Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Alumiiniumisse kruvid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Alumiiniumisse kruvid

    Esmalt postitatud otsija poolt Vaata postitust
    sain enamvähem keermed sisse ... kasutasin akutrelli ... sellega ohtu pole et üle keeraks
    Kas ma saan õigesti aru, et keermeid lõikasid akutrelliga?

    Comment


      #32
      Vs: Alumiiniumisse kruvid

      Esmalt postitatud vanemleitnant poolt Vaata postitust
      Kas ma saan õigesti aru, et keermeid lõikasid akutrelliga?
      Jah, trelli sidur esinesele astmele, kui üle kärisema hakkas, siis lasin välja keermestaja, pyhastasin ja uuesti samamoodi kuniks piisavalt sügavale sain keerme. Milwaukee akutrelliga oleksin kohe üoe lasnud keerme, sel sidur liiga raskelt libiseb üle, enda odav trell hea ohutu selliste tundlike toimetuste jaoks.
      otsija

      Comment


        #33
        Vs: Alumiiniumisse kruvid

        Päris ränk on lasta kärrini.
        Samas, kuivalt, ei imesta.

        Tundub, et Madise-teemat nagunii ei lugenud (.com foorumis), aga sundi pole.
        Pea 20 aastat olen läbivad M3 kuni M8 läbivavad alumiiniumisse teinud trelliga, ja ilma kärrita. Kärr on viide, et poob juba palju. Alumiiniumi korral ikka väga palju.
        Muidugi tilga piiritusega, puuri ots märjaks ja keere nagu peab.
        Ühe ainsa korra olen M4 keermeid teinud 3mm alusse kuivalt, puhastades puuri ja omaarust väga õigesti, tulemuseks oli see, et esimesena tehtud 30 ava sain M4ks neetida ja ülejäänud tegin märjalt.
        Erilahendused.
        PS või mail.

        Comment


          #34
          Vs: Alumiiniumisse kruvid

          Ju siis mul oli õnne ja hetkel tundub, et keere peab, looma jõuga ma muidugi kinni keerama ei hakanud neid mutreid, kuigi mõnel jäi keere veits lühikeseks ja siis läks lõpp päris raskeks küll. Ei ole väitnudki, et see hea ja õige lahendus, ent poole pealt tegin nii nagu mugavam oli hetkel ja kaotada polnud suurt midagi. Ja trelli neil kärridel ikka märkimisväärne vahe, tavalises mõõdus profitööriistad(akutrellid) ei sobi tundliku töö jaoks. Kui kärri sidurit esimeses astmes padrunitpidi kahe sõrme vahel ilma igasuguse vaevata jõuad kinni hoida(ja hakkab siis üle käristama), vot selline trell on väga hea.
          otsija

          Comment


            #35
            Vs: Alumiiniumisse kruvid

            Ostsin ka M3,5 3 tk keermepuurid ja pidin hakkama keermestama.
            Sepa Keskuse metallipoes aga pakuti sellist veidrat puuri mis oli nagu tavaline spiraal aga otsas paar hammast.
            Jutu järgi pidi puurima, tooma lõike jäätmed august välja ja lõikama ka keerme.
            Kas sellinne imemasin on võimalik.
            Pole jõudnud veel proovida
            Äkki keegi tarkpea teab?

            Comment


              #36
              Vs: Alumiiniumisse kruvid

              Kas oli umbavapuur või läbivavapuur?
              Erilahendused.
              PS või mail.

              Comment


                #37
                Vs: Alumiiniumisse kruvid

                Peab ikka hea puur olema mis keerme sammuga ennast sisse kerib. Või olid need hambad tagumises otsas?
                Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                Comment


                  #38
                  Vs: Alumiiniumisse kruvid

                  Esmalt postitatud W@ldur poolt Vaata postitust
                  Kas oli umbavapuur või läbivavapuur?
                  Räägiti et umbava.
                  Et tassib august sodi välja.
                  ***
                  Servemet OÜ poest
                  viimati muutis kasutaja A.R.; 13 08 2020, 21:10.

                  Comment


                    #39
                    Vs: Alumiiniumisse kruvid

                    Nagu see (neist alumine M3 jaoks)?


                    Pilt on hiina rämpsust, ma Yamawast ei leidnud ja ise ei viitsinud pildistada.
                    Mul on sellise ehitusega Yamawa ja täpselt seda see teeb.
                    Läbivavade jaoks ebamugav, pika keermeosaga mugavam (nagu ka mõeldud on).
                    Erilahendused.
                    PS või mail.

                    Comment


                      #40
                      Vs: Alumiiniumisse kruvid

                      Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                      Ja et oskad 2,5mm puuri 2,4mm puurist eristada silmaga pealevaadates on kõrgeim klass
                      Just Mõnel foorumlasel on imekõrvad ja teisel jälle imesilmad.

                      Comment


                        #41
                        Vs: Alumiiniumisse kruvid

                        Kui kaks tk kõrvuti, siis pole mingi eriline kunst näha, et üks on peenem kui teine, ei saa aru miks sellist hämmastust siin selle üle tuleb. Kui keldrisse satun ja meelde jääb, siis teen pilti ja saate sealt ka ehk aru jämeduse vahest.
                        otsija

                        Comment


                          #42
                          Vs: Alumiiniumisse kruvid

                          Kui näed ühte suvalist puuri siis vist ei suuda hinnata kas 2,4 või 2,5. Arvan et selles oli asja mõte. Nihik kindlam mõõdik kui silm.

                          Alumiiniumit töödeldes kasuta alati õli. Õli võib vähe olla, vaid tööriist õlikihiga, ei pea voolama laiali. Aga õli on hädavajalik, muidu kleepub laast tööriista külge ja rikub toorikut ning tööriista. Sama kehtib nii puurides kui keermestades. Saagides on raskem õli kasutada, puhastad saagi vahest ja saab hakkama. Olemas ka spets puurimisvedelik, kes rohkem puurivad teavad, aerosoolpudelis. Aga tavaline wd40 taoline vedelik teeb töö ära hästi.

                          Comment


                            #43
                            Vs: Alumiiniumisse kruvid

                            Jäin just hiljuti hätta silma järgi võrdlusega, kes ütleb ära? Erinevus on suurem kui 2.4 vs 2.5. Pildi pealt mõõtmine ei loe.

                            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                            Comment


                              #44
                              Vs: Alumiiniumisse kruvid

                              Esmalt postitatud otsija poolt Vaata postitust
                              Kui kaks tk kõrvuti, siis pole mingi eriline kunst näha, et üks on peenem kui teine, ei saa aru miks sellist hämmastust siin selle üle tuleb.
                              Ma kujutasin siis valesti ette – arvasin, et pistan sulle puuri pihku ja ütled 0,1mm täpsusega läbimõõdu

                              Võrdlusmeetodiga õnnestub ehk tõesti, avade puhul on lihtsam.

                              Kunagi sai remonditud üle 700 karburaatori. Päris tihti olid omavahel vahetusse läinud kütuse peadüüsid. Näiteks VAZ-2101 kõige esimesel Weberi koopial olid peadüüsid 1,35 ja 1,25. Hilisematel ka 1,30/1,25. Võrdlusmeetodil, vaadates läbi avade valguse poole, sai küll erinevusest aru. Võimalik on ka see, et oli pikem praktika, silm treenitum ja ise noorem. Kontrollida sai ka peale graveeritud arvu järgi, mis oli vahel mitteloetav. Teeninduses oli omavahel segi aetud isegi 1,07 ja 1,62 – ilmselt teadmatuse või hajameelsuse tõttu? Remondikompletid olid tavaliselt mõõdust väljas ja tuli osta veidi peenemaid düüse ja täpse puuriga läbi lasta.

                              Düüside puurimise jaoks tuli puure valida mõõtes neid mikromeetriga. Osade mõõtude puhul, mida polnud tollal saada või oli ebatäpsus suurem, tuli kasutada ka peenemaks lihvimist koos järgneva kontrollmõõtmisega.
                              Vaatasin oma trükkplaadi puurimise puure: 0,8; 0,9; 1,0; 1,2. Kõrvuti pannes märkan küll palja silmaga läbimõõtude erinevusi. Peenemate puuride puhul ongi asi lihtsam, katsu sa näiteks 8,5 ja 8,7 vahet märgata.
                              viimati muutis kasutaja Svago; 24 08 2020, 10:33. Põhjus: lisa

                              Comment


                                #45
                                Vs: Alumiiniumisse kruvid

                                Click image for larger version

Name:	IMG_20200824_121407.jpg
Views:	1
Size:	434,1 KB
ID:	872891
                                Erilahendused.
                                PS või mail.

                                Comment

                                Working...
                                X