Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Õpime jootma - ülevaade jootmise põhitõdedest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Õpime jootma - ülevaade jootmise põhitõdedest

    Kolvi regulaatoriks olen kasutanud otsasaanud tolmuimeja võimsusregulaatorit. Tänu arvuti toiteka vendile kannatab kuni 2kW võimsust järele pista. Minu arusaamise järgi ta nüüd pinget nulli ei tõmba, aga 50% võtab maha küll...

    Comment


      Vs: Õpime jootma - ülevaade jootmise põhitõdedest

      Millal kasutada jootevedelikku ja millal jootepastat? Mul on majapidamises nii jootevedlik:

      Click image for larger version

Name:	jootevedelik.jpg
Views:	1
Size:	31,1 KB
ID:	867605

      ..kui jootepasta:

      Click image for larger version

Name:	jootepasta.jpg
Views:	1
Size:	41,4 KB
ID:	867606


      Harilikult olen kasutanud jootmistööde puhul jootevedelikku, kuid milliste puhkude jaoks pasta hea on? Ning ilmselt mõlema puhul kehtib reegel, et vahetult peale jootmist tuleb korralikult räbusti eemaldajaga ülejäägid jootekoha ümber puhastada?

      Comment


        Vs: Õpime jootma - ülevaade jootmise põhitõdedest

        Ülal pildil oleva ja ka muu jootevedeliku pudeli jaoks soovitan korraliku aluse külge fikseerida, need pudelid kipuvad kergesti ümber minema.
        73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
        ATiP1pN4XeM

        Comment


          Vs: Õpime jootma - ülevaade jootmise põhitõdedest

          Alumine jootepasta on väga hea juhtmeotsade tinatamisel. Kui on ikkagi 10-20-200 otsa, koorid ära, keerutad sooned kokku, pastast läbi ja kolviga tina peale. Selle vedelikuga on see ülesanne tunduvalt keerulisem. Endal on ka laual sama Welleri jootepasta olemas.

          Comment


            Vs: Õpime jootma - ülevaade jootmise põhitõdedest

            Esmalt postitatud Scott poolt Vaata postitust
            Ülal pildil oleva ja ka muu jootevedeliku pudeli jaoks soovitan korraliku aluse külge fikseerida, need pudelid kipuvad kergesti ümber minema.
            Ja kui kusagilt jääb vedelik pärast puhastamata, siis läheduses olevad metall esemed on varsti roostes.

            Comment


              Vs: Õpime jootma - ülevaade jootmise põhitõdedest

              Seda Welleri pastat kasutan ka ise. Samas ei sobi hästi elektroonikale. Karbil on DIN kood olemas ja tõlkes tähendab see, et "not suitable in electrical engineering and electronics (containing zinc chloride, irritant)"
              Samas mugav juhtmeotsi sisse pista enne jootmist, vedelik kipub tõesti ümber minema..

              Comment


                Vs: Õpime jootma - ülevaade jootmise põhitõdedest

                Olgu. Aga sisuliselt on jootepasta ja jootevedlik võrdsed? Pean silmas seda, et üks pole kangem kui teine või mõeldud mingite spetsiaalsete materjalide jootmiseks? Seega kõik taandub kasutusmugavusele konkreetse jootmistöö juures?

                Comment


                  Vs: Õpime jootma - ülevaade jootmise põhitõdedest

                  Jootevedelik... Mul oli kah mingi poole liitrine pudel, tegu oli soolhappega mis oli küllastatud tsingiga.(väga ohtlik kraam)
                  Sobib minu arvates suuremate joote tööde jaoks nagu plekkämbri valsitud kinnitus kohtade täitmine ja muu säärane, aitab pea kõike joota...
                  Just tema voolavus, seal-juures väga hea.Seda pastat sa kusagile auku ju ei vala...
                  Jootepasta nii võimas ei ole, sellesse jah mõnus juhtme ja muid otsi pista...
                  Muidugi selle tänapäevase vedeliku kohta ei oska ma küll midagi öelda... kas ikka on see sama mürk..
                  viimati muutis kasutaja imelik poiss; 18 11 2013, 08:14.

                  Comment


                    Vs: Õpime jootma - ülevaade jootmise põhitõdedest

                    Esmalt postitatud imelik poiss poolt Vaata postitust
                    kas ikka on see sama mürk..
                    Mürgigita on näiteks kampol.
                    Kui lahustad piirituses siis on natuke mürgine.
                    Aga see-eest saab temaga ka alumiiniumi tinutada.
                    Tõsi, seal on üks väike nipp juures.

                    Mis aga kolvi võimsusesse puutub siis eks vaja ole mitmesuguseid.
                    Kasutan vajadusel 500, 80, 30, 8 W.

                    See 6W ja 12V Oomipoest on täitsa sobilik mikroskeemide tinutuseks.
                    Ainult et ta otsik ei püsi kuumenedes otsas. Tuli teha lisakinnitus.

                    Comment


                      Vs: Õpime jootma - ülevaade jootmise põhitõdedest

                      Olin ka tinutamisega hädas.Aasta tagasi muretsesin (soovituse peale) joote pasta ja olen tänaseni rahul.Almit SRC Solder paste Sn62 ((Ag2) HM1-RMA
                      Sn/Pb/Ag 500g.Seda kogust jätkub mitmeks aastaks.Olen päris agaralt tinutanud,aga pasta kogus peaaegu ei olegi vähenenud.Pesu peale tinutamist pole vajalik.Kui keegi tunneb huvi,siis palun kümnekas tops ja tulge järele.Tel.53 855 612.Kõike head soovides tinutajatele.

                      Comment


                        Vs: Õpime jootma - ülevaade jootmise põhitõdedest

                        Misasju te kokku joodate, et mingit möginat lisaks on vaja ? Mina pole suutnud nende möginate mõnu tabada. Kõige labasema Nedise tinarulliga olen siiani hakkama saanud. Või teen ma midagi valesti ?

                        Comment


                          Vs: Õpime jootma - ülevaade jootmise põhitõdedest

                          Pole kunagi jootepastat kasutanud, aga tekkis küsimus. Kasvõi näiteks seesama Almit, paar posti ülevalpool või milline iganes, tundub aga kõigiga nii olevat. Et mida tähendab "storage time 6 months maximum" ja purgi peal sageli lausa "parim enne" kuupäev kirjas? Mis siis mõne kuu pärast selle pastaga juhtuma hakkab või peaks hakkama? Tavaline tinarull seisab aastakümneid, kampol (või selle suvaline asemik) niisamuti, jootepasta läheb aga mõne kuu pärast hapuks? Mis toimub?

                          Comment


                            Vs: Õpime jootma - ülevaade jootmise põhitõdedest

                            Hi! Parim elktroonikas on kampol piirituses ( ka metanool kõlbab), Muud pastad on nigu on: tuleb juhend/koostis selgelt läbi lugeda ja ar
                            u saada. Hape sööb igaljuhul traadid läbi.

                            Comment


                              Vs: Õpime jootma - ülevaade jootmise põhitõdedest

                              Tööstuslikud keemiliselt neutraalsed jootevedelikud koosnevad samuti lõviosas kampolist ja alkoholist. Piirituse asemel kasutatakse isopropanooli, see on odavam ja mitte nii mürgine kui näiteks metanool. Peale selle on seal sees pisut vett ja kompott lisaaineid, mis teevadki konkreetse margi ja kasutusala. Emaplaadi tootmisliinile oma ja mujale oma ja kuhu iganes oma spets segud. Hobitroonikule pole eriti vahet. Üks tuttav keemikukalduvustega elektroonik väitis et isetegemiseks on parim osta poest piirituse baasil süütevedelikku ja selles kampolit lahustada. Seal pidi olema juba ligilähedane lisaainete segu sees.

                              Comment


                                Vs: Õpime jootma - ülevaade jootmise põhitõdedest

                                Esmalt postitatud A.S. poolt Vaata postitust
                                ... mida tähendab "storage time 6 months maximum" ja purgi peal sageli lausa "parim enne" kuupäev kirjas? Mis siis mõne kuu pärast selle pastaga juhtuma hakkab või peaks hakkama?
                                No näiteks kunagi ostetud spetsvedelik alumiiniumi jootmiseks aasta pärast enam ei toiminud. Alguses sai isegi oksüdeerunud jämedaid alumiiniumtraate nagu haljast vaske kokku joodetud (tegin dm-antenni). Sellel potsikul polnud säilivusaega tegelikult märgitudki, kuna aegumine pidavat olema 'iseenesest mõistetav'.
                                viimati muutis kasutaja Scott; 10 02 2014, 22:34. Põhjus: täheviga
                                73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                                ATiP1pN4XeM

                                Comment

                                Working...
                                X