numismaatikaga ja kuna need rõngastega mündid mulle toodi, et vaata ise mis nendega teed. See on mingi ehe olnud. Rõngad on kõik läbi lõigatud ja kõverad isegi albumisse ei saa neid panna kui tahaksin.
        Tegelikult mind ikkagi huvitab kas neid on võimalik kuidagi normaalselt eemaldada. Sinna nad ju kuidagi joodetud on Ära lõikamise ja viilimise variandid jätaks praegu kõrvale. Milline gaasipõleti kõige etem on kuumutamiseks????
        viimati muutis kasutaja Scott; 26 m 2012, 05:36. Põhjus: 4 kokku

        Comment


          Vs: Õpime jootma - ülevaade jootmise põhitõdedest

          Kui temperatuuriga liiale ei lähe, siis peaks saama küll lahti joodetud. Kuidagi on ta ju kokku ka joodetud nii et münt ära ei ole sulanud.

          Comment


            Vs: Õpime jootma - ülevaade jootmise põhitõdedest

            Kui tahate õppida jootma siis soovitaksin vaadata antud kanali videosid väga hästi aitavad ise pole nii häid kuskilt mujalt näinud.

            Natuke ka SMD montaazi alast:
            PaceworldwideFor pro's only - Be the smartest SMD kid on your block!One click below and see the entire PACE product line.https://www.gotopac.com/products/sol...
            Elektroonika on vägev, aga seni kui oskad seda korralikult kasutada

            Comment


              Vs: Õpime jootma - ülevaade jootmise põhitõdedest

              Ei tea millest on tingitud tuhmid jooted, olen proovinud 3 erinevat jootetina aga ikka on jooted tuhmid.
              Kasutan 40W universaal kolbi ja temperatuur on umbes 350 kandis vahest üle, vahest olen otsa raspliga puhastanud kui ots liialt mustaks läinud on...
              Öeldakse et temperatuur tuleks hoida minimaalne, aga seda ma reguleerida ei saa, kui siis 400w põrandalambi reostaadiga...
              Tahaks asjal temperatuuri reguleerida, aga kuidas...
              viimati muutis kasutaja imelik poiss; 29 m 2012, 08:50.

              Comment


                Vs: Õpime jootma - ülevaade jootmise põhitõdedest

                Esmalt postitatud imelik poiss poolt Vaata postitust
                Ei tea millest on tingitud tuhmid jooted, olen proovinud 3 erinevat jootetina aga ikka on jooted tuhmid.
                Kasutan 40W universaal kolbi ja temperatuur on umbes 350 kandis vahest üle, vahest olen otsa raspliga puhastanud kui ots liialt mustaks läinud on...
                Öeldakse et temperatuur tuleks hoida minimaalne, aga seda ma reguleerida ei saa, kui siis 400w põrandalambi reostaadiga...
                Tahaks asjal temperatuuri reguleerida, aga kuidas...
                Kasutad ikka mingit räbustit (kampol, jootepasta) ka? Pliivaba tinaga ongi muidu jooted tuhmid, sellest ka küsimus mis tina kasutad?

                Comment


                  Vs: Õpime jootma - ülevaade jootmise põhitõdedest

                  Odavat handymani tina, pakendipeale pole koostisest mingit juttu, olen kampoliga proovinud, jooted jäävad jah kenamad aga ikkagi tuhmid, äkki tasuks oomipoest mõni suurem pool tellida?

                  Comment


                    Vs: Õpime jootma - ülevaade jootmise põhitõdedest

                    Või seal on siis plii sisaldus üle mõistuse suur?

                    http://yeint.ee/elektroonika-1/jootm...00g-62-36-2-ag oleks hää.

                    Comment


                      Vs: Õpime jootma - ülevaade jootmise põhitõdedest

                      Need jämedad ~2mm läbimõõduga tuubides ja mujal spiraalselt olevate tinadega sai ka kunagi proovitud, minu arust totaalne BS. Osta parem miski 1mm traadiga korralikum tinarull. Midagi selt kandist: http://www.oomipood.ee/category/tojoottina/jootetina/

                      Comment


                        Vs: Õpime jootma - ülevaade jootmise põhitõdedest

                        Esmalt postitatud imelik poiss poolt Vaata postitust
                        Kasutan 40W universaal kolbi ja temperatuur on umbes 350 kandis vahest üle, vahest olen otsa raspliga puhastanud kui ots liialt mustaks läinud on...
                        Öeldakse et temperatuur tuleks hoida minimaalne, aga seda ma reguleerida ei saa, kui siis 400w põrandalambi reostaadiga...
                        Tahaks asjal temperatuuri reguleerida, aga kuidas...
                        Kõige lihtsam lahendus temperatuuri alla saada on tavalise dioodiga, ühendad kolviga järjestikku. Kui vaja kõrgemat temperatuuri, lühistad dioodi lülitiga. Dioodi kasutades ei põle kolvi ots ka nii kergelt ära ja on tinane. Kunagi väga ammusel ajal olid müügil kohe sellised spetsiaalsed kettakujulised vidinad seinakontakti ja jootekolvi pistiku vahele.

                        Comment


                          Vs: Õpime jootma - ülevaade jootmise põhitõdedest

                          Väga hea mõte, kardan küll et ta liiga kuumaks läheb, vahest seisab 5 minutit tühja.
                          Shotky või tavadioodi ja kui võimsa?

                          Comment


                            Vs: Õpime jootma - ülevaade jootmise põhitõdedest

                            Esmalt postitatud imelik poiss poolt Vaata postitust
                            Shotky või tavadioodi
                            Selles rakenduses täiesti ükskõik
                            Esmalt postitatud imelik poiss poolt Vaata postitust
                            ....kui võimsa?
                            Võrgupinget peab taluma. Võiks olla alates 400V. Voolu saad ju välja rehkendada (P=U*I), diood peab selle välja kannatama. Suurem võib alati olla.

                            Comment


                              Vs: Õpime jootma - ülevaade jootmise põhitõdedest

                              Proovisin ühe 4mmx5mm tavadioodiga ja sain sõbrakäest tema sõnade järgi odavat tina ja fluxi pliiatsi.
                              Tegin esimese joote kaks juhet kokku liites ja tulemus üllatas, väga korralik joode
                              Suured tänud.

                              Comment


                                Vs: Õpime jootma - ülevaade jootmise põhitõdedest

                                Äge kui dioodi parameetreid määratakse pikkusyhikutes v6i kui juba, siis grammides. Ma näiteks panin tuppa endale 17 grammise ebatavalise ja mitte odava pooljuhi - tulemus oli yllatav, seisis seinas kyll.
                                MSN- taneltreima182@hotmail.com
                                telefon katki.

                                Comment

                                Working...
                                X