Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

TN-C(-S) ja PE ning N eraldi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Selge. Umbes-täpselt niimoodi ma seda asja ette kujutasin ka, kuid mõtlesin kindlusemõttes siit igaks sajaks juhuks üle küsida kas olen ikka õigel teel Tänud

    Comment


      #17
      Esmalt postitatud pikk88 poolt Vaata postitust
      Mootorist tuleb näiteks 6 juhet välja, 3 on omavahel sillatud ja 3 lähevad läbi lüliti pistikusse. N jõuab mootorisse läbi korpuse. Kuidas see niiviisi ümber teha, et oleks kuhugile võimalik ka PE ühendada?
      Mootorile ei ole N vaja. Need 3 mis on sillatud ongi mootori "null", mida ei ühendata. Kolm , mis lähevad lülitisse on faasid. PE tuleb mootori korpusega ühendada.
      Esmalt postitatud pikk88 poolt Vaata postitust
      Kemppi 200A trafode pealt töötava keevituse millel puudub maandus ja kõik käib samamoodi vaid läbi N-klemmi
      Ehk puudub hoopis N, ja see seade vajab samuti ainult PE ühendamist? Pane selle Kemppi andmelehe link siia.

      Comment


        #18
        Tavaliselt praegu Euroopast tulevail 3faasiliste mootoritega tööstusseadmetel just nii ongi - neljasooneline kaabel küljes 3F+kollaroheline. Click image for larger version

Name:	Elekter seinast.jpg
Views:	424
Size:	40,6 KB
ID:	1113492

        Comment


          #19
          Mõtteainet on siin kõvasti.
          Ehe näide:
          Olin tunnistajaks, et on olukordi, kus investeeringud tasuvad end ära. Tööpingi kilbis oli kõigele muule lisaks ka pisike reaktor koos tööstusliku RCCB-ga. Ja üks veomootor läks kerega lühisesse ja nii et multimeeter näitas pärast tulemit 0 ringis ning mootor tuli muidugi välja vahetada. Asja point on selles, et tava-asünkroonmootori hind on tühine võrreldes teda tüüriva 3 faasi pealt töötava inverteriga. Ja kui arvestada ka sellega, et masina juht-kontroller on ju ühte otsa pidi ka maandusjuhtme küljes (seal küll 500 oomi takk vahel, aga ikkagi..). Ma olen üsna kindel, et selline olukord oleks inverteri skiibi rikkunud ja.. võibolla muudki veel; kuid mitte seekord.
          Mõte selles, et PE ja N eraldi puhtal kujul pole veel piisav kaitsmaks sind või sinu vara.
          viimati muutis kasutaja erku; 04 05 2021, 21:57.
          Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

          Comment


            #20
            Esmalt postitatud vanemleitnant poolt Vaata postitust
            Ehk puudub hoopis N, ja see seade vajab samuti ainult PE ühendamist? Pane selle Kemppi andmelehe link siia.
            Kemppi andmelehte siia panna pole. Täpne mudelinimetus on Kemppi Migger 220.

            Comment


              #21
              Esmalt postitatud pikk88 poolt Vaata postitust
              Mudelinimetus on Kemppi Migger 220
              Ma ei leidnud ka esimese hooga selle andmelehte.
              Aga see on ju tänapäevane seade ja peaks olema varustatud kolmefaasilise standardse pistikuga. Või milles üldse probleem on?

              Comment

              Working...
              X