Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Elektrihinna alusel töötav relee

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Esmalt postitatud vanemleitnant poolt Vaata postitust
    Ma ei saa aru millest te räägite?
    Ilmselt peetakse silmas fakti et Nordpool küsib kuutasu ca 600.- kui tahta neilt hinnaandmeid regulaarselt pärida.
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      #77
      Kas siis näiteks EE äpis on need andmed illegaalselt?

      Comment


        #78
        Masinloetavuses on probleem. Relee mis juhib mingit seadet ei saa sinu telefoni äpist infot lugeda, sest sinu telefon ei ole niimoodi loetav. Ja kui tahad masinloetavust siis on kohe kasutajareeglites punkt et automaatselt loetavate andmete eest pead maksma. Äpist lugedes vaatad ka reklaami ja kõik on rahul, robot ei vaata reklaami ja kasum jääb müüjal saamata.
        Ma toodaks kah neid releesid mis elektrihinna järgi midagi juhivad aga 500.- +km tundub liig maksta. Kui tavaline netist juhitav relee maksab 20 euri (umbes) aga elektrihinna järgi lülitav relee maksab 150 euri ja võimali ket sisaldab ka kuumaksu, ei tea ei ole lõpuni hinda ju aru saanud, siis saad aru et asi on meeletult kallis see börsielektrirelee. Ja kallis saab olla vaid seetõttu et hinna teadasaamine maksab. Ma võin endale teha sellise relee ja võimalik et ei jää kunagi vahele teenusepakkujale et loen hinda, aga müügiks teha ei saa, võib väga kalliks maksma minna.

        Comment


          #79
          Kimmo Huomani kirjutatud tarkvara, esitatavad elektrienergia hinna andmed on JSON.
          https://github.com/kipe/nordpool
          Miks need kõik targad reeled tahavad konto loomist weebis, kas sellist mis oskab otse pöörduda ei ole?
          Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

          Comment


            #80
            Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt
            Mina sellega ei nõustu ... Tegid börsipaketi ... ära otsi nüüd võimalusi neist etteantud reeglitest mööda hiilida
            Tähendab sa ei nõustu ka sellga kui vaatan EE äpist börsihinda ja panen pesumasina taimeri odavamale tunnile pesema?

            Comment


              #81
              Tahaks ise teha aga ei lubata oleks minu kokkuvõte.

              Comment


                #82
                Esmalt postitatud urmas78 poolt Vaata postitust
                aga ei lubata
                Kus on see kirjas?
                Kas on olemas viiide seadusele, mis ei luba börsihindade tabelit arvutis kasutada?

                Comment


                  #83
                  Post 63

                  Comment


                    #84
                    Ma ei viitsi praegu eleringi lehte läbi kaevata, et mis kasutustingimused on, aga apid on neil siin kenasti olemas ja dokumenteeritud.
                    Nagu eelpool mainitud, on turul ka seadmed mis neid andmeid kasutavad, nt celeon. Viimase tooted tunduvad tegelikult olevat custom firmwarega sonoffi raud.
                    Toidan trolle!

                    Comment


                      #85
                      Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt
                      kui sa teed seda ise, istud arvutitaha maha, vaatad, et hind sel või teisel hetkel sobivam siis pole see ju probleem ... kui sa vajad selleks mingit lisaseadet/täiturmehhanismi (mille tootmine hiinas nõuab maaseest maakide ammutamist ja saastamist ... ära looda, et mingi tehnika seda sinu eest teeb, vastaseljuhul pole sel elul mingit arukat väljundit
                      Selle loogika järgi peaks pesu ka käsitsi pesema - pesumasinad toodetakse ka Hiinas maake ammutades ja saastades.

                      Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt
                      ei tunne (õnneks) kedagi, kes strateegilist kaupa-elektrit, ostaks kasiinopõhimõtete järgi. On kuulda olnud, et niisugustel tingimustel ostavad seda need, kes käivad ka kasiinodes raha maha mängimas, seega las siis ka maksavad energia eest
                      Minul oli aegade algusest tunnipõhine börsipakett, samuti paljudel sugulastel-tuttavatel. Selle kasiino-võrdluse peale annab ikka tulla!

                      Esmalt postitatud urmas78 poolt Vaata postitust
                      elektrihinna järgi lülitav relee maksab 150 euri ja võimali ket sisaldab ka kuumaksu, ei tea ei ole lõpuni hinda ju aru saanud, siis saad aru et asi on meeletult kallis see börsielektrirelee
                      Celeoni relee maksab 69 €, Themo termostaat maksab tõesti 150 (4 tükki tellides 120) aga sisaldab ka rohkem funktsionaalsust, kui lihtsalt hinda jälgiv relee ja kumbki ei sisalda kuumaksu.

                      Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt
                      keegi ei keela seda teha kui sa teed seda oma tarbeks ... ei ole ka isegi mitte ühtegi riiklikult jõustunud seadust, mis keelaks niisugust täitursüsteemi luua 3. kasutaja jaoks, samuti puudub seaduses keeld niisuguse süsteemi ärilise tulu teenimise eesmärgil turustamisele
                      Keda või mida see keeld siis puudutab?

                      Comment


                        #86
                        Nujaah... Ma olen ka päris pikalt olnud börsihinna peal. Kuniks juroopa sotsid ei jantinud börsihinna sisenditega, polnud sellel skeemil midagi valesti ning kuu lõikes tasus risk end siiski kenasti ära. Kasiinode võrdlus on nii ja naa, aga selle võrdluse tooja võiks ka aru saada, et hetkel on probleem mitte börsihinna klientides, vaid börsis. Ehk siis - kasiino ise teeb pätti. Siin tulla maja kundede peale näitama, kui hoopis maja ise on pätt, see küll kohane ei ole.
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          #87
                          Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt
                          viimase kümnendi debiilsustest "tark maja" jne bullshit ... "odav" energia ju kutsub põletama vastutustundetult tulesid
                          Üldiselt targa maja lahendused kasutavad just igasugu kohaloleku- ja valguse andureid, et võimalikult vähe tarbetult tulesid põletada

                          Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt
                          nõuka ajal oled tunnipõhiselt elektrit kuskilt kaupleja käest ostnud
                          Võiks taibata, et ma pidasin silmas eratarbijatele börsilepingute sõlmimise aegade algust

                          Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt
                          sa ei saa eeldada, et sa koguaeg saad energiat osta alla turuhinna, täna saad võibolla 2 sendiga kWh kuid pead olema valmis, et homme maksad 2 euri kWh eest ...
                          seleta, kuidas see erineb kasiinopaketiga elektrihindadest täielikku ja igapäevast võitu ootavatest energiaspekulantidest
                          Ma ei eeldagi, et saan kogu aeg alla turuhinna, ma olen ainult tarbimist ajastanud võimaluse korral odavatele tundidele. Ja see ajastamine on osutunud siiani paremaks, kui fix hinnaga lepingud ning ma ei näe selles küll midagi halba, kui seda ajastamist automatiseerida.



                          Comment


                            #88
                            Nojah, mingi iva selles mõttes küll on, aga üldiselt tarbimise tippajad kattuvad suures osas ka börsihinna tippudega ja selles mõttes aitab odavatel tundidel tarbimine hoopis koormust ühtlustada. Ja püüa selle eliidi ja lihtrahva küsimuses natuke rahuneda. See on ikka tehnikafoorum.

                            Comment


                              #89
                              Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt
                              need arvamusavaldused ei ole Sulle kuidagi isiklikult suunatud
                              Sel juhul ma ei saa aru, kellele need siis suunatud on ja miks sa neid arvamusi minu postitusi tsiteerides avaldad?

                              Comment


                                #90
                                Kahjuks ei piisa lihtsalt börsihinna järgi plõksuvast releest, reaalselt kasutatakse seda kütte reguleerimiseks, aga temperatuuriga mängimine võib anda vastupidise efekti. Vaja on iseõppivad lahendust, kui neid lisaks veel palju on, ja kõik on omavahel võrku ühendatud, oleks asjal jumet. Lisaks oleks ka päikesepaneelide paigaldamisel mingi mõtte.
                                Elektri maksab kinni suurtööstus, kusjuures maksab kinni ka siis kui seda ära tarbida ei suuda. Mitte midagi ei juhtuks kui kodukasutajatele elektrit ilma rahata jagada, aga see tekitaks mõttetut laristamist. Börsihind on hea mehhanism võrgu optimiseerimiseks, aga taristu selle rakendamiseks on puudu.
                                Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                                Comment

                                Working...
                                X