Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Valgustuse veksellüliti - kumba pidi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Valgustuse veksellüliti - kumba pidi?

    Kas on mingi standard või reegel kumba pidi peaks veksellüliti seinal olema, või on see iga elektriku omalooming? Ma mõtlen siis seda, kas "väljas" on all või üleval? Vanasti (>40a tagasi) pandi alati nii, et "väljas" on üleval, >10a vanadel (uutel) majadel pandi nii, et "väljas" on all. Aastal 2020 olen näind jälle nii nagu vanasti.

    #2
    Vs: Valgustuse veksellüliti - kumba pidi?

    veksellüliti asend on suva, pea asi et lülitus töötab õigesti.

    tavaliste lülititega on välja lülitamine allapoole.

    Comment


      #3
      Vs: Valgustuse veksellüliti - kumba pidi?

      Ma olen täheldanud et kui "väljas" on üleval siis peab iga kord mõtlema kuidas on õige. Kui on all siis käib möödaminnes. Nii et kõik alla pannud ja kus vana ees seal ümber keeranud.

      Loogika kilbiautomaatide järgi, kui seal tagurpidi paned siis on kirjad ka tagurpidi.

      Veksliga ei saagi suunda panna sest pole välja lülitatud asendit.
      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

      Comment


        #4
        Vs: Valgustuse veksellüliti - kumba pidi?

        Ma panin ise segast, tavalist lülitit seinal pidasin silmas ikka, vaatasin seinal vekslit ja automaatselt kirjutasin.

        Comment


          #5
          Vs: Valgustuse veksellüliti - kumba pidi?

          Kui enda jaoks teed, pane nii, kuidas harjunud oled. Minul on "väljas" allpool, nii ka jääb.
          Lihtsalt kui lüliti on põlvede kõrgusel, olevat kätt allapoole libistades lihtsam sisse lülitada kui allpool on "sees", vähemalt see põhjendus tavaliselt vabanduseks tuuakse.

          Comment


            #6
            Vs: Valgustuse veksellüliti - kumba pidi?

            Esmalt postitatud A.S. poolt Vaata postitust
            ..... Minul on "väljas" allpool, nii ka jääb.
            Lihtsalt kui lüliti on põlvede kõrgusel, .......
            Mul ikka ka samamoodi kui ise paigaldan.
            Vekslid olen (nö. eristamise mõttes) harilikult vasakule-paremale liikuma pannud.
            Miks aga lüliteid seinale põlve kõrgusele panna... Justkui madalavõitu...
            Veidi ikka kõrgemale, et "käe järgi" oleks.
            Aga paigalduskõrgus pole minu teada tänapäeval üldse normeeritudki.
            Elektroonika töötab suitsu baasil.
            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

            Comment


              #7
              Vs: Valgustuse veksellüliti - kumba pidi?

              1,10m on tavakõrgus uutel ehitistel. Ja lüliti asend on meil üleval väljalülitatud ja all sees. Kunagi koolis seletati ka, et all peaks väljas olema, ent tööl oli neil teistpidi algusest peale olnud, et all sees ja nii ta on ka jäänud ning harjusin ümber teiste järgi.
              viimati muutis kasutaja otsija; 24 m 2020, 18:40.
              otsija

              Comment


                #8
                Vs: Valgustuse veksellüliti - kumba pidi?

                Esmalt postitatud A.S. poolt Vaata postitust
                ... kätt allapoole libistades lihtsam sisse lülitada kui allpool on "sees", vähemalt see põhjendus tavaliselt vabanduseks tuuakse.
                Nii on et allapoole on mugavam, aga mugavam-kiirem-ohutum peaks just väljalülitus olema. Astud ruumi, otsid pimedas lülitit, saad pihta, pole mugavuses vahet kumbapidi. Aga ära minnes kui enam otsima ei pea, tõstad käe, sihid, langetad, astud edasi. Ehk nö lööd alla.

                Tahaks seda kooliõpetuse põhjendust kuulda. Ja miks kilbis teisiti on.
                Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                Comment


                  #9
                  Vs: Valgustuse veksellüliti - kumba pidi?

                  Eelmises postis olin sees/väljas segamini ajanud, parandasin ära. Koolis räägiti jah, et samamoodi nagu automaadid, all väljas ja üleval sees võiks olla, tööl oli reaalsuses vastupidi ja nüüd nii teinud igal pool nagu kõik teevad.
                  otsija

                  Comment


                    #10
                    Vs: Valgustuse veksellüliti - kumba pidi?

                    noo kilpides on ka rubinnik üles - sees, rubinnik alla- väljas. kaitselülitid sama moodi

                    Comment


                      #11
                      Vs: Valgustuse veksellüliti - kumba pidi?

                      Esmalt postitatud otsija poolt Vaata postitust
                      ...tööl oli reaalsuses vastupidi ja nüüd nii teinud igal pool nagu kõik teevad.
                      Kas see pole mitte soomlastelt tulnud? Et kui purjus peaga neljakäpukil koju roomad ja suvaliselt käega mitu korda seina kraabid, siis lüliti nupp lõpuks ikka allasendisse jõuab ja valgus süttib.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Valgustuse veksellüliti - kumba pidi?

                        see on vene ajast siis olid musta klahviga lülitid millele oli sees asenis värvitus punane mumm.

                        see mumm pandi ülespoole, et lülitit lülitades seda mummu silmaga näeks.

                        oli sedasigi, et pikad inimesed pani mummu ülespoole ja lühikesed inimesed panid mummu allapoole.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Valgustuse veksellüliti - kumba pidi?

                          Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                          pikad inimesed pani mummu ülespoole ja lühikesed inimesed panid mummu allapoole.
                          Mina kogu aeg mummu allapoole pannud, sest nii oli lihtsalt kombeks. Sügavalt vene ajast kuni siiani. Kasv 1,87

                          Comment


                            #14
                            Vs: Valgustuse veksellüliti - kumba pidi?

                            Esmalt postitatud otsija poolt Vaata postitust
                            1,10m on tavakõrgus uutel ehitistel.
                            Tahan toriseda. Kes on see tohman insener, kes ajalooliselt hakkas lüliteid nii madalale panema? Pistikupesad on veel jaburama koha peal peaaegu vastu põrandat. Ju olen vanaaegne, lüliti olgu miinimum 1,50 ja pistikupesad ka vähemalt meetri kõrgusel.
                            73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                            ATiP1pN4XeM

                            Comment


                              #15
                              Vs: Valgustuse veksellüliti - kumba pidi?

                              Ju selle mõttega ole uuemal ajal selline kõrgus, et ka pätakad lülitama ulatuksid ja öösel pead vastu uksepiita lõhki ei koperda. Ise ka elasin elu esimese poole nõukaaegses korteris, kus 1,5m peal lülitid ja mäletan päris hästi veel, et lülitama ei ulatunud neid seal mingi vanuseni. Köögis on ka töötasapinna pesad kenasti 1,1m peal, ent muidu tavalised toas olevad jah 0,2m. Suht rõve näeks välja ka tegelikult, kui mingi põrandalamp või asi oleks kuskil toanurgas ja siis poole seina pealt mingi soolikas tolkneb sealt alla. Teleka taga olevad pesad ka kenasti jäävad TV kappi peitu, mitte ei ripu keset seina. Isiklikult oleksin nende 1,1m lülitite ja 0,2m pesade koha pealt suhteliselt rahul, midagi otseselt silma ei riiva tegelikult.
                              otsija

                              Comment

                              Working...
                              X