Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Elektrihinna alusel töötav relee

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Nii palju kui mina aru saan, on NordPool-i lehelt andmete võtmine ebalegaalne tegevus. Ilmselt see ongi põhjus, miks keegi suurtootjatest midagi sellist ei tee, vähemalt kodukasutajatele mitte. Ilmselt on võimalus ka isetegevust piirata, kui soovi on.
    Home assistant, arvan küll et Hiina värk, seal ju neid karbikesi tehakse.
    Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

    Comment


      #62
      Miks ta illegaalne peaks olema, kõik suuremad Eesti veebiväljaanded teevad seda.

      Comment


        #63
        Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
        Miks ta illegaalne peaks olema, kõik suuremad Eesti veebiväljaanded teevad seda.
        Automatic extraction of data from this website and/or use for commercial purposes is strictly prohibited under Nord Pool’s terms & conditions. For more information regarding data usage, contact pds@nordpoolgroup.com.
        Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

        Comment


          #64


          mis see siis on kui mitte automaatselt nordpool'i andmetest genereeritud asi.

          Comment


            #65
            Ju nad siis on lepingu teinud ja maksavad nordpool-ile. Uskumatu kuhuni oleme jõudnud, hinda ei ole lihtne kätte saada et ise oma tehnika juures kasutada. Aga kõik on rahul ja ei ole märke et keegi protestiks.

            Comment


              #66
              Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
              Home assistant, arvan küll et Hiina värk, seal ju neid karbikesi tehakse.
              Home Assistant ei ole vaid karbikene, rohkem tarkvara keskkond, võid selle suvalisse seadmesse, ka PC-sse paigaldada.
              Paulus Schoutsen`i nimi ei kõla just väga hiinapäraselt?
              Pilve saab kasutada küll, kui on vaja, aga see on tasuline teenus ja pole kohustuslik.
              NordPooliga peaks minu mäletamist mööda andmete edastamiseks kokkulepe olema.

              Comment


                #67
                Esmalt postitatud urmas78 poolt Vaata postitust
                Uskumatu kuhuni oleme jõudnud, hinda ei ole lihtne kätte saada et ise oma tehnika juures kasutada.
                Seda küll jah, aga nemad jällegi võivad tasuta saada teada meie IP, asukoha ja muud andmed.

                Pythoniga saab väga lihtsalt parsida selliseid lehti. Ja imiteerida, nagu tavakasutaja vaatab brauseris seda lehte päev otsa.
                Pythonil ka Arduino tugi, niiet kõik võimalused on

                Comment


                  #68
                  Fakt on see, et tunnipõhine tarbimine on olemas, aga mingit seadet selle kontrollimiseks müügil pole. Ise ehitamine on tore, aga lisaks peab veel kontrollima kas see töötab korrektselt, ja keegi ei garanteeri et see üldse töötab tulevikus. .Väga veider olukord.
                  Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                  Comment


                    #69
                    Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                    tunnipõhine tarbimine on olemas, aga mingit seadet selle kontrollimiseks müügil pole
                    Kuidas ei ole, mis asjad siis näiteks need on?


                    Comment


                      #70
                      Vaatan seda hinna tabelit ja meenutan kõiki oma kodu elektriseadmeid.
                      Nii, MINA olen see, kes kõike juhib:
                      KELL ON **>> mida ma sisse, välja lülitan?
                      KELL ON ** +1>> mida ma nüüd sisse, välja lülitan?
                      KELL ON **+2 >> mida ma nüüd sisse, välja lülitan?
                      JNE 24 korda.

                      Kui see tabel on 24 tunni peale täidetud tuleb kokku lugeda mitu asja (N) tuli lülitada.
                      Nüüd väike programm kirja panna, arvutile N releed taha ja kõik korras. Lihtne, kui arvutil on LPT port või vähemalt RS232.
                      ***
                      Kahjuks mina ei saa aru mida kunagi peaks lülitama.
                      Vist tuleks päeval magada ja öösel TV-d vaadata ning pesu pesta.

                      Comment


                        #71
                        Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
                        Vaatan seda hinna tabelit ja meenutan kõiki oma kodu elektriseadmeid.
                        Nii, MINA olen see, kes kõike juhib:
                        KELL ON **>> mida ma sisse, välja lülitan?
                        KELL ON ** +1>> mida ma nüüd sisse, välja lülitan?
                        KELL ON **+2 >> mida ma nüüd sisse, välja lülitan?
                        JNE 24 korda.

                        Kui see tabel on 24 tunni peale täidetud tuleb kokku lugeda mitu asja (N) tuli lülitada.
                        Nüüd väike programm kirja panna, arvutile N releed taha ja kõik korras. Lihtne, kui arvutil on LPT port või vähemalt RS232.
                        ***
                        Kahjuks mina ei saa aru mida kunagi peaks lülitama.
                        Vist tuleks päeval magada ja öösel TV-d vaadata ning pesu pesta.
                        Eks see ole individuaalne. Inimesed kellel elektrit kulub ainult pesupesemiseks ja teleka vaatamiseks, ei peaks hinna pärast üldse muretsema ja pole ka väga vahet mis pakett sul on. Kui aga negatiivse börsihinnaga õnnestuks kütta keldris 5 tonni vett soojaks, siis ma ütleks, et asjal on natuke jumet.

                        Comment


                          #72
                          Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt
                          Elektrienergia on strateegiline kaup ja keda süüdistada kui süüdistajad soovivad spekuleerida?
                          Minu arvamus on et müüja peaks oma kauba hinna teatavaks tegema tasuta. Tihti pead vaeva nägema et lõpliku hinda kätte saada. Kas on normaalne et hind on varjatud ja sa ei tohi seda liiga avalikult kätte saada? Või mille üle me siin hetkel arutame? Või me ei tohi kasutada tarku seadmeid et midagi automatiseerida ja kui seda teeme peame maksma megakallist hinda hinna päringu tegemise eest?

                          Comment


                            #73
                            Kus on kirjas et vaatamine maksab?

                            Küsisin googlilt "elektri börsihind", vaatasin kolme vastust.
                            Oli antud tunni hind ja keegi ei küsinud kuskil raha.
                            Kiideldi et nii saab Eesti inimene teada mis elekter maksab.

                            Comment


                              #74
                              Ometi on peavad sellised lahendused olema kõigil elektrimüüjatel, kes börsilt ostavad ja edasi müüvad - ei taha uskuda, et nt. Alexelas või EE-s istub laua taga tädikene, kes vaatab kella, börsihinda ja trükib selle kuskile tabelisse. Pole ka välistatud, et universaalteenuse klientidele tuleb odaval ajal elekter hoopis börsilt ja kasum jääb elektrimüüjale.

                              Comment


                                #75

                                Esmalt postitatud ats poolt Vaata postitust
                                Pole ka välistatud, et universaalteenuse klientidele tuleb odaval ajal elekter hoopis börsilt ja kasum jääb elektrimüüjale
                                Selge see, loomulikult on niimoodi ja kui börsil on kõrgem hind kui universaal jääb kahjum müüjale.

                                Esmalt postitatud urmas78 poolt Vaata postitust
                                Minu arvamus on et müüja peaks oma kauba hinna teatavaks tegema tasuta
                                Esmalt postitatud ats poolt Vaata postitust
                                peavad sellised lahendused olema kõigil elektrimüüjatel ... Alexelas või EE-s istub laua taga tädikene, kes vaatab kella, börsihinda ja trükib selle kuskile tabelisse
                                Aga on ju olemas, isegi tasuta telefoniäpid on müüjatel, põhimõtteliselt reaalajas hind ja peale kella 14 ka järgmise päeva tunnihinnad. Ma ei saa aru millest te räägite?

                                Click image for larger version  Name:	File 19.10.2022, 11 53 21.jpeg Views:	0 Size:	94,7 KB ID:	1122854
                                viimati muutis kasutaja vanemleitnant; 19 m 2022, 11:04.

                                Comment

                                Working...
                                X